دانلود فایل پاورپوینت مفهوم خوشه های صنعتی

PowerPoint قابل ویرایش
16 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت مفهوم خوشه های صنعتی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت مفهوم خوشه های صنعتی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

 

اسلاید ۱ :

خوشه های صنعتی چیست؟خوشه صنعتی، مجموعه ای از شرکت‌ها و واحدهای صنعتی فعال در یک رشته صنعتی و متمرکز در یک منطقه جغرافیایی که با فرصت‌ها و تهدیدهای مشترک روبرو هستند و با همکاری فیمابین و پشتیبانی سازمان‌ها، تشکل‌ها و نهادهای تخصصی مرتبط، شبکه‌ای ایجاد نموده که قادر به هم‌افزایی قابلیت‌های مجموعه و در نتیجه افزایش توان اعضاء خوشه برای مقابله با مشکلات و مسائل مشترک می‌باشند.

اسلاید ۲ :

در ساختار خوشه‌ای، مجموعه‌ای از شرکت‌ها در یک مسیر و در جهت رفع موانع و مشکلات مشترک پیرامون خود با یکدیگر همکاری می‌نمایند و در این مسیر از حمایت دولت برخوردار خواهند بود.
با تجمع واحدهای کوچک در یک منطقه، تحلیل نقاط قوت و ضعف و غلبه بر مشکلات مشترک تسهیل می‌گردد و ارائه خدماتی به این مجموعه ممکن می‌گردد که برای یک شرکت به تنهایی اقتصادی نخواهد بود.
خوشه های صنعتی با توجه به مزیت‌های هر منطقه و تجمع واحدهای صنعتی در مناطق خاص تشکیل می‌شود .

 

اسلاید ۳ :

مشکلات موجود·    فقدان مقیاسهای لازم از جنبه های مختلف سرمایه، ‌تولید و بازار
·   فقدان محیط های مناسب رشد کسب و کار از جنبه های مختلف حقوقی، قانونی و…
·     فقدان زیر ساختهای نرم افزاری و تشکیلاتی
·  تولید با فناوریهای کهنه و عدم دسترسی به تکنولوژیهای نوین
·  فقدان ارتباط منسجم با شبکه های بانکی و مالی کشور
·   عدم وجود شبکه های همکاری میان بنگاهی
· عدم شناخت از بازارهای هدف

اسلاید ۴ :

نقش دولت در حمایت از خوشه های صنعتیفرهنگ سازی و اطلاع رسانی
تهیه نقشه کشوری خوشه های صنعتی
الگوسازی
بستر سازی قانونی
توسعه نهادها
گردهمایی و تبادل نظر بین کارفرمایان و کارگران
زمینه سازی کاهش فرآیند های اداری
تقویت آموزشهای عمومی و تخصصی

اسلاید ۵ :

فرهنگ سازی و اطلاع رسانینظر به اینکه میزان مطالعات و تجربیات در خصوص توسعه خوشه های صنعتی ، مسبوق به مدت بسیار کمی است، در برنامه های کوتاه مدت توجه خاص به زمینه سازی ، فرهنگ سازی و نشر دانش تئوریک و تجربه به سایر ملل در این زمینه از اولویت خاصی برخوردار است.
انتشار مقالات ،کتب،جزوه ها

اسلاید ۶ :

تهیه نقشه کشوری خوشه های صنعتیبمنظور ایجاد تصویری جامع از وضعیت خوشه های صنعتی موجود کشور، شناسایی آنها و تعریف حجم فعالیت مورد نیاز که پایه ای برای سیاستگذاری است، تهیه نقشه کشوری خوشه های صنعتی ضروری خواهد بود. این نقشه که تعیین کننده توزیع جغرافیایی و مشخصات کلی هر یک از خوشه ها در مناطق مختلف است، در واقع هم تصویری از وضع موجود و هم ابزار برنامه ریزی خواهد بود.

 

اسلاید ۷ :

الگوسازی از فعالیت هایی که ذیل این بخش صورت می گیرد می توان به تهیه چارچوب اجرای پروژه ، شناسایی شخصیت های حقیقی و حقوقی قادر به پیاده سازی پروژه ها، همکاری با سازمانهای بین المللی ، آموزش دست اندرکاران بخش دولتی و خصوصی ، تعریف نظام هدایت و نظارت بر پروژه ها ، ایجاد هماهنگی بین سازمانهای ذیربط و عوامل توسعه خوشه های صنعتی و نهایتا مستندسازی نتایج و تولید دانش اشاره نمود.

اسلاید ۸ :

بستر سازی قانونیدر بسیاری از کشورهای پیشرو وجود چارچوب حقوقی مناسب، بیشترین نقش را در جهت گیری صحیح و ارزش زایی صنایع غذایی فراهم آورده است. بنابراین حتی با فرض وجود کمترین موانع در قوانین و مقررات موجود، حداقل انتظار آن است که رویکردی حمایتی بر قوانین و ضوابط موجود کشور حاکم شود. یکی دیگر از پایه های توسعه خوشه ای با رویکردغیر دستوری، نهاد سازی است.

اسلاید ۹ :

توسعه نهادهادر صورتی که بخواهیم امکان توسعه صنایع کوچک و خوشه ها فراهم آید، لازم است خدمات مورد نیاز(اعم از خدمات تکنولوژیک، بازار، مالی و…)در اختیار آنها گذارده شود. اما بر اساس اصول مبتنی بر رویکردهای اخیر اغلب این خدمات نمی تواند بطور مستقیم در اختیار واحدها و خوشه ها گذارده شود. انتظار بر آن است که این نقش به درستی از سوی نهادهای موجود وقابل ایجاد در خوشه، ایفاد گردد. از جمله این نهادها می توان به مراکز ارائه خدمات توسعه کسب وکار(BDS providers) ، موسسات پژوهشی و… اشاره نمود.

اسلاید ۱۰ :

گردهمایی و تبادل نظر بین کارفرمایان و کارگران از آنجا که هم کارفرمایان و هم کارگران در یک واحد تولیدی ذینفع هستند ، لذا دولت باید با گردهم آوردن این دو گروه ، تبادل نظر و گفتگو میان آنها را رشد دهد و به عبارتی نقش هماهنگ کننده داشته باشد .یعنی دولت بایستی با سه جانبه گرائی ( دولت ، کارفرمایان ، کارگران ) در کاهش بحرانهای انسانی تولید ایفای نقش نماید . اقدام دولت در این مورد سبب افزایش حس اعتماد بین گروههای ذینفع نیز خواهد شد .

 

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 16 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد