دانلود فایل پاورپوینت نوشیدنی های ورزشی

PowerPoint قابل ویرایش
63 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت نوشیدنی های ورزشی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت نوشیدنی های ورزشی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

ابوعلی سینا اب جاری را مطلوب تر از اب سرچشمه می داند و هر ابی که بسترش گلی است بهتر ار ابی است که بر بستر سنگ روان است٬ زیرا گل اب را تصفیه می کند و این کار در بستر سنگ عملی نیست. همچنین اب خنک اشتهااور است و اب گرم اشتها را کور می کند و تشنگی را رفع نمی کند. البته نوشیدن اب بسیار سرد از جمله در حالت ناشتا و در حین ورزش برای بدن مضر است.

اسلاید ۲ :

مصرف مناسب آب برای متابولیسم و عملکرد حیاتی بدن ضروری است.
سبب فراهم شدن مقدار مناسب مواد معدنی ضروری چون:
کلسیم
منیزیم
فلوئور
میزان جایگزینی روزانه آب در بدن مشخص نمی باشد

اسلاید ۳ :

جزء مهم و عمده‌ی سلول‌های بدن است و به آنها فرم و شکل می‌دهد.
برای انجام واکنش‌های بیوشیمیایی (متابولیسم) داخل سلول ضروری است.
قسمت عمده خون را تشکیل می‌دهد.
در دفع مواد زاید نقش مهمی دارد.
تنظیم درجه حرارت بدن یکی از وظایف بسیار مهم آب است.

اسلاید ۴ :

میزان توصیه شده مصرف آب البته میزان مصرف آب در روز به عوامل مختلفی از جمله: درجه‌ی حرارت محیط، میزان فعالیت بدنی، رژیم غذایی، میزان چاقی و لاغری، سن و جنس انسان دارد، اما نکته مهم تعادلی است که باید در طول روز بین آب مصرفی و آب دفع شده ایجاد کرد. به‌طورکلی تعادل آب بدن طبق جدول زیر قابل شکل‌گیری است:

اسلاید ۵ :

در حین انجام ورزش های کمتر از ۱ ساعت آب خالص جهت هیدراسیون، مناسب می باشد.اما فواید نوشابه های ورزشی دارای کربوهیدرات و الکترولیت (به خصوص سدیم ) در این است که به افزایش جذب آب از روده کوچک و بهبود جذب مایعات کمک می کند.
آیا دریافت بیش از حد آب منجر به پر آبی بدن می شود؟
آیا آب بهتر از نوشابه های ورزشی است؟

اسلاید ۶ :

بعضی شرکت ها تولید کننده آب اکسیژن دار شده هستند.
آب اکسیژن دار شده مفید یا مضر؟
بررسی ها نشان داده اند اکسیژن از طریق جذب از راه سیستم گوارشی،وارد بدن نمی شود.حتی اگر اکسیژن از معده یا روده هم جذب شود، باید به قلب و سپس شش منتقل شود.
بنابر این از نظر عملی افزودن اکسیژن به آب کاری بیهوده است.

اسلاید ۷ :

نتایج پژوهش ها نشان داده است که مصرف مایعات در طول تمرین ، ظرفیت تمرین را بهبود می بخشد
در طول فعالیت بدنی ، به منظور پیشگیری از افت عملکرد مرتبط با کم آبی نوشیدن مایعات کافی و مناسب،برای ورزشکاران از اهمیت بالایی برخوردار است،ولی متاسفانه زمانی که مایعات به اندازه کافی در دسترس ورزشکار است به اندازه کافی نمی نوشند،در حالت کلی مکانیزم تشنگی که اشخاص را برای خوردن مایعات تحریک می کند،آنان را فقط برای خوردن ۱/۳ تا ۲/۳ از مایعات از دست رفته شان بر می انگیزد. این عمل به کم آبی اختیاری معروف است.

اسلاید ۸ :

بنابر این برای ارزیابی نیاز بدن به آب، اصولاً تشنگی شاخص ضعیفی برای از دست دادن مایعات بدن است و نمی‌توان به‌عنوان یک معیار آن را مورد توجه قرار داد. به‌همین منظور توصیه می‌شود که برای نوشیدن آب، یک ورزشکار نباید منتظر تشنگی باشد.
کم آبی باعث ایجاد فشار فیزیولوژیکی بر روی سیستم قلبی عروقی،عضلانی و سیستم اعصاب مرکزی می شود.
در نتیجه برای پیشگیری ورزشکار حتی قبل از شروع فعالیت نیز باید مصرف آب را در برنامه‌ی خود داشته باشد تا بدن او با مشکل بی‌آبی روبه ‌رو نشود.

اسلاید ۹ :

در حین فعالیت بدنی نیز مصرف آب مشکلی برای ورزشکار به وجود نمی‌آورد مشروط بر اینکه زیاده ‌روی نکند. به‌خاطر داشته باشید که کاهش آب بدن در حین فعالیت ممکن است باعث خستگی، گرفتگی عضلانی، استرس و گرمازدگی شود که همگی افت عملکرد ورزشی فرد را به دنبال خواهد داشت.
نوشیدن آب می‌تواند پس از پایان تمرین یا مسابقه هم، شروع شود، اما باید توجه کرد که در یک مرحله از نوشیدن آب زیاد خودداری شود. و آب در دفعات زیاد و به مقدار کم باید مصرف شود.

اسلاید ۱۰ :

امروزه تولید و فروش نوشیدنی های ورزشی به یک صنعت رقابتی و رو به رشد تبدیل شده است، به طوریکه در ایالات متحده سالانه ۱/۲ بیلیون دلار برای خرید نوشابه های ورزشی هزینه می شود.
این نوشیدنی ها شامل کربوهیدرات ها، الکترولیتها (به ویژه سدیم)، تورین ،گلوکورونولاکتون، کافئین، ویتامین ها و مواد معدنی، گلیسرول و … هستند.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 63 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد