دانلود فایل پاورپوینت نقد و بررسی معنویت مدرن و عرفانهای کاذب

PowerPoint قابل ویرایش
117 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت نقد و بررسی معنویت مدرن و عرفانهای کاذب توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت نقد و بررسی معنویت مدرن و عرفانهای کاذب قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

 قال علی (ع):

و إنما سُمّیت الشُبهَهُ شُبههً، لاَنّها تُشبِهُ الحقَّ فأمّا اولِیاءُ اللهِ فَضِیائُهم فیها الیُقینو أمّا اَعداءُ الله فَدُعاءهم فیها الضَلالُ .(نهج البلاغه/خطبه ۳۸)

شبهه را از این رو شبهه نامیدند که به حق شباهت دارد . اولیای خدا چراغشان در فضای شبهه ناک یقین است و لکن دشمنان خدا در این فضا به ضلالت  می‌خوانند.

اسلاید ۲ :

خاستگاه معنویت مدرن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

معنویت مدرن در راستای پاسخ به نسبت میان عقل و دین و جمع سنت و تجدد شکل گرفته است. معنویت مدرن برآیند ادراک دو ضرورت است‌؛ ضرورت مدرن بودن و ضرورت فرارفتن از مادیت و توجه به ساحتهای برتر وجود انسان.

  1. معنویت را منشأ دیگری نیز هست و آن کاهش درد و رنج است. از این نظر، معنویت رنگ وبوی روان شناختی پیدا می نماید؛ روانشناسی‌ای که ناظر به بهداشت روانی و زندگی بهتر و بی غدغه‌تر‌‌است.

 

 

اسلاید ۳ :

چیستی معنویت مدرن

معنویّت مدرن نحوه‌‌ای مواجهه با جهان هستی است که در اثر آن، شخص با رضایت باطن زندگی میکند و دستخوش اضطراب ، دلهره و نومیدی نمی شود.

اسلاید ۴ :

مؤلفه‌های رضایت باطن۱٫ آرامش( رنجهای بیرونی و درونی انسان را آزار ندهد).  

  1. شادی (آدمی افسرده و بی‌نشاط نباشد).
  2. امید(به زندگی دنیوی خود امیدوار بوده و نسبت به آینده خوش‌بین باشد).

اسلاید ۵ :

بررسی

عرفان‌های کاذب

اسلاید ۶ :

 مفهوم‌شناسی

عرفان: در اصطلاحی عام و کلی به معنای نوعی درک حقایق است که از راه دل و شهود به دست آمده باشد.

  أ. عرفان حقیقی: «شناخت شهودی و باطنی خدای متعال، اسماء، صفات و افعال او» هدف:‌ قرب الهی؛ شیوه سلوکی: تابع شریعت و دستورات الهی

  ب. عرفان‌ کاذب: هدف: رضایت خاطر؛ شیوه سلوکی: بی‌توجه به شریعت  

اسلاید ۷ :

سایبابا

سوآمی ساتیا سای‌بابا در سال ۱۹۲۶ در هند به دنیا آمد. در چهارده سالگی، مدعی شد از سوی خداوند برای هدایت همه آدمیان برگزیده شده است. البته وی دین خود را حاکم بر همه‌ ادیان و ناظر به همه آنها دانست و مدعی شد، اعتقاد به پیام او با گرایش به ادیان رایج منافاتی ندارد. به همین دلیل می‌گفت: «من روحانی هیچ یک از ادیان نیستم. برای تبلیغ هیچ دینی نیز نیامده‌ام. من آمده‌ام که هندو، هندوی بهتری، مسلمان، مسلمان بهتری و مسیحی، مسیحی بهتری باشد.» وی معجزه خود را صرفاً ایجاد تحول در درون انسان‌ها دانست و اصول دعوت خود را بر پایه پنج ارزش انسانی حقیقت، پرهیزکاری، صلح و آرامش، عشق و پرهیز از خشونت بنا نهاده است. وی عصاره همه ادیان را دعوت به سوی همین پنج حقیقت می‌داند و معتقد است اگر صاحبان ادیان بر همین پنج حقیقت متمرکز شوند، نزاع دینی و درگیری‌های فرقه‌ای از میان برچیده خواهد شد. راه‌های به سوی خدا را متکثر می‌داند اما مقصد همه را واحد.

اسلاید ۸ :

سایبابا برای دعوت خود معبد بزرگی به نام پراشانتی نیلایام به معنای آشیانه صلح برین، تأسیس کرده است. در معبد او به مناسبت اعیاد همه ادیان، مراسم برگزار میشود. در اعیادی همچون کریسمس، عید فطر، عید نوروز، سال نوی چینیان و اعیاد هندوها مراسمی به همین مناسبتها در معبد او برگزار میگردد. سای بابا به تناسخ و قانون کارما، که بعداً درباره آن بحث خواهیم کرد، معتقد است و چنین پیشگویی کرده است که در سن ۹۶ سالگی این جسم خود را ترک خواهد کرد و هشت سال بعد روح او در جسمی دیگر در شهر میسور به بدن فردی دیگر منتقل خواهد شد.

اسلاید ۹ :

منابع مطالعاتی:

تعلیمات ساتیا سایبابا (تعالیم معنوی ۶)، ترجمه رویا مصباحی مقدم زندگی من پیام من، ترجمه پروین بیات

سخنان ساتیا سایبابا (تعالیم معنوی۴)،

افکار الهی برای ۳۶۵ روز سال، ترجمه پروین بیات،

درخت ارزشها را آبیاری کنیم، ترجمه پروین بیات،

یوگای عاشقانه، ترجمه آزاده مصاحبی

اسلاید ۱۰ :

رام الله

«رام الله» الله نام خدای متعال در اسلام است و رام نام خدای آیین ویشنو، یکی از آیین‌های بزرگ هندوستان، است. پیام این نامگذاری این است که الله همان رام و رام همان الله است. این آیین در قرن پانزدهم میلادی و توسط شخصی به نام شیخ کبیر در هندوستان پایهگذاری شد.

شیوه تبلیغی رام الله در ایران شبیه گولدکوئیست است. هر فردی برای آنکه در حلقه رام الله باقی بماند، باید هفتهای یک نفر جدید را به رام الله دعوت کند و الا از دایره پیروان رام الله خارج خواهد شد. این آیین با نامهایی از قبیل «جریان هدایت الهی»، «هنر زندگی متعالی» و «تعلیمات حق» به تبلیغ و ترویج افکار خود میپردازد. تاکنون فقط یک کتاب از این آیین به زبان فارسی وجود دارد و آن کتابی است با عنوان «جریان هدایت الهی» که توسط شخصی به نام پیمان الهی، از مجموعه تعالیم ا. م. رام الله، رهبر این فرقه در ایران، تدوین شده است.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 117 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد