دانلود فایل پاورپوینت پرواز بوفالوها(معرفی روش‌های نوین مدیریت)

PowerPoint قابل ویرایش
13 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت پرواز بوفالوها(معرفی روش‌های نوین مدیریت) توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت پرواز بوفالوها(معرفی روش‌های نوین مدیریت) قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

 

اسلاید ۱ :

 • چند شرکت در جهان در یک دوره ده ساله بازدهی سهامشان حداقل بیست درصد یا بیشتر بوده است؟

  در سراسر جهان تنها ۲۴ شرکت به چنین شاخص مالی دشواری دست یافته بودند.

 • بررسی این شرکت‌ها منجر به کشف دو موضوع مهم گردید:

  ۱- نوع صنعت و کار فرقی نمی‌کند و موضوع محصول مطرح نیست. آن چه که بیش از همه مهم است نوع رهبری مدیریت می‌باشد. زیرا اساساً این ۲۴ مدیر و رهبر شرکت‌های یاد شده بودند که با بقیه مدیران تفاوت داشتند.

  ۲-  این ۲۴ مدیر در حالی که در مقایسه با دیگران متفاوت هستند در بین خود آنها نیز تفاوت وجود دارد.

  نتیجه: هیچ روش واحدی به عنوان روش رهبری وجود ندارد و هر کسی می‌بایست روش خود را بیابد.

اسلاید ۲ :

 • بی شک آن چه سبب می گردد که رهبری مدیریتی یک تشکیلات بسیار موفق باشد، رهبری برای یک فصل یا یک سال نیست بلکه رهبری برای یک دهه و بیش از آن است.
 • یک مدیر موفق باید بدون مستهلک کردن خود کارهای بزرگ انجام دهد و سازمانی را بنیان گذارد که مدیر و تمام کارکنان آن به خاطر کار زندگی نمی کنند بلکه به خاطر زندگی کار می کنند.
 • سه حقیقت تلخ که به طرز اجتناب ناپذیری راهگشا هستند:

  ۱- موفقیت دائم حق انسان است

  اگر چه موفقیت مرا به جائی که هم اینک هستم رسانده است اما مرا به آن جائی که میخواهم باشم، نمیرساند. قبرستان شرکت ها پر است از استخوانهای سازمانهایی که این حقیقت را درک نکرده اند و یا اگر درک کرده اند بسیار دیر متوجه شده اند.    (نمونه: IBM)

 

اسلاید ۳ :

 • موفقیت دیروز نیز این امکان را به ما می دهد که امروز هم تلاش کنیم. اما دنیای امروز اساسا با دنیای دیروز متفاوت است ، اگر همچنان به شیوه گذشته عمل کنیم ، در دنیای امروز قطعا بامشکل مواجه خواهیم شد. بی شک فردا نیز دنیای متفاوتی در پیش خواهد بود، اگر همچنان به شیوه های گذشته پایبند باشیم با توجه به تغییر دنیا فردا شکست قطعی است.

۲- دیگران را مسؤول مشکلات دانستن

مقصر دانستن مقررات دولتی، مشتریان، رقبا، کارکنان و …

این شیوه بسیار ساده، آسان و موثر بود، البته تا زمانی که دریافتم مشکل اساسی سازمان خود من هستم.

اوائل خواستار آن بودم که گلهای از بوفالوها داشته باشم . بوفالوها حیوانات جالبی هستند ، همگی وفادار به یک پیشرو هستند و آن چه را که به آنها گفته می شود، دقیقا انجام می دهند آیا این جالب نیست که لحظه ای به این بیاندیشید شما افرادی دارید که به شما وفادارند، آیا وفاداری جالب نیست؟ افرادی داریم که دقیقا آن چه به آنها گفته شده است انجام می دهند، آیا این چیزی نیست که ما خواستاریم؟

اسلاید ۴ :

 • رئیس بوفالوها بودن بسیار خوشایند است هرچند با پاره ای از ناملایمات نیز همراه است. بوفالوها پرسش نمی کنند آنها فقط دنباله روی می کنند. بوفالوها تا زمانی که چیزی به آنها نگفته شده است، حرکتی نخواهند کرد. تا وقتی که به آنها گفته نشود که چه کار بکنند، در گوشه ای می ایستند و انتظار می کشند، آنها منتظر دستورات هستند، در بسیاری از سازمانها هم افراد بسیاری را دیده ام که با بیعملی منتظر دریافت دستورات می مانند. اما کافی است قدری توجه کنند که با این ایستادن در اطراف و منتظر ماندن برای دریافت دستورات رئیس، چه فرصت هایی را از دست دادهاند.
 • تا آن جا که می دانم در سازمان من نیز چنین بوده است. همان گونه که عاقبت بوفالوها ، قوطی کنسرو در قفسه فروشگاه ها است، سرانجام سازمانهای بوفالویی نیز قرار گرفتن در فهرست سازمان های فراموش شده خواهد بود. حقیقت این است که سازمانهای بوفالویی با ایستادن در اطراف و منتظر فرمان رئیس ماندن ، قادر به ادامه حیات نخواهد بود پس به این نتیجه رسیدم که ما نیازمند تشکیلات دیگری هستیم ترجیح می دهم به جای یک گله وابسته بوفالوها ، گروهی متکی به یکدیگر داشته باشم.

 

اسلاید ۵ :

 • همانگونه که می‌دانید غازها پرندگان کوچک و جالبی هستند. هر غاز می داند که باید به همان جایی برود که مجموعه قصد دارد به آن جا برود. از آن جایی که غاز پیشرو به سبب وزش باد در مسیر حرکت زودتر از دیگران خسته می شود به عقب گروه باز می گردد و غاز دیگری از بخش میانی مجموعه به جای او پرواز کرده و در رأس سایرین قرار می گیرد.این بدان معناست که هر غازی دقیقا می داند که دسته غازها به کجا می رود، آیا اکثر سازمان ها چنین هستند؟ آیا در اکثر سازمان ها کارکنان می دانند کل سازمان به کجا می رود؟
 • هر غازی می باید آماده باشد تا در صورت ضرورت گام پیش نهاده و مسئولیت جلو دار بودن را بپذیرد ، آیا این در سازمان ها واقعیت دارد؟ آیا در سازمان هر فردی مشتاق است گام پیش نهاده و مسئولیت را بپذیرد؟ احتمالاً پاسخ این پرسش منفی است.
 • حقیقت این است که غازها نسبت به وضعیت یکدیگر حساس هستند.اساسا از خصوصیات یک سازمان کارا این است که اعضاء نسبت به یکدیگر متعهد هستند. غازها به خوبی درک می‌کنند که نسبت به سرنوشت یکدیگر مسئولند. آنها به سرنوشت همدیگر اهمیت می دهند و بنابراین اگر یک غاز به هنگام مسافرت بیمار شود و یا تیری به او اصابت کند و فرو افتد، دسته ای از غازها به همراه او به سمت پایین پرواز کرده و او را تغذیه و از او حمایت می‌کنند تا بهبود یابد. آیا اکثر سازمان ها چنین هستند؟ بیشتر سازمان ها همانند افراد بیگانه ای هستند که هریک سعی دارند به شکل نامناسبی اهداف شخصی خود را محقق سازند.

اسلاید ۶ :

 • بیشتر سازمان ها برای نبردی که صد سال پیش پایان یافته طراحی شده اند. حقیقت این است که در زمینه تشکیلات و سازماندهی هنوز هم به اندازه غازها هوشیار نیستیم.
 • حقیقتی را که می دانستم این بود که مجموعه غازها از طریق همکاری متقابل اعضاء حرکت می کنند به طوری که نسبت پیشرفت مجموعه غازها به سمت مقصد می تواند ۱۷۱% بیش از حرکت فردی غازها باشد. دقیقاً به همین علت است که من خواستار آن هستم که به جای گله ای بوفالوهای وابسته ، به دسته ای از غازها را داشته باشیم. به همین خاطر به بوفالوهای خود فرمان پرواز دادم . حدس بزنید چه اتفاقی افتاد؟هیچ اتفاقی نیفتاد به طوری که تاکید هر چه بیشتر من منجر به مقاومت هر چه بیشتر آنها شد. در این هنگام به سومین حقیقت تلخ پی بردم:

  ۳- برای تغییر در سازمان ، قبل از هر چیز من باید تغییر کنم

  بیش از هر چیز مسئله به من و تغییر من مربوط است. بزرگ ترین مانع در مسیر تغییر دیگران نیستند، بلکه من هستم.

اسلاید ۷ :

 • چالش اصلی آن است که بیاموزیم چگونه بوفالوهای خود را به پرواز در آوریم. اما چگونه؟ پاسخ آن است ما باید بیاموزیم که کارکنان باید مدیریت کنند، بیاموزیم که مدیر متفاوتی باشیم ، بیاموزیم که افراد متفاوتی باشیم. و این سخت ترین ماموریتی است که شما می توانید تصور کنید. تغییر دادن خطوط بر روی کاغذ و دستور دادن به فرد دیگری برای تغییر، سهل و آسان است اما تغییر در عمل بسیار دشوار است. توجه کنید این موضوع وابسته به تعریفی کاملاً متفاوت از واژه ای است که تفویض اختیار نامیده می شود.
 • تفویض اختیار از بالا به پایین صورت نمی گیرد بلکه از درون به بیرون است. تفویض اختیار زمانی است که کارکنان برای اقدامات خود مسئول باشند. تفویض اختیار زمانی است که هر یک از پرسنل می‌گوید من می خواهم مسئول باشم.
 • تفویض اختیار بدان معنی نیست که هر چه را دوست دارید انجام بدهید تفویض اختیار توجه بیشتر به مشتریان است. تفویض اختیار، تمرکز بر انجام کارهای درست برای مشتریان است.

اسلاید ۸ :

 • برای این‌گونه تفویض اختیار چه باید کرد؟

  ۱- ارتباط مستقیم کارکنان با مشتریان

  ۲- مطلع ساختن افراد از واقعیت‌های مالی و کسب و کار سازمان

 • واقعیت این است که در دست داشتن بخشی از بازار و کسب در آمد تنها زمانی محقق می‌شود که شما رضایت مشتری را داشته باشید. این بسیار مهم است که تنها راه ایجاد درآمد در دراز مدت و در اختیار داشتن بخشی از بازار، جلب رضایت مشتری است.
 • شواهد بسیاری وجود دارد که جلب رضایت مشتری ، تنها از طریق رضایت کارکنان خواهد بود و این تنها راه حل است. کارکنانی که از هر جهت نیازهای آنها تامین می‌باشد، لزوما بهتر یا بیشتر تولید نخواهند کرد بلکه این کارکنان مولد هستند که از رضایتمندی بیشتری برخوردارند. مولد بودن به معنای سخت کوشی و تولید و فروش بیشتر نیست. مفهوم مولد بودن مترادف با احساس خاصی است. هنگامی که افراد خود احساس کند که کار را به درستی انجام داده اند و در عین حال مشتری نیز همین احساس را به زبان آورد در این هنگام احساس مولد بودن در فرد ایجاد خواهد شد.

اسلاید ۹ :

 • چه مقدار از وقت مدیران صرف نگرانی در مورد عواقب مالی و چه مقدار از آن صرف ایجاد شرایطی جهت مولد بودن افراد در سازمان می‌شود؟
 • دو واقعیت مهم :

–وظیفه مدیران و رهبران تمرکز بر شرایطی است که می تواند به مولد بودن افراد و شرکت منجر شود.

– وظیفه هر فرد در سازمان، تمرکز در ایجاد شرایطی است که هرکس بتواند برای رضایت مشتری تمامی توان خود را به کار گیرد.

 • از خود بپرسید چه میزان از وقت شما و چه میزان از وقت افراد صرف آن امور می شود. در مقابل چه میزان از وقت شما صرف پرداختن به کارهای داخلی سازمان می شود؟ چه میزان از وقت شما صرف امور بودجه ای کارهای بازاریابی و مرور فعالیت ها میشود؟

اسلاید ۱۰ :

 • من فکر می کنم در خواهید یافت که بیشتر وقت شما صرف مسائل داخلی سازمان میشود تا حل و فصل مشکلات مشتریان، مشکل همین جاست و این یک بیماری است. این بیماری فراگیری است که کار را تهدید می کند و به معنای صرف زمان در درون به جای بیرون است. بنابر این نکته مهم این است که ما نیازمندیم تا همگی تمام توان خود را بر موفقیت مشتری متمرکز کنیم. لازم است توان و اندیشه تمامی افراد را در خصوص موفقیت قطعی و تضمین شده مشتریانمان متمرکز کنیم . این طبیعتا ما را به نتیجه بعدی می رساند.
 • اکثر ما در اعمال مدیریت از بالا به پایین بسیار کار آزموده ایم. که چگونه دستور دهیم، چگونه پاسخ دهیم ، چگونه به افراد بگوییم چه کار کنند ، ما آموخته ایم از بالا به پایین اعمال مدیریت کنیم . حقیقت این است که اگر ما می خواهیم مدیریتی موثر اعمال کنیم، می بایست مدیریت به شکل افقی را بیاموزیم و تنها راه آن مدیریت از جانب مشتری به درون سازمان است.
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 13 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد