دانلود فایل پاورپوینت مینی بسکتبال ـ مینی والیبال

PowerPoint قابل ویرایش
25 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت مینی بسکتبال ـ مینی والیبال توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت مینی بسکتبال ـ مینی والیبال قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

از اهداف مهم تربیت‌بدنی و ورزشی بویژه وزارتخانه‌های گروهی، پرورش نونهالان برای بالندگی سالم در اجتماع است که ورزش بسکتبال به خاطر شرایط ویژه‌ای که دارد از مناسب‌ترین ورزش‌های گروهی است.
یکی از راه‌های خوب برای علاقمند کردن کودکان و نوجوانان استفاده از مینی بسکتبال است. مینی بسکتبال ضمن پرورش روحیه و جسم سالم، برای کودک سرگرم‌کننده و به رشد عمومی او سرعت می‌بخشد. به همین خاطر اولین موردی که خانواده‌ها با آن مواجه می‌شوند، اینکه کودکانشان دارای روحیه اجتماعی، برخورد مناسب، شادابی و علاقمندی زیادتری باشند که یقیناً در این زمینه نقش مربی حساس و تعیین‌کننده است.

اسلاید ۲ :

نونهالان روحیه بسیار لطیف همچون برگ گل دارند مربیان این رشته عموماً باید با خصائل و شرایط آنها کاملاً آشنا بوه و شرایطی را در زمان تمرین برای آنها آماده نمایند که این نونهالان جذب این رشته ورزشی شوند.
تمرینات پایه بسکتبال باید سرلوح کارهای مربیان قرار گیرد یک نونهال که علاقمند به ورزش بسکتبال شده است باید تکنیک‌های فردی اعم از دریبلینگ، پاس، شوت، سه گام را کاملاً‌ آموخته و مدام تمرین نماید آموزش مینی بسکتبال همچون شرایط نونهالانی که تازه به مدرسه راه یافته‌اند را دارد معلم مدرسه و مربی مینی بسکتبال باید با متانت و صبر و دقت آموزشی پایه‌ای را بکار گیرند و در این راه شرایطی باید ایجاد نمایند که نونهالان علاقمندی بیشتری پیدا نمایند.

اسلاید ۳ :

مربیان مینی بسکتبال باید اهداف این ورزش را در طول تمرینات بطور مداوم به شاگردان خود اختصاص دهد و آنها باید درک کنند که چرا این رشته ورزشی را انتخاب نموده‌اند. آنگاه که آموزش پایه‌ای بسکتبال در حد معقول قرار گرفت و نونهالان توانستند با توپ بیشتر حرکات بسکتبال را انجام دهند مربیان باید انها را با نحوه بازی کردن و سرانجام مسابقه دادن آشنا کنند و در این میان تعداد ی از این نونهالان می‌توانند با ابتکارات خود به زیبائی این ورزش رونق بیشتری به پردازند.

اسلاید ۴ :

صحیح مینی بسکتبال زمینه را برای بویایی و رشد نونهالان و شرکت در دوره‌های سنی بالاتر آماده می‌کنند و این روند تا زمانی که آنها بتوانند در مقاطع بالاتر در تیم‌های مختلف شرک کنند و سرانجام می‌تواند امیدوار بود که همچون گذشته تیمی با قدر و شرایط مطلوب در شهرمان بوجود آید که باعث افتخارات بی‌شمار گردد. به‌ همین جهت مسئولان ورزش این شهر و مسئولان هیات بسکتبال اداره تربیت‌بدنی راهکارهایی را جهت در اختیار قراردادن وقت سالن‌هایی که بشود در آن این نونهالان را آموزش داد اقدام نمایند که این رشته مفرح و شادی‌بخش بار دیگر باعث شادمانی و خوشحال اهالی طرف‌دار این ورزش گردد.

اسلاید ۵ :

—مینی‌بسکتبال ورزشی است که براساس بازی بسکتبال و برای بازیکنان ۱۱ و ۱۲ سال طرح‌ریزی شده است.

—هر تیم شامل ۱۲ بازیکن، یک مربی و یک سرپرست خواهد بود.

—اندازه زمین ۲۶ متر × ۱۴ متر می‌باشد. خطوط زمین مینی‌بسکتبال با آنچه در زمین بسکتبال ترسیم می‌شود مشابه است.

—تخته‌ها بطور قائم در انتهای زمین قرار داده شده و با خطوط اصلی موازی است ـ اندازه تخته ۹/۰ × ۲۰/۱ متر می‌باشد ـ

اسلاید ۶ :

—ارتفاع حلقه تا زمین ۶۰/۲ متر با قطر ۴۵/۰ متر می‌باشد.

—توپ با محیط ۷۳ سانتی‌متر و وزن ۵/۴۷۵ گرم برای مینی‌بسکتبال استفاده می‌گردد.

—زمان بازی ۴ کوارتر ۱۰ دقیقه‌ای است که زمان استراحت بین کوارترهای اول و دوم ـ سوم و چهارم ۲ دقیقه و زمان استراحت بین کوارتر دوم و سوم (نیمه) ۱۰ دقیقه می‌باشد.

اسلاید ۷ :

—زمان استراحت هر تیم در کوارترهای اول و دوم و سوم ۱ بار و در کوارتر چهارم ۲ بار می‌باشد.

—تعویض بازکنان تیم مینی‌بسکتبال همانند بازی بسکتبال آزاد می‌باشد.

—مقررات فنی بازی مینی‌بسکتبال همانند بازی بسکتبال اجرا می‌شود که توصیه می‌شود این قوانین باگذشت بیشتری از طرف داوران اجرا شود.

—خطاها و جریمه‌ها همانند بازی بسکتبال اجرا می‌شود با توجه به این موارد که داوران نباید روی خطاهایی که اثر چندانی ندارند سختگیری کنند و همواره به خاطر داشته باشند که دوست بازیکنان باشند نه یک داور خشک.

—قانون ۳ ثانیه تنها در موارد زیر اعمال شود: الف) وقتی بازیکن قد بلندی در زمین حضور داشته باشد. ب) وقتی یکی از بازیکنان با هدف دریافت توپ مدت زیادی در منطقه ۳ ثانیه قرار بگیرد.

—قانون ۲ ثانیه تنها در موارد زیر اجرا خواهد شد: الف) وقتی در نتیجه تاکتیک مشخصی صورت بگیرد. ب) وقتی در نتیجه دفاع عالی سیستم حریف صورت گیرد.

اسلاید ۸ :

ابعاد و مساحت زمین مینی بسکتبال

 تعریف مینی بسکتبال
مینی بسکتبال ورزشی است که از بازی بسکتبال الگوبرداری شده است، تا در آن آموزشهای لازم جهت یادگیری بسکتبال برای کودکان گنجانده شود. قوانین این رشته مشابه رشته اصلی بسکتبال می باشد، اما اندکی تغییر جهت سهل و ساده شدن آن در نظر گرفته شده است. یادگیری این قوانین برای بازیکنان الزامی است، چه کودک شما برای لیگ بازی کند و ا تنها برای تفریح از آن استفاده کند.

اسلاید ۹ :

قوانین مینی بسکتبال

مقررات فنی بازی مینی‌بسکتبال همانند بازی بسکتبال اجرا می‌شود. هر تیم ۱۲ بازیکن، یک مربی و یک سرپرست دارد.  توصیه می‌شود این قوانین با گذشت بیشتری از طرف داوران اجرا شود. خطاها و جریمه‌ها همانند بازی بسکتبال اجرا می‌شود با توجه به این موارد که داوران نباید روی خطاهایی که اثر چندانی ندارند سختگیری کنند و همواره به خاطر داشته باشند که دوست بازیکنان باشند نه یک داور خشک. قانون ۳ ثانیه تنها در موارد زیر اعمال شود: الف) وقتی بازیکن قد بلندی در زمین حضور داشته باشد. ب) وقتی یکی از بازیکنان با هدف دریافت توپ مدت زیادی در منطقه ۳ ثانیه قرار بگیرد.قانون ۲ ثانیه تنها در موارد زیر اجرا خواهد شد: الف) وقتی در نتیجه تاکتیک مشخصی صورت بگیرد. ب) وقتی در نتیجه دفاع عالی سیستم حریف صورت گیرد

اسلاید ۱۰ :

 اندازه زمین بازی
زمین مینی بسکتبال بطور ویژه برای نوجونان و افراد خردسال طراحی شده است. ابعاد زمین استاندار برای یک بازی بسکتبال قانون مند، بر اساس استانداردهای فدراسیون بین المللی بسکتبال، برابر است با ۲۸٫۰۴۲ متر طول و ۱۴٫۹۳۵ متر عرض. در صورت رعایت تناسب طول و عرض می توان ابعاد زمین را تغییر داد، که این فاصله مابین ۲۶ متر طول و ۱۴ متر عرض تا  ۱۲  متر طول و۷ متر عرض متغیر است. طول خط پرتاب آزاد از خط پشتی  برابر با ۳٫۹۶۲ متر می باشد. خط پرتاب و همچنین پرتاب سه امتیازی در بازی مینی بسکتبال وجود ندارد. سایر خطوط زمین مینی‌بسکتبال مشابه با  خطوط زمین بسکتبال است.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 25 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد