تحقیق در مورد قارچ کامبوجا

word قابل ویرایش
29 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

مقدمه :
قارچ کمبوجا که متشکل از کشتهای همزیست سلولهای مخمر از دسته ساکاروز ماسیس (Saccharomyces ) باباکتری های میله های شکل زیلی نوروم (Xy linorom ) ویک توده تقریبا کرم رنگ ژله ای مانند ،به ندرت ممکن است چندین نفر درروز به WILD ROSE COLLEGE مراجعه نکنند و خواهان اطلاعاتی در مورد چای کمبوجا ویا ((چای قارچ))نباشند.

لذا این بهترین فرصت است که مجموعه اطلاعات طبی که نمایانگر کلیه خواص ومنابع این گیان معجزه گر است تنظیم شود وبه علاقه مندان ارائه شود.
نخستین اطلاعات مربوط به کمبوجا نشانه گرقدمت ۲۰۰۰ ساله این گیاه است براساس مدارک موجود نام این قارچ از نام یک پزشک ژاپنی به نام کمبو گرفته شده است ،گرچه کمبوجا نام نوعی قارچ است، اما در واقع به عنوان یک نوشیدنی موردمصرف قرار می گیرد.

۱- Wild ros college مرکز پژوهشی است در شهر Calgary کانادا که تحقیقات گسترده ای در مورد امراض توسط انواع داروهای گیاهی انجام میشود
– مکانیسم عمل:این نوشیدنی، ترکیبی از چای معمولی وشکر می باشد که با استفاده از قارچ کمبوجا تخمیر شده وساختار شیمیایی آن تغییر کرده است.معمولا تولید فراوردهای تخمیری در دو مرحله انجام می شود.

۱- فاز رشد میکرو ارگانیسم ها ( موجودات ذره بینی )
۲- فاز تشکیل فراوردها بوسیله سلولهای بالغ که از لحاظ بیو شیمیایی اسیدیته محیط ، میزان هوادهی (اکسیژن رسانی) ودرجه حرارت مناسب، عمل تخمیر را کنترل می کند، اسید گلو کورونیک موجود در این نوشیدنی که در اثر تخمیر چای شیرین در تاریکی ودر حرارت مناسب ایجاد می شود ، برای ساخت پلی ساکارید ها ی مهمی نظیر ماده اصلی سازنده غضروف وماده مخاطی وزجاجیه چشم بکار رفته است ووجود آن باعث دفع مواد زائد وسموم از بدن می شود.
– تاثیرات مصرف:

بسیاری از متخصصان کمبوجا، نوشیدن این چای تخمیر شده را بعنوان یک ماده مدرن توصیه می کنند. انها همچنین معتقدند این چای بر بیماری آرتریو-
اسکلروز یا( گرفتگی شریانهای خونی ) که موجب سکته می شود، موثر است. این نوشیدنی نه تنها یک ماده موثر در درمان بیماری ها میباشد ، بلکه به عنوان تنظیم کننده کار اندامهای داخلی بدن بویژه کبد نیز مطرح می شود.خاصیت دیگر کمبوجا تاثیری است که در عادی سازی غشاء سلولی دارد. حتما می دانید که هم سلولهای بدن دارای دیواره بسیار نازکی هستند که به آن غشاءیعپرده سلول می گوینداین پرده برخلاف نامش ، هیچ شباهتی به پرده اتاق ندارد ، بلکه یک غشاء زنده وفعال است.

به این معنی که ورود وخروج مواد را به داخل سلول کنترل میکند. اگر این حالت زنده وفعال بودن غشای سلول به دلیلی از بین برود ورود وخروج قندونمک از کنترل خارج می شود. بعضی مواد که نباید وارد سلول شوند،وارد می شوندوبعضی ها که نباید از آن خارج شوند ، خارج می شوند واین وضع منجر به انواع بیماری

های سخت وهولناک می شود. از تجربیات مصرف کنندگان چای کمبوجا بر می آید که این ماده می تواند فلور روده ای را تنظیم کند، (در اصطلاح به باکتری های داخل روده ،فلور می گویند) کمبوجا هم مانند چای ترش ودوغ، خمعیت باکتری های روده را افزایش می دهد وآنها را به حد طبیعی ولازم می رساند. کمبوجا غیر از آن که سلولهای بدن را مقاوم می سازد متابولیسم را نیز هماهنگ می کند. از خواص دیگری که برای ا ین نوشیدنی بر-شمرده اند ،ایفای نقش کمبوجا

بعنوان آنتی بیوتیک است، یعنی در مواردی مشاهده می شود که اثرات ضد میکروبی دارد. خاصیت بسیار مهم دیگر کمبوجا برقراری تعادل در حالت اسیدی- قلیایی بدن است. می دانیم که به طور طبیعی مایعی که سلولهای بدن در آن شناور هستند،حالت اسیدی ضعیف دارند.نیز می دانیم که بسته به نوع موادی که هر فرد در رژیم غذائیش مصرف می کند،محیط بدن می تواند از حالت اسید خارج شود وقلیای گردد.

محیط اسیدی،لازمه انجام بسیاری از فعل وانفعالات شیمیایی بدن یا همان متابولیسم است . بنابر این درصورتی که محیط سلولهای بدن قلیایی گرددبسیاری از واکشهای شیمایی درون سلولی بدن روی می دهد. نتیجه این تغییر محیط از حالت اسیدی به قلیایی ،مناسب شدن محیط برای پیدایش صدها بیماری سخت ومهلک است . کمبوجا می تواند این تعادل ظریف حالت اسیدی رادر بدن ایجاد کند و آنرا حفظ کند. همچنین کمبوجا واکنش شیمایی مرسوم به گلیکولیز را کاهش می دهد. گلیکولیز به عملی گفته می شودکه درون سلول های ماهیچه بدن روی میدهد وطی آن گلیکوژن (که قند ذخیره شده در داخل بدن است) شکسته شده ومورد استفاده قرار می گیرد ولاکتیک آزاد می شود.

اسید لاکتیک همان ماده اضافی یا زائد است که موجب خستگی ماهیچه ها می شود هر چه اسی لاکتیک کمتر تولید شود، خستگی عضله ها دیرتر یا کمتر روی می دهد. پزشکان معتقدند چای کمبوجا یک ماده غذایی مکمل به حساب می آید

که مصرف آن سیستم دفاعی بدن را تقویت کرده وموجب جلوگیری از بیماری ها می شود. دکتر ماکیسم بینگ در سال ۱۹۲۸ در باره این قارچ نوشت: قارچ کمبوجا دارای ماده موثر برای مقابله با سختی رگها وعروق ، نقرس وتنبلی رودهاست. مصرف این چای بویژه آثار مطلوبی در رفع سختی رگهای کلیه و
مویرگهای مغزی دارد ولی در مقابله به سختی رگهای قلب از تاثیر کمتری برخوردار است. کامبوجا ارگانیسمی است کهباید آنرا به دقت پرورش داد وگفته می شود که دریافت وجه در ازای آن ممنوع می باشد یعنی همواره باید آنرا به دیگری هدیه داد.

با گذشت زمان وانجام تحقیقات مختلف ، افسانه کامبوجا وخواص گوناگون آن هرروز بیشتر روشن وثابت می شودبه طوری که این نوشیدنی نه تنها یک ماده موثر در درمان بیماری ها میباشد بلکه به عنوان تنظم کننده کار اندام های داخلی بدن بویژه کبد مطرح می شود .

ازآغاز سال های ۱۹۸۰ میلادی در اروپا وآمریکا مشاهده افتتاح انواع موسسات ومراکزی بوده ایم که داروها ومواد طبیعی وگیاهی را ارائه می دهند .اقلام مذکور دقیقا جایگزین انواع قرصها وشربتها وبه طور کلی داروهای نسخه ای شده اند،اما بدون داشتن عوارض سوءجانبی داروهاوفراوردهای شیمیایی باید متذکر شویم که یکی از اقلام بسیار مهم صادراتی چین به سایر کشورها انواع گیاهان دارویی است .قارچ کمبوجا یا قارچ (معجزه گر) یکی از این مواد طبیعی است که بخصوص در سال های اخیر در سطح جهانی مورد توجه قرار گرفته است . استفاده کنندگان ازین قارچ شادابی سلامت وکامیابی خودرا مدیون این قارچ میدانند . امیدواریم شما نیز به نتیجه مذکور دست یابید وشاهد منافع سرشار کمبوجا باشید.

 

بخش اول : تاریخچه پربار قارچ کامبوجا :
همانند بسیاری از پدیدهای باستانی به طور حتم ویقین نمی توان که زادگاه اولیه کمبوجا کجاست . اما نکته مسلم این است که گامبوجا شرقی است وزادگاه اولیه آن کشور چین است . یکی از پژوهشگرانی که در زمینه گیاهان دارویی تحقیقات گسترده ای نموده است معتقد است که زادگاه اولیه کامبوجا خاور میانه است واز طریق چین به اروپا وامریکا رفته است . علت این نظریه این است که در نتیجه تجربه دیده شده ، کامبوجا داری گلسنگی است که خاصیت ضد باکتری

داردUsinc Acid وبساری ثابت نموده اند که ماده اصلی انگبین است . در انجیل ،کتاب مقدس مسیحیان به انگبین اشاره وآنرا به غذای بهشتی نامیده اند.

به هر صورت شواهد دلالت بر این امر دارد که کامبوجا از طریق بازرگانانی که تجارت ادویه می نمودند وبیشتر بین کشور های مدیترانه وشرق دورمسافرت می کردند،توسط کاروانهای تجارتی به غرب شناسانده شده اند .نخستین نشانه ای که دلالت به وجود این قارچ دارد در چین یافته شده است وتاریخ آن دقیقا به دوهزارو دویست وهجده سال پیش یعنی همزمان با دوره سلطنت پادشاه Tsin تزین درچین است که کامبوجا در این نسخه تاریخی (چای جاودانگی )نامیده

شده است، نتنها در چین باستان بلکه امروزه در چین کامبوجا به عنوان همان (چای جاودانگی) قرون گذشته قدر وارزش خاصی در میان عامه مردم دارد.در ابتدا تصور می شد کامبوجا نوعی اسفنج دریایی است که توسط ماهیگیران صید شده است وچون خاصیت یدی آب دریا شناخته شده بود لذا این اسفنج را از خاصیت یدی مستثنی نمی دانستند. از سوی دیگر در انیستیتو مرکزی باکتریولوژی مسکو تحقیقات فراوانی بر روی کامبوجا صورت گرفته است ابتدا گفته می شد که این قارچ نوعی گلسنگ است که دو میلیون پانصد هزار سال پیش تعاون قارچ وجلبک پدید امده است، وپیوسته شدن جلبک به قارچ سبب ادامه حیات جلبک در محیط خشک گشته است.
علم طب گیاهی Phytotherapy به خواص گوناگون پی برد در نتیجه اکنون کامبوجا

در بین مردم روسیه از نقطه نظر درمانی جای بخصوصی دارد. در سالهای کنونی محققین غربی پس از مطالعات گوناگون معتقد شده اند که کمبوجا تعاونی از میکرو ارگانیسم هایی است که شامل همزیستی باکتری ونوعی خمیر ترش Yeast می باشد، نه جلبک نه گلسنگ ونه اسفنج،زیرا گلسنگ برای ادامه حیات به نور برای فتوسنتز احتیاج دارد ، در حالی که کمبوجا در تاریکی تکثیر کامل می یابد .پس کمبوجا نمی تواند گلسنگ باشد . در اروپا نخستین سندی که به

کامبوجا اشاره می کند ،سندی آلمانی است که در سال ۱۹۱۳ نگاشته شده است ،متن سند چنین است : ((روسها از چای مخصوص استفاده می کنند که معتقدند داروی تمام دردها است.)) در سالهای جنگ اول جهانی کامبوجا به تمام اروپای شرقی واروپای مرکزی را یافت وآنرا مردم به عنوان (داروی گیاهی خانگی شفابخش )قلمداد می کردند . در سالهای جنگ جهانی دوم در آلمان به علت جیره بندی شکر وعدم دسترسی عامه به ان ،تهیه وتکثیر کمبوجا ممکن نبود لذا تکثیر واستفاده ازآن چند صباحی به دست فراموشی سپرده شد .

پس از اتمام جنگ ،مصرف این قارچ دوباره در بین مردم ار سر گرفته سر وفزونی نیزیافت .

– ریشه نام کامبوجا :
بنا به اظهارات دکتر وید نیگر Weidninger این لغت از زبان ژاپنی گرفته شده است وشامل دو سیلاب می باشد .۱- کامبو ۲- جا(کامبو) در زبان ژاپنی به معنی جلبک قهوه ای . و(جا) همان چای است .البته برخی نیز میگویند که کامبوجا نام یک پزشک کره ای است که امپراتور ژاپن رادرسال ۴۱۵پس از میلاد توسط یک چای مخصوص معالجه نمود.

– نتایج تحقیقات علمی:
در حدود سالهای ۱۹۲۹ میلادی یک گروه تحقیقاتی در پراگ (جمهوری چک )
تحت نظر دکتر هرمان اثرات کلسترول ،فشار خون وتصلب شرائین را بر روی تعدای گربه مورد مطالعه قرار داند. می دانیم که تصلب شرائین یکی از علل اصلی حمله قلبی وسکته مغزی میباشد. این امر نیز در میان گربه ها نیز کاملا
صحت دارد یعنی در گربه نیز تصلب شرائین سبب سکته قلبی ومغزی می شود
گروه متخصصین به گربه های تحت ازمایش به طور مدام کامبوجا دادند پس از مدتی متوجه شدند که میزان کلسترول آنها به حد طبیعی رسیده است وهمچنین فشار خون آنها کاملا طبیعی است .

تحقیقات دیگر این گروه روی خرگوشها در زمینه سنگ مثانه واثرات کامبوجا بر سنگ مثانه بود.. بار دیگر پس از مدتی استفاده از کامبوجا سنگهای فسفاتی مثانه خرگوشها حل شدند. این تحقیقات برای دانشمندان که همواره به دنبال یافتن چاره ای برای امراض مختلف می باشند بسیار لذت بخش است. اما بدیهی است که هنوز باید تحقیقات گسترده تر و جامع تری در این زمینه صورت گیرد.

در تحقیقات مفصلی که در مورد ناراحتی وتورم لوزه ها شده است تجربه نشان داده است که غر غره ودهان شویه کامبوجا از التهاب شدید لوزه ها کاسته وفرد مبتلا بهبود یافته است. در سال ۱۹۲۷ میلادی دکتر مادوس کتابی تحت عنوان

((متد های بیولوژیکی درمان )) به رشته تحریر در آوردکه در آن تاکید بر خاصیت متابولیسمی کامبوجا وتوانایی آن در بازسازی دیواره های سلولها شده اند . بع زبان ساده یکی از راه های جلوگیری از سخت شدن عروق ، نوشیدن چای کامبوجا است .

– قارچ در مقابل قارچ :
آیا کامبوجا توانایی مقابله با سرطان رادارد ؟ می دانیم که امروزه طب با کمک انواع داروها ، شیمی درمانی وپرتو درمانی به مقابله با سرطان شتافته اند . در بسیاری از موارد نیز به مبتلایان به سرطان نوشیدن کامبوجا توصیه می شود
گروه کثیری از این عده رضایت خویش را از مصرف کامبوجا اعلام نموده اند .به نظر بسیاری از متخصصین شاید این امر به علت خاصیت انرژی زایی کامبوجا می باشد . از آنجا که بیماران سرطانی همواره از عدم انرژی گلایه دارند وچون کامبوجا تولید انرژی می کند لذا کمک بزرگی به این افراد میباشد.
پزشکان همواره به دومسئله اساسی یعنی پیش بینی وتشخیص اعتقاد دارند .و
این دو عامل را رمز حفظ سلامتی ومبارزه با امراض می دانند . اما راه سومی نیز وجود دارد که همانا جلوگیری می باشد . پزشکان به آثار موثر اسید لاکتیک دردرمان امراض معتقدند وثابت شده است که اسید لاکتیک مقابله گری قوی در

برابر سلولهای سرطانی می باشد ؛بدون این که زیانی به سلولهای سالم بدن برساند . لاکتیک یکی از مواد اصلی است که درنتیجه تکثیر قارچ کامبوجا به وجود می آید . پس با نوشیدن این چای بدن نیرومند شده وبستر سرطانی که سلول های سرطانی برای رشد به آنها احتیاج دارند تضعیف می گرددوچون محیط مطلوب برای این سلول ها وجود نخواهد داشت پس با پالایش وباز گرداندن محیط داخلی بدن به حال طبیعی وهماهنگ نمودن وتنظیم PH بدن که امری حیاتی است سیستم دفاعی بدن شخص سرطانی نیرومند شده وقدرت را به دست می گیرد .

با پیشرفت سریع علم پزشکی ونوآوری های متعدد،معالجه سرطان توسط عمل جراحی وشیمی درمانی وپرتو درمانی صورت می گیرد وروز به روز نیــــز کشفیات جدیدی در این زمینه می شود. اما در بسیاری از موارد نیز شاهـد ناکامی علم طب در مقابل این مرض مهلک می باشیم. هنگامی که مسئله مرگ و زندگی در میان باشد انسان برای نجات از درد وکاستن از آن وآلام خود به هر وسیله متوسل می شود . درمان گیاهی به خصوص با کامبوجا در بسیاری از موارد می تواند کمک فراوان به مبتلایان کرده واز سوی دیگر روزنه امیدی نیز برای افراد سرطانی باشد . یکی از کسانی که به قدرت کامبوجا از نظر درمان سرطان ایمان قاطع دارند وآنرا به همگان توصیه نموده است ، سولژ نیستین

Alexander solzhenistyn نویسنده وبرنده جایزه نوبل معروف روسی است . اودر سال ۱۹۵۲ میلادی یعنی سال ۱۳۳۱ شمسی به سرطان مبتلا شد . دو سال در بیمارستان تاشکند تحت مداوا قرار گرفت . وی اظهار داشته که در تمام طی درمان خود از چای کامبوجا استفاده نموده است وسالهای بعد نیز این امر را ادامه داده است ونوشیدن کامبوجا را نیز به کلیه مبتلایان به سرطان همواره اکیدا توصیه کرده است.
بخش دوم: انرژی بیشتر :

هنگامی که نخستین جرعه کامبوجا را بنوشید متوجه مزه ترش شیرین وگاز دار آن می شوید. شیرینی وگاز داری این نوشابه سبب گوارایی آن است.میدانیم که تولید کنندگان اغلب نوشیدنی ها از قبیل پپسی کولا، کوکا کولا،سون آپ و…..
از علاقه عامه مردم نسبت به نوشیدنی های شیرین ومفرح مطلع اند . لذا ترکیبات تولیدات خود را مطابق با سلیقه مردم تهیه کرده وبه بازار عرضه می کنند وفروش فراوان خود را تضمین می نمایند. پس اگر خواهان نوشیدنی سالم

ومفرحی هستید که نه تنها طعمی جدید ومتفاوت دارد ، بلکه انرژی زا بوده ودر عین حال از نقطه نظر های گوناگون برای سلامتی مفید باشد جرگه مصرف
کنندگان کامبوجا خوش آمدید،زیرا قارچ ((معجزه آسا)) نه تنها دارای طعمی

جدید است ،بلکه متفاوت بو.دن مزه آن با طعم نوشابه های رایجی که به آن عادت داریم باعث می شود از آن دلزدگی احساس نکنیم از سئی دیگر چون همه ما با طعمهای مختلف ترش وشیرین مانند آب سیب وسکنجبین آشنایی داریم.

شباهت طعم کامبوجا به این دو ،به اضافه گاز داری آن سبب مفرح بودن آن-
گردیده است. اغلب کسانی که کامبوجا را مصرف می کنند تنها برای رفع عطش نیست بلکه خواص گوناگون آن سبب شهرت ومعروفیت این قارچ شده است.
کامبوجا وهموتراپی:

شاید آگاه باشید که امروزه یکی از روشهای جدی مداوای سرطان که بسیار مورد توجه می باشد روش هموپاتیک است . متخصصین هموتراپی مصرف چای کامبوجا را به بیماران سرطانی خود توصیه می کنند بدین صورت که به علت خواص در مانی آن بحصوص هنگام درد کامبوجا به عنوان مکملی همراه
دردهای مختلف مصرف می شود.

بازیافتن زندگی پر تحرک :

در آخرین سمیناری که در مورد کامبوجا وخواص آن در ایالت نوادا (آمریکا) برگزار شد گزارشات جالبی از چگونگی مصرف کامبوجا در نقاط مختلف جهان ارائه شد . به طور مثال گفته شد که کالج ورزشی ارتش آلمان پس از تحقیقات
ومطالعات در مورد خواص کامبوجا ، اعلام نموده که انرژی زایی کامبوجا سبب
موفقیت ورزشکاران می گردد لذا مصرف روزانه ۲۰۰میلی گرم آن را در سه نوبت به ورزشکاران خود توصیه نموده اند . همچنین در این گزارشات قید شده است که به علت مصرف کامبوجا به هنگام تمرینات ورزشی بهبود فراوان در عملیات ورزشکاران مشاهده شده است. هنگام فعالیت های ورزشی عضلات ورزشکاران اسید لاکتیک Lactic Acid بیشتری را به علت شکسته شدن گلیکوژن
Glycogen تولید می کند. پدیده مذکور را گلیکولیسیس Glycolysis نامیده می شود.
متخصصین کالج ورزشی ارتش آلمان متوجه شده اند که معرف کامبوجا سبب کاهش گلیکولیسیس می شود. در قسمتی از گزارشات آمده است که پس از یک دوره ورزشی طولانی ، ورزشکاران به زمان کوتاه تری برای برگشتن به حالت
طبیعی نیاز دارند؛منظور این است که از نظر رفع خستگی ،مرتب شدن ضربان قلب وهمچنین میزان لاکتیک خون Salts of lactic acid ورزشکارانی که کامبوجا مصرف کرده بودند، سریعتر از افرادی است که کامبوجا مصرف نکرده اند –
بدنشان به حالت طبیعی بازگشته است . در نتیجه گفته شده که کامبوجا اثر مثبت در میزان تولید انرژی در سلولهای بدن دارد . توانایی درتولید انرژی سلولی بیشتر می تواند گویای تولید توانایی فیزیکی بیشتری باشد که ورزشکاران کالج مذکور احساس نموده اند . در اینجا باید متذکر شویم که عده ای از محققین روسی نیز دقیقا نظریه ای شبیه به تحقیقات کالج ورزشی ارتش
آلمان داشتند ودر مقالات ارائه شده از سوی دانش پژوهان روسی نیز گفته شد
که معرف کامبوجا در میان ورزشکاران روسی بسیار رایج می باشد وکلیه مربیان ورزشی در روسیه آنرا به شاگردان و ورزشکاران توصیه می کنند.

با کامبوجا صد ساله شوید:
آیا میخواهید یکصد سال عمر کنید ؟ بسیاری از افراد از داشتن عمر طولانی
ترس ووحشت دارند زیرا آنرا با مسائل ومشکلاتی از قبیل امراض گوناگون
ناتوانی، فقر وتنهایی مرتبط می سازند.اما چرا به نشانه های مثبت ننگریم ؟

بسیاری از مسائل ناخوشایندی که برای ما اتفاق می افتد به علت تلقین وباور
ما از وجود این مسائل است. در علم روانشناسی این پدیده را (قدرت فکر) می گویند. یعنی با باورهای درست وقدرت فکری مثبت می توانیم شیرازه زبدگی خود رادر دست بگیریم . عدهای از دانشمندان معتقد به پدیده (دارو نما) هستند

بدین معنی که تاثیر برخی از پدیدها چنان بر روی مصرف کننده مثبت است
وبه شخص آرامش وامید می بخشدکه سبب قوی شدن روحیه شخص می گردد.
ومصرف کننده باور می کند که آن پدیده باعث تغییرات مثبت وبهبود اوست
حتی اگرکه خواص دارویی آن چندان مهم نباشد . بسیاری از کسانی که به صد سالگی رسیده اند کامبوجا را باعث طولانی شدن عمر خود می دانند .یعنی کامبوجا برای آنها اثر همان ((دارونما)) را داشته است .

بخش سوم : چای مفـرح :
موارداستفاده اصلی وخواص بهداشتی :
ما نباید توقع خاصیتهای گوناگون درمانی وپیشگیری از یک چای بهداشتی که دارای مزه بسیار خوبی است داشته باشیم .این چای رامقدمتا باید برای مزه جالب وگواری آن نوشید . اما جای بسی خوشحالی است که این نوشیدنی فوائد
سرشاری نیزدارد . تاریخ طب بسیاری از موارد درمانی چای کامبوجاراشناخته

است. در کشور روسیه تحقیقات فراوانی در مورد چای کامبوجا شده است .
یکی از خواص اصلی کامبوجا که شناخته شده وبسیار مورد توجه می باشد ،

خاصیت آن در پالایش وپاک کنندگی خون است . در روسیه مصرف کنندگان کامبوجا تجربه نموده اند که این چای تسکین دهنده وعامل مداوای انواع دردهای مفصلی ونقرس است . همچنین به علت خاصیت پالایش این نوشیدنی
معتقدند که سنگهای صفراوی وکلیوی در نتیجه نوشیدن این چای شکسته ودفع م

ی شوند . محققینی که در مورد کامبوجا تحقیق نموده اند می گویند که نوشید
ن این چای سوخت وساز بدن را طبیعی نموده وسبب بهبود فعالیتهای سلولهای
مختلف بدن میشود. در نتیجه بهبود فعالیت متابولیسمی ، احساس سلامت کامل می نماید.
تجربه نشان داده است که این چای فعالیت امعاء واحشاء را طبیعی می کند . می دانیم که عدم فعالیت درست این اعضاء مهم بدن عامل بسیاری ازناراحتیهااست.
از آنجا که کامبوجا همانند یک آنتی بیوتیک طبیعی Natural Antibiotic عمل می کند ، در نتیجه PH بدن یعنی توازن اسیدی، بازی خون را ممکن می سازد این امر عامل بسیار موثری در سلامتی ما در نتیجه توانایی مصرف کننده در مقابل –

بیماریها است . تحقیقات جامعی نیز در مورد نتایج مثبت این چای بر روی پوست بدن انجام گرفته است که به دو صورت است هم از نظر نوشیدن ، وهم
استفاده نمودن آن به صورت محلول بر روی پوست بدن . بسیاری از متخصصین گیاهی معتقدند که استحمام با کامبوجا بسیار سود مند است ؛ زیرا پوست بدن خاصیت جذب ذرات میکروسکوپی مواد التیام بخش Healing Substances موجود در کامبوجا را دارد که این خاصیت از طریق پوست بدن وارد جریان خون شده وپوست بدن شاداب می گردد ، ودر نتیجه جوش ، زخم، پوسته شدن پوست ونا همواریهای پوست همگی برطرف می گردد.

هر چه مدت زمان مصرف کامبوجا طولانی تر باشد احساس سلامت بیشتری می کنید کسانی که مدت زمان طولانی کامبوجا را مصرف کرده اند می گویند که عشق به زندگی ومظاهر آن در آنها بیشتر تقویت شده است . بسیاری نیز معتقدند که قادرند کارهای راکه قبلا نمی توانستند انجام دهندویارغبت به انجام
آنرا به علت کمبود انرژی نداشتند. اکنون براحتی انجام بدهند. اما آنچه مسلم است این است که مصرف هر نوع مادهای اعم از گیاهی ویا شیمیایی برای مدت بسیار طولانی توصیه نمی گردد. لذا بهتر است بهتر است که طبق یک برنامه

صحیح ومرتب هر چند بنا به میل مصرف کننده استفاده از کامبوجا قطع گردد
که بدن بدان عادت نکند؛ تا آثار مثبت آن همواره ادامه داشته باشد.

برخی مصرف کامبوجا را فقط در هفته پنج روز توصیه می کنندویا حتی می توان برنامه چهار تا پنج هفته را برگزید، بدین صورت که برای چهار ویا پنج هفته کامبوجا نوشید و دو هفته آنرا مصرف نکرد. این شکل نتنها بیشتر موافق وهماهنگ با بدن انسان است بلکه به علت عادت همیشگی بدن با این درمانگر
معجزه آسا ، اثر کامبوجا بسیار موثر واقع می گردد.

اثرات کامبوجا در لاغری:
می دانیم که در مقام مقایسه ،افراد لاغر اندام وخوش هیکل به علت رضایت از وزن وظاهر خویش نسبت به کسانی که چاق هستند واز اندام خود رضایت ندارند بیشتر احساس نشاط وسرخوشی می کنند .اما چه عاملی سبب میشود
که بعضی ها لاغر اندام وبرخی افراد دیگر دچار زیادی وزن می باشند.

به غیر از نوع رژیم غذایی ، عادت ونحوه خوردن درافراد ، مشکل (ارده درونی)
که همانا دگمه بیولوژی است که پیامهای مربوط به اشتها ویا به زبان ساده پیام های سیر شدن فرد را از مغز به دستگاه گوارش مخابره می کند، در چاقی افراد موثر است .پس ناهنجاریهای متابولیسمی می توانند سبب اختلال در ارسال پیامها شود. در نتیجه شخص چاق دچار زیادی وزن می شود. زیرا پیام سیر شدن درست به او نمی رسد.

برای کنترل وزن ورسیدن به وزن مطلوب که همگان خواستار رسیدن به آن هتستند چه از نظر زیبایی وچه از نظرسلامت هر چهار که عامل اصلی را که مرتبط به وزن است تقویت کنیم موفقیت ما در این امر بیشتر می شود.
این چهار عامل عبارتند از : ۱- خودآگاهی ۲- رژیم صحیح غذایی

۳- اشتها ۴- هماهنگی متابولیسم.
مسلم است که همگان آگاه هستند که نباید چاق بود. رژیم صحیح غذایی نیز امری آسان است ، زیرا میدانیم که کدامیک از غذاها را باید خورد واز خوردن برخی از غذاهای چرب ونشاسته ای پرهیز کرد. اما هماهنگی متابولیسم را می توان با نوشیدن چای کامبوجا تقویت نمود که خود سبب تنظیم اشتها می گردد. میدانیم که کلیه اطباء ئمتخصصین تغذیه تاکید به وزرش کردن برای لاغری دارند. ثابت شده است که کامبوجا متابولیسم را هماهنگ می کند ونیز سبب ازدیاد انرژی می گردد. پس کامبوجا به ما نیرو بر

ای ورزش کردن می دهد. و از سوی دیگر چون اشتها راتنظیم می کند پس چهار عامل اصلی کنترل وزن را خواهیم داشت.

آیا چای کامبوجا چاق کننده است؟
تعیین دقیق ارزش کالری کامبوجا کمی مشکل است. یکی از متخصصین نامی تغذیه به نام گانتر فرانک Gunter. Frank بررسی مبسوطی در این زمینه نموده است که بدین شرح است :
شکر ۳۹۴ کیلو کالری دارد. اگر ۷۰گرم در هر لیتر برای تکثیر چای مصرف شود ، در نتیجه ۲۷۶ کیلو کالری تولید می گردد. لذا هر لیوان چای کامبوجا دارای حدود ۹۰کالری است . میدانیم که میزان کالری مورد نیاز افرد متفاوت است .
کسانی که که کار معمولی با فعالیت بدنی طبیعی انجام می دهند در روز در حدود ۲۵۰۰کالری احتیاج دارند . بدیهی است که افراد کار بدنی سنگین ویا فکری انجام می دهند به مقدار کالری بیشتری نیاز دارند. پس میزان چای کامبوجا نمی تواند عامل چاق کننده افراد باشد . لذا گفته شده اگر یک لیوان کامبوجا ده دقیقه
قبل از هر وعده غذا نوشیده شود به علت انرژی زایی آن نیازبه خوردن غذا به وجود نمی آید . پس با نوشابه ای کم کالری نه تنها چاق نمی توان گشت بلکه سبب لاغری نیز می شود.

بخش چهارم : یافتن زندگی دوباره با کامبوجا :
تکثیر کامبوجا مانند تحقیق وبررسی در یکی از زمینه های علم میکرو بیولوژی است . زیرا این قارچ مجموعه ای از میکروارگانیسمهاست، یعنی تشکلی از باکتری های مخصوص وقارچهای میکروسکوپی. با تولید مثل کامبوجا یک کار تحقیقی انجام داده ونیز با طبیعت ، آمیزش بهتری می کنیم. رژیم غذایی اجداد ما عموما ماست ،پنیر شیر و…. بوده است وهنوز هم رژیم غذای اغلب روستائیا
-ن ،انواع مواد لبنی است که توسط تخمیر به دست می آید و نان که نیز قوت
روزانه بیشتر افرادکره خاکی است بدون تخمیرکه توسط یک قارچ مخصوص تخمیر می شودبه دست افرادبشر نمی رسد. پس بدون قارچهای خوب که عامل
تخمیر قوت روزانه هستندزندگی هیچ یک از ما ممکن نیست.از سوی دیگر کلیه
قارچها وباکتریها نبز برای ادامه حیات به سایر موجودات زنده نیازمند می باشند. میکروبهای درون قارچ کامبوجا بیماری زاPathogen نیستند. یعنی تحت هیچ شرایطی تولید بیماری نمی کنند بلکه این میکروبها عاملی در بهبود زندگی
مصرف کننده هستند. بسیاری از دوستان حتی دشمنان انسان (منظور میکروبهای سودمند ومضر)را غالبا تنها با چشم مسلح ،توسط میکروسکوپ میتوان دید . از سوی دیگر علم میکروبیولوژی را مورد بررسی قرار می دهد
وقتی بین عده ای از این میکروبها زندگی توام با هماهنگی وجود داشته باشداین
این پدیده را ((روابط هماهنگ برای سود رساندن ))Symbiosis مینامیم .یکی از انواع روابط هماهنک برای سود رساندن وحفظ سلامت وبهبود متابولیسمی کامبوجا است. همه ما از میکربها وباکتریهای مضر که سبب عفونت وبیماری می شوند وحشت داریم که امری بسیار صحیح وبجا است و اما برخی از این میکروبها دوست ما هستند مثل Lactobacili که سبب تخمیر مواد لبنی می شودوهنگامی که به رژیم غذایی افزوده می شوند باعث بهبود وسلامت ما می شوند . بطور مثال از ماست می توان نام برد که یکی ا اقلام اصلی رژیم غذایی
ما است وآنرا با لذت مصرف می کنیم ،بدون این که فکر کنیم عمل تولید ماست
توسط همین باکتری زنده ومفید صورت می گیرد.
فوائد بهداشتی کامبوجا تا چه حدی صحت دارد ؟

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 29 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد