whatsapp call admin

دانلود فایل پاورپوینت تکنولوژی بسته بندی اسپتیک

PowerPoint قابل ویرایش
12 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت تکنولوژی بسته بندی اسپتیک توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت تکنولوژی بسته بندی اسپتیک قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

—اسپتیک Aseptic

—انقلابی در فن آوری بسته بندی مواد غذایی

—در اوایل دهه ۱۹۵۰ ابداعی در صنعت بسته بندی رخ داد که تکامل آن در ۲۵ سال گذشته چنان تاثیر جهانی بر روی صنعت غذایی بر جای گذاشت که انجمن بین المللی مهندسین صنایع غذایی در سال ۱۹۸۹ از آن به عنوان مهمترین پیشرفت صنعت مواد غذایی در قرن بیستم نام برد. این بسته بندی که اسپتیک نام گرفته است امروزه کاربردهای فراوانی یافته است به گونه ای که از آن برای حفظ و نگهداری بسیاری از مواد غذایی از جمله شیر، انواع آبمیوه ها، آب گوجه فرنگی، انواع سوپ ها، سس، آبگوشت، انواع بستنی، چای خشک، انواع کنسروها و مواد غذایی تولید شده با سویا مورد استفاده قرار می گیرد.

—

اسلاید ۲ :

—این فن آوری انقلابی متشکل از سه نوع ماده می باشد: مقوای با کیفیت عالی، پلی اتیلن و آلومینیوم. هر کدام از این لایه ها نقش سازنده ای را در کسب مزیت های منحصر به فرد بسته بندی اسپتیک ایفا
می کنند.

—چند دلیل عمده وجود دارد که بسته بندی اسپتیک توسط متخصصان غذا بیشتر به عنوان بسته بندی آشامیدنی موثر بر طبیعت در بازار امروز مطرح شده است:

۱- احیاء منابع به واسطه استفاده کمتر از مواد. زیرا در مقایسه با دیگر محفظه ها با مواد کمتری ساخته می شوند و بسته های اسپتیک از ابتدا ضایعات کمی داشته اند.

۲- بهره وری انرژی. همچنین این بسته بندی به مراتب انرژی کمتری برای تولید، انباشتن، حمل و نگهداری محصول در مقایسه با دیگر بسته ها مصرف می کند. بسته بندی اسپتیک با داشتن وزن سبک، شکل آجر مانند و قابلیت نگهداری آشامیدنی ها بدون خنک کردن یا نگهدارنده فاکتورهلای کلیدی را برای حفظ انرژی دارد.

۳- قابل باز چرخ. بسته بندی اسپتیک همراه با کارتن های شیر و آبمیوه از طریق فرایندی که hydrapulping نام دارد به سادگی باز چرخ می شوند. در یک دستگاه آسیاب که کار آن شبیه به مخلوط کن خانگی است بسته های اسپتیک و کارتن های کاغذی ۳۰- ۴۰ دقیقه بهم زده می شوند تا لایه های فویل و پلاستیک از کاغذ جدا شوند. فیبر کاغذی کیفیت بالایی دارد و در تهیه محصولات کاغذی کابرد دارد.

—

—

اسلاید ۳ :

—مزایای بسته بندی اسپتیک برای مشتری: این بسته از مطرح شدن مردم پسند بوده است به خصوص برای خانواده ها و بچه ها و به دلیل استحکام آن، قابلیت نگهداری در قفسه برای مدت طولانی، ایمنی و سلامت، حفظ مواد مغذی، دسترسی آسان، نشکن بودن بسته بندی و … همواره ترجیح داده می شود.

—بسته بندی ضد عفونی شده:

بسته بندی ضد عفونی شده می تواند به عنوان یک پر کردن محصول استریل تجاری در یک ظرف استریل تحت شرایط  ضد عفونی و فروش ظرف تعریف گردد بنابراین عفونت مجدد و احتمال آن از بین می رود. این منجر به یک محصول می شود که در دماهای مختلف مقاوم است. اصطلاح ‹ضد عفونی› از کلمه یونانی « سپتیکوس» ریشه گرفته است که به معنی عدم حضور میکروارگانیزم های فاسد کننده است. در عمل، به طور کلی دو نوع خاص از کاربرد تکنولوژی بسته بندی ضد عفونی شده وجود دارد. بسته بندی قبل از استریل و استریل محصولات در این مورد می توان به مثالهایی همچون شیر و محصولات روزانه ع دسرها و غذاهای نشاسته ای و دسرها و میوه و سبزیجات و سوپ ها و سوس ها و محصولاتی با ذرات ریز اشاره کرد.

—

—

—

اسلاید ۴ :

مزایای تکنولوژی بسته بندی ضد عفونی شده:

—سه فرایند اصلی استفاده از تکنولوژی بسته بندی ضد عفونی شده عبارتند از :

مواد بسته بندی که برای استریلیزه کردن درون بسته ای مناسب نیستند می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. بنابراین مواد سبک وزن مصرف کننده فضای کمتر ارائه دهنده ویژگیهای معمول و دارای هزینه کم مثل کاغذ و مواد پلاستیکی نیمه سخت و انعطاف پذیر می توانند به صورت پر منفعتی مورد استفاده قرار بگیرند. فرایند استریلیزه کردن زمان کوتاه فشار و دما بالا (HTST) برای بسته بندی ضدعفونی شده به طور حرارتی موثر است و معمولاً موجب می شود که برخی از محصولات دارای کیفیت بالا و ارزش تغذیه ای در مقایسه شده با محصولات فرآوری شده در دماهای بالا برای زمان طولانی تر روند رو به رشد پیدا کنند.

اسلاید ۵ :

برخی از آخرین متدهای استریلیزه کردن محصولات شامل:

—میکروویو

—گرمادهی مقاومت الکتریکی

—تخلیه ولتاژ بالا

—فشار فوق العاده بالا

—

اسلاید ۶ :

عوامل استریلیزاسیون:

—گرما

— مواد شیمیایی

—پتوافکنی

اسلاید ۷ :

—انواع بسته های ضد عفونی شده:

۱- بسته بندی مصرف کننده:

—یک گستره بزرگ از انواع بسته بندی ها می تواند به طور ضد عفونی شده ای به شکل زیر لیست شوند.

۲-کیسه ها:

—کیسه های بالشی معمولاً برای بسته بندی  شیر مورد استفاده است. کیسه های در پوش دار شده سه طرفه نیز برای بسته بندی ضد عفونی شده ذرات ریز مناسب هستند. برای کیسه های ایستاده یک ماشین ژاپنی کیسه های بسته ای از حلقه با سطوح داخلی استریلیزه شده را استفاده می کند.

—

اسلاید ۸ :

۳-بطریها و پارچها:

—بطریهای شیشه ای معمولاً می توانند به طور ضد عفونی شده با غذاهای محتوی ذرات ریز پر شوند. پارچها می توانند با ذرات بزرگتر پر شوند. در یک توسعه اخیر بطریهای قابل بازیافت و تبدیل مجدد به بطری به شکل ضد عفونی شده ای پر می شوند.

۴-قوطی های پلاستیک:

۵-قوطی های کامپوزیت:

—ساختار و ترکیب بسته بندی

—بسته بندی ضد عفونی کننده نه تنها محافظت کننده محصول است بلکه کمک بسیار زیادی در جهت حفظ کیفیت محصول نیز می کند. از آنجایی که ساختار و همچنین ترکیب بسته بندی ضد عفونی کننده پیچیده تر هستند و بر مبنای کاربرد محصول تغییر می کنند. فاکتورهایی از قبیل قدرت درپوش و پیوستگی و شکل بسته بندی انتخاب یا ترکیب مواد را تعیین می کند.

—

اسلاید ۹ :

—ترکیب کارتن های ضد عفونی شده تتراپک:

کارتن های بسته بندی ضد عفونی کننده تتراپک از سه ماده اساسی ساخته شده اند که در نتیجه یک بسته بندی سبک وزن و ایمن و موثر را مشاهده می کنیم هر ماده یک کاربرد ویژه را فراهم می کند.

۱- کاغذ ( ۸۰%( فراهم کردن قدرت و سفتی

۲- پلی اتیلن( ۱۵%( فراهم کردن یک بسته بندی مایع سفت و ایجاد کننده مانع برای میکروارگانیسم ها

۳- فلز آلومینیوم (۵%) دور نگه داشتن هوا – نور – طعم های خاص

—

اسلاید ۱۰ :

—بسته بندی ضد عفونی کننده حجم دار:

—فراهم کننده های سیستم کیسه در جعبه ضد عفونی شده برای بسته بندیهای دارای محصولات اسید پایین و بالا می باشند.

—مزایای بسته بندی حجمی ضدعفونی شده:

—ایمنی

— قابل اعتماد بودن

—دوره زندگی زیاد شده

—کیفیت محصول

—

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 12 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد