دانلود فایل پاورپوینت میکروسکوپ الکترونی روبشی SEM

PowerPoint قابل ویرایش
16 صفحه
دسته : اطلاعیه ها
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت میکروسکوپ الکترونی روبشی SEM توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت میکروسکوپ الکترونی روبشی SEM قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

شکست شناسی طبق تعریف شامل مطالعه و بررسی سطوح شکست، بررسی علل رخ داد شکست، نقش رسوبات در شکست و بررسی مکانیزم شکست می باشد.

به دلیل امکان مشاهده تصاویر به صورت سه بعدی در میکروسکوپ الکترونی روبشی مطالعات سطوح شکست توسط این میکروسکوپ به خوبی می تواند محقق را در این زمینه راهنمایی نماید.

اسلاید ۲ :

در حین اعمال سیکل های خستگی بر روی فلزات و آلیاژهای مختلف، جوانه زنی و رشد ترک رخ می دهد که در نهایت انهدام قطعه را به دنبال دارد. بررسی سطوح شکست در مورد قطعاتی که تحت خستگی دچار شکست شده اند می تواند محقق را در شناسایی مراکز جوانه زنی ترک و مسیر های رشد ترک یاری نموده، با حذف عوامل حساسیت زا عمر قطعات را افزایش یابد.

اسلاید ۳ :

با مطالعه ساختار پوشش ها توسط میکروسکوپ الکترونی روبشی امکان تعیین ضخامت پوشش، انواع فازهای موجود در پوشش، درصد تخلخل موجود در پوشش، کیفیت اتصال پوشش و زیرلایه و مورفولوژی پوشش وجود دارد.

اسلاید ۴ :

در مورد پودرهای تولیدی توسط فرایندهای مختلف همچون اتمیزه کردن مذاب، احیای اکسیدها و …. مواردی همچون شکل، اندازه و توزیع ذرات توسط میکروسکوپ الکترونی روبشی قابل بررسی است.

اسلاید ۵ :

به عنوان یکی از بهترین روش های بررسی خوردگی در فلزات می توان به میکروسکوپ الکترونی روبشی اشاره نمود. در این نوع مطالعات می توان به اطلاعاتی همچون نوع خوردگی و ضخامت آن، قشر مقاوم به خوردگی، ساختار لایه خورده شده، محصولات خوردگی و … دست یافت.

اسلاید ۶ :

استفاده از انواع قابلیت های میکروسکوپ الکترونی روبشی امکان انجام بررسی های ریزساختاری را فراهم می آورد. بررسی ساختار داخلی فولادها، چدن ها، آلیاژهای آلومینیوم، آلیاژهای مس، کامپوزیت ها و دیگر مواد با به کارگیری میکروسکوپ الکترونی روبشی مهیا می شود.

اسلاید ۷ :

سایش: فرسایش یک سطح جامد ناشی از تماس با سطحی دیگر است. این فرآیند در اثر تماس مکانیکی دو سطح با یکدیگر رخ می‌دهد.
به عنوان کارامدترین روش در تعیین مکانیزم سایش می توان به بررسی توسط میکروسکوپ الکترونی روبشی اشاره نمود. در این حالت با بررسی سطوح سایش و همچنین براده های سایشی می توان مکانیزم سایش را تشخیص داد و در جهت بهبود کیفیت سطح گام برداشت.

اسلاید ۸ :

الف و ب) تصاویر TEM از آلیاژ آمورف Al80Fe10Ti5Ni5 پس از عملیات حرارتی در دمای ۱۰۰۰ درجه سانتی‌گراد به مدت ۲۰ دقیقه. ج)تصویر HRTEM از ترکیب بین‌فلزی Al3Ti (مربوط به صفحه d(201)=0.2162 nm از این ترکیب بین‌فلزی)، د) تصویر HRTEM از ترکیب بین‌فلزی Al13(Fe,Ni)4 (مربوط به صفحه d(211)=0.39 nm از این ترکیب بین‌فلزی).

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 16 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد