دانلود فایل پاورپوینت دستور العمل نظام آموزش و توانمند سازی سال۱۳۹۱

PowerPoint قابل ویرایش
36 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت دستور العمل نظام آموزش و توانمند سازی سال۱۳۹۱ توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت دستور العمل نظام آموزش و توانمند سازی سال۱۳۹۱ قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

واحد آموزش و توانمندسازی منابع انسانی

یکی از واحدهای معاونت توسعه مدیریت منابع موسسه است که سطح دانش و مهارتهای شغلی مناسب برای کارمندان رادر راستای انجام وظایف، ماموریتهاو دستیابی به اهداف موسسه تعیین می نماید و موظف به اجرای مراحل اصلی فرایند آموزش در موسسه می باشد که به اختصار واحد آموزش نامیده می شود.

 

 

 

اسلاید ۲ :

ساختار مدیریت و راهبری آموزش منابع انسانی

خط مشی گذاری آموزشی ،طراحی و برنامه ریزی آموزشی،اجرا،نظارت،ارزشیابی و اثربخشی آموزشی مراحل اصلی چرخه آموزش در موسسه است که مجموعه آنها ساختار مدیریت و راهبری آموزش منابع انسانی را تشکیل می دهد

اسلاید ۳ :

دوره های آموزشی بلند مدت:

آموزشهایی است که مدت آن بیشتر از یکسال بوده وبرای افزایش دانش ومهارتهای فرد جهت ایفای نقشهای جدید ارائه می گردد.

دوره آموزشی کوتاه مدت :

آموزشهایی است که مدت آن کمتر از یکسال بوده ومحتوای آموزشی مشخص و از پیش تعیین شده ای با استفاده از امکانات آموزشی به منظور ایجاد مهارت ، افزایش دانش ویا تغییر نگرش به فراگیران انتقال داده می شود.

 

اسلاید ۴ :

آموزش پودمانی:

شکلی از آموزشهای شغلی است که تخصص های شغلی در قالب مهارتهای مستقل و جدا از هم به کارمندان آموزش داده می شود و هر یک از آموزشها، مهارت و دانش خاصی را ایجاد می کند و در عین حال در کنار سایر پودمانهای آموزشی منجر به ایجاد یک مهارت و یا دانش جدید وجامع می گردد.

آموزش مدیران :

تمامی دوره ها و فعالیتهای آموزشی که به منظور افزایش دانش وبینش مدیریتی وبهبود مهارتهای فنی، انسانی و ادراکی وتعالی معنوی مدیران در چارچوب نظام آموزش طراحی واجرا می گردد.

اسلاید ۵ :

آموزشهای بدو انتصاب:

به آن دسته از آموزشهایی اطلاق می شود که گذراندن آنها قبل یا در سال اول انتصاب به پست های سرپرستی ومدیریتی ضروری است.

دوره های آموزشی الزامی:

دوره یا پودمان هایی که گذراندن آنها برای کارمندان اجباری است این دسته از دوره ها تحت عنوان دوره های اصلی نیز نامیده می شوند

اسلاید ۶ :

دوره های آموزشی اختیاری:

دوره هایی که کارمندان با توجه به شغل مورد تصدی، علایق،تجارب شخصی یا نیاز سازمان از بین دوره ها یا پودمان های اعلام شده انتخاب می نمایند این دوره ها تحت عنوان دوره های مکمل نیز نامیده می شوند.

آموزش مداوم جامعه پزشکی:

مجموعه آموزشهای مورد تایید دفتر آموزش مداوم جامعه پزشکی که به منظور ارتقاء سطح دانش ومهارتهای شغلی و حرفه ای مشمولین جامعه پزشکی توسط دفاتر آموزش مداوم جامعه پزشکی موسسات و یا سایر مراکز آموزشی مجاز ارائه می شود.

اسلاید ۷ :

بورس آموزشی :

فرصت وامکانی است که یک دانشکاه، موسسه داخلی یا خارجی ویا موسسسه بین المللی در اختیار موسسه قرار می دهد وکارمندان می توانند با استفاده از آن در یک یا چند دوره آموزشی کوتاه مدت که با شغل و وظایف جاری یا آینده آنان ارتباط داشته و موجب افزایش دانش و مهارت های شغلی آنان می شود شرکت نمایند.

برون سپاری آموزش:

انتقال ومحول نمودن یک فعالیت خاص آموزشی مورد نیاز از داخل موسسه به یکی از موسسات دانشگاه ها و مراکز ذیصلاح واجرای آن توسط آن موسسه، دانشگاه و مرکز را برون سپاری آموزش می گویند.

اسلاید ۸ :

نیاز سنجی آموزشی:

فرایند جمع آوری وتجزیه وتحلیل اطلاعات است که براساس دستور العمل هایی که توسط کمیته راهبری وزارت متبوع ابلاغ می گردد. فاصله بین وضع موجود و وضع مطلوب مورد شناسایی قرار گرفته ونیازهای آموزشی کارمندان تعیین می گردد.

شناسنامه آموزشی:

کار برگی الکترونیکی است که تمامی اطلاعات آموزشی هر یک از کارمندان موسسه اعم از اطلاعات پرسنلی، آموزشهای مورد نیاز، آموزشهای گذرانده شده و معادل سازی فعالیت علمی مرتبط با شغل کارمند(تالیف،تحقیق، ترجمه وتدریس و…) در آن ثبت ونگهداری می گردد و در ارتقاء، انتصاب وارزشیابی عملکرد کارمندان مورد استفاده قرار می گیرد.

اسلاید ۹ :

 

گواهینامه آموزشی:

برگه ای است که در پایان دوره آموزشی در ازاء کسب نمره قبولی به هر یک از شرکت کنندگان اعطا می شود این برگه حاوی اطلاعات شخصی شرکت کننده، عنوان دوره، سمینار و… شماره مجوزبرگزاری، زمان برگزاری، مدت ونمره کسب شده است که با امضای بالاترین مقام آموزش منابع انسانی موسسه معتبر خواهد بود، درج نمره قبولی در گواهینامه آموزشی همایش ها وسمینارها الزامی نیست

اسلاید ۱۰ :

گواهینامه نوع اول

به گواهینامه هایی اطلاق می گردد که پس از اتمام هر دوره آموزشی، به شرکت کنندگانی که در ارزشیابی آن دوره موفق شده ان اعطا می گردد.

گواهینامه نوع دوم

به گواهینامه هایی اطلاق می شودکه با گذراندن دوره های آموزشی و دریافت گواهینامه های نوع اول وانجام فعالیت های علمی مرتبط با شغل کارمند (تالیف، تحقیق، ترجمه و تدریس و…) با در نظر گرفتن حدنصاب ساعات آموزشی مورد نیاز ، پس از تایید کمیته آموزش به فراگیران اعطا می گردد و دارندگان آن می توانند از مزایای استخدامی آن نظیر دارندگان مدارک تحصیلی فوق دیپلم ، لیسانس، فوق لیسانس ودکترا در شرایط احراز مشاغل مربوط در چارچوب رعایت تمامی قوانین ومقررات مربوط برخوردار گردند.

 

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 36 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد