دانلود فایل پاورپوینت گسترش اسلام در جهان

PowerPoint قابل ویرایش
60 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت گسترش اسلام در جهان توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت گسترش اسلام در جهان قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

با انعقاد پیمان حدیبیه پس از نوزده سال کشمکش با اعراب متعصب و لجوج فرصتی فراهم شد که رسول خدا رسالت جهانی خود را با ارسال نامه هایی برای روسا سلاطین و شخصیتهای برجسته معنوی و سیاسی وقت در اقصی نقاط دنیا آغاز کند.

پیامبر شش نفر از ورزیده ترین نیروهای خود را با نامه هایی به عنوان سفیران هدایت در یک روز مشخص به سرزمینهای ایران مصر حبشه بحرین و حیره اردن اعزام کرد.

اسلاید ۲ :

در آن روزگار ، جهان در قبضه قدرت دو امپراتوری بزرگ ایران و روم بود که ستیز ونزاع ودرگیری اززمان هخامنشیان تا دوران ساسانیان میان آن دو به کرار به وقوع می پیوست . عراق ،یمن و بخشی ازآسیای صغیر از مستعمرات دولت ایران بود

اسلاید ۳ :

. علت این تقسیم نیز اقدام (تئودوزکبیر) امپراتور روم در تقسیم کشور خود میان دو پسرش بود. روم غربی در سال ۴۷۶ میلادی به دست بربرهای وحشی شمالی اروپا منقرض شد ، اما روم شرقی به مرکزیت (قسطنطنیه) با دراختیار داشتن مصر و شام، همچنان هدایت بخشی از جهان را به عهده داشت تا اینکه در سال ۱۴۵۳ میلادی به دست سلطان محمد دوم، دولت روم شرقی نیز بکلی منهدم ومنقرض گردید. در این میان سرزمین عربستان اگر چه دربین دو قطب قدرتمند آن روز محاصره بود ولیکن به علت هوای سوزان و خشک وحاصلخیز نبودن اراضی، هیچ کدام ازقدرتهای دنیا رغبتی به تسخیر آن نشان نمی دادند.

اسلاید ۴ :

(دحیه کلبی ) به عنوان سفیر پیامبر به سوی قیصر روم شتافت ودرشهر (حمص) باوی ملاقات کرد. اعضای دربار قیصر از (دحیه) خواستند هنگام دیدار با امپراتور به او سجده کند، اما سفیر پیامبر گفت : من برای کوبیدن این سنتها غلط این همه راه را برخود همواره کرده ام … ماموریت دارم به قیصر ابلاغ کنم که بشرپرستی باید ازبین برود و جزخدای یگانه کسی مورد پرستش واقع نشود. با این عقیده و اعتقاد چگونه می توانم در برابر غیرخدا سجده کنم ؟ دحیه،نامه را روی میز قیصر گذاشت ، قیصر نامه را گشود وبا مطالعه آن به تفکر فرورفت .

تاثیرکلام رسول خدا آن چنان بود که بعضی ازمورخان می نویسند امپراتور درباطن مسلمان شد اما ازبیم مردم جرئت اظهار نظر نکرد.

اسلاید ۵ :

به نام خداوند بخشنده مهربان
نامه ای است ازمحمدبن عبداله به بزرگ روم ، درود برپیروان هدایت ، من تو را به آیین اسلام دعوت می کنم، اسلام آور تا در امان باشی، خداوند به تو دو پاداش می دهد ( پاداش خود و پاداش ایمان کسانی که زیردست تو هستند) . اگر ازآیین اسلام روی گردانی گناه اریسیان نیزبرتو است . ای اهل کتاب! ما شما را به یک اصل مشترک دعوت می کنیم :غیر خدا را نپرستم ، کسی را انباز او قرار ندهیم ، بعضی از ما بعضی دیگر را به خدایی نپذیرد ….

اسلاید ۶ :

. متن پیام چنین بود:
به نام خداوند بخشنده مهربان
ازمحمد فرستاده خدا به کسرای بزرگ ایران ، درود برآن کسی که هدایت پذیرد و به خدا و پیامبر او ایمان آورد و گواهی دهد که جز او خدایی نیست و شریک و همتایی ندارد و معتقد باشد که محمد ، بنده و پیامبر اوست. من به فرمان خدا تو را به سوی او می خوانم. او مرا به هدایت مردم فرستاده است تا همه رااز خشم اوبترسانم وحجت را برکافران تمام کند. اسلام بیاور تا درامان باشی واگراز ایمان سربرتافتی گناه ملت برگردن توست.

اسلاید ۷ :

خسرو پرویز ، پادشاه وقت ایران ، باشنیدن پیام رسول خدا برآشفت فرزند نامه را پاره کرد ودستور داد عبداله را از قصر بیرون کنند. عبداله به مدینه مراجعت ومراتب را به رسول خداگزارش نمود و پیامبر او را نفرین کرد:
اللهم مَزَق مُلکَه ُ .
(خداوند رشته سلطنت او را پاره کن !)
مقوقس ، حاکم مصر ، نامه پیامبر را محترم شمرد واگر چه اسلام نیاورد اما سفیر اسلام را با هدایایی ازجمله ، ماریه قبطیه برای رسول خدا فرستاد .

اسلاید ۸ :

. رسول خدا برخلاف نامه های قبلی این بار نامه خودرا با سلام آغاز کرده بود :
به نام خداوند بخشنده مهربان
نامه ای است از محمد پیامبر خدا به نجاشی زمامدار حبشه . درود بر شما، من خدایی را که جزء او خدایی نیست ستایش می کنم ، خدایی که از عیب ونقص منزه است وبندگان فرمانبردار او ازخشم او در امانند و او بحال بندگان، ناظر وگواه است . گواهی می دهم عیسی فرزند مریم ، روحی است از جانب خدا و کلمه ای است که در رحم مریم زاهد وپاکدامن قرارگرفته است .
نجاشی با احترام تمام طی نامه ای اعلام داشت :
من برای ابلاغ پیام وسلام خود ، فرزندم را رهسپار محضر مقدستان کرده ام و سریعا” اعلام می دارم که من جزء خود ضامن کسی نیستم و اگر دستور فرمایید خودم رهسپار خدمت پر فیض شما می شوم ، درود برشما ای پیامبر خدا .

اسلاید ۹ :

حکومت :
مذهب:
سازمان اجتماعی:
نظام اجتماعی:
خانواده:
ازدواج با محارم :
علوم فنون:
تعلیم و تربیت:

اسلاید ۱۰ :

هنگام ظهور اسلام دین رسمی ایران (دین زردشتی)بود. ولی ادیان ومسالک (نصرانیت)و(یهود)و(مانوی)و(مزدکی ) نیز در ایران هر یک پیروانی داشتند.

پیش از ظهور زر دشت ظاهراً ایرانیان همان آین بوداهای هندوستان راداشتند
که بر اساس تقدیس وپرستش عناصر قوای طبیعت قرار داشت.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 60 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد