دانلود فایل پاورپوینت مقدمه ای بر جنگ نرم

PowerPoint قابل ویرایش
70 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت مقدمه ای بر جنگ نرم توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت مقدمه ای بر جنگ نرم قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

در جنگ روانی و آنچه که امروز به او جنگ نرم گفته می‌شود در دنیا ، دشمن به سراغ سنگر‌های معنوی می‌آید که آنها را منهدم کند . به سراغ ایمان‌ها ، معرفت‌ها ، عزم‌ها ، پایه‌ها و ارکان اساسی یک نظام و یک کشور ،‌دشمن به سراغ این‌ها می‌آید که این‌ها را منهدم بکند و نقاط قوت را در تبلیغات خود به نقاط ضعف تبدیل کند ، فرصت‌های یک نظام را به تهدید تبدیل کند.

اسلاید ۲ :

وقتی انسان ، تجهیز ، صف آرایی ، دهانهای با حقد و غضب گشوده شده و دندان‌های با غیظ فشرده شده علیه انقلاب ، امام خمینی و آرمانهای نظام اسلامی را می‌بیند وجود این جنگ نرم را باور می‌کند ، هرچند ممکن است عده‌ای این‌ها را نبینند.

اسلاید ۳ :

یکی از مسئولان طراز اول کشور رژیم صهیونیستی غاصب اسرائیل ، در سال گذشته توصیه‌ای به آمریکایی‌ها کرد . این توصیه کاملاً در مطبوعات خارجی و اینترنت منعکس شد و امر پنهانی و مخفیانه ای نیست . توصیه وی به آمریکایی‌ها این بود که بیهوده وقت خود را با عراق و کره شمالی و کشورهایی از این قبیل تلف نکنید . مسئله اصلی شما ایران است . اگر خاورمیانه را می‌خواهید وقتتان را مصروف عراق نکنید ، سراغ ایران بروید ، کانون و سرچشمه آنجاست ، اما ایران مثل عراق و کره شمالی و افغانستان نیست که بتوان با حمله نظامی آن را تسخیر کرد. نظام و حکومت اسلامی به مردم متکی است ، مردم آن را حفظ کرده اند . باید کاری کنید که مردم آنه را رها کنند . راهش این است که مردم را با ترویج فرهنگ و ادبیات غربی و فرهنگ و تربیت آمریکایی ، به واگرایی نسبت به دین و فرهنگ و سنت و تاریخشان سوق داد . وقتی مردم این تعلقات را رها کردند ، بعد از گذشت چند سال ، بدون این که سرمایه ای صرف کنید ، با یک حمله و تحرک احیاناً نظامی مختصر ، می‌توانید این مانع بزرگ ، یعنی نظام اسلامی را از سراه بردارید.

اسلاید ۴ :

 
خبردادن امام علی (علیه السلام) از فتنه های آینده :
سپس فتنه ای سر برآورد که سخت لرزاننده ، در هم کوبنده و نابود کننده است ، و قلبهایی پس از استواری می‌لغزد ، و مردانی پس از درستی و سلامت ، گمراه می‌گردند و افکار و اندیشه ها به هنگام هجوم این فتنه ها پراکنده و عقاید پس از آشکار شدنشان به شک و تردید دچار می‌گردد ، آن کس که به مقابله با فتنه ها برخیزد کمرش را می‌شکند ، و کسی که در فرو نشاندن آن تلاش می‌کند ، او را در هم می‌کوبد ، در این میان فتنه جویان چونان گور خران ، یکدیگر را گاز می‌گیرند، و رشته های سعادت و آیین محکم شده شان لرزان می‌گردد ، و حقیقت امر پنهان می ماند ، حکمت و دانش کاهش می‌یابد ، ستمگران به سخن می آیند ، و بیابان نشینها را در هم می کوبند ، و با سینه مرکبهای ستم ، 

اسلاید ۵ :

 
آنها را خرد می‌نمایند ، تکروان در غبار آن فتنه ها نابود گردند ، و سواران با قدرت در آن به هلاکت می‌رسند ، فتنه ها با تلخی خواسته ها وارد می شود و خونهای تازه را می‌دوشد ، نشانه های دین را خراب و یقین را از بین می‌برد ، فتنه هایی که افراد زیرک از آن بگریزند و افراد پلید در تدبیر آن بکوشند ، آن فتنه‌ها پر رعد و برق و پر زحمت است . در آن پیوندهای خویشاوندی قطع می‌گردد و از اسلام جدا می‌گردند ، فتنه‌ها چنان ویرانگرند که تندرستها بیمار ، و مسکن گزیدگان کوچ می‌کنند.
در آن میان کشته ای است که خونش به رایگان ریخته ، و افراد ترسویی که طالب امانند ، با سوگندها آنان را فریب می‌دهند و با تظاهر به ایمان آنها را گمراه می کنند. (خطبه ۱۵۱ نهج البلاغه ، ترجمه دشتی)

اسلاید ۶ :

 
رهنمودهای امام علی (علیه السلام)‌در مقابله با فتنه ها:
ـ پس سعی کنید شما پرچم فتنه ها و نشانه های بدعتها نباشید؛
ـ‌ و آنچه را که پیوند امت اسلامی بدان استوار است ، و پایه های طاعت بر آن پایدار بر خود لازم شمارید؛
ـ و بر خدا ، ستمدیده وارد شوید نه ستمگر؛
ـ از درافتادن درون دامهای شیطان ، و قرار گرفتن در وادی دشمنی‌ها بپرهیزید؛
ـ و لقمه های حرام به شکم خود راه ندهید؛
ـ شما در برابر دیدگان خداوندی قرار دارید که گناهان را حرام کرد و راه اطاعت و بندگی را آسان فرمود.
(خطبه ۱۵۱ نهج البلاغه ـ ترجمه دشتی)

اسلاید ۷ :

*پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) :
(۱)«لا تَکْرَهُوا الْفِتْنَتَهَ فی آخِرِ الزَّمانِ ، فَاِنَّها تُبیرُ الْمُنافِقین : در آخر الزمان فتنه ها را ناخوش نداشته باشید ؛ زیرا آن فتنه ها منافقین را نابود می‌سازد». (کنزالعمال،ح ۳۱۱۷۰) 
 
(۲) «سَتَکُونُ فِتَنٌ یُصْبحُ الرَّجُلُ فیها مُؤْمِناً وَ یُمسی کافِراً ، اِلاّ مَنْ اَحْیاهُ اللهُ بِالْعِلْمِ : به زودی فتنه‌هایی خواهد آمد که بر اثر آن‌ها انسان شب را با ایمان به صبح می‌رساند و روزش را با کفر به شب می‌رساند ، مگر کسی که خداوند او را به علم زنده کرده باشد.» (میزان الحکمه ، ج ۹، ص ۴۵۲۶)

اسلاید ۸ :

*امام علی (علیه السلام) : 
«قَدْلَعَمْری یَهْلِکُ فی لَهَبِ الْفِتْنَهِ الْمُؤمِنُ ، وَ یَسْلَمُ فیها غیرُ الْمسْلِمِ : به جان خودم سوگند که در شعله آزمایش ، مؤمن نابود می‌شود و غیر مسلمان سالم می‌ماند.» (غررالحکم ، ج۴ ، ص ۴۷۹)
 
*امام صادق (علیه السلام) :
«تَمنَّوُا الْفِتْنَهَ ؛ فَفیها هَلاکُ الْجَبابِرَهِ وَ طَهارَهُ الْاَرْضِ مِنَ الْفَسَقَهِ : فتنه را آرزو کنید؛ زیرا فتنه موجب هلاکت ستمگران و پاکی زمین از فاسقان است». (بحارالأنوار ، ج ۹۰ ، ص ۳۲۶)

اسلاید ۹ :

گزینه های دولت اوباما در قبال ایران :
 
۱) اقدام نظامی ـ حملات هوایی دقیق به مراکز هسته‌ای 
۲) اقدام نظامی ـ حملات هوایی گسترده به مدت طولانی 
۳) اقدام نظامی ـ تغییر رژیم از طریق اقدام نظامی و اشغال  ـ الگوی عراق و افغانستان
۴) اقدام نظامی ـ تهاجم زمینی ، کشف و انهدام تأسیسات هسته‌ای ، عقب نشینی و انتظار ، فروپاشی احتمالی ایران
۵) گفتگو ـ موضوعی محدود ـ الگوی کره شمالی 
۶) گفتگو ـ معامله کلان ـ الکوی لیبی 

اسلاید ۱۰ :

۷) عدم اقدام ـ رضایت دادن به دستیابی به فناوری هسته‌ای
۸) دیپلماسی قهرآمیز ـ تحریمهای فراگیر شورای امنیت ملل متحد
۹) دیپلماسی قهرآمیز ـ تغییر ساختار ـ مهار
۱۰) دیپلماسی قهرآمیز ـ محاصره دریایی
۱۱) دیپلماسی قهرآمیز ـ عملیات مخفیانه ـ خرابکاری و ترور
۱۲) دیپلماسی قهرآمیز ـ تغییر رژیم از طریق مبارزه غیر خشونت آمیز

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 70 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد