دانلود فایل پاورپوینت تعریف اسید اوریک در نقش تغذیه

PowerPoint قابل ویرایش
25 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت تعریف اسید اوریک در نقش تغذیه توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت تعریف اسید اوریک در نقش تغذیه قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

اسید اوریک و نقش تغذیه در کنترل آن

اسلاید ۲ :

تعریف اسید اوریک
علل افزایش اسید اوریک خون
تاثیرافزایش اسید اوریک از نظر بیماری
بررسی اپیدمیولوژی نقرس
تاثیر وراثت در ابتلا به نقرس
مواد غذایی مضّر
مواد غذایی مفید
باید ها و نباید ها در اسید اوریک
حد فاصل بین میزان بالای اسید اوریک خون و ابتلا به نقرس
درصد تاثیر دارو ها و مواد مختلف
انواع رژیم غذایی جهت کنترل اسید اوریک
بحث و مروری بر مقالات
جمع بندی و نتیجه گیری
منابع

اسلاید ۳ :

 
اسید اوریک به عنوان محصول نهایی کاتابولیسم پورینها در انسان میباشد که تحت اثر آنزیم گزانتین اکسیداز از متابولیتهایی واسط چون هیپوگزانتین و گزانتین تشکیل میشود. در برخی از پستانداران اسید اوریک تحت اثر  اوریکاز مجددا تجزیه شده و به محصولی دیگر به نام آلانتوئین تبدیل میشود. اسید اوریک نیز مانند ویتامین C جزء مواد آنتی اکسیدان محسوب میشود و میتوان گفت که حدود نیمی از ظرفیت مواد آنتی اکسیدانی پلاسما در انسان ناشی از اسید اوریک میباشد. اسید اوریک در واقع در اثر متابولیسم پورینها ایجاد میشود این گروه از مواد عمدتا در غذاهای حیوانی مانند گوشت قرمز و همچنین حبوبات وجود دارد بنابراین در افرادی با رژیم غذایی عمدتا گیاهی سطح اسید اوریک سرم پایین میباشد. به طور نرمال سطح اسید اوریک سرم بین  ۲/۸-۶/۳  میلیگرم درصد میباشد که البته تفاوتی جزئی بین زنان و مردان در این مقدار وجود دارد.

اسلاید ۴ :

انواع بیماری های ناشی از ازدیاد اسید اوریک
بیماری نقرس
– بیماری نقرس: افزایش اسیداوریک سرم میتواند منجر به ایجاد بیماری نقرس شود. این بیماری یکی از انواع بیماریهای التهاب مفاصل یا Arthritis میباشد. در این بیماری کریستالهای اسید اوریک در مفاصل تجمع یافته و منجر به درد شدید این ناحیه میشود. همچنین اشباع اسید اوریک در خون میتواند باعث شکل گیری سنگهای کلیوی از نوع اسید اوریک شود.
سندروم لیش نهان
این سندرم نوعی نادر از بیماری های مرتبط با افزایش اسید اوریک میباشد که در این بیماری کاهش قدرت شناسایی  و اختلال حرکتی علاوه بر سایر عوارض نقرس نیز ممکن است دیده شود.
بیماری های قلبی
اگرچه اسید اوریک به عنوان یک آنتی اکسیدان محسوب میشود ولی افزایش اسید اوریک خون به بیش از حد نرمال نیز میتواند باعث افزایش بروز بیماری قلبی در فرد شود که البته علت دقیق این حالت هنوز مشخص نشده است.

اسلاید ۵ :

انواع بیماری های ناشی از ازدیاد اسید اوریک

دیابت
اگرچه مطابق مطالعات گذشته افزایش اسید اوریک خون  به عنوان یکی از عواقب مقاومت به انسولین و دیابت شناخته شده است ولی طی مطالعات انجام شده نیز مشخص شده که افزایش اسید اوریک خون خود میتواند به عنوان عاملی در ایجاد دیابت تیپ ۲ مستقل از چاقی و همچنین دیس لیپدمی و افزایش فشارخون باشد.

سندرم های متابولیک
سندرمهای متابولیک: افزایش اسید اوریک خون به عنوان یکی از عوامل بیماری های متابولیک نیز مطرح میباشد. به ویژه هیپراورمی القا شده به وسیله فروکتوز که عمدتا به دنبال مصرف زیاد نوشیدنیهای غنی از فروکتوز و همچنین دیابت و چاقی اتفاق میافتد میتواند زمینه ساز بروز سندرمهای متابولیک باشد.

اسلاید ۶ :

 کاهش اسید اوریک: یکی از مواردی که اغلب همراه و مرتبط با کاهش اسید اوریک میباشد بیماری MS میباشد به طوریکه دیده شده در بیماران در فاز تشخیص ابتدایی سطح اسید اوریک که در حالت نرمال حدود۲۹۰µmol/L میباشد در حدود ۱۹۴ میباشد که در حالت بهبود بیماری به ۲۳۰ و در عود مجدد بیماری به   ۱۶۰ میرسد. همچنین طی مطالعاتی دیده شده که مصرف اسید اوریک در حیوانات در بهبود MS و جلوگیری از عود بیماری موثر میباشد و در مطالعه انجام شده در سال ۲۰۰۷ دیده شده که مصرف مکمل های خوراکی اسید اوریک همرا یا نوکلئوزید اینوزین میتواند بدون عوارض جانبی اثر خوبی در بهبود بیماری MSداشته باشد.
چه عواملی باعث افزایش اسید اوریک خون می شود؟
 کمبود پتاسیم: کمبود پتاسیم می تواند سطوح اورات( اسید اوریک )را در خون افزایش دهد. بنابراین باید از غذاهای سرشار از پتاسیم نظیر اسفناج پخته، هلو خشک شده، آووکادو، لوبیای پخته، موز، آب مرکبات، شیر و ماست بدون چربی استفاده نمود.
.  داروهای مدر: داروهای مدر یا آنتی دیورتیک ها که برای کاهش وزن یا در بیماریهای قلبی تجویز می شود، می تواند سطوح سدیم، منیزیم، کلسیم و پتاسیم را کاهش داده و سبب افزایش اسید اوریک خون شوند .
.  عملکرد ضعیف کلیه : زمانی که کلیه ها عملکرد خوبی ندارند ، توانایی خود را دردفع اسید اوریک از دست می دهند.این مشکل می تواند در انواع اختلالات عملکرد کلیه ها و یا در اثرمصرف زیاد الکل ایجاد شود

اسلاید ۷ :

 رژیمهای نامناسب: پیروی ار رژیمهای سخت و شدید یا روزه گرفتن می تواند اسید لاکتیک اضافی ایجاد کند که مانع دفع اسید اوریک از کلیه ها می شود. رژیمهای با کالری کم ، متابولیسم بدن شما را دچار اختلال کرده و می توانند سبب شروع حمله نقرس  گردد
. همچنین رژیم گرفتن می تواند سبب کاهش پتاسیم و در نتیجه افزایش اسید اوریک شود، البته یادآوری می شود که یک رژیم متعادل و مناسب که بتواندبه آرامی وزن اضافه شخص را کم کند بسیار مفید است زیرا کاهش وزن مناسب می تواند سطوح اسیداوریک سرم را کاهش دهد
 داشتن اضافه وزن : نقرس در افراد دارای اضافه وزن بیشتر شایع است. تحقیقات نشان داده که حدود نیمی از افراد مبتلا به نقرس  حداقل ۱۵% بیشتر از وزن ایده آل بدنشان اضافه وزن داشتند.
  مسمومیت با سرب ، استرس ، جراحی ، استفاده بی رویه از آنتی بیوتیکها ، کمبودهای ویتامینی مخصوصاً کمبود ویتامین های A و E و B۵ ، شیمی درمانی ، پرکاری تیروئید و نارسایی های کلیوی از دیگر دلایل ابتلا به نقرس گزارش شده است

اسلاید ۸ :

شاید براى بسیارى از ما پیش آمده که بعد از انجام آزمایش خون و بررسى آن، پزشک به ما گوشزد کند که سطح اسید اوریک در خون بالا رفته و باید از رژیم غذایى خاصى پیروى کنیم. در بیشتر مواقع اولین پرسشى که در ذهن مطرح مى شود این است اسید اوریک به چه علت افزایش یافته و مصرف چگونه موادى سبب کاهش یا افزایش آن مى‌شود؟ به جهت پاسخ به این مشکل در این مقاله به بررسى نقش اسید اوریک در خون و همچنین ارتباط آن با بیمارى‌ها پرداخته و به اهمیت رژیم غذایى مناسب در کنترل این ماده اشاره اى خواهیم داشت.
این ماده از سوخت و ساز پروتئین ها در بدن حاصل مى‌شود. افزایش این ماده دفعى در بدن مى تواند بعلل مختلفى از جمله افزایش مصرف پروتئین هاى حیوانى، کاهش آنزیم هاى مؤثر بر روى تجزیه این ماده باشد. افزایش بیش از حد اسید اوریک در بدن مى تواند باعث تشکیل کریستالهاى اسید اوریک در نقاط مختلف بدن شود از جمله در مفاصل، بافت کلیه ها و حتى در لگنچه کلیه ها که منجر به تشکیل سنگهاى اسید اوریکى مى شود ) دقیقاً شبیه به تشکیل بلورهاى نبات در محلول فوق اشباع شکر در آب .( در نتیجه تورم و التهاب مفاصل و درد ناشى از آن مى تواند باعث آسیب مفصل شود که به آن نقرس یا ‌ Gout مى‌‌گویند. به تفسیر دیگر اسید اوریک از شکسته شدن پورین ها ایجاد مى شود. این ترکیبات که بخشى از همه بافت هاى انسان را تشکیل مى دهند در بسیارى از غذاها یافت مى شوند. افزایش آن مى‌تواند منجر به تولید بیش از اندازه اوره توسط بدن یا کاهش دفع آن توسط کلیه ها شود. همچنین غذاهاى غنى از پورین موجب افزایش سطوح اسید اوریک در خون و حملات نقرس در برخى افراد مى گردد.

اسلاید ۹ :

علت افزایش اسید اوریک

میزان بروز این مشکل در مردان بیش از زنان بوده و علایم کلینیکى آن هنگامى بروز مى‌نماید که میزان اسید اوریک خون فرد که در حالت طبیعى بین ۶/۲ تا ۶ میلى گرم در دسى لیتر در زنان و بین ۵/۳ تا ۲/۷ میلى گرم در دسى لیتر در مردان است از این مقادیر تجاوز مى کند. به طور کلى روزانه حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلى گرم اسید اوریک از بدن دفع مى‌شود که یک سوم از این مقدار منشاء خارجى داشته و به وسیله ى غذاها وارد بدن مى‌شوند و دو سوم آن مربوط به متابولیسم داخلى بدن است. بنابراین توجه به نوع رژیم غذایى و حفظ تعادل میزان اسید اوریک تولید شده در کنترل این بیمارى بسیار مهم است.

اسلاید ۱۰ :

رژیم غذایى،تنها و بهترین راهکار

براى رهایى از اسید اوریک بالا بهترین شیوه رعایت یک رژیم غذایى مناسب است که باید در آن به نقش پورین ها توجه بسیار کرد. مواد غذایى که محتوى پورین بالا هستند مى تواند سطوح اسید اوریک در بدن را افزایش دهد بنابراین باید مواد غذایى سرشار از پورین رامحدودنمود. غذاها از نظر داشتن مقادیر متفاوت پورین به ۳ دسته تقسیم مى شوند که عبارتند از: ‌ ‌
۱(مواد غذایى غنى از پورین:‌ ‌ماهى ساردین، انواع خاویار، گوشت هاى احشایى)مغز، قلب،کلیه و…(، عصاره‌ى گوشت، زرد چوبه که باید در هفته تنها یکبار مصرف شود. ۲(مواد غذایى با پورین متوسط: ماهى ها، ماکیان، گوشت، صدف، سویا، لوبیا، عدس، قارچ، اسفناج، گل کلم، کنگر فرنگى، کالباس و سوسیس، بادام زمینى و کنجد، تخم آفتاب گردان و خشخاش که از این مواد بطور مثال فقط یک واحد سبزى یا یک واحد گوشت در طول روز مى توانند مصرفکنند. ۳(مواد غذایى که اسید آمینه آنها پورین ندارند: کره، مارگارین، کیک، غلات، پنیر، تخم مرغ؛ کرم، سیب زمینى، ژلاتین، شیر، بستنى، ماکارانى، زیتون و برنج، قهوه، شکلات، چاى، میوه ها از این دسته هستند و مى توان بطور معمول از آنها مصرف نمود البته باید به مواردى نیز تاکید داشت از جمله دریافت کردن چربى با انتخاب گوشت هاى کم چرب و لبنیات کم چرب باید محدود شود. مصرف غذاهاى سرخ شده باعث کاهش ویتامینE شده در نتیجه اسید اوریک افزایش مى یابد بنا براین حتى الامکان باید از خوردن این غذاها پرهیز کرد.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 25 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد