گزارش کارآموزی مرکز مخابرات دیجیتال سلمان

word قابل ویرایش
118 صفحه
18700 تومان
127,000 ریال – خرید و دانلود

گزارش کارآموزی مرکز مخابرات دیجیتال سلمان

پیشگفتار
اینجانب شهین احمدپور گزارش کارآموزی خود را درمرکز مخابرات دیجیتال سلمان واقع درشیراز بلوار امیرکبیر کوچه ۱ ( تاکسیرانی ) گذرانده ام .
این پروژه شامل گزارش ها ، و تجربیاتی است که در مرکز مخابرات دیجیتال سلمان به مدت ۲۴۰ ساعت کارآموزی ، ثبت شده است و مقایسه اطلاعات و تئوری های مختلف صورت گرفته است. ودر پایان از زحمات مسئولین مرکز مخابرات دیجیتال سلمان کمال تشکر رادارم .

مقدمه:
دانشجویان در پایان هر دوره تحصیلی احتیاج به گذراندن یک دوره کارآموزی جهت آشنایی بیشتر با نحوه کار وهمچنین آموزش آموخته های تئوری خود دارند.کارآموزی در نحوه یادگیری تاثیر بسیاری دارد به طوریکه بسیاری از دانشجویان در دوره کارآموزی نکاتی را می آموزند که در طول دوره تحصیلی حتی با آن برخورد نکرده اند.

اگر دانشجو دوره کارآموزی خود را در مکانی مناسب و با امکانات فراوان بگذارند به طوریکه آن مکان طوری باشد که بتوان از تجربه های افراد متخصص و فنی در زمینه آن شغل استفاده بهینه را کرد خیلی سریعتر وبهتر درباره آینده کاری خود می تواند تصمیم بگیرد و همچنین مواردی را آموزش دیده وتجربه هایی کسب میکند که بعدا در زمینه شغلی که انتخاب می کند برای او مفید می باشد پس باید در زمینه انتخاب مکان کارآموزی و استفاده درست و بهینه از تجربه افراد متخصص در آن مکان دقت داشت.

میزان رضایت دانشجو از این دوره
این دوره بسیار مفید و برای دانشجوحاعز اهمیت می باشد وهدف آشنایی با محیط کارگاهی ، کسب تجربه ، ایجاد و درک روابط بین مفاهیم و اندوخته های تئوری با روشها و کاربردهای عملی و اجرایی ، ایجاد ارتباط با محیط کار و تعیین میزان کاربرد تئوری در عمل بوده است.

فصل اول
( آشنایی کلی با مکان کارآموزی )

مشخصات کلی با مکان کارآموزی
مرکز مخابرات دیجیتال سلمان واقع درشیراز بلوار امیرکبیر کوچه ۱ ( تاکسیرانی ) که در تاریخ ۱۳۷۸ تاسیس و شروع به کار کرده که اصول کار این مرکز در فصل های بعدی مشخص و نوشته می شود .

فصل دوم
( ارزیابی بخشهای مرتبط با رشته علمی کارآموزی )

تشریح کلی از نحوه کار، وظایف و مسئولیت‌های کارآموزی در محل کارآموزی و ارائه لیستی از عناوین کارهای انجام شده توسط دانشجو:
از جمله وظایف انجام شده در درمرکز مخابرات دیجیتال شرح زیر می باشد.
۱- آشنایی با مرکز مخابرات و سیستم های مخابراتی
۲- آشنایی کلی با اصول کار این مرکز مخابرات

فصل سوم
( آزمون آموخته‌ ها، نتایج و پیشنهادات )

گزارش کار کارآموز
بخش اول : سیستم های مخابراتی
سیستم های مخابراتی اطلاعات را از مبدا به مقصدی آن طرف تر می فرستند . کاربرد سیستم های مخابراتی چنان متعدد است که نمی توانیم تمام انواع آن را ذکر کنیم. یک سیستم نوعی اجزای متعددی دارد که تمام رشته های برق را می پوشاند – مدار , الکترونیک , الکترومغناطیس , پردازش سیگنال , میکروپروسسور , و شبکه های مخابراتی تنها تعدادی از رشته های مربوط به این زمینه است به همین خاطر موضوع را از دیدگاه کلی تر بررسی می کنیم . کار اصلی تمام سیستم های مخابراتی انتقال اطلاعات است .

اولین پیام مخابراتی فرستاده شده در سال ۱۸۳۸میلادی از طریق یک خط ۱۶ کیلومتری توسط مورس فرستاده شد . متن این پیام از این قرار بود :
“Attention , the Universe! By kingdoms,right wheel! “

اکنون پس از یک قرن نیم مهندسین مخابرات تا آنجا پیش رفته اند که بینندگان تلویزیونی فضانوردان مشغول کار در فضا را می بینند .تلفن , رادیو و تلویزیون بخش های جدا نشدنی از زندگی امروزی هستند . مدارهای دوربردی در جهان به وجود آمده است که نوشته , داده , تصویر منتقل می کنند . کامپیوترها از طریق شبکه های بین قاره ای با هم صحبت می کنند , و می توانند تقریبا تمام وسایل برقی منزل را کنترل کنند . دستگاه های مخابرات بی سیم شخصی هرجا برویم ارتباط مان را حفظ می کنند . مسلما نسبت به دوران مورس گام های بزرگی برداشته شده است . باز هم مسلما در دهه های آینده پیشرفته های بسیاری در زمینه ی مهندسی مخابرات صورت خواهد گرفت .
اجزای سیستم مخابراتی
هر سیستم مخابراتی چند جز اصلی دارد , فرستنده , کانال مخابراتی و گیرنده
• فرستنده
سیگنال ورودی را پردازش می کند تا یک سیگنال مخابراتی مناسب با مشخصات کانال انتقال ایجاد کند. پردازش سیگنال برای انتقال تقریبا همیشه با مدولاسیون همراه است و می تواند شامل کدگذاری هم بشود .
• کانال مخابراتی

محیطی الکتریکی است که پلی بین منبع و مقصد است . این کانال می تواند یک زوج سیم , یک کابل هم محور , یک منبع رادیویی , یا پرتو لیزر باشد . هر کانالی مقداری تلفات و تضعیفانتقال دارد , پس با افزایش فاصله توان سیگنال به تدریج کم می شود.
• گیرنده

گیرنده روی سیگنال خروجی کانال عمل کرده , سیگنال مناسب را برای مبدل واقع در مقصد فراهم می کند . در عمل گیرنده شامل تقویت برای جبران تلفات انتقال و دمدولاسیون و کدگشایی برای معکوس کردن پردازش سیگنال انجام شده در فرستنده می باشد . فیلترکردن نیز عمل مهم دیکری است که در گیرنده انجام می شود .

ارسال پیام
ارسال پیام به دو صورت دیجیتال و آنالوگ صورت می پذیرد .
پیام آنالوگ کمیتی فیزیکی است که با زمان تغییر می کند و این تغییر معمولا به صورتی هموار و پیوسته صورت می گیرد . فشار اکوستیکی حاصل از صحبت کردن , موقعیت زاویه ای ژیروسکوب هواپیما , یا شدت نور در نقطه ای از تصویر تلویزیونی نمونه هایی از پیام های آنالوگ هستند . چون اطلاعات در شکل موج متغیر با زمان نهفته است .

پیام دیجیتال رشته ی مرتبی ار نمادهای برگزیده از یک مجموعه متناهی از عناصر گسسته است . فهرست تغییرات ساعت به ساعت دما , یا کلید هایی که از صفحه کلید فشرده می شوند نمونه هایی از پیام های دیجیتال هستند . چون اطلاعات در نماد های گسسته نهفته است .
در کامپیوتر ها از دو نماد صفر و یک استفاده می شود .
انواع انتقال

انتقال یکطرفه در این نوع انتقال فقط یک فرستنده و یک گیرنده وجود دارد مانند رادیو یا تلویزیون که وسایل ما نقش گیرنده را ایفا می کنند.
• انتقال نیمه دو طرفهدر این انتقال هر طرف یک فرستنده و یک گیرنده دارند و انتقال در هر دو طرف امکان پذیر است ولی نه به طور هم زمان مانند بیسیم.
• انتقال دو طرفه کاملاین انتقال نیز همانند نیمه دو طرفه است با این تفاوت که انتقال همزمان در دو جهت امکان پذیر است مانند تلفن

• تاریخچه مخابرات ایران
• در اول ژانویه ۱۸۶۹ میلادی ایران به عضویت اتحادیه بین المللی تلگراف در آمد. در سال ۱۲۵۳ اداره تلگراف به وزارت تبدیل و « علیقلی خان مخبرالدوله » نخستین وزیر تلگراف شد.

• پس از جنگ جهانی اول و پدید آمدن سیستم های جدیدتر و سریعتر ارتبایطی، مثل تلگراف بی سیم، دولت انگلیس در بهمن ۱۳۱۰ رشته ای تلگراف را که در تملک خود می دانست به دولت ایران واگذار کرد.

• در فاصله سال های ۱۲۸۰ تا ۱۲۸۵ هجری شمسی پنج امتیاز ایجاد تلفن به اشخاص حقیقی ایرانی برای مناطق تبریز، مشهد، گیلان و ارومیه داده شد که پنجمین و مهم ترین آن امتیازی بود که در سال ۱۲۸۲ هجری شمشی به وساطت « میرزا علی اصغر خان اتابک » به « دوست محمد خان معیرالممالک » واگذار شد، که غیر از چهار نقطه پیش گفته، تمام کشور را در بر می گرفت.

• در سال ۱۲۸۵ تلفن بین شهری تهران- قلهک و تهران- تجریش ( پایتخت کشور ) شروع به کار کرد. سی سال بعد این ارتباط بین ۲۴ شهر برقرار شده بود.
• عصر ارتباطات و مخابرات بی سیم از سال ۱۳۰۳ در ایران آغاز شد. نیاز به امکان تماس دائم با جهان باعث شد که وزارت جنگ آن زمان یک دستگاه فرستنده موج بلند ۲۰ کیلوواتی برای تهران و شش دستگاه موج بلند ۴ کیلوواتی برای تبریز، کرمان، کرمانشاه و خرمهر به شوروی سفارش دهد. ایجاد خطوط ارتباطی ماکروویو به دلیل کاربردهای گسترده اش در خدمات ارتباطی بین شهری و بین المللی در سال ۱۳۴۵ و ارتباط آن از طریق شبکه ۳۸۰۰ کیلومتری بین آنکارا، تهران و کراچی برقرار شد. شبکه ماکروویو کشور نیز از سال ۱۳۵۱ فعالیت خود را آغار کرد. بالاخره با گشایش اولین ایستگاه زمینی در اسدآباد همدان در سال ۱۳۴۸ ایران وارد عصر نوین ارتباطات و مخابرات یعنی عصر ماهواره شد.

• ایستگاه زمینی ماهواره اسدآباد از طریق دو مدار همزمانی ( ارتفاع حدود ۳۶۰۰۰ کیلومتری زمین ) که یکی بر روی اقیانوس اطلس و دیگری اقیانوس هند قرار دارد ارتباط تلفنی، تلفکس و … مشترکین را با سراسر دنیا برقرار می ساخت.

• در سال ۱۳۵۰ اولین خط تلفن خودکار بین تهران، اصفهان و شیراز برقرار شد و بتدریج سایر مراکز استان ها و شهرستان ها نیز با استفاده از سیستم های خودکار با هم تماس گرفتند. لازم به ذکر است که این سیستم ها اغلب آنالوگ بودند تا اینکه در سال ۱۳۶۳ سیستم دیجیتال وارد شبکه مخابراتی شد و مرکز تلفن دانشگاه اولین مرکزی بود که به این سیستم مجهز گردید. در پی این اقدامات، توسعه سیستم دیجیتال روند سریع تری به خود گرفت بنحوی که در سال ۱۳۶۸ استفاده از سیستم دیجیتال عملیاتی شد و دومین مرکز دیجیتالرنیز در سال ۱۳۶۹ راه اندازی گردید.

• ساختار سازمانی شرکت مخابرات استان فارس

• رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل : آقای مهندس چنگیز امیری
• عضو هیئت مدیره : آقای مهندس عبدالکریم الهامیان
• عضو هیئت مدیره : آقای مهندس امراله باقری

• عضو هیئت مدیره : آقای مهندس محمود بهمنی
• معاونت های : توسعه و مهندسی –نگهداری و پشتیبانی – مالی اداری تدارکاتی
• مدیریت های : مخابرات مرکز استان – بهره وری و تضمین کیفیت

• نگاهی به عملکرد مخابرات استان فارس
• اشاره : با توجه به اینکه مخابرات و ارتباطات عامل توسعه پایداراست و بعنوان یک عامل زیربنایی شناخته می شود ایفای درست این نقش محوری کارکنان کارشناسان و مهندسین مخابرات را بر آن داشته تا در سایه تلاش و کوشش در فراگیری و ارتقا دانش و علوم روز مخابراتی همت گمارده و بتوانند با اراده ای قوی در انجام وظیفه و رسالت خود موفق باشند. خوشبختانه مخابرات استان پهناور فارس فی نفسه دارای این پتانسیل بالقوه و بالفعل می باشد که طی چند سال

گذشته توانسته است در ابعاد مختلف ارتباطی اعم از تلفن ثابت تلفن همراه دیتا فیبرنوری دفاتر مخابرات روستایی و دیگر شاخصهای ارتباطی و مخابراتی پیشرفت و توسعه قابل توجهی داشته باشد که کارنامه عملکرد مخابرات فارس در سال های گذشته خود شاهد این ادعا و برگ زرینی در کارنامه عمرانی مخابرات کشور است

فرصتی پیش آمد تا گفتگویی اختصاصی داشته باشیم با مهندس چنگیز امیری رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت مخابرات استان فارس و در این مصاحبه مهندس امیری ابتدا به تشریح تاریخچه مخابرات در استان فارس پرداخت و به خبرنگار ما گفت : تاریخ ارتباطات مخابراتی در فارس به حدود یکصد سال پیش می رسد در آن زمان خط تلگرافی بین تهران و بندرنوشهر توسط کمپانی هندشرقی کشیده شد که از مسیر برازجان کازرون شیراز و .. می گذشت و به تهران می

رسید . وی افزود : در سال ۱۳۱۳ هجری شمسی اولین مرکز تلفن مغناطیسی با ۸۰ شماره تلفن در شهر شیراز نصب شد و در اختیار ادارات و افراد خاص قرار گرفت این تلفن منحصرا ارتباط داخلی مشترکین را فراهم می نمود و از نوع سیستم مغناطیسی بود.

مدیرعامل مخابرات فارس مجموع شماره تلفنهای مغناطیسی نصب شده تا سال ۱۳۳۸ هجری شمسی در فارس را ۱۱۰۰ شماره عنوان نمودو اظهار داشت . اولین مرکز تلفن خودکار شهری شیراز با نصب اولیه ۳ هزار شماره شروع به کار نمودکه کل شماره های منصوبه در استان فارس تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی جمعا ۴۷ هزار شماره بود که ۲۵ هزار شماره در شیراز و مابقی درشهرهای جهرم و آباده مشغول به کار بود. وی گفت : با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی

تحولات عظیمی در سیستمهای مخابراتی صورت گرفت و رشد چشمگیری در توسعه ارتباطات حاصل شد. مهندس امیری تصریح کرد : در حال حاضر مخابرات استان فارس دارای بیش از یک میلیون و ۳۳۰ هزار مشترک تلفن ثابت و بیش از یک میلیون و ۳۵ هزار تلفن همراه و بیش از ۶ هزار کیلومتر فیبرنوری در مسیرهای شهری و بین شهری در حال بهره برداری می باشد. وی متذکر شد : علاوه بر توسعه و تجهیز مراکز مخابراتی با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات مخابراتی روز اقدامات وسیع دیگری نیز در امر تامین ارتباطات و مخابرات استان نیز انجام پذیرفته است .

مهندس چنگیز امیری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل مخابرات فارس در بخش دیگری از مصاحبه اختصاصی خود با روزنامه جمهوری اسلامی تحقق برنامه های توسعه مخابراتی وارتباطی را با استفاده از فن آوری های روز مخابراتی در فارس مثبت ارزیابی نمود و به خبرنگار ما گفت : اولین مرکز تلفن استان فارس در شهر شیراز با نصب ۸۰ شماره تلفن مغناطیسی در سال ۱۳۱۲ مورد بهره برداری قرار گرفت و طی سالهای ۱۳۱۲ تا ۱۳۵۷ تعداد مراکز خودکار تلفن شهری به ۴ مرکز افزایش یافت که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تا پایان سال ۸۵ تعداد این مراکز به ۷۹۱ مرکز رسیده است .

وی در خصوص تلفنهای منصوبه استان اظهار داشت : تعداد کل تلفنهای منصوبه استان در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ۴۷ هزار و ۶۰۹ شماره بوده که در پایان سال ۶۷ و ابتدای برنامه پنج ساله اول به ۱۱۰ هزار شماره افزایش یافت و در پایان برنامه پنجساله (سال ۷۲ ) تعداد کل تلفنهای منصوبه استان به ۲۳۱ هزار و ۹۶۷ شماره رسید و با نصب ۳۲۴ هزار و ۹۳۳ شماره طی سالهای ۷۳ تاکنون این رقم تا پایان سال ۸۵ به یک میلیون و ۵۵۸ هزار و ۵۱۳ شماره رسیده است .

امیری افزود : افزایش تلفنهای منصوبه همراه با بکارگیری تکنولوژی دیجیتال بوده که اکنون مراکز تلفنی آنالوگ به دیجیتال تغییر داده شده است که بدین ترتیب ضریب نفوذ تلفنی ثابت استان از ۲ ۹ در سال ۵۷ تا پایان سال ۸۵ این رقم به ۲۹ ۶۶ بالغ گردیده است . رئیس هیات مدیره مخابرات فارس گفت : تعداد کل مشترکین تلفن در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ۳۳ هزار و ۲۳۸ مشترک بوده و این تعداد با واگذاری ۶۹ هزار و ۳۴۴ شماره تا پایان سال ۶۷ به ۱۰۲ هزار و ۵۸۲ شماره و در پایان برنامه پنجساله اول به بیش از ۲۰۰ هزار شماره افزایش یافت و هم اکنون به یک میلیون و ۳۱۹ هزار و ۷۳۲ شماره رسیده است . وی افزود : تا پایان سال ۸۵ بیش از ۶ هزار و سیصد کیلومتر کابل فیبرنوری شهری و بین شهری ایجاد شده است .

مهندس امیری اضافه نمود : در راستای بهبود وگسترش سرویسهای همگانی مخابرات استان فارس تلاش مضاعفی داشته است بطوریکه تا قبل از انقلاب شکوهمنداسلامی فقط ۱۲۴ دستگاه تلفن همگانی شهری و راه دور در سطح استان وجود داشت و این تعداد در پایان برنامه اول به ۱۰۴۵ دستگاه تا پایان سال ۸۵ تعداد کل تلفنهای همگانی در سطح استان به ۱۱ هزار و ۳۵۵ دستگاه رسیده است . مدیر عامل مخابرات فارس در رابطه با ارتباطات روستایی گفت : تقسیم عادلانه امکانات شاید به یک معنی از ارکان اساسی جوامع بشری است و از جمله مواهب نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز همین مطلب است در زمان

پیروزی انقلاب در استان فارس که بدلیل موقعیت جغرافیایی بیش از هر نقطه دیگری نیاز به امر ارتباط محسوس بود تنها ۶ روستا دارای ارتباط بود که این نقاط نیز امروزه جزو شهرستانها و شهرهای استان محسوب می شود. وی افزود : پس از پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به سیاستهای دولت جمهوری اسلامی جهت خدمات رسانی به روستاها و نقاط محروم مخابرات نیز با توجه به بستر اجتماعی مناسب فراهم شده با توان مضاعف در زمینه زدودن نقاط تاریک منجمله

عدم ارتباط قدمهای موثری برداشته است بطوریکه ۶ نقطه دارای ارتباط در سال ۵۷ در پایان ۶۷ به ۱۲۴ روستا و در پایان برنامه پنجساله اول به ۳۵۴ روستا افزایش یافت . امیری تاکید کرد : باپیگیریهای بعمل آمده و با ارتباط دهی به ۱۹۳ روستا در سال ۸۵ تعداد کل روستاهای دارای ارتباط استان به ۳۰۴۰ روستا بال

غ گردیده است . مهندس چنگیز امیری در خصوص شبکه تلفن همراه به خبرنگار ما گفت : استفاده از تلفنهای سیار می تواند دنیای نوینی از ارتباطات را پیش روی قرار دهد بویژه اینکه بهره برداری از تلفنهای سیار دگرگونیهای وسیع و عظیمی را درهر جامعه بوجود می آورد و باعث صرفه جوئیهای بسیاری در وقت و انرژی و نیروی انسانی و مادی جامعه می گردد. وی افزود : بر این اساس شرکت مخابرات با توجه به اهمیت کاربردهای بسیاری که این سرویس در زندگی

روزمره مردم دارد و با راه اندازی تلفن سیار در سطح شهر شیراز در سال ۷۵ اولین گام را در جهت ارائه سرویس تلفن همراه در سطح استان برداشته ومتعاقب آن در سال ۷۶ تلفن همراه شهرهای جهرم و لارستان نیز راه اندازی گردیده و همچنین در سال ۷۷ تلفن همراه شهرهای فسا نی ریز کازرون استهبان لامرد آباده و مرودشت در سال ۷۸ شهرستان اقلید و اوز و در سال ۷۹ شهرهای داراب زرقان سپیدان ارسنجان فیروزآباد و نورآباد… دارای تلفن همراه گردیده اند. رئیس هیات مدیره مخابرات فارس عنوان کرد : تعداد کل تلفن همراه استان در حال حاضر یک میلیون و ۳۴ هزار و ۷۸۸ شماره می باشد که با این حساب ضریب نفوذ تلفن همراه تا پایان سال ۸۵ به ۲۳ ۳۱ رسیده است .

مهندس امیری گفت : تعداد کل نقاط دارای کد بین شهری در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ۳ نقطه بود که با راه اندازی ۱۶ نقطه تا سال ۶۷ و ۲۵ نقطه طی برنامه اول نقاط دارای کد به ۴۴ نقطه رسید . وی افزود : ۱۵۶ نقطه دیگر در سالهای ۷۳ تاکنون به نقاط دارای کد استان افزوده شد که کلیه نقاط دارای کد و در حال حاضر به ۷۷۰ نقطه بالغ گردیده است . مدیر عامل شرکت مخابرات فارس تصریح کرد : و پوشش جاده ای ۶ هزار کیلومتر در سطح استان وبا BTS شرکت

مخابرات فارس تا پایان سال ۸۵ با نصب و راه اندازی ۶۱۴ سایت بهره مندی تمام شهرهای استان از پوشش شبکه تلفن همراه یکی از شرکت های پیشرو در زمینه تلفن همراه است . مدیر عامل مخابرات فارس در رابطه ارتباطات راه دور و بین الملل شرکت مخابرات گفت : افزایش سوئیچ شهری توسعه مناسبی را در رابطه با ارتباطات بین شهری و بین المللی طلب میکند که در راستای تحقق این هدف تعداد کانالهای بین شهری از ۳۸ کانال در زمان پیروزی انقلاب اسلامی به ۵۳۵۴ کانال در حال حاضر افزایش یافته که از این رقم ۱۰۹۰ کانال آن طی برنامه پنجساله اول و کل کانالهای واگذاری شده بین شهری از ابتدا برنامه پنجساله دوم تاکنون ۳ هزار و ۶۱۸ کانال می باشد همچنین کانالهای بین الملل از ۱۶ کانال قبل از انقلاب به ۸۴۶ کانال تا پایان سال ۸۵ افزایش یافته است . مدیر عامل مخابرات استان فارس در ادامه

• مصاحبه اختصاصی خود با روزنامه جمهوری اسلامی به تشریح شبکه اطلاع رسانی دیتا پرداخت و گفت : شرکت مخابرات استان فارس نیز در سال ۱۳۷۵ اولین مرکز اطلاع رسانی را در شهر شیراز ایجاد و سپس سالهای ۷۶ ـ۷۷ این مرکز را در شهرهای مرودشت جهرم کازرون آباده لارستان و فسا ایجاد نمود . وی تعداد مشترکین این شبکه تا پایان سال ۸ ۱۵۹ عنوان نمود و تاکید کرد : بر اساس md . s و پهنای باند دیتا را ) ISP + VPN ـ ۱۲۵۲ مشترک دیتا ( ISP 85 در

استان را ۱۶۷ مشترک برنامه ریزی های انجام شده استان فارس به عنوان الگوی برخورداری از شبکه و امکانات اینترنت در کشور مطرح است . ما در آستانه رسیدن به این جایگاه هستیم و برای تحقق کامل این ایده زیر ساخت های استفاده از شبکه مخابرات و شبکه اینترنت در استان فارس را توسعه داده ایم . این مقام مسئول گفت : توسعه دفاتر اینترنت روستایی اتصال مدارس به شبکه اینترنت اتصال مساجد به اینترنت توسعه اینترنت برای استفاده از خدمات بانکی ارایه

راهکارهایی برای استفاده از بهداشت و خدمات پزشکی با بهره گیری از اینترنت مقدماتی است که در استان فارس بخشی از آن محقق شده است . امیری تصریح کرد : شبکه هوشمند و استفاده از اینترنت نیز در استان فارس اکنون به صورت آزمایشی راه اندازی شده و به زودی این خدمت نیز در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

تا پایان سال ۸۵ بیش از ۶۳۰۰ کیلومتر کابل فیبرنوری شهری و بین شهری در استان فارس ایجاد شده است
در حال حاضر مخابرات استان فارس بیش از یک میلیون و ۳۳۰ هزار مشترک تلفن ثابت و بیش از یک میلیون و ۳۵ هزار مشترک تلفن همراه در حال بهره برداری دارد
.

بخش دوم : خدمات مرکز مخابرات سسلمان
لیست فرآیندها و خدمات قابل ارائه به ارباب رجوع در مرکز مخابرات سلمان

۱ ثبت نام تلفن .
۲ ورود اطلاعات ثبت نام در کامپیوتر .
۳ تغییر نام تلفن ثابت.
۴ تغییر مکان تلفن ثابت.
۵ تغییر نام و مکان تلفن ثابت.
۶ اخطاریه قطع مزاحمت تلفن ثابت.
۷ اخطاریه سیم کشی غیر مجاز تلفن ثابت .
۸ قطع شخصی و بوخت تلفن ثابت .
۹ وصل شخصی بوخت تلفن ثابت .
۱۰ فرم اعتراض به نرسیدن قبض .
۱۱ اخطاریه تلفن های سه دوره ای .
۱۲ قطع ارتباط .
۱۳ تعویض شماره .
۱۴ دایری سرویس ویژه .
۱۵ وصل تلفن بدهکار .
۱۶ تکمیل پرونده و دایری .
۱۷ دایری مجدد .
۱۸ تعویض آدرس فیش .
۱۹ انسداد صفر دوم .
۲۰ تغییر نام تلفن همراه در دو حالت انجام می شود .
۲۱ تغییر آدرس تلفن همراه .
۲۲ تعویض سیم کارت سوخته یا معیوب .
۲۳ اعلام مفقودی و دریافت سیم کارت جدید .
۲۴ آشنایی با سرویس های ویژه . انتقال – انتظار – نمایشگر – محدودیت مکالمه – دیتا – فاکس – پیام گیر ( SMS ) و رومینگ .
۲۵ دائری و قطع سرویسهای ویژه .
۲۶ انتقال و انتظار – نمایشگر از بدو دائری تلفن همراه فعال است .
۲۷ رومینگ کشورهای طرف قرارداد ( امارات ، عربستان ، کویت ، دبی ، اتریش ، لیختن اشتاین ، ترکیه ) از بدو دائری تلفن همراه فعال است .
۲۸ جلوگیری از سوء استفاده از تلفن همراه .
۲۹ جلوگیری از سوء استفاده از شناسنامه تلفن همراه .
۳۰ جلوگیری از سوء استفاده از فیش تلفن همراه .
۳۱ هشدارهای مربوط به تلفن همراه .
۳۲ ارائه خدمات وسرویسهای دیتا،نحوه اشتراکIPشرکتهای خصوصی ودولتی
۳۳ نصب پریز و سه شا خه جهت متقاضیان و مشترکین تلفن .
۳۴ انجام تست الکتریکی شبکه کابل .
۳۵ بازسازی و نوسازی منصوبات شبکه کابل .
۳۶ نصب سر تیر و تیر فلزی جهت متقاضیان تلفن در صورت نیاز .
۳۷ نصبPCMجهت واگذاری تلفن متقاضیان .
۳۸ مکاتبات با ادارات ، شرکتها و سازمانها .
۳۹ مصاحبه های مطبوعاتی و رادیو تلویزیونی .
۴۰ تهیه کتاب راهنمای تلفن شهرستانها .
۴۱ تهیه فرم نظر سنجی ارباب رجوع .
۴۲ تهیه تابلوهای خط مشی کیفیت ، منشور اخلاقی ، راهنمای خدمات قابل ارائه امور مشترکین .
ارسال پیام و اخبار جهت آگاهی عومی از طریق اخبار شبکه صدا و سیمای استان .

• راهنمای خدمات قابل ارائه توسط دفاتر خدمات ارتباطی
• (تلفن ثابت)
• ثبت نام تلفن ازطریق دفاتر خدماتی
• ۱) حضورمتقاضی با ارایه مدرک شناسایی معتبر(شناسنامه ،کارت ملی ،گذرنامه) با تصویر شناسنامه
• ۲) اخذ تصویرشناسنامه
• ۳) ارائه تصویر کارت پایان خدمات ازمتولدین۱/۱/۵۴به بعد یاکارت معافیت دائم ویاکارت معافیت موقت درمدت اعتبارآن ویاگواهی اشتغال به تحصیل ویاگواهی صادره از نیروی انتظامی مبنی براستخدام درنیروی مذکور وهمچنین تصویر یا گواهی اشتغال به تحصیل ویا تعهد خدمت دروزارت بهداشت،وزارت آموزش وپرورش،سازمان کشتیرانی ،آموزش فنون هواپیمایی وتصویر دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غیبت درمدت اعتبارآن
• ۴) تکمیل فرم مربوط به آدرس وکدپستی (فرم نمونه الف ارائه شده توسط پاسخگو)
• ۵) واریز مبلغ ودیعه براساس تعرفه جاری به شرح مندرج به شماره حساب بانکی اعلام شده ازسوی مخابرات(دفتر) وارایه فیش پرداختی
•  واریز مبلغ ۱۰۰۳۰۰۰ ریال بابت ودیعه اشتراک درشهرشیراز
•  واریز مبلغ ۸۰۳۰۰۰ ریال بابت ودیعه اشتراک درشهرهای باظرفیت ۲۰۰۰ شماره به بالا
•  واریز مبلغ ۶۰۳۰۰۰ ریال بابت ودیعه اشتراک درنقاط روستایی باظرفیت کمتراز۲۰۰۰ شماره
• ۶) تکمیل کارت اشتراک تلفن که توسط پاسخگو دراختیار متقاضی قرار می گیرد.

• *شایان ذکراست درزمان اعلام ثبت نام عمومی که ازطریق اداره پست انجام می‌گیرد متقاضیان محترم بایستی به باجه پستی موردنظر مراجعه ومراحل ثبت نام رادرآنجا انجام دهند.
• تغییرنام تلفن به صورت مستقیم(باحضورمالک)
• ۱) حضورمالک وخریدار باارایه مدرک شناسایی معتبر(شناسنامه،کارت ملی،گذرنامه)
• ۲) ارائه تصویر شناسنامه
• ۳) ارائه تصویر کارت پایان خدمات ازمتولدین۱/۱/۵۴به بعدو یااخذ تصویر مدارک(مطابق بندیک ثبت نام تلفن)
• ۴) تکمیل فرم مربوطه که توسط پاسخگو دراختیار مشترک قرار می‌گیرد
• ۵) ارایه آخرین قبض پرداختی(اخذاصل قبض وبرابراصل نمودن قبض موصوف توسط پاسخگو که تصویرآن تحویل خریدار می گردد واصل آن ضمیمه سابقه می شود)
• *شایان ذکراست مبلغ ۲۰۰۰۰ ریال بابت هزینه تغییر نام در قبض دوره بعد مشترک منظور می‌گردد.
• تغییرنام تلفن به صورت وکالتی(ازطریق دفاتراسنادرسمی)
• ۱) حضوروکیل قانونی(خریداریافروشنده) باارایه مدرک شناسایی معتبر (شناسنامه،کارت ملی،گذرنامه،گواهینامه)وتصویر شناسنامه
• ۲) ارائه استعلام ازیکی ازدفاتر اسناد رسمی
• ۳) ارایه اصل و تصویر وکالتنامه برای وکیل قانونی
• ۴) ارایه آخرین قبض پرداختی(اخذاصل قبض وبرابراصل نمودن قبض موصوف توسط پاسخگو که تصویرآن تحویل خریدار می گردد واصل آن ضمیمه سابقه می شود)

• *شایان ذکراست که بعدازدریافت سندصلح ازدفتراسنادرسمی،اصل وتصویرصلح نامه جهت تغییر نام به امور مشترکین ارایه شود
• درخواست تغییر مکان
• ۱) حضورمالک یاخریداریاقائم مقام قانونی وی باارایه اصل وکالتنامه وتصویرمدرک شناسایی معتبر (شناسنامه،کارت ملی،گواهینامه،گذرنامه)
• ۲) ارایه آخرین قبض پرداختی

• ۳) واریز مبلغ ۵۳۰۰ ریال جهت بررسی امکانات فنی محل جدید که توسط معرفی نامه به بانک مربوطه صورت می گیرددرصورت وجودامکانات فنی پس ازبررسی واریز مبلغ ۴۷۷۰۰ ریال جهت سیم‌کشی به حساب دوره بعدمشترک یاخریدارمنظور می‌گردد .
• ۴) تکمیل فرم بررسی امکانات که توسط پاسخگو دراختیار مشترک یا خریدار قرار ‌گیرد با(درج کدپستی ده رقمی) وشماره تلفن مجاور
• ۵) تکمیل فرم مربوط به آدرس وکدپستی محل جدید(فرم نمونه الف)
• الف:مدت زمان رفت وبرگشت فرم بررسی امکانات حداکثر۱۵روز
• ب:مدت زمان تکمیل مدارک توسط متصدی مربوطه ۱۰ دقیقه
• قطع ووصل شخصی

• ۱) حضورمالک یا قائم مقام قانونی وی باارایه مدرک شناسایی معتبر (شناسنامه،کارت ملی،گذرنامه وگواهینامه) واریه تصویر واصل وکالتنامه(وکالتنامه توسط پاسخگو برابر اصل می‌شود)
• توجه:مدارک معتبربرای استفاده کننده(فقط برای قطع) عبارتندازوکالتنامه رسمی،اقرارنامه رسمی،اجاره نامه رسمی،اجاره نامه عادی معتبر که دربنگاه معاملاتی املاک تنظیم وشماره تلفن درآن قیدگردیده وممهوربه مهربنگاه باشد
• ۲) ارایه آخرین قبض پرداختی

• ۳) تکمیل فرم قطع یا وصل شخصی
• *شایان ذکراست که مبلغ ۵۳۰۰ ریال به عنوان هزینه قطع یاوصل درصورتحساب دوره بعد مشترک منظور می گردد.
• انسداد یابازنمودن صفردوم(صفرمکالمه بین‌الملل)
• ۱) حضورمالک باارایه مدرک شناسایی معتبر (شناسنامه،کارت ملی،گذرنامه،گواهینامه) یاوکیل قانونی وی بااریه تصویر واصل وکالتنامه(وکالتنامه توسط پاسخگو برابر اصل می‌شود)
• ۲) مدارک معتبربرای استفاده کننده(فقط برای قطع) عبارتندازوکالتنامه رسمی،اقرارنامه رسمی،اجاره نامه رسمی،اجاره نامه عادی معتبر که دربنگاه معاملاتی املاک تنظیم وشماره تلفن درآن قیدگردیده وممهوربه مهربنگاه باشد
• ۳) ارایه آخرین قبض پرداختی

• ۴) تکمیل فرم مربوطه که توسط پاسخگو دراختیارمشترک قرار می‌گیرد
• *شایان ذکراست که مبلغ معادل پانصدپالس به عنوان هزینه انسداددرصورتحساب دوره بعد مشترک منظور می‌گردد.(۲۲۳۵۰ریال)
• ایجادیاحذف سرویسهای ویژه
• ۱) حضورمالک وخریدار باارایه مدرک شناسایی معتبر(شناسنامه،کارت
• ملی،گذرنامه،گواهینامه)

• ۲) ارایه آخرین قبض پرداخت شده
• ۳) تکمیل فرم مربوط به سرویسهای ویژه که توسط پاسخگو دراختیارمشترک قرار می‌گیرد
• *شایان ذکراست کلیه سرویسهای ویژه به استثنای سرویس مکالمه کنفرانسی رایگان می باشد.
• درخواست کشف مزاحمت
• ۱) حضورمالک یا استفاده کننده بااحرازهویت توسط پاسخگو
• ۲) ارایه آخرین قبض پرداخت شده

• ۳) تکمیل فرم مربوطه که توسط پاسخگو دراختیارمشترک قرار می‌گیرد
• نصب مجددتلفن
• ۱) حضورمالک یاقائم مقام قانونی وی باارایه مدرک شناسایی معتبر (شناسنامه،کارت ملی،گذرنامه،گواهینامه) یاوکیل قانونی وی بااریه تصویر واصل وکالتنامه(وکالتنامه توسط پاسخگو برابر اصل می‌شود)

• ۲) تکمیل فرم عدم بدهی وارایه فرم فوق به واحدآبونمان مرکزی جهت تایید
• ۳) تکمیل فرم ویژه نصب مجدد توسط مشترک
• ۴) واریز مبلغ ۵۳۰۰۰ریال با معرفی به بانک بابت هزینه نصب مجدد

امور خدماتی و وظایف دیگر مرکز مخابرات سلمان
۱-ثبت نام تلفن
در ابتدا تاریخ معینی از طرف شرکت مخابرات برای متقاضیان تلفن در نظر گرفته می شود و ظرف این مدت تمامی متقاضیان، وجه تلفن را پیشاپیش پرداخت می نماید و کارت تلفن را پر می کنند. کارت ها بعد از پایان تاریخ ثبت نام، ودیعه گذاری می شود و وارد شبکه مرکز تلفن می گردد. در شبکه، کارت ها طبق آدرس های مورد تقاضا کافوبندی می شود، سپس کارت هایی که مربوط به کافوهای دارای امکانات مرکزی است توسط سیم بان ها به درب منازل متقاضیان تلفن برده می شود که اگر پست مربوط به آدرس متقاضی خالی باشد، سیم کشی تلفن انجام می پذیرد و چنانچه پست پر باشد، مجددا به شبکه بازگردانده می شود، حال اگر پست خالی بود و سیم کشی توسط سیم بان صورت پذیرفت، یک تاریخ مراجعه توسط سیم بان به مشترک داده می شود تا در این تاریخ به امور مشترکین مراجعه نماید و مدارک تلفن خود را تکمیل کند.

سیم بان پس از اینکه سیم کشی منزل مورد تقاضا را انجام داد. کارت را به شبکه باز می گرداند و بعد از شبکه، کارت به دست رئیس مرکز می رسد. پس از تعیین شماره تلفن، کارت توسط رئیس مرکز به امور مشترکین ارسال می گردد. در این مرحله پس از مراجعه، فرم نمونه الف را دریافت می دارد و بعد از ثبت شماره خود، فرم را به اداره پست می برد و پس از تایید کد پستی ده رقمی، دوباره به امور مشترکین باز می گرداند و پیوست کارت ثبت نامی می شود.
بعد از این مرحله، کارت از امور مشترکین به واگذاری خطوط ارسال می گردد تا مراحل دایری طی شود. این مراحل در صورتی انجام می گیرد که پست و کافوی مورد تقاضا از لحاظ امکانات مشکلی نداشته باشد؛ زیرا تقریبا نیمی از آدرس های مورد تقاضا یا پست پر می باشد یا فاقد مرکزی است که تا برطرف شدن مشکلات مربوطه، مبلغ واریزی مشترک نزد شرکت مخابرات می ماند که ممکن است ماه ها به طول انجامد.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 18700 تومان در 118 صفحه
127,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد