دانلود فایل پاورپوینت نقد و بررسی سکولاریسم

PowerPoint قابل ویرایش
70 صفحه
23700 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت نقد و بررسی سکولاریسم توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت نقد و بررسی سکولاریسم قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ----

اسلاید 1 :

مفهوم سکولاریسم

v

vواژة سكولار «Secular» از «Seculum» ـ به‌معناى قرن و سده ـ گرفته شده است .

vدر لغت به‌معناي دنيوي، عرفي، زميني و يا آنچه متعلق به دنيا است، اطلاق مي‏شود.

v

vدر انديشة عرفي گرايي، مقولة دولت از دين جدا است و سكولاريسم، الگويي از زندگي و تنظيم مناسبات اجتماعي است که در آن تمشيت امور بر مبناي علم و عقلانيت ابزاري و بدون  توجه به آموزه‏هاي وحياني صورت مي‏گيرد.

v

vسکولاريسم اين داعيه را طرح مي‏کند كه مي‏توان جهان را به‌طور کامل و تنها با استفاده از خود جهان شناخت، اين در حالي است که معتقدين به ايمان ديني بر اين باورند که معنا و ارزش حقيقي زندگي تنها را رجوع به عامل متعالی و فوق مادی است.

v

vدرزبان عربى، ازاين واژه به «العلمانيه» تعبير شده است. و گفته شده كه از كلمة عالَم مشتق شده است.

v

اسلاید 2 :

الف: مادی گرایی

علم سياست و به طور كلي علوم انساني غربي در بستر سكولاريسم نشو و نما يافته است. سكولاريسم در واقع واكنشي در برابر مسيحيت تحريف شده و تحولات قرون وسطا بود.

عملكرد ناصواب كليسا، فقدان توان پاسخ‏گويي به شبهات تعارض علم و عقل با دين، و تباهي سازمان كليسا از عواملي به شمار مي‏روند كه به رشد سکولاریسم کمک کرده است.

اسلاید 3 :

در ارزیابی اندیشه سکولار

  1. در انديشه سكولار، اصولاً يا اعتقاد به خداوند وجود ندارد و عملاً الحاد و بي‏ديني حاكم است و يا اگر اعتقاد به خدا وجود دارد در حوزه صرفا فردي قرار دارد .
  2. آيين مسيحيت به علت وقوع تحريف و اشتمال بر گزاره‏هايي حاكي از تقسيم كار ميان قيصر و ارباب كليسا، بستر مساعدي براي رشد سكولاريسم به شمار مي‏رود. در حالي كه انديشه اسلامي به علت جامعيت و مصونيت از تحريف و ايجاد ارتباطي منطقي ميان دنيا و آخرت، اسلام سرزمين مساعدي براي رشد بذر سكولاريسم نيست.

اسلاید 4 :

  1. اگرچه بانيان انديشه سكولار، مدعي آزادي فكر و انديشه‏اند

جوامعي كه اينك پذيراي سكولاريسم شده‏اند، شاهد استبداد انديشه‏اي خاص هستند. در اين جوامع، دين به عنوان يك انديشه جايگاهي ندارد و غرب آن را در عرصه جامعه و محيط‏هاي آموزشي و فرهنگي تحمل نمي‏كند.

.  ر. ك: دفتر تحقيقات اسلامى؛ مجله اسلام و غرب، شماره 7 و 8 و 9؛ به‏ويژه ر. ك: مصاحبه با ميشل روكار نخست‏وزير پيشين فرانسه در شماره 9، ص 69.

اسلاید 5 :

يكي از مباني اساسي سکولاريسم در انديشه غربي اومانيسم است.

در انديشه اومانيسم، انسان مدار ارزش است: فَقَالَ اَنَا رَبُّكُمُ الاَْعْلي . نازعات 79، 24.

اسلاید 6 :

در ارزیابی اندیشه اومانیسم توجه به چند نکته ضروری است:

  1. شعاع دريافت عقل و علم بشري محدود است.
  2. روح انديشه اومانيسم استيلاجويي است.

ديدگاه‏هايي چون نظم نوين جهاني، اروپا محوري، برخورد تمدن‌ها و غير آن، همه ريشه در روحيه برتري طلبي غربي دارد و شعارهايي چون حقوق بشر، دمكراسي و آزادي، شعارهاي واقعي نيستند و براي آنها تعاريف خاصي وجود دارد.

 براى آگاهى بيشتر ر. ك: تفسير الميزان، ذيل آيه 200 سوره آل عمران.

اسلاید 7 :

  1. اومانيسم و اصالت انسان، حركتي احساسي در قبال مواضع كليسا درباره انسان در قرون وسطا است و فاقد استدلال و قدرت تبيين مدعاي خود مي‏باشد؛ برخلاف انديشه خدامحوري كه از ديرزمان استدلال‏هاي فلسفي، كلامي و عرفاني بر آن اقامه شده است.

اسلاید 8 :

ج: لیبرالیسم

ليبرال در لغت به معناي «آزادي‏خواه» است.

ليبراليسم به عنوان يك ايدئولوژي در قرن نوزدهم مطرح شد

يكي از شاخصه‏هاي ليبراليسم در حوزه اقتصاد را عدم دخالت دولت در تنظيم بازار ذكر مي‏كنند كه نتيجه آن پيدايش نظام سرمايه‏داري است.

 دومين ويژگي ليبراليسم فردگرايي Individualism  است. يعني فرد و حقوق وي مقدم بر هر امري است و فلسفه وجودي حكومت ايجاد امنيت در راستاي برخورداري فرد از حقوق خويش است.

سومين ويژگي ليبراليسم آن است كه به لحاظ فلسفه اخلاق پيرو مكتب سودانگاري است؛ يعني انسان در پي نفع فردي خويش است و هر فردي داور تشخيص خود است.

اسلاید 9 :

  1. در انديشه سياسي اسلام، آزادي ارزش مطلق نيست. در اسلام اصالت كمال انسان در سايه قرب الهي مطرح است.
  2. ليبراليسيم بر انسان‏شناسي ماده‏گرايانه استوار است. و در نتيجه روح و نيازهاي معنوي وي را ناديده مي‏گيرد.
  3. دولت در انديشه ليبرالي به دنبال ايجاد نظم و امنيت است.

در انديشه اسلامي، دولت فضيلت‏مدار است؛ يعني علاوه بر ايجاد نظم و امنيت درصدد رشد و تعالي اخلاق و معنويت افراد جامعه است و حافظ حدود الهي است: تِلْكَ حُدُودُ اللَّهِ فَلاَ تَعْتَدوهَا.  بقره 2، 229.

  1. 4. يكي از آثار ليبراليسم «تساهل و تسامح» است، كه در انديشه اسلامي حد و مرز خاصي دارد.

اسلاید 10 :

الف: عرفی گرایی در غرب

تأمل در منحني روند تحولاتي که در غرب و هم‌ زمان با آغاز رنسانس به وقوع پيوست، نشان داد که از سال 1500 تا 1800  و طي سه سده به تدريج از قلمرو دين مسيحيت کاسته و علم و عقلانيت ابزاري جايگزين آن گرديد.

ب: عرفی گرایی در ایران

در ايران روند  تحولات عرفي گرايي به آغاز حمله روس‌ها به ايران در عصر فتحعليشاه باز مي‏گردد. هم ‌زمان با مشروطه اين جريان لايه‌هايي از حاکميت سياسي را به دست گرفت.

نظام جمهورى اسلامى ايران به مثابه رژيمى حقوقى ـ سياسى بر پايه نظريه «ولايت فقيه»، با طرح نگاهى جديد، انديشه و رفتار حاكم بر غرب را با چالش مواجه كرد

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 23700 تومان در 70 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع

دانلود فایل پاورپوینت نقد و بررسی توحید

PowerPoint قابل ویرایش
12 صفحه
23700 تومان
  اسلاید 1 : —موضوع جلسه آینده: — —نبوت  : اهمیت و کارکردهای آن اسلاید 2 : —سوالات: —آیا معرفت توحیدی تاثیری بر عمل و عمل تاثیری بر این معرفت دارد؟ —بنیان دین بر چه اساس استوار است و چه ارتباطی با توحید دارد؟ —مهمترین دشمن توحید و خداپرستی چیست؟ —خدا و توحید در عرفانهای نوظهور از چه جایگاهی برخوردار ...

دانلود فایل پاورپوینت نقد و بررسی سایت آمازون

PowerPoint قابل ویرایش
12 صفحه
23700 تومان
--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ---- اسلاید 1 : سایت  آمازون ازاولین شرکتهای تجاری الکترونیکی آمریکایی در سال 1995توسط جف بزوس(Jeff bezos)راه اندازی گردید. دلیل نام گذاری این بود که آمازون طولانی ترین رود جهان است پس سایت آمازون نیز بایستی بزرگترین کتاب فروشی جهان باشد. ü نخستین سوداوری آن در سال 2003 بو ...

دانلود فایل پاورپوینت نقد و بررسی دین بودا

PowerPoint قابل ویرایش
10 صفحه
23700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته تاریخ
--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ---- اسلاید 1 : بوديسم ( BUDDHISM) ظهور دين بودايي را بايد در قرن ششم قبل از ميلاد در هندوستان، درست همزمان با نوشتن اوپانيشادها است. هر دو دين جيني و بودايي رايح دين باستاني هند را داشتند، امّا محتواي آنها کاملاً متفاوت بود.اديان بودايي و جيني در سرزميني بيرون از دشتهاي د ...

دانلود فایل پاورپوینت نقد و بررسی کشور چین

PowerPoint قابل ویرایش
62 صفحه
23700 تومان
--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ---- اسلاید 1 : حكومت : جمهوری مساحت : 9،596،960 كیلومترمریع جمعیت :  1،298،847،624 نفر رشد سالانه جمعیت : 57/0 درصد پایتخت : پكن زبان   : چینی (ماندارین) دین : بودایی و دائویی اسلاید 2 : جمهوری خلق چین از 30 استان و منطقه مستقل تشكیل شده  و با جمعیت بیش از یك میلیارد نفر ...

دانلود فایل پاورپوینت نقد و بررسی هوش هیجانی

PowerPoint قابل ویرایش
45 صفحه
23700 تومان
--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ---- اسلاید 1 : ذهن خرد گرا: همان مقام درک و فهم است که به کمک آن قادر به تفکر و تعمق هستيم. ذهن هيجاني: نظام ديگري براي دانستن مي باشد، نظامي قدرتمند و گهگاه غير منطقي، احساس يقين حاصل از «گواهي قلبي» بر درست بودن چيزي، متفاوت با گواهي عقلي و تا حدودي عميق تر از آن است. ...

دانلود فایل پاورپوینت نقد و بررسی فرهنگ سازمانی

PowerPoint قابل ویرایش
47 صفحه
23700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ---- اسلاید 1 : تعریف فرهنگ در لغت نامه هاي عمومي فارسي üعلم و دانش، ادب، تربيت، معرفت و آثارعلمي و ادبي يك قوم يا ملت üنيكويي، پرورش، فضيلت،شكوهمندي،هنر üحكمت و عقل اسلاید 2 : فرهنگ در نظر انديشمندان روت بندكيت: الگوي انديشيدن و عمل كردن كروبر و كلوكهان: در برگ ...

مقاله نقد و بررسی مبانی حقوقی و قانونی رای دادگاه بدوی سقوط هواپیمای فوکر ۲۸ در اصفهان

word قابل ویرایش
35 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
نقد و بررسی مبانی حقوقی و قانونی رای دادگاه بدوی سقوط هواپیمای فوکر ۲۸ در اصفهان بررسی آرای صادره در یک موضوع از بهترین راه های شناخت نقاط قوت و ضعف یک سیستم حقوقی شامل قوانین و مقررات، سیستم دادرسی، دستگاه قضایی و مطلوبیت دادرسی از جهت دستیابی به اهداف رسیدگی می باشد. در سوانح هوایی ایران یکی از پروندهها و ...

مقاله نقد و بررسی نقاط قوت و ضعف در بخشنامه سرجمع

word قابل ویرایش
8 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
نقد و بررسی نقاط قوت و ضعف در بخشنامه سرجمع چکیده دستگاههای اجرایی، به لحاظ نحوه ی اجرای کار می توانند با توجه به شرایط و موقعیت خود، قراردادی بر مبنای روش امانی، دو عاملی، سه عاملی و مواردی از این قبیل منعقد نموده و همچنین بر اساس نحوه ی پرداخت می توانند بر مبنای روشهایی از قبیل فهرست بهایی و یا سرجمع انعق ...