whatsapp call admin

دانلود فایل پاورپوینت دستورعمل های واحدهای سیار و ثابت عرضه مواد غذایی

PowerPoint قابل ویرایش
19 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت دستورعمل های واحدهای سیار و ثابت عرضه مواد غذایی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت دستورعمل های واحدهای سیار و ثابت عرضه مواد غذایی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

}در راستای اجرای مواد ۴۴،۴۳و۴۵ آیین نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون اصلاح قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دستورعمل اجرایی صدور گواهی صلاحیت و پروانه بهداشتی کیوسک های ثابت و سیارعرضه مواد توسط مرکز سلامت محیط و کار تدوین و برای اجرا به معاونت های بهداشتی کشور ابلاغ گردید.

 

اسلاید ۲ :

دستورعمل های واحدهای سیار و ثابت عرضه مواد غذایی

مجموعه وسایل و تجهیزات لازم برای ارایه خدمات  عرضه مواد غذایی یا نوشیدنی است که در یک مکان مشخص  نصب شده کیوسک ثابت نامیده می شود.

اسلاید ۳ :

تاییدیه از شهرداری محل، پلیس راهنمایی و رانندگی در موارد در خواست های شخصی

ارائه تعهد نامه محضری مبنی برعدم عرضه، نگهداری واستعمال مواد دخانی وپذیرش مسئولیت عواقب ناشی از آن  

اسلاید ۴ :

منبع تامین آب آشامیدنی کیوسک ثابت وسیار باید متصل به شبکه آب شهری باشد در غیر اینصورت باید مجهز به مخزن آب آشامیدنی تحت فشار باشد.

  مخزن آب آشامیدنی باید حداقل گنجایش ۳۶ لیترآب را داشته باشد، شیلنگ پر کننده و اتصالات  آن باید از مواد با درجه مواد غذایی ساخته شده و برای پر کردن آسان، تمیز کردن و گندردایی طراحی شده باشد.

 

اسلاید ۵ :

سیستم دفع فاضلاب کیوسک ثابت وسیار باید متصل به شبکه دفع فاضلاب شهری باشد در غیر اینصورت باید مجهز به مخزن دفع فاضلاب باشد.

 مخزن فاضلاب با گنجایش حداقل ۴۵ لیتر باشد و برای تخلیه آسان، تمیز کردن و گندزدایی طراحی شده باشد. گنجایش مخزن ذخیره فاضلاب در هر حال نباید کمتر از ۱/۲۵ برابر گنجایش مخزن ذخیره آب باشد.

اسلاید ۶ :

}مالک، مدیر یا متصدی کیوسک ثابت باید  فقط مواد غذایی بالقوه غیر خطرناک را عرضه نماید و عرضه مواد غذایی بالقوه خطرناک به طور کلی ممنوع است

}مواد غذایی بالقوه خطرناک:مواد غذایی که برای حفظ ایمنی و جلوگیری از رشد میکروارگانیسم ها و تولید سم ناشی از آن ها نیاز به کنترل زمان و دما دارند. این مواد مشتمل است بر موادی که در تمام و یا بخشی ازآن شیر یا محصولات لبنی، تخم مرغ، گوشت، مرغ، ماهی، و یا هر یک از مواد تشکیل دهنده دیگر که  قادر به حمایت از رشد میکروارگانیسم های بیماری زا و یا مولد سم باشند وجود دارد. غذاهایی که  pH  آن  ۶/۴ یا پایین تر ودارای فعالیت آب ۸۵/۰ یا کمتر هستند مشمول این دسته از مواد غذایی نمی شوند.

اسلاید ۷ :

}ممنوعیت عرضه این نوع مواد غذایی شامل آن هایی که با بسته بندی مورد تایید سازمان غذا و دارو، با رعایت کامل توصیه ها و دستور عمل های مندرج بر روی بسته بندی ها، عرضه می شود نمی گردد.

}فروش لبو، باقلا، شلغم، انواع ذرت، سیب زمینی آب پز، منوط به رعایت ضوابط مرتبط با بهداشت مواد غذایی و عدم استفاده ازا فزودنی های غیر مجاز می باشد.

اسلاید ۸ :

}بازرسی بهداشتی از کیوسک ثابت حداقل هر سه ماه یکبار انجام می گردد. ولی در صورت وجود گزارش مبنی بر تخلف، اپیدمی بیماری های منتقله از مواد غذایی، وجود نقص بحرانی یا نظر کارشناس بهداشت محیط تعداد دفعات بازدید افزایش می یابد.

اسلاید ۹ :

}مجموعه وسایل و تجهیزات لازم برای ارایه خدمات  عرضه مواد غذایی که بر روی خودرو نصب شده و به آسانی قابل جابجایی است و در این دستور عمل به اختصار واحد سیار نامیده می شود.

اسلاید ۱۰ :

ارائه تعهد نامه محضری واحد پشتیبان مبنی بر پشتیبانی از واحد یا واحد های سیارتوسط مالک، مدیر یا متصدی.

ارائه تعهد نامه محضری مالک، مدیر یا متصدی واحد سیار مبنی بر دسترسی به واحد پشتیبان

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 19 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد