بخشی از پاورپوینت

--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ----

اسلاید 1 :

فهرست:

*مقدمه

*پیدایش فناوری  OLED

*آشنایی با فناوریOLED

*کاربردهای OLED

*دلایل استفاده از  OLED  به جای  LCD

*مزیت های OLED

*زاویه دید در این نمایشگر ها

*وضوح تصاویر

*معایب این نمایشگرها

*نتیجه گیری کلی از OLED

اسلاید 2 :

مقدمه 

Øامروزه به دلیل افزایش جمعیت و مصرف بیش از پیش انرژی و استفاده بی رویه از منابع غیر قابل جبران، مردم کره زمین با کمبود جدی منابع انرژی مواجه شده اند. از این رو شرکت های تولید کننده کوشش می کنند تا مصرف انرژی در ابزار و وسایل ساخته شده را تا حد امکان کاهش دهند و همچنین تولیدات آنها از لحاظ زیست محیطی به نحوی با محیط طبیعی سازگاری داشته تا در هنگام بازیافت کمترین آسیب را به محیط زیست برساند نمایشگرهای OLED  هم دارای مصرف پایین انرژی هستند و هم از لحاظ بازیافت با محیط زیست سازگار می باشد.

اسلاید 3 :


 OLED  پیدایش فناوری

Øطراحی و ساخت OLED اولین بار در سال ۱۹۸۵ توسط محققان شرکت کداک (سازنده فیلم‌های دوربین) طراحی و معرفی گردید با توجه به کمبود امکاناتی که داشتند دیگر این فناوری را به تولید نرساندند تا اینکه در سال 2005 شرکت سونی اولین نمایشگر با فناوری OLED  را به تولید رساند و هم اکنون شرکت های تولید کننده ای مانند Samsung LG,و... خبر داده اند که روی این فناوری مشغول کار هستند .

اسلاید 4 :

 OLED  آشنایی با فناوری

Øتصور کنید که یک نمایشگر با وضوح بسیار بالا دارید که عرض آن 50 اینچ و ضخامت کمتر از 3 میلیمتر دارید و زمانی که به آن نیازی ندارید جمع شود. نمايشگرهاي OLED از ديودهاي كوچك توليد كننده نور تشكيل شده‌اند كه يك عملكرد جادويي را به نمايش مي‌گذارند  و توليد گرما و پخش نورهاي اضافي در جهات گوناگون در اين صفحات به ميزان فراواني کاهش يافته است .  

اسلاید 5 :

 OLED  کاربرد های

Øعملا هر دستگاهی که در آن LCD و نمایشگر به کار رفته است می تواند کاندیدای استفاده از OLED باشد مانند تلفن های همراه، دوربین های دیجیتال، دستگاه های پخش DVD، ساعت، GPS، PADs، نوت بوک ها ، تلویزیون ها و...مورد استفاده  قرار می گیرند و باعث می شود تا این وسایل سبک تر و کوچک تر شوند و حمل و نقل آنها آسان تر گردد.

Øروزنامه های آینده نیز می توانند OLED  باشند که خبر ها را برای ما نشان می دهند و مانند روزنامه های معمولی بتوانید آن را تا کرده و در کیف خود بگذاریم بدون اینکه به محیط زیست آسیبی وارد شود.

 

اسلاید 6 :

دلایل استفاده OLEDبه جای LCD؟

Øفاکتورهای متعددی موجب برتری OLED نسبت به LCD (نمایشگرهای کریستال مایع) شده است که بارزترین آن فوق باریک و سبک بودن نمایشگرهای OLED نسبت به نمایشگرهای LCD است. به دلیل استفاده از موادی که از خود نور درخشان تولید می کنند در OLED ها، دیگر نیازی به تاباندن نور پس زمینه نمی باشد و به همین خاطر این قابلیت را دارند که ابعادشان در حد یک ورقه نازک پلاستیکی نیز کاهش یابد.

 

اسلاید 7 :

Øیکی دیگر از فاکتور های که موجب برتریOLED شده است از مواد کمتری در ساخت آنها استفاده شده است همچنین مراحل ساخت OLED ها کوتاه تر از LCD بوده.

 

اسلاید 8 :

مزیت های این تکنولوژی :

  • به دلیل استفاده از مواد پلاستیکی مخصوص در ساخت این نمایشگر ها به جای اینکه این صفحات محکم و شکننده باشند دارای قدرت انعطاف پذیری بالایی هستند و می توانند در ابعاد بسیار بزرگتر نسبت به LCD ها تولید شوند.

 

اسلاید 9 :

مزیت های این تکنولوژی :

  • در شرایطی که نور محیط کم است مانند اتاق های تاریک، نمایشگرهای OLED کنتربالاتری نسبت به نمایشگرهای LCD دارند  چه LCD هایی که از لامپ های فلورسانس کاتدی سرد (cold cathode fluorescent lamps) استفاده می کنند و چه آنهایی که از تکنولوژی جدیدتر “LED backlight” بهره می برند. 

اسلاید 10 :

:OLED مزایایی کلی

  • زاویه دید وسیع که امکان دیدن تصاویر از هر زاویه ای را فراهم می کند.
  • کاهش 20 درصدی مصرف برق نسبت به LCD .
  • وضوح تصویر بسیار بالا.
  • ایجاد رنگ های استثنایی با درخشندگی و  ترکیب بی نظیر رنگ ها .
در متن اصلی پاورپوینت به هم ریختگی وجود ندارد. برای مطالعه بیشتر پاورپوینت آن را خریداری کنید