دانلود پاورپوینت ترسیم نمودارهای سیستم بانکی

PowerPoint قابل ویرایش
62 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت ترسیم نمودارهای سیستم بانکی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت ترسیم نمودارهای سیستم بانکی قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

صندوق امانات  

 

صندوق امانات گونه ای از خدمات است که به منظور ایجاد تسهیلات رفاهی در اختیار مشتریان گرامی قرار می گیرد.

شرایط عمومی:

۱-کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که مطابق قانون اهلیت انجام معامله را داشته و دارای هرنوع حساب نزد بانک باشند می توانند طبق ضوابط از خدمات صندوقهای امانات بانک استفاده نمایند.

۲- متقاضیان استفاده از صندوقهای امانات در صورت نداشتن حساب در بانک  ملزم به افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز می باشند.

۳- چنانچه اجاره صندوق توسط اشخاص حقوقی باشد, رونوشت مصدق اساسنامه و یک نسخه از روزنامه رسمی کشورکه در آن آگهی ثبت شرکت و یا موسسه درج شده باشد و همچنین روزنامه رسمی مربوط به معرفی مدیر یا مدیران و آخرین تغییرات شرکت و یک قطعه عکس  مدیر یا مدیران می بایست به بانک تسلیم گردد.

۴- اجاره صندوق, شخصی و اسمی بوده و قابل انتقال به دیگری نیست و فقط اجاره کننده و یا  وکیل وی می تواند از آن استفاده نماید.                                                                                                                         

اسلاید ۲ :

شرایط اجاره:

۱- اجاره صندوقها به صورت نقدی, برای مدت یکسال می باشد و برای مدت کمتر از یکسال نیز اجاره یکساله دریافت خواهد شد. در مواقع ضروری مشتریان ارزنده می توانند از صندوق امانات بطور موقت (حداقل  ۳  ماه) استفاده نمایند.

۲- اجاره سالیانه صندوقها براساس هر سانتیمتر مکعب حجم , معادل  ۵  ریال و حداقل مبلغ  ۰۰۰ر۲۵  ریال  می باشد.

۳- مشتری برای اجاره صندوق لازم است پس از مطالعه کامل آیین نامه اجاره صندوق امانات و تکمیل مشخصات قید شده در دفترصندوق, آنها را  امضاء نموده همراه شناسنامه و کپی آن و دو قطعه عکس جدید به مسوول مربوطه در شعبه تحویل دهد.

۴- مشتری باید علاوه بر اجاره بهاء, مبلغی به عنوان وثیقه به بانک بسپارد. بانک می تواند طبق مفاد آئین نامه های مربوط, از سپرده مزبور استفاده نموده و مشتری حق هیچگونه اعتراضی به عمل بانک نخواهدداشت.

دریافت سپرده سایر هزینه ها (ودیعه اجاره) از مشتریان اجاره کننده اینگونه صندوقها, معادل  ۸  برابر اجاره بها سالیانه و حداقل مبلغ  ۰۰۰ر۲۰۰  ریال می باشد با قائل شدن  ۵۰% تخفیف برای خانواده معظم شهدا, مفقودین, جانبازان و آزادگان (با معرفی سازمانهای ذیربط).

مبلغ مذکور در صورتیکه مشتری هیچگونه بدهی ناشی از استفاده از صندوق به بانک نداشته باشد در خاتمه اجاره عیناً پس از فسخ قرارداد به وی مسترد می گردد.

۵- مشتری موظف است در صورت تغییر نشانی مراتب را کتباً از طریق پست سفارشی و یا تحویل شخصی به بانک اعلام نماید. در غیر این صورت مکاتباتی که در نتیجه درست نبودن نشانی مشتری عیناً به بانک عودت داده شوند، از نظر بانک به مقصد رسیده تلقی خواهند شد .

اسلاید ۳ :

وکالت:

۱-  مشتری می تواند از طرف خود برای استفاده از صندوق امانات به شخص یا اشخاص دیگر وکالت دهد. تعیین وکیل صرفاً از طریق حضور مشتری در شعبه و ثبت مشخصات وکیل در دفتر صندوق امانات صورت می پذیرد و موکل موظف است مراتب را تاُ یید نماید.

۲- چنانچه مشتری به چند نفر وکالت بدهد باید صریحاً تصریح کند که وکلا متفقاً یا منفرداً حق استفاده از صندوق را دارند و نیز در صورت معرفی وکیل یا وکلای جدید , اعتبار یا منتفی شدن وکالت قبلی به وضوح مشخص گردد. در صورت عدم تصریح , اختیارات وکیل قبلی محفوظ محسوب خواهد شد.

جهت اعمال ردیف  ۲, فقط وکالت رسمی پذیرفته می شود. در صورتی که چند نفر وکیل تعیین شده باشد ولی حدود اختیارات و نحوه دخالت آنها از طرف موکل مشخص نباشد اصل بر عدم استقلال آنها است و باید متفقاً اقدام نمایند.

۳- کلیه شرایط و تعهداتی که برای مشتری پیش بینی شده از طرف وکیل و یا وکلای او نیز لازم الرعایه می باشد.

۴- ابلاغ فسخ وکالتنامه به بانک فقط به وسیله پست سفارشی قابل قبول است و همچنین مشتری می تواند فسخ وکالتنامه را شخصاً و در برابر دریافت رسید به بانک ارائه دهد.

اسلاید ۴ :

فوت, انحلال شرکت یا حجر مشتری:

۱- چنانچه بانک از فوت, انحلال شرکت یا موسسه, ورشکستگی و یا حجر مشتری اطلاع حاصل نماید بلافاصله مراتب را در دفتر یادداشت می نماید و از آن پس طبق مقررات قانونی اقدام خواهدشد.

۲- در صورت فوت مشتری, وراث می توانند خود یا وکیل انتخابی آنان با داشتن حکم حصر وراثت با رعایت قوانین موضوعه با حضور نمایندگان بانک , پس از تنظیم صورتجلسه صندوق را تصرف نمایند. بدیهی است مطالبات بانک قبل از تحویل محتویات صندوق از منابع مشتری تسویه خواهدشد.

۳- در صورت ورشکستگی یا انحلال شرکت یا حجر مشتری, اشخاصی که طبق حکم مراجع صالحه ذیحق شناخته شوند می توانند پس از پرداخت اجاره بها و احیاناً مطالبات بانک با حضور نمایندگان بانک و تنظیم صورتجلسه, محتویات صندوق را تصرف نمایند.

اسلاید ۵ :

چک پول  

 

چک پول، چکی است تضمینی، صادره توسط بانک ها، برعهده خودشان در مبالغ معین و قابل پرداخت در کلیه شعب داخلی بانک ها در سراسر کشور.

 مشخصات:

۱- چک پول از نظر مبلغ و رنگ در  ۵  نوع مختلف به شرح زیر به چاپ رسیده است:

۰۰۰ر۲۰۰  ریالی

۰۰۰ر۵۰۰  ربالی

۰۰۰ر۰۰۰ر۱  ریالی

۰۰۰ر۰۰۰ر۲  ریالی

۰۰۰ر۰۰۰ر۵  ریالی

توجه :  ضمناً , در سالهای گذشته چک پول با مبالغ  ۵۰,۰۰۰  ریالی و  ۱۰۰,۰۰۰  ریالی نیز چاپ گردیده است.                                                                                                                        

اسلاید ۶ :

۲- جهت کاهش خطرات ناشی از فقدان چک پول, علاوه بر تعیین محل امضای خریدار, محلی نیز برای امضای مجدد خریدار به هنگام دریافت وجه آن از بانک و یا انتقال به شخص ثالث منظور گردیده است.

۳- چک پول بر روی کاغذ واترمارک که در مقابل روشنایی, نام بانک نیز در خمیره آن ظاهر می گردد؛ چاپ شده است و دارای نخ امنیتی با دوخت حصیری نوشتار میکروپرینت می باشد.

۴- چک ها به گونه ای طراحی گردیده است که شماره آنها و همچنین نخ های رنگی نامرئی در ظهر و روی چک ها در مقابل چراغ فلورسنت حساسیت داشته و قابل کنترل می باشد.

 کاربرد:

۱) متقاضیانی که اهلیت قانونی داشته باشند می توانند به میزان و تعداد مورد نیاز چک پول خریداری نمایند.

۲) متقاضیان باید در هنگام خرید و تحویل چک پول, محل امضاء خریدار را در حضور متصدی مربوط در شعبه امضاء نمایند.

۳) مدت زمان بازخرید چک پولها یکساله بوده و پس از اتمام یکسال, بازخرید چک پول , صرفاً از طریق شعبه فروشنده امکانپذیر است.

۴) جهت حفظ ایمنی چک پولها لازم است قبل از ارائه آنها به بانک برای دریافت وجه و یا انتقال به شخص ثالث, محل امضاء دوم , امضاء نگردد.

اسلاید ۷ :

۵) از خصوصیات ویژه چک پول قابلیت وصول سریع آن می باشد و به محض اینکه محل امضاء دوم تکمیل گردد, دارنده می تواند( با رعایت بند  ۳)  به هر یک از شعب بانک مراجعه و با در دست داشتن مدرک شناسایی معتبر و پشت نویسی و امضای ظهر چک , وجه آن را بلافاصله دریافت نماید. چنانچه چک پول با دو امضاء خریدار و توسط شخص ثالث به بانک ارائه شود در صورتی که دو امضاء در حد عرف بانکداری مطابقت نماید آورنده می تواند وجه آن را نقداً  و به طریق فوق یا از طریق واریز به حساب خود دریافت نماید.

به منظور جلوگیری از ریسک سرقت و مفقودشدن چک پول توصیه می شود هر شخصی در مبادله چک پول, در صورتی که انتقال دهنده را می شناسد حتماً از انتقال دهنده در ظهر چک امضاء بگیرد و اگر نمی شناسد باید اصل کارت شناسایی معتبر (شناسنامه- گواهینامه- گذرنامه- کارت ملی) وی را مطالبه نموده و ضمن تطبیق عکس با چهره واگذارنده, مشخصات وی را در ظهر چک درج نماید.

اصلح است که اگر رقم مبادله شده قابل توجه می باشد, اسناد و مدارک معتبر دیگری که نشان دهنده اعتبار و شغل واگذارنده باشد نیز مطالبه شود.

اسلاید ۸ :

کارت هوشمند  

  تعریف

   «کارت هوشمند» وسیله ای است که توسط آن دارندگان کارت می توانند در تمام اوقات شبانه روز (به استثناء آن تعداد از دستگاههایی که در محوطه داخلی شعب نصب گردیده و فقط در ساعات اداری قابل استفاده می باشند.) از دستگاههای تحویلداری خودکار ( ATM  )، وجه نقد دریافت و یا از انواع دیگر خدمات بانکی بهره مند گردند.

 لازم به توضیح است که دستگاههای مذکور، دریافت و پرداخت وجه نقد تا سقف  ۰۰۰ر۰۰۰ر۲  ریال در روز  (۵  بار و هربار  ۰۰۰ر۴۰۰  ریال) را انجام می دهند. تاریخ مؤثر عملیات مربوط به برداشت و یا واریز وجه نقد پس از پایان وقت اداری بانک، به تاریخ روز بعد خواهدبود.

حداقل وجه مورد نیاز:

 متقاضی دریافت «کارت» باید حداقل مبلغ  ۰۰۰ر۵۰  ریال در حساب پس انداز کوتاه مدت طرح «کارت»، تودیع نماید.

دریافت تقاضای مشتریان جهت صدور کارت هوشمند :

کلیه شعب طی مراحل زیر، نسبت به صدور کارت برای مشتریان متقاضی واجد شرایط اقدام می نمایند:

– کسب اطمینان از اعتبار مشتری

– تکمیل و امضا تعهد نامه و فرم تقاضای صدور کارت (در دو نسخه ) توسط مشتریان و اخذ مدارک مربوط

توضیح: آن دسته از مشتریان که نزد بانک حساب چک کارت داشته اند، می توانند با ارائه کارت قدیم و تکمیل مجدد فرمهای مربوطه (در شعبی که کارت قدیم خود را دریافت  نموده اند )، نسبت به تعویض کارت خود اقدام نمایند.

اسلاید ۹ :

 افتتاح حساب:

پس از تکمیل فرم تقاضا و تعهدنامه، یک فقره حساب کوتاه مدت (بدون صدور دفترچه پس انداز و با سودی معادل سود متعلقه به حسابهای کوتاه مدت) توسط شعبه برای مشتری افتتاح می گردد.

حداقل وجه مورد نیاز:

 متقاضی دریافت «کارت» باید حداقل مبلغ  ۰۰۰ر۵۰  ریال در حساب پس انداز کوتاه مدت طرح «کارت»، تودیع نماید.

دریافت تقاضای مشتریان جهت صدور کارت هوشمند:

کلیه شعب طی مراحل زیر، نسبت به صدور کارت برای مشتریان متقاضی واجد شرایط اقدام می نمایند:

– کسب اطمینان از اعتبار مشتری

– تکمیل و امضا تعهد نامه و فرم تقاضای صدور کارت (در دو نسخه ) توسط مشتریان و اخذ مدارک مربوط

توضیح: آن دسته از مشتریان که نزد بانک حساب چک کارت داشته اند، می توانند با ارائه کارت قدیم و تکمیل مجدد فرمهای مربوطه (در شعبی که کارت قدیم خود را دریافت  نموده اند )، نسبت به تعویض کارت خود اقدام نمایند.

اسلاید ۱۰ :

صدور کارت هوشمند:

مشتری حداکثر ظرف مدت  ۱۵  روز باید به شعبه ذیربط مراجعه و کارت خود را در قبال ارائه رسید, دریافت نماید.

فقدان کارت هوشمند :

مشتریانی که کارت آنها به سرقت رفته و یا مفقود گردیده است, مکلفند مراتب را در اسرع وقت کتباً به یکی از شعب بانک اطلاع دهند.

ضبط کارت:

دستگاههای ATM  در چند حالت زیر امکان ضبط کارت را خواهند داشت:

–  ورود اشتباه شماره رمز توسط مشتری (سه بار متوالی)

–  انقضای تاریخ اعتبار کارت (در صورت دارا بودن تاریخ اعتبار)

–  خرابی کارت

–  تعلل مشتری در هنگام برداشتن کارت

–  اختلال در بخش کارت خوان دستگاه

باز پس گرفتن کارت:

باز پس گرفتن کارت منوط به مراجعه صاحب کارت ظرف مدت  ۴۸  ساعت (در یکی از ساعات اداری)، به شعبه ضبط کننده کارت وپس از آن به شعبه صادرکننده کارت ومورد شناسایی قرار گرفتن وی توسط رییس شعبه می باشد.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 62 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد