دانلود پاورپوینت اتوماسیون چیست؟

PowerPoint قابل ویرایش
42 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت اتوماسیون چیست؟ توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت اتوماسیون چیست؟ قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

اتوماسیون چیست؟

þامروزه در هر اداره یا سازمانی یکی از مشکلات بزرگ برای کارمندان و مراجعین طریقه مکاتبه و نامه نگاری است و پیگیری این مکاتبات به روشهای سنتی است که با توجه به توسعه سازمانها این روشهای منسوخ جوابگوی نیازهای کنونی نمی باشد.با رشد و توسعه فناوری کامپیوتر و پیدایش صنعت بزرگ فناوری اطلاعات برای مشکل فوق چاره ای اندیشیده شد.اتوماسیون اداری که هدیه صنعت فناوری اطلاعات به بروکراسی اداری است ، ایده ای نواست که عمر آن در ایران به بیش از یک دهه نمی رسد.اتوماسیون اداری محدود به یک نرم افزار کامپیوتری برای ثبت نامه ها و چرخش آنها در یک سازمان نمی باشد بلکه یک نوع تفکر مبتنی بر فناوری جدید است که به مدیران و کارمندان اجازه می دهد بیشتر با دنیای کامپیوتر و فناوری اطلاعات آشنا گردند.

اسلاید ۲ :

شرح وظایف گروه

* فراهم آوردن زیرساخت مناسب جهت ایجاد امکان دریافت و پاسخگویی الکترونیکی و ارتباط پویا با مراجعین وزارتخانه.  

* تأمین (تهیه، نصب و راه اندازی سیستم‌های کامپیوتری) بستر مناسب سخت‌افزاری و نرم‌افزاری با توجه به توسعه فناوری و رفع نیازمندیهای وزارت راه و ترابری.  

* پشتیبانی سیستم‌های اتوماسیون و شبکه محلی وزرات راه و ترابری.  

* تهیه واجرای زیرساخت مناسب جهت پشتیبانی نرم‌افزاری سیستم‌های رایانه‌ای وزارت راه و ترابری.  

اسلاید ۳ :

اتوماسیون اداری در وزارت راه و ترابری

اواخر سال ۱۳۸۰ چهارده شرکت برای ارائه نرم افزار اتوماسیون اداری به وزارت راه و ترابری اعلام آمادگی کردند.پس از بررسی های همه جانبه و تحقیقات زیادی که در این زمینه انجام گرفت ، در نهایت شرکت برید سامانه نوین برای این منظور برگزیده شد. در حال حاضر تمامی کاربران حاضر در وزارتخانه و همچنین تمامی سازمانهای تابعه و ادارات کل استانها با سیستم اتوماسیون وزارت راه و ترابری به انحای مختلف در ارتباطند.این سیستم اتوماسیون در وزارت راه نهادینه گردیده و در حال رشد در سایر ادارات و سازمانهای وابسته نیز می باشد.

اسلاید ۴ :

اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی به بهره گیری از رایانه ها بجای متصدیان انسانی برای کنترل دستگاه ها و فرایندهای صنعتی گفته میشود. اتوماسیون یک گام فراتر از مکانیزه کردن است . مکانیزه کردن به معنی فراهم کردن متصدیان انسانی با ابزار و دستگاه هایی است که ایشان را برای انجام بهتر کارشان یاری میرساند. نمایانترین و شناخته شده ترین بخش اتوماسیون صنعتی ربات های صنعتی هستند.

اسلاید ۵ :

به طور کلی برخی از مزایای اتوماسیون صنعتی از این قبیل اند:

û تکرارپذیری فعالیتها و فرایندها

û افزایش کیفیت محصولات تولیدی

û افزایش سرعت تولید (کمیت تولید)

û کنترل کیفیت دقیقتر و سریعتر

û کاهش پسماندهای تولید (ضایعات)

û برهمکنش بهتر با سیستمهای بازرگانی

û افزایش بهره وری واحدهای صنعتی

û بالا بردن ضریب ایمنی برای نیروی انسانی و کاستن از فشارهای روحی و جسمی

اسلاید ۶ :

اتوماسیون صنعتی

لازمه افزایش کیفیت و کمیت یک محصول ، استفاده از ماشین آلات پیشرفته و اتوماتیک می باشد . ماشین آلاتی که بیشتر مراحل کاری آنها به طور خودکار صورت گرفته و اتکای آن به عوامل انسانی کمتر باشد . چنین ماشین آلاتی جهت کارکرد صحیح خود نیاز به یک بخش فرمان خودکار دارند که معمولا از یک سیستم کنترل قابل برنامه ریزی (به عنوان مثال PLC یامدار منطقی قابل برنامه ریزی) در این بخش استفاده میگردد. بخش کنترل قابل برنامه ریزی مطابق با الگوریتم کاری ماشین ، برنامه ریزی شده و میتواند متناسب با شرایط لحظه ای به عملگر های دستگاه فرمان داده و در نهایت ماشین را کنترل کند .

در حال حاضرارتقاء سطح کیفی محصولات تولیدی در صنایع مختلف و در کنار آن افزایش کمی تولید ، هدف اصلی هر واحد صنعتی می باشد و مدیران صنایع نیز به این مهم واقف بوده و تمام سعی خود را در جهت نیل به این هدف متمرکز نموده اند .

اسلاید ۷ :

اتوماسیون صنعتی

vهمانطور که گفته شد بخش کنترل در هر سیستم صنعتی بایستی متناسب با شرایط لحظه ای به عملگرها فرمان دهد بنابراین در یک ماشین یا بطورکلی در یک فرایند صنعتی بخش اول یک چرخه کنترلی ، برداشت اطلاعات از فرایند می باشد .

v   جمع آوری اطلاعات در فرایندهای صنعتی با استفاده از سنسورها یا حسگرها صورت می گیرد . این حسگرها به منزله چشم و گوش یک سیستم کنترلی عمل می کنند . امروزه در بسیاری از ماشین آلات صنعتی استفاده از سنسورها امری متداول می باشد تا جاییکه عملکرد خودکار یک ماشین را می توان با تعداد سنسورهای موجود در آن درجه بندی کرد . وجود سنسورها ی مختلف در فرایند اتوماسیون به اندازه ای مهم می باشد که بدون سنسور هیچ فرایند خودکاری شکل نمی گیرد بنابراین سنسورها یکی از اجزای لاینفک سیستمهای اتوماسیون صنعتی می باشند .

اسلاید ۸ :

* در گذشته نه چندان دور بسیاری از تابلوهای فرمان ماشین آلات صنعتی ، برای کنترل پروسه های تولید از رله های الکترومکانیکی یا سیستمهای پنوماتیکی استفاده می کردند و اغلب با ترکیب رله های متعدد و اتصال آنها به یکدیگر منطق کنترل ایجاد می گردید . در بیشتر ماشین آلات صنعتی ، سیستمهای تاخیری و شمارنده ها نیز استفده می گردید و با اضافه شدن تعدادی Timer و شمارنده به تابلوهای کنترل حجم و زمان مونتاژ آن افزایش می یافت .

*    اشکال فوق با در نظر گرفتن استهلاک و هزینه بالای خود و همچنین عدم امکان تغییر در عملکرد سیستم ، باعث گردید تا از دهه ۸۰ میلادی به بعد اکثر تابلوهای فرمان با سیستمهای کنترلی قابل برنامه ریزی جدید یعنی PLC جایگزین گردند .در حال حاضر PLC یکی از اجزای اصلی و مهم در پروژه های اتوماسیون می باشد که توسط کمپانیهای متعدد و در تنوع زیاد تولید و عرضه میگردد .

اسلاید ۹ :

سیستمهای نوین اتوماسیون و ابزار دقیق مبتنی برPLC در مقایسه با کنترل کننده های رله ای و کنتاکتوری قدیمی دارای امتیازات زیر است :

*  هزینه نصب و راه اندازی آنها پایین می باشد.

*  برای نصب و راه اندازی آنها زمان کمتری لازم است .

*  اندازه فیزیکی کمی دارند.

*  تعمیر و نگه داری آنها بسیار ساده می باشد.

*  به سادگی قابلیت گسترش دارند .

*  قابلیت انجام عملیات پیچیده را دارند.

*  ضریب اطمینان بالایی در اجرای فرایندهای کنترلی دارند .

*  ساختار مدولار دارند که تعویض بخشهای مختلف آن را ساده میکند.

*  اتصالات ورودی – خروجی و سطوح سیگنال استاندارد دارند.

*  زبان برنامه نویسی آنها ساده و سطح بالاست.

*  در مقابل نویز و اختلالات محیطی حفاظت شده اند.

*  تغییر برنامه در هنگام کار آسان است.

*  امکان ایجاد شبکه بین چندین PLC به سادگی میسر است .

*  امکان کنترل از راه دور (به عنوان مثال از طریق خط تلفن یا سایر شبکه های ارتباطی) قابل حصول است .

*  امکان اتصال بسیاری از تجهیزات جانبی استاندارد از قبیل چاپگر ، بارکد خوان و … به PLC ها وجود دارد

اسلاید ۱۰ :

مونیتورینگ در اتوماسیون اقتصادی صنعتی

   یکی دیگر از مباحث مهم و مرتبط با اتوماسیون صنعتی ، مانیتورینگ می باشد . امروزه مانیتورینگ یکی از نیازهای اساسی بسیاری از صنایع به خصوص صنایع بزرگ می باشد. بسیاری از صنایع بزرگ مانند صنایع پتروشیمی ، صنایع تولید انرژی ، صنایع شیمیایی و … بدون استفاده از سیستم مونیتورینگ مناسب قادر به ادامه کار خود نیستند .

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 42 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد