بخشی از پاورپوینت

اسلاید 1 :

لوبیای خشک باید در زمین حاصل خیزی کاشته شود. خاک آن ها نباید خیلی سنگین باشد و نباید خیلی خیس باشد، هر چند که لوبیای خشک دارای خوشه های بلندی است آن ها باید در یک مزرعه با خاک خوب کاشته شوند. برای اینکه مشکلات آفت را کم کنیم بهتر است که لوبیای خشک را مانند ذرت، گندم، یا گل  آفتاب کردان کاشته شوند و آن ها را نباید در همان مزرعه دو باره کاشت.

اسلاید 2 :

در جنوب غربی میسوری می توانند به صورت ساده ای دو برابر شود بعد از کاشت گندم در قسمت مرکزی میسوری دو برابر کردن محصول لوبیای سفید می تواند دو برابر شود که قابل سوال است. دو برابر کردن محصول لوبیا قابل انجام است ولی با کلی تامل. برای بیشتر سال ها لوبیای خشک می تواند آن را ذخیره کرد و در اول جولای آن را کاشت ولی لایه های خاک باید نازک تر باشد. برای اینکه لوبیای خشک فواید خوبی دارد مناسب است که به عنوان کاشت تابستانه باشد.

در قسمت مرکزی و شمال   ایالت اگر در جون کاشته شود بین 85 تا 115 روز بار می دهد.

—

اسلاید 3 :

 منابع بذری و گوناگونی

بذر های گوناگونی از لوبیای خشک موجود است. اولین قدم در انتخاب گونه ها باید بر اساس بازار باشد که بدانیم که کدام یک سوددهی بیشتری دارد. برای مثال اگر شما فکر می کنید بهترین نوع لوبیای سیاه است 80% از بهترین لوبیا برای شما مناسب است و بعد شما فکر می کنید شاید لوبیای سیاه دو برابر ارزش داشته باشد نسبت به لوبیای  آبی و این از نظر رنگ و قیمت مناسب تر خواهد بود و این نظر شما عوض می کند.

—

اسلاید 4 :

کاشتن

در میسوری لوبیای خشک می تواند در اواسط ماه می و جون کاشته شود.کاشته شدن در ماه می محصول بیشتری نسبت به ماه جون می دهد. در عمق 1 تا 2 اینچ کاشته شود. بوته ها به صورت افقی و در 15 اینجی هم کاشته شود در ردیف. رشد آنها در ردیف 30 اینچ یا بیشتر باعث می شود علف هرز کنترل شود، اما در این فضا لوبیا ها در ردیفهای نزدیک عملکرد خوبی ندارد. اگر نزدیک هم کاشته شوند لوبیا ها می توانند ردیفها را پر کنند به سرعت و باعث سایه انداختن شوند و باعث علف هرز زیاد می شود.

—

اسلاید 5 :

باروری

لوبیای خشک باید مایه کوبی شود برای ضمانت ریزوبیوم فائولی. آنها باعث ثابت شدن نیتروژن می شود. لوبیا ممکن است با اضافه شدن نیتروژن حاصل خیزتر شود. برای بیشتر حاصل خیز شدن و بار دادن می توان 40 تا 50 پوند نیتروژن در هر اکر اضافه کرد.

اسلاید 6 :

مدیریت با آفت ( علف هرز )

برای توانمندی کم محصول لوبیای خشک، قابلیت مقابله با علف هرز را ندارد. آنها چون در ماه جون کاشته می شود وقت برای کشت و زراعت زمان دارد که علف هرز را کمی به عقب بیندازد. کاشتن آنها در ردیف نزدیک می تواند علفها را کنترل کند. علف کشهای زیادی هستند مثل آسور – باساکاران ، دوال....

اسلاید 7 :

حشرات

در چندین مرحله حشرات می توانند به لوبیا صدمه بزنند. نظافت هفتگی مزرعه پیشنهاد می شود. مانند لوبیای سویا، لوبیای خشک آسیب پذیر است بخاطر سوسک برگهای لوبیا. همان طور که گیاه رشد می کند ممکن است مگسهای سفید به گیاه حمله کنند و آن را خراب کنند و باعث خرابی دانه شوند. چون بیرون آمدن لانه روی پوسته لوبیا مهم تر است تا در لوبیای سویا باید از خرابی جلوگیری کرد. 40 گونه آفت کش وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد.

اسلاید 8 :

بیماریها

لوبیای خشک آسیب پذیر است تا انواع دیگر حبوبات بخصوص در هوای مرطوب مثل میسوری امریکا کهرطوبت زیادی دارد. ویروس- قارچ – باکتری ها از موضوعات مهم است. اگر ویروس یا باکتری حمله کند کاری نمی توان کرد. اما 3 نوع قارچ کش برای مقابله با قارچها هست.

اسلاید 9 :

درو محصول و انبار کردن

کاشت -  بوته ای محصول می تواند همان بوته سویا را درو می کند از همان وسایل استفاده کرد. از قطع کننده های انعطاف پذیر باید استفاده کرد تا بتواند به زمین نزدیک شود چون غلاف های لوبیا نزدیک زمین می رسند. دستگاه کمباین دو سیلندر می تواند دانه ها را سوا کند بدون اینکه به لوبیا صدمه بزند. باید بدانید که دانه های لوبیا نباید صدمه ببینند چون در فروش موثر است. برداشت  را می توان وقتی که دانه ها تا 18 % رطوبت دارند شروع کرد. وقتی که دانه ها قهوه ای شده و غلاف زرد شده . یکی از احتیاط ها برای درو کردن در میسوری زمان باران است که باعث خرابی می شود. بخصوص در لوبیای سرمه ای

اسلاید 10 :

راه دیگر برداشت محصول :
دید کلی

—لوبیای خشک خوراکی، مزرعه لوبیا ها، بصورت متنوع و گسترده می باشد و شامل لوبیای کلیه ای ، لوبیای سرمه ای، لوبیای چیتی و لوبیای سیاه است. این لوبیا ها، حتی در سایز هسته ها و رنگ همگی مختلف می باشند. فاسولوس و لگاریس ال. اصلیتش در مرکز و جنوب آفریقا در 7000 سال پیش آمده است.

در متن اصلی پاورپوینت به هم ریختگی وجود ندارد. برای مطالعه بیشتر پاورپوینت آن را خریداری کنید