دانلود مقاله ابزارهای موجود در بازار مهاجرت (Migration Tools)

word قابل ویرایش
20 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

– ارزیابی اقتصادی و بازار ابزارهای مهاجرت
امروزه سیستم‌های قدیمی که فعالیت‌های اصلی سازمان را انجام می‌دهند یکی از بزرگترین مشکلات سازمان‌ها هستند که به دلیل قدمت طراحی و پیاده‌سازی امکان تعامل با اجزای دیگر سازمان را ندارند و در بسیاری از موارد که سازمان نیازمندی‌های جدیدی پیدا می‌کند قابلیت انعطاف برای برآورده ساختن نیازهای سازمان را ندارد و حتی در صورت امکان نیز از آنجایی که هزینه انجام تغییرات با گذشت زمان رشد تصاعدی خواهد داشت ( شکل (۱)، انجام تغییرات دارای توجیه اقتصادی نیست .

با توجه به عدم توانایی سیستم‌های قدیمی در برآورده‌سازی نیازهای جدید سازمان، سازمان‌ها به دنبال راهکارهایی جهت حل کردن این مشکل می‌باشند.

شکل (۱) – نمودار هزینه اعمال تغییرات در سیستم های قدیمی

این در حالی است که نگهداری از این برنامه‌های قدیمی و زیرساختهای سخت‌افزاری آنها نیز برای سازمان‌ها فوق‌العاده گران تمام می‌شود تا آنجا که در نهایت استفاده از آن مطابق شکل (۲) هیچگونه توجیه اقتصادی نخواهد داشت.

شکل (۲) – نمودار بازگشت سرمایه
دو راه حل کلی برای سازمان‌ها وجود دارد که در گزینه اول سازمان از سیستم قدیمی و تمامی مزایایش چشم می‌پوشد و سیستم جدیدی را جایگزین آن می‌کند. در گزینه دوم سازمان تمایلی به دور انداختن سیستم قدیمی ندارد بلکه روشی را بکار می‌گیرد تا بتوان به سیستم قدیمی پویایی و انعطاف بیشتری بخشید. با توجه به اینکه سیستم‌های قدیمی شیرازه و ستون فقرات

فعالیت یک سازمان می‌باشند در بسیاری از موارد سازمان‌ها هیچ تمایلی به کنار گذاشتن کامل آن و یا جایگزینی آن با یک سیستم نوپا ندارند که هنوز در محیط کاری جدی سازمان قرار نگرفته است. بنابراین پیش‌بینی می‌شود که گزینه دوم در بازار مدرن‌سازی برنامه‌های سازمانی بیشتر مورد توجه سازمان‌ها قرار بگیرد به‌گونه‌ای که این امر از لحاظ اقتصادی استفاده از روشهای مهاجرت را مقرون به صرفه می‌کند.

جهت تسهیل مشکلات سیستم‌های قدیمی (گزینه دوم) روش‌های متنوعی ارائه شده است. برخی روش‌ها نگرشی سطحی دارند همانند تغییر واسط کاربر برنامه‌های قدیمی که در شکلهای (۳) و (۴) نشان داده شده است. بنا به این نگرش سطحی تغییرات عمده‌ای در سیستم‌های

قدیمی ایجاد نمی‌شود. این روش‌ها اغلب جهت استخراج داده‌ها و تعاملات برنامه¬های قدیمی با کاربر و نمایش این داده‌ها و تعاملات به‌صورت کاربرپسندانه‌تری به‌کار گرفته می‌شوند. راهکارهایی در این زمینه که درحال حاضر در بازار وجود دارد یک لایه بین برنامه¬های قدیمی و کاربر به‌وجود می‌آورند که در این لایه معمولا” از پروتکل‌های وب و خصوصا” XML جهت تعامل و تبادل بهتر

اطلاعات بین برنامه¬های قدیمی و کاربر استفاده می‌شود. هرچند این لایه (لایه سرویس وب) سبب افزایش میزان پیچیدگی و سربار سیستم و مدیریت پروسه¬‌ها می‌شود ولی امکان دسترسی راحت‌تر و بیشتر به سیستم‌های قدیمی را فراهم می‌آورد بدون اینکه مشکلی برای این سیستم‌ها به وجود آید _سیستم‌هایی که فعالیت سازمان‌ها به آنها وابسته است_. با توجه به اینکه به کارگیری پروتکل‌های وب جهت پیاده‌سازی لایه واسط هزینه سنگینی به سازمان تحمیل

نمی‌کند و از طرف دیگر به کارگیری این پروتکل‌ها تهدید خاصی برای سیستم قدیمی نیز به وجود نمی‌آورد؛ درحال حاضر بازار این روش‌ها از رونقی نسبی برخوردار است. هرچند نباید این نکته را از خاطر برد که این روش‌ها راهکارهایی کوتاه‌مدت و موقت هستند و هرگز توانایی رفع مشکلات سازمان را در درازمدت ندارند.

شکل (۳) – Screen Scrapping

شکل (۴) – XML-Integration

دسته دیگر از روش‌ها رویکردی جامع دارند و در آنها سیستم قدیمی سازمان مستقیما” مورد دستکاری و تغییر قرار می‌گیرد. هرچند استفاده از این روش‌ها ریسک بیشتری برای سازمان دارد؛ ولی با توجه به تمهیدات درنظر گرفته شده بدین منظور, تلاش می‌شود در فعالیت سازمان خللی وارد نشود. این روش‌ها به دلیل حل مشکلات سیستم‌های قدیمی به صورت بنیادی و ریشه‌ای راهکارهایی جامع و درازمدت هستند و از این رو بسیار مورد توجه سازمان‌ها به عنوان راه‌حل نهایی می‌باشند.
استفاده از این روش‌ها سبب کاهش هزینه‌های نگهداری سیستم برای سازمان می‌شود و همچنین با توجه به مستندسازی سیستم، از این پس سازمان می‌تواند سیستم و فرآیندهای آن را کاملا” کنترل کند. علاوه براین به دلیل ایجاد قابلیت ادغام با تکنولوژی‌های جدید، به نیازهای جاری و پیش‌روی سازمان نیز پاسخ داده خواهد شد. از جمله این روش‌ها می‌توان به روش‌های مهاجرت و

روش‌های مهندسی مجدد اشاره کرد که انواع روش های ارایه شده در این زمینه در گزارش اول این پروژه تحقیقاتی بررسی گردید. بازار بازسازی سیستم‌های قدیمی با گذشت زمان رونق بیشتری خواهد یافت چراکه دارای رابطه‌ای مستقیم با روند پیدایش نیازهای جدید در سازمان‌ها می‌باشد. هرچند روش‌های موقت به سرعت به نتیجه می‌رسند و مشکلات سازمان را نوعا” به صورت موقتی حل می‌کنند ولی از طرف دیگر با توجه به ناکارآمدی روش‌های موقت به تدریج سازمان‌ها به روش‌های جامع و درازمدت روی خواهند آورد.

بازار بازسازی سیستم‌های قدیمی دربرگیرنده محصولات، ابزارها و روش‌های مختلفی است که در آنها تلاش می‌شود وظیفه‌مندی‌ها و روال‌های کاری سازمان از سیستم قدیمی استخراج گردد و به سیستم جدید منتقل شود و یا جهت تسهیل تعامل کاربر با سیستم قدیمی از واسط

کاربرپسندانه‌تری استفاده شود و یا محیط کاری سیستم قدیمی (سخت‌افزار قدیمی) به وسیله یک لایه میان‌افزار شبیه‌سازی و معادل‌سازی شود و از این‌قبیل. به هرحال رقابت در بازار بازسازی سیستم‌های قدیمی حول محور افزایش قابلیت انعطاف سیستم‌های قدیمی می‌چرخد. علاوه¬بر¬این بحث بازسازی سیستم‌ها تنها محدود به بزرگ¬رایانه‌ها نمی‌شود چرا که سازمان‌ها با هر جهش تکنولوژی نیاز دارند تا سیستم‌های قدیمیشان با توجه به مشخصات تکنولوژی جدید بازسازی شود. مشکل اصلی سازمان‌ها این است که سیستم‌های قدیمی آنها سالیانی دراز

تمامی نیازها و وظیفه‌مندی‌های سازمان را برآورده کرده‌اند و درحال حاضر نیز مشکلی برای کار کردن ندارند ولی به دلیل جهش تکنولوژی، این سیستم موثر و بسیار کارآمد اجازه به کارگیری تکنولوژی جدید در سازمان جهت پاسخگویی به نیازهای جدید را نمی‌دهد. با توجه به اینکه این سیستم‌های قدیمی به صورت متناوب جهت برآورده‌سازی نیازهای سازمان به‌روز شده‌اند، ازاین‌ر

و این سیستم‌ها برای سازمان‌ها ارزش حیاتی دارند و به‌دلیل همین ارزش حیاتی است که هیچ سازمانی برای جایگزینی سیستم کارآمد خود حتی در درازمدت نیز نمی‌تواند به راحتی تصمیم بگیرد. با توجه به علاقه شدید سازمان به نگهداری سیستم قدیمی کارآمد پیش‌بینی می‌شود بازار روش‌های درازمدت و جامع همانند مهاجرت نسبت به روش‌های موقت و کوتاه‌مدت رونق بیشتری یابد.

۲- بازگشت سرمایه ROI:
برنامه‌های کاربردی یک سازمان به صورت متناوبی نیازمند اعمال برخی تغییرات هستند که این تغییر علاوه بر نیازهایی همانند فرآیندهای جدید، ادغام با برنامه‌های کاربردی دیگر، ارتقای سخت‌افزار و نرم‌افزار است. میزان بازگشت سرمایه برای برنامه‌های کاربردی در شکل ۲ نشان داده شده است. گراف شکل ۲ نشان می‌دهد که پس از اتمام مرحله پیاده‌سازی برنامه هزینه نگهداری و توسعه آن کم است و بنابراین روند بازگشت سرمایه سیر صعودی خواهد داشت. هرچند هزینه نگهداری مطابق شکل (۱) پس از طی یک بازه زمانی به صورت نمایی افزایش پیدا خواهد کرد که این افزایش سبب کاهش میزان بازگشت سرمایه می‌شود.

 

۳- ابزار ACUCOBOL-GT از شرکت ACUCORP
این محصول شرکت ACUCORP صورت جدیدی از Cobol است که اجزاء اصلی و راه حلهای قدرتمند این خانواده را بسط و توسعه داده اند. ACUCOBOL-GTباعث توسعه و پیشرفت خصوصیات مختلفی در یک سیستم می گردد. خصوصیاتی نظیر کامپایلر ، زمان اجرا ، سیستم فایل شاخص دار ، پشتیبانی تسهیلات مختلف ، Source-level و همچنین عیب یابی متقابل . تکنولوژی اصلی این

سیستمها یک کامپایلر Singel-pass دقیق و سریع می باشد ، که کدهای قابل اجرا را از منابع نوشته شده درACUCOBOL-GT و یک سری از کدهای عمومی COBOL تولید می کند.
ACUCOBOL-GT محصولات خود را برای پردازنده های INTELو SPARC به صورت Compact ، object code مستقل از ماشین ، یا اختیاری ، object code محلی را تولید می کند. کد های کامپایل شده را می توان به بیش از ۶۰۰ قالب مختلف و انواع مختلفی از سیستم عامل ها منتقل کرد.

دروازه اشیاء نیازی به پیوند مجدد با اشیاء مستقل از ماشین و یا با کدهای محلی ندارد. کدهای محلی و اشیاء مستقل از ماشین می توانند درون برنامه های کاربردی یکسان ترکیب شوند و به توسعه دهنده سیستم این اجازه را می دهند تا کدها را برای بهترن حالت متناسب و مورد نیاز برای بهینه سازی برنامه ، از عملکرد برنامه های کاربردی کامپایل نماید.

۳-۱- سازگاری Source Code
گزینه های مختلفی برای حمایت در تبدیل از محیط های مختلف Cobol در دسترس می باشد. این گزینه ها کنترل بر روی عناصر اینچنین نظیر source file format ، بررسی کلمات رزرو شده ومنابع ذخیره داده را آماده می کنند. ACUCOBOL-GT یک سازگاری عمومی را ارائه می کند :
• RM/COBOL-85 (ANSI 85)

• RM/COBOL-Version 2 (ANSI 74)
• ICOBOL
• VAX™ COBOL
• IBM DOS/VS COBOL
• HP COBOL II/XL
در ACUCOBOL-GT انواع مختلفی از شیوه های سازگاری می توانند درون برنامه های کاربردی یکسان اجرا شوند. اگرچه تکنولوژی ACUCORP تغییرات را آسان ساخته است ولی ممکن است که درون کد برخی از برنامه های کاربردی به تغییراتی نیازداشته باشیم.

۳-۲- قابلیت انتقال اشیاء
برنامه های کاربردی ساخته شده ، را می توانند در چندین قالب بسط و توسعه داد و با یک مجموعه از Source Code ها که فقط به یک ترجمه نیاز دارد، نگهداری کرد. برای مثال یک برنامه کاربردی توسعه داده شده برای Unix می تواند بر روی یک ترمینال Windows خارج از مجموعه ای که مجددا ترجمه شده ، اجرا گردد.

 

۳-۳- سیستم فایلهای شاخص دار
این تصور به خوبی با همه اجزاء ACUCOBOL-GT یکپارچه شده است و عاملیتهای آن با افزودن خصوصیات و بالا بردن عملکرد اضافی قابل مقایسه با دیگر سیستم فایلهای شاخص دار می باشد. (Open VMS در دسترس نیست)

۳-۴- انعطاف پذیری منابع داده
ACUCOBOL-GT به شما اجازه می دهد تا از فایلها و سیستمهای مدیریت پایگاه داده متنوعی که شامل سیستم فایل ISAM است و برای موارد زیر پشتیبانی شده است، استفاده شود.
• Pervasive.SQL,
• KSAM
• C-ISAM.

شرکت ACUCORP سیستم Acu4GL™ را برای آماده سازی دسترسی به سیستمهای RDBMS نظیر ORACLE ، SQL Server MS ، DB2 و ODBC-compliant data sources افزوده است. با AcuSQL™ می توان پرس وجوهای SQL را در برنامه های Cobol مورد نظر خود قرار دهید و دسترسی به برنامه های کاربردی را در منابع داده SQL-compliant واگذار کنید.

۳-۵- تکنولوژی گرافیکی
در ACUCOBOL-GT یک مجموعه جامع ازبخشهای مختلف به Cobol افزوده شده که برنامه نویسی و اداره گرافیکی واسطهای کاربر را نیز شامل می شود.با استفاده از این مجموعه افزوده شده یک توسعه دهنده سیستم می تواند خصوصیات کامل GUI های محلی را در برنامه های موجود در سراسر Cobol اضافه نماید .

۳-۶- ActiveX و OLE
ACUCOBOL-GT به توسعه دهنده این توانایی را می دهد که بتواند از ActiveX ها ویا اشیاء OLE در برنامه های خود استفاده و از مزایای آنها بهره برداری لازم را انجام دهد.

۳-۷- تکنولوژی Thin Client
ACUCORP در تکنولوژی Thin Clientاین اجازه را می دهد تا برنامه های ACUCOBOL-GT اجرا شده در Unix / Linux یا Windows server های ۳۲ بیتی یک GUI Windows در شبکه های PC سیستم عامل Windows با TCP/IP ارائه دهد.

۳-۸- گسترش اینترنت
ACUCORP چندین تکنولوژی جدید را جهت ساده کردن گسترش برنامه های کاربردی ACUCOBOL-GT در اینترنت ارائه می دهد. برنامه های کاربردی یکسان آن در حال حاضر در مرکزاصلی آن اجرا شده اندکه می توانندآن را با سرعت در سرویس گیرنده های موجود در خارج از مجموعه ، توزیع کننده ها ویا کارکنان بدون تغییرات مشکل برنامه در دسترس قرار دهند.

۳-۹- توانایی سرویس گیرنده- سرویس دهنده
برنامه های کاربردی ACUCOBOL-GT به آسانی می توانند پشتیبانی سرویس گیرنده/ سرویس دهنده ، back -end را برای همه ایده های شاخص دار ، ترتیبی یا فایلهای وابسته به AcuServer™ را به دست آورد. AcuServer پشتیبانی دسترسی به فایل را در شبکه برای UNIX/Linux وسیستمهای ویندوز ۳۲ بیتی که از طریق TCP/IP متصل شده اند آماده می کند.

۳-۱۰- قالب های پشتیبانی شده
در زیر لیستی از سیستمها ، محیط ها و قالب هایی که توسط ACUCOBOL-GT پشتیبانی می شود را ملاحظه می کنید :
• Windows 95, 98, ME, NT, 2000, XP
• Windows NT Server, 2000 Advanced Server, 2000 & 2003 Server
• MS Windows Terminal Server/Citrix
• HP-UX 10.20, 11.0, 11i, and 11.22i (32- & 64-bit)
• SCO UNIX Open Server (5.0.0, 5.0.4, 5.0.5, 5.0.6) ELF
• SCO UNIX V.3 R2.4
• SCO UnixWare 7.0 ELF
• UNIX SVR4v3 (MP-RAS 3.x)
• Solaris 2.6 (x86 PC/Intel)
• Solaris 2.4, 2.5, 2.6 (Sun SPARC)

• Solaris 7.0, 8.0, 9.0 (Sun SPARC 32- & 64-bit)
• Solaris 7.0, 8.0 (x86 PC/Intel, 32-bit)
• Linux (glibc 2.0, 2.1, 2.2, 2.3) – x86 PC (Intel)
• Linux (glibc 2.1 and 2.2) – IBM (S/390)
• Linux (libc 5) – Intel

• AIX 4.1, 4.3 (32-bit)
• AIX 5L (32- & 64-bit)
• MPE/iX 6.0 (HP e3000)
• Open VMS operating systems

درانتها لازم به ذکر است که علامت تجاری ACUCORP، بسط و توسعه آن، ACUCOBOL-GT و Acu4GL توسط شرکت ACUCORP به ثبت رسیده است . همچنین علامت تجاری AcuServer, AcuSQL و AcuBenchنیز به شرکت ACUCORP اختصاص دارد. حق امتیاز Acu4GL نیز توسط U.S. محافظت می شود. سایر نام محصولات و علامتها نیز به نوعی علامت تجاری آنها توسط شرکت ثبت شده اند.

۴- ابزار AMXW از شرکت SPEED WARE
شرکت SPEED WARE این ابزار را به عنوان یک راه حل یک مرحله ای جهت مهاجرت خودکار سیستم‌های قدیمی نوشته شده با زبانهای نسل سوم نظیر COBOL، Fortran ، SPL ،C و Pascal در محیط HPe3000 به سیستم‌های جدید ارائه کرده است. این برنامه های کاربردی برای محیطهای MPE وگسترش مفاهیم آن مناسب و قابل اطمینان هستند. کدهای موجود باید خود را برای کار با پایگاه داده ها و کامپایلر هایی که به تازگی ایجاد شده اند ، تطبیق و جایگزین کنند.

۴-۱- حل مشکلات مهاجرت
AMXW شامل بسیاری از ابزارهای مورد نیاز جهت پایان دادن و حل مشکلات سیستمهای موجود است. کدها به صورت خودکار برای کار با کامپایلر جدید تبدیل می شوند و توسعه دهنده نیازی به تغییر کدهای خاص MPE ندارد. AMXW به صورت خود کار همه کدها را تغییر می دهد.لایه MPE و Intrinsics librarie که در بالا را شما می توانید در قالب جدید اجرا کنید.

MPE و VPLUS و تصاویر اصلی فراخوانده شده تغییر ناپذیر هستند و توابع در محیط جدید به بدون تاثیر پذیری از عملکرد سیستم به طور طبیعی به کار خود ادامه می دهد. معادلات فایلها ، JCW ، کارهای دسته های JCL ، UDC ها ، فایلهای عمومی و متغیرها همه پشتیبانی شده اند. محیط MPE این اجازه را دارد تا درقالب جدید “as is” را اجرا کند.

۴-۲- کاهش هزینه و زمان
AMXW قادر است مهاجرت برنامه های کاربردی در HPe 3000 را به کمک شیوه های دیگر در کسری از زمان انجام دهد. از نظر سرعت ترجمه خط ها بدون نظارت و انجام عملیات به صورت دستی می تواند به ترجمه یک میلیون خط در روز دست پیدا کند. محیط لایه MPE در AMXW ها و Library Intrinsics به شرکتها این اجازه را می دهد تا خیلی سریع و بدون تغییر کد هایشان برنامه های کاربردی را در محیط جدید اجرا کنند.

۴-۳- مهاجرت جریان خطوط Cobol
AMXW مخصوصا برای شرکتهایی که به برنامه های کاربردی نوشته شده توسط HP cobol 85 اعتماد دارند , بسیار مناسب است. برنامه ها، source code و کپی از Library ها و فایلهایInclude $ همه به صورت خودکار برای کار با (ACUCORP) ACUCOBOL-GT ، Micro Focus’s Net و Server Express تبدیل می شوند.

۴-۴- عملکرد برنامه های کاربردی پیوسته و پیوستگی تجاری
برنامه های کاربردی که به محیط جدید منتقل شده اند از AMXW برای حفظ عملکرد خود استفاده کرده اند و بعد از آن که پایگاه داده ها و RDBMS نیز به محیط جدید منتقل شد، راه های یکسانی را در محیط جدید به کار می بندند. AMXW بالا ترین سطح از عملکرد را برای استفاده از پایگاه داده محلی و دسترسی به فایل و سیستم عامل آماده می کند. کتابخانه اصلی MPE بیشتر کتایخانه

های عمومی استفاده شده MPE را پشتیانی می کند. محیط متغییر ها، ایجاد فرایندها واجرای دستورات در برنامه های کاربردی دست نخورده باقی می ماند و به طور طبیعی در محیط و قالب جدید اجرا می گردند. گذشته از دستورات محلی Unix، Linux و Windows ، لایه MPE روش AMXW یک محدوده وسیعی از دستورات و توابع MPE را پشتیبانی می کند.
۴-۵- ساده سازی مهاجرت پایگاه داده و فایل

Image ، TurboImagو همه پایگاه داده های Allbase همراه با KSAM و Flat فایلهای می توانند در Eloquence و در دیگرسیستمهای مدیریت پایگاه داده به محیط جدید منتقل شوند. دسترسی به پایگاه داده نهایی AMXW بسیار موثر است، به طوری که از فراخوانی های محلی استفاده می کند و فراخوانی TurboImag ها و فایلهای اصلی دست نخورده باقی می ماند.

۴-۶- مزایا و خصوصیات کلیدی
• تغییر خودکار کدهای متراکم : MPE و کامپایلر مخصوص زبانهای نسل سوم برای کار با کامپایلر ها ، محیط ها و قالبهای جدید به وسیله تغییرات ، حذف و اضافه کردن کد جهت کاستن از کارهای دستی ،تبدیل شده اند.
• اجازه سازگاری کدهای دست نخورده با کتابخانه های اصلی : MPE و داده های اصلی حذف های مورد نیاز جهت ایجاد تغییرات در فراخوانی های اصلی را پشتیبانی می کند، و به برنامه های کاربردی اجازه کار در قالب نهایی و دسترسی به پایگاه داده ها و انواع فایلها انتخابی را می دهد.
• اجرای دستورات MPE در لایه MPE : این بخش شامل یک لایه MPE است که مفاهیم ودستورات MPE را پشتیبانی می کند ، که آن می تواند functionality های خاص MPE نظیر JCL batch jobs ، UDCs و command files را اجرا کرد.

• تهیه امکانات پایگاه داده ها برای مهاجرت سریع : انتقال TurboImage, Allbase, KSAM وپایگاه داده Flat فایل ها در محیط جدید دارای تنوع زیادی از پایگاه های داده ها و سیستم فایلهای مختلف است.(مانند Oracle, SQL Server, Eloquence, DB2, Sybase, Informix, Ingres, و همچنین سیستم فایل های AcuCOBOL-GT و MicroFocus)

• پشتیبانی فایل های MPE دردیگر قالب ها : ممکن است که استفاده از KSAM و دیگر Flat فایل ها در محیطها و قالبهای دیگر نیز ادامه داشته باشد. بنا براین AMXW فایلهای KSAM را معادل و هم ارز با سیستم فایلها یا RDBMS ها به محیط جدید منتقل می کند. همچنین AMXW بیشتر دستوراتی را که برای دسترسی به Flat فایل ها استفاده می شود را پشتیبانی می کند که شامل Sequential, Temporary,Circular, RIO, Catalog, Byte stream وMessage files می باشد.

۴-۷- محیط های پشتیبانی شده
• پایگاه داده های منبع : Image, TurboImage, Allbase
• فایل ها : Sequential, Message, Temporary, Circular,RIO, Byte tream,Indexed(KSAM), Catalog وSPOOL

• زبانها : COBOL, HP FORTRAN, SPL, C, HP Pascal
• صفحه نمایش (Screen) : VPLUS, VFORM, Terminal I/O
• فراخوانی های سیستم : MPEهای اصلی سیستم ، VPLUS و پایگاه داده های اصلی
• عاملیت های MPE :, UDCs, variable substitution, JCWs, Spooling, command files, JCL Batch Jobs
• تسهیلات : SORT/MERGE, FCOPY, KSAMUTIL

• محیط و قالب های نهایی : HP-UX, IBM AIX, Sun Solaris, Windows 2000, XP, Linux
• پایگاه داده نهایی : Oracle, DB2, Sybase, Eloquence, SQL Server,Imformix, Ingres

یکی از مولفین ، عرضه کننده و پشتیبان های AMXW ، MB Foster می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر می توان به آدرس www.mbfoster .com مراجعه کرد. شکل(۵) فرایند مهاجرت در AMXW را نشان می دهد.

شکل (۵) – فرایند مهاجرت در AMXW

۵- ابزار EDWIN/3K از شرکت ORDINA Denkart
این ابزار راهکاری جهت تبدیل فرمهای VPlus ) واسطهای کاربر) در ماشین های HPe3000 می باشد. توسعه دهندگان VPlus دو مسئله برای خود متصور هستند : ۱)چگونگی انجام مهاجرت؟ ۲) روش نگهداری؟ ابزار edWin/3K راه حلهای مختلفی را برای این مسائل ارائه می دهد. انتقال تمامی صفحات ورودی و خروجی از VPlus ،و اما در مقابل آن نگهداری واسطها و کدها در برنامه های کاربردی و کدهایی که نیازی به تغییر ندارند. edWin/3K شامل یک emulator فقط برای استدلال می باشد.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 20 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد