دانلود کارآموزی جهاد کشاورزی شهر ری

word قابل ویرایش
49 صفحه
9700 تومان
97,000 ریال – خرید و دانلود

کارآموزی جهاد کشاورزی شهر ری

جهاد کشاورزی شهر ری
جهاد کشاورزی شهرری واقع در میدان مدرس می‌باشد. این اداره جهاد دارای ۶۰ پرسنل کاری است. که در اداره‌های مختلف مشغول به کار می‌باشند. ساعت کار این اداره از ۸ صبح الی ۲ بعدازظهر می‌باشد. جهاد کشاورزی شهرری شامل اداری همچون، اداره آب و خاک که وظیفه آن خدمات دهی به کشاورزان در رابطه با خاک است.
اداره زراعت و باغبانی: که وظیفه آن رسیدگی به زمین‌های کشاورزی در منطقه، پخش کود در منطقه، پخش بذور و رسیدگی باغهای موجود در آن منطقه می‌باشد.
اداره دامداری: که وظیفه آن توسعه دامداری و خدمات دهی به دامداران و آگاه ساختن آنان از هر گونه بیماری احتمالی و نحوه پیشگیری از بیماری می‌باشد. اداره جهاد کشاورزی شهر ری وابسته به دولت می‌باشد.

چکیده
کلیه کتابهای راهنمای کمباینها دارای جداولی هستند که در آن نحوه انجام تنظیم‌های مقدماتی کمباین شرح داده شده است. این تنظیم‌ها فقط مربوط به شروع کار هستند. بسته به نوع گیاه و وضعیت زمین لازم است تنظیمات بیشتری انجام گیرد. کمتر کمپانی وجود دارد که فقط با تنظیمات اولیه به نحو رضایت بخشی کار کند. مگر این که وضعیت مزرعه خوب و کامل باشد.

همه قسمتهای جدا کننده کمباینها به وسیله کارخانه سازنده آنها به نحوی طراحی شده‌اند. که بدون توجه به محصول برداشت شده در یک سرعت به خصوص کار کنند. هر کمباین دارای یک محور به خصوص به عنوان نقطه شروع کنترل سرعت کارکرد می‌‌باشد. در بعضی کمباینها محور استوانه کوبنده به عنوان نقطه شروع تنظیمات به کار می‌رود و در برخی دیگر سرعت محور انتقال یافته به عنوان نقطه شروع تنظیمات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همیشه برای آگاه شدن از نحوه کنترل سرعت کارکرد به کتاب راهنمای استفاده از کمباین مراجعه می‌کنیم این تنظیمات پیشنهادی صرفا نقاط شروع توصیه شده‌اند و تنظیمهای نهایی باید با توجه به نوع محصول و شرایط مزرعه با دقت انجام می‌شود. در داخل گزارش کار به نحوه تنظیمات کمباین می‌پردازیم. که عبارتند از: تنظیمات هِد کمباین، واحد کوبنده و واحد جدایش که به تنظیم و نحوه تعیین تلفات در آنها می‌پردازیم.

فصل اول
کمباینها

کمباینها
دستگاههای درو و کوبنده سابق دستگاه‌هایی سنگین و پر زحمت بودند که کاربا آنها نیاز به تجربه فراوان داشت. ظرفیت و بازده آنها کمتر از کمباینهای امروزی بود و بر خلاف این ماشینها توانایی برداشت محصولات مختلف را نداشتند.
کمباینهای امروزی نه تنها کارهای معمولی را بهتر انجام می‌دهند بلکه دارای امکانات ذیل می‌باشند:
۱-سیستم کنترل کامل که راننده با استفاده از آن می‌تواند تنظیمهای مختلف را انجام و سرعت را تغییر دهد.
۲-سیستم هیدرولیک که راننده با استفاده از آن به کمک یک اهرم می‌تواند بارهای سنگین را حرکت دهد.

۳-دستگاه کنترل سرعت دورانی و سرعت رو به جلو به راننده امکان زیر نظر گرفتن کار دستگاه را با یک نگاه می‌دهد.
۴-اطاق راننده که تسهیلات لازم برای کار راننده در هر گونه شرایط جوی را فراهم می‌کند و درجه حرارت محیط کار به طور دلخواه تنظیم می‌شود.
۵-تسهیلات دیگر که موجب شده است بتوان با زحمت اندک کمباین را مورد استفاده قرار داد و علاوه بر تامین سرعت مناسب در کار ، هزینه سرویس و نگهداری آن را کاهش داده است.

انواع کمباین برحسب ساختمان، شکل،‌اندازه – کمباینهای جدید با اندازه‌ها و اشکال گوناگون و فراوان ساخته می‌شوند. تکنولوژی امروز ماشینهایی را به ما عرضه می‌کند که قابلیت تغییر زیاد دارند و می‌توانند برای برداشت دانه عده زیادی از انواع گیاهان زراعی در وضعیتهای گوناگون مزرعه و محصول به کار برده شوند.
کمباینها را می‌توان بر حسب خودرو یا کششی بودن به دو دسته کلی تقسیم کرد، کمباینهای خودرو به دو دسته کمباینهای مخصوص اراضی شیبدار و کمباینهای مخصوص اراضی مسطح تقسیم می‌شوند.

کمباینهای خودرو نیز برای برداشت گیاهان مختلف به صور متفاوت ساخته می‌شوند. این کمباینها تا قبل از دهه ۱۹۴۰ به طور گسترده متداول نشدند. انواع مختلف آنها در همان سالهای نخستین مورد آزمایش قرار گرفتند. انتخاب موتور با قدرت مناسب برای کمباین و جعبه دنده‌های انتقال نیرو برای آن کار دشواری بود. اینک کمباین در مراحل پیشرفت خود به جایی رسیده است که دارای یک موتور نیرومند میباشد. این موتور می‌تواند نیروی کافی برای کار در شرایط دشوار مزرعه با حداکثر بازده تولید کند، در عین حال کلیه کارها توسط یک نفر انجام می‌گیرد. راننده در جایگاه خود در بالای ماشین بر کار خود احاطه دارد و وسایل کنترل کمباین در اطراف وی به نحوی قرار گرفته‌اند که می‌تواند کار کمباین را با شرایط مزرعه تطبیق دهد. بسیاری از کمباینهای جدید دارای کابین راننده است. این کابین راننده را از سرما،‌گرما،‌گرد و خاک و باران حفظ می‌کند.

طراحی اصلی کمباین خودرو برای ورود مستقیم به مزرعه و حرکت در امتداد خط مستقیم می‌باشد که درآن گندم درو شده در وسط سکوی برداشت جمع و از آنجا به قسمت کوبنده هدایت می‌شود. این امر بدان معنی است که هنگام شروع درو مزرعه هیچ ساقه گندمی به زیر کمباین نخواهد رفت و راننده از هر نقطه که بخواهد می‌تواند عمل برداشت را شروع نماید نقاطی را که محصول آنها نرسیده است باقی گذارد تا بعدا برداشت شوند.

کمباین خودرو به خصوص برای برداشت مزارع بزرگ در دشتهای وسیع مناسب است. تجهیزات خاص برای رویارویی با شرایط متفاوت موجود است به گونه‌‌ای که در هر قسمتی از کشور که مزارع بزرگ وجود داشته باشد بتواند کار کند. انواع کمباینهای ویژه برای برداشت محصولات مختلف مانند برنج، لوبیا، ذرت، سویا و بذور گیاهان علوفه‌ای به کار می‌رود. این انواع برای گیاهان بخصوص دارای تجهیزات ویژه‌ای می‌باشند . به عنوان مثال کوبنده یک کمباین برداشت برنج با کمباین برداشت ذرت متفاوت است. همچنین وضع لاستیکهای آن نیز متفاوت است. و حتی ممکن است به جای چرخ مجهز به زنجیر باشد.

انواع کمباین
۱-کمباین ویژه زمینهای مسطح
۲-کمباین مخصوص اراضی شیبدار
کمباینهای زمینهای مسطح

این نوع کمباینها در اراضی مسطح و شیبهای اندک مورد استفاده قرار می‌گیرند و دارای محور چرخ ثابت (اکسل ثابت) می‌باشند. هنگامی که در زمین شیبدار حرکت می‌کند. غربالها با وضعیت زمین تطبیق و در نتیجه غله در یک سمت (طرف گودی زمین) بیشتر از سمت بالا دست قرا می‌گیرد و سبب کندی کار و نامناسب شدن کیفیت جدا و تمیز نمودن بذور می‌گردد. مواد روی غربالها ممکن است سبب انسداد آنها شوند یا از عقب کمباین بیرون بریزند بدون این که در جدا شدن آن کاری صورت گیرد که البته موجب تلفات بیشتر محصول می‌شود.
اکثر سازندگان کمباینها ضمائمی برای کار کمباینهای ویژه زمینهای مسطح در اراضی شیبدار ساخته‌اند که با نصب آنها از تجمع مواد در آن قسمت از کمباین که در گودی قرار می‌گیرد ممانعت می‌شود. این ضمائم صفحاتی هستند که روی غربالها نصب می‌شوند. و از سرازیر شدن و تجمع مواد در قسمت گود غربالها جلوگیری می‌نمایند. با وجود این تمیز نمودن و جدا سازی دانه در اثر شیبدار بودن غربال به درست انجام نمی‌گیرد.

اخیرا موفقیتهایی در زمینه نصب وسائلی در روی شاسی در طرفین و عقب کمباین زمینهای مسطح به گونه ای که آنها را برای کار در زمینهای شیبدار آماده سازد به دست آمده است. ساختمان و طرز کار این ضمائم در فصول آینده این بخش شرح داده خواهد شد.
کمباین اراضی شیبدار

این نوع کمباین دارای محور چرخ با اتصال لولایی است که می‌تواند با شیب دامنه خود را تطبیق دهد و غربالها و جداکننده‌ها به طور اتوماتیک تا شیب ۴۵ درصد تراز می‌شوند و به سبب توزیع یکنواخت غله کوبیده بر روی غربالها بهترین بازده از نظر تمیز نمودن و جدا کردن دانه به دست می‌آید. با به کارگیری دستگاههای برقی و هیدرولیکی ، قسمت محور و غربالها به حالت تراز در می‌آیند و بدون وقفه به کار ادامه می‌دهند. قسمت درو نیز حول محور اتصال لولایی وسط می‌چرخد و با شیب زمین خود را تطبیق می‌دهد.
مشروح ساختمان و طرز کار این دستگاهها نیز در فصل بعدی این بخش بیان می‌گردد.

کمباین کششی
این نوع کمباین به وسیله تراکتور کشیده می‌‌شود و به کمک محور انتقال نیرو تراکتور توان موتور به آن منتقل می‌شود یا این که به وسیله یک موتور کمکی انرژی لازم برای به حرکت در آمدن قسمتهای مختلف آن تامین می‌شود: کمباینهای قدیمی به وسیله موتور کمکی به کار می‌افتادند و تراکتور فقط وزن آنها را می‌کشید. با به کار افتادن تراکتورهای قوی استفاده از موتور کمکی متروک شده است. و اکنون محور انتقال نیرو تراکتور به کمباینهای کششی توان منتقل می‌کند. قسمت دروی کمباین کششی در سمت چپ یا راست غربالها نصب

می‌شود حال آن که در کمباین خودرو این قسمت در وسط نصب می‌گردد. نصب قسمت درو در یک سوی غربالها در کمباین کششی ضرورت دارد، زیرا کمباین کششی به مالبند عقب تراکتور بسته و کشیده می شود. راننده تراکتور بر روی صندلی خود می‌تواند اعمال زیر را روی کمباین انجام دهد: قسمت درو را بند کند یا پائین بیاورد. قسمت درو را به کار اندازد و یا کار آن را متوقف کند، قسمت غربالها را به کار اندازد یا کار آن را موقف کند. مارپیچ تخلیه را به کار اندازد و یا کارآن را متوقف کند. (در کمباینهای دارای مخزن)

راننده تراکتوردر صورت نیاز به انجام سایر تنظیمها مثل تغییر وضع کوبنده، سرعت دورانی کوبنده، بادبزن، و تنظیم غربالهای زیرین باید تراکتور را متوقف کند، پیاده شود و تنظیمها را انجام دهد. کمباینهای کششی به لحاظ چگونگی جریان غله در داخل آنها به سه دسته تقسیم می‌گردند: جریان عمودی،‌جریان طولی، و جریان طولی و عمودی.
-در حالت اول غله توسط کمباین در جهت حرکت درو می‌شود ولی پس از آن جریان غله در کمباین عمود بر جهت حرکت کمباین و تراکتور می‌باشد. اولین سری کمباینهای کششی اکثرا از این نوع کمباینها بودند.
-در نوع دوم کمباینهای کششی مسیر حرکت غله مشابه کمباینهای خودرو است و جریان غله در طول کمباین به موازات جهت حرکت میباشد.
-نوع سوم ترکیبی از دو حالت فوق می‌باشد. بدین معنی که عمل درو و کوبیدن مشابه نوع اول به صورت عمود بر جریان حرکت و جدا سازی و بو جاری مشابه نوع دوم به موازات جهت حرکت انجام می‌گیرد.

برای کشش و به کار انداختن کمباینهای کششی لازم است که ،‌ تراکتور کشنده حداقل ۲۵ اسب بخار قدرت داشته باشد. این مقدار قدرت کمترین حد ممکنه توان تراکتوری است که می‌تواند یک کمباین را به کار اندازد. چنانچه دستگاه کمباینی که به کار می‌بریم بزرگ باشد و ادوات اضافی مثل کاه خرد کن، دستگاه بسته بندی کاه که به طور ضمیمه به کمباین متصل می‌گردند وجود داشته باشند تراکتوری با قدرت بیشتر مورد نیاز خواهد بود. علاوه بر آن در شرایط برداشت خاص و غیر معمول از قبیل کار در دامنه، سست و نرم بودن خاک، تراکتوری با قدرت بیشتر لازم خواهد بود. تراکتوری که کمباین را به کار می‌اندازد باید دارای جعبه دنده با سرعتهای متفاوت باشد زیرا فقط به این وسیله است که می‌تواند در شرایط مختلف برداشت با سرعت مناسب کار کند، از آنجا که اغلب تراکتورهای امروزی دارای محور انتقال نیرو با کلاچ مستقل می‌باشند. لذا انتقال نیرو از موتور تراکتور به کمباین از طریق محور انتقال نیرو بدون وقفه صورت می‌گیرد. حتی به هنگام تعویض دنده پی. تی. او بی حرکت نمی‌شود و این امر موجب می‌شود که هنگام توقف حرکت رو به جلوی تراکتور و کمباین سایر قسمتهای کمباین به کار خود ادامه دهند.

یکی از مهمترین نکات مربوط به کمباین کششی، اتصال صحیح کمباین به تراکتور می‌باشد. هنگام اتصال کمباین به تراکتورلازم است کمباین کاملا تراز باشد. همچنین نقطه اتصال باید وسط دو قلاب مالبند قرار داشته باشد.
قسمتهای مختلف کمباینهای کششی تقریبا مشابه کمباینهای خودرو هستند. تفاوتهای مختصری که در ساختار و طرز کار آنها وجود دارد هنگام تشریح ساختمان کلی آنها بیان خواهد شد.

کمباینهای خودرو
این کمباینها تا سال ۱۹۴۰ به طور محدود ساخته میشدند و مورد استفاده قرار می‌گرفتند. در دوران اولیه پیدایش و تکامل آنها انواع متفاوتی ساخته و به کار برده شد تا این که به تدریج قدرت مناسب برای موتور تعیین شد و شیوه مناسب و انتقال قدرت به قسمتهای مختلف آن به دست آمد. کمباینهای امروز دارای یک موتور قوی هستند که کلیه نیازهای کمباین در شرایط مختلف زمین و اوضاع جوی متفاوت را برآورده می‌کند. و علاوه بر آن با استفاده از تجهیزات و دستگاههای مختلف که در آن تعبیه شده است یک راننده می‌تواند آن را به راحتی به کار اندازد و تنظیمات مختلف را از جایگاه خود انجام دهد. طراحی اصلی کمباین خودرو بر این اساس است که غله پس از درو مستقیما وارد کمباین شود و در وسط قسمت درو به کوبنده ها منتقل گردد. بدین سبب هنگام ورود به داخل مزرعه و شروع به کار بدون اینکه باعث تلفات محصول شود کار خود را دنبال می‌کند و برای شروع کار درو نیازی به انجام اعمال به خصوص نیست .همچنین راننده می‌تواند از هر نقطه زمین کار خود را شروع نماید و در صورتی که نقاطی واقع در وسط مزرعه سبز باشد آنها را رها سازد.
کمباین خودرو به خصوص برای مزارع وسیع ساخته شده‌اند و با ضمایم و تجهیزاتی دارند در تمام نقاط دنیا در مزارعی که وسعت زیاد دارند در هر شرایطی از لحاظ جوی و یا زمین یا نوع محصول به کار می‌پردازند.

برای محصولات خاص مثل برنج، لوبیا، ذرت، سویا و بذور انواع علفها کمباینهای ویژه‌ای ساخته شده‌اند این مدلها با تجهیزاتی که در آنها به کار رفته است مشخص می‌شوند. مثلا کوبنده ویژه کمباین برنج با کوبنده ذرت متفاوت است.

همچنین کمباین برنج به جای چرخ لاستیکی با زنجر چرخ حرکت می‌کن. کمباین لوبیای خوراکی دارای قسمت ویژه‌ای برای تمیز نمودن لوبیا است. کمباینهای مخصوص ذرت و سویا دارای قسمت ویژه جمع آوری ذرت یا سویا هستند. در بعضی کمباینها تجهیزات خاصی برای کیسه کردن بذور جمع آوری شده تعبیه شده‌اند.
کمباینهای امروزی یک دستگاه پیچیده به شمار می‌آیند. نه فقط قسمتهای برداشت، کوبنده و بوجاری این کمباینها دارای اجزا و قطعات فراوان است بلکه به این قسمتها باید موتور، جعبه دنده، سیستم برق، سیستم هیدرولیک و غیره را اضافه نمود و بدین سبب از پیچیده ترین ماشینهای کشاورزی به حساب می‌آیند.
برای آشنایی با عمل کمباین ابتدا باید با طرز کار هریک از قسمتها آشنا شویم، هنگامی که نحوه عملکرد همه قسمتها را بفهمیم نحوه عمل همه آنها در ارتباط با یکدیگر به آسانی فهمیده می‌شود.

فصل دوم
تنظیمات کلی کمباین

تنظیمهای مقدماتی کمباین
کلیه کتابهای راهنمای کمباینها دارای جداولی هستد که در آن نحوه انجام تنظیم‌های مقدماتی کمباین شرح داده شده است. این تنظیم ها فقط مربوط به شروع کار هستند . بسته به نوع گیاه و وضعیت زمین لازم است تنظیمات بیشتری انجام گیرد. کمتر کمباینی وجود دارد که فقط با تنظیمات اولیه به نحو رضایت بخشی عمل کند مگر این که وضعیت مزرعه خوب و بد و کامل باشد. اینک به شرح دو مسئله مهم می‌پردازیم:
۱-سرعت مناسب کار
۲-تنظیمات توصیه شده برای کمباین

سرعت مناسب کار
همه قسمتهای جدا کننده کمباینها به وسیله کارخانه سازنده انها به نحوی طراحی شده‌اند که بدون توجه به محصول برداشت شده در یک سرعت به خصوص کار کنند. هیچ گاه سرعت توصیه شده را تغییر ندهید، در غیر اینصورت کمباین به طور رضایتبخش کار نخواهد کرد.
اگر سرعت جداکننده آهسته تر از سرعت عادی باشد تمام کمباین آهسته تر کار خواهد نمود. این امر موجب کندی کار و در نتیجه گیر کردن قسمتهای مختلف خواهد شد که تلفات زیاد را به دنبال خواهد داشت.
اگر سرعت جدا کننده تندتر از سرعت عادی باشد مواد به طور سریع از داخل کمباین عبور می‌کنند. این امر سبب افزایش تلفات دانه می‌شود و علاوه بر آن موجب آسیب دیدن و فرسودگی قسمت های مختلف نیز خواهد شد.
همیشه کنترل کنید که سرعت جدا کننده و با سرعت توصیه شده در کتاب راهنمای کمباین مساوی باشد. اغلب کمباینها به نحوی تنظیم شده اند که در حالت باز بودن کامل دریچه گاز با سرعت مناسب کار کنند. اگر در حالی که دریچه گاز کمباین کاملاً باز است جدا کننده با سرعت عادی کار نمی‌کند لازم است آن را تنظیم کنید.
هر کمباین دارای یک محور به خصوص به عنوان نقطه شروع کنترل سرعت کارکرد می‌باشد. مثلاً در بعضی کمباینها محور استوانه کوبنده به عنوان نقطه شروع تنظیمات به کار می‌رود و در برخی دیگر سرعت محور انتقال اولیه به عنوان نقطه شروع تنظیمات مورد استفاده قرار می‌گیرد. همیشه برای آگاه شدن از نحوه کنترل سرعت کارکرد به کتاب راهنمای استفاده از کمباین مراجعه کنید.

تنظیمات توصیه شده برای کمباین
هر کتاب راهنمای کمباین شامل لیست تنظیمهای مقدماتی کمباین برای هر نوع محصولی که قرار است درو شود می‌باشد. این تنظیمات پیشنهادی صرفاً نقاط شروع توصیه شده هستند و تنظیمهای نهایی باید با توجه به نوع محصول و شرایط مزرعه با دقت انجام شود.
معمولا یک محدوده ارائه شده است که تنظیمهای تقریبی را برای وضعیت متوسط به دست می‌دهد. هنگام تنظیم یک کمباین معین با استفاده از کتاب راهنمای آن کمباین در محدوده تنظیم‌های پیشنهادی،‌ نقطه شروع را تعیین کنید.
در حالی که قسمتهای مختلف کمباین بر طبق این دستورات تنظیم اولیه تنظیم شده‌اند به مدتی کوتاه محصول را درو کنید سپس تلفات دانه را بازرسی و در صورت لزوم کمباین را تنظیم کنید. تنظیمات مربوط به مزرعه در مباحث بعدی همین فصل تشریح خواهند شد. در صفحات آینده لیست کاملی از تنظیمهای مربوط به برداشت محصولات متداول ارائه خواهد شد.

کار در مزرعه و تنظیمات
کاربا کمباین در مزرعه و انجام تنظیمات لازم نیاز به کارگر ماهر دارد تنها رانندگی کمباین کافی نیست، یک کارگر خوب کمباین می‌‌تواند در هر هکتار زمین برداشت شده هزارها تومان صرفه جویی نماید. در این مبحث نکاتی را که یک کارگر خوب کمباین باید بداند تا محصول را با کیفیتی عالی برداشت نماید .

عملکرد مناسب در مزرعه
یک نکته مهم که کارگر باید در خاطر داشته باشد رابطه بین سرعت برداشت با کمباین و تلفات محصول می‌باشد.
حتی اگر کمباین به درستی تنظیم شده باشد ممکن است به سبب افزایش سرعت دانه‌ها تلف شوند. راننده کمباین باید تشخیص دهد که تلفات قابل قبول در چه حد می‌باشد. بعضی از رانندگان هنگامی که تصمیم بر تسریع در برداشت محصول می‌گیرند. تلفات و شکستگی بیشتر را جایز می‌شمارند.

قواعد کلی برای برداشت خوب با کمباین
در اینجا چند قاعده کلی برای برداشت خوب با کمباین را شرح می‌دهیم:
۱-هنگام شروع کار با کمباین، با کار در سرعت کم توانایی کمباین را در برداشت محصول کم ارزیابی نمایید در دنده سنگین‌تری نسبت به حال عادی کار کنید اما دور موتور را کاهش ندهید در غیر این صورت کمباین بازده مناسب را از دست خواهد داد. به تدریج سرعت را افزایش دهید و نتایج را کنترل کنید تا این که مشکلاتی از قبیل تلفات غیر قابل قبول و یا شکستگی دانه در حین کوبیده شدن محصول بروز نماید، در شرایط عادی می‌توانید با سرعت رو به جلوی ۴ الی ۵/۵ کیلومتر در ساعت کار کنید.
۲-هیچ گاه به هنگام ضرورت در تنظیم کمباین تردید نکنید، همیشه قبل از انجام هرگونه تنظیمی دلیل انجام تنظیم را بدانید. هر بار فقط یک تنظیم را انجام دهید و نتیجه را بازرسی نمایید و سپس به تنظیمهای دیگر بپردازید.

۳-عمل کوبیدن را مرتبا بازرسی کنید و در صورت لزوم سرعت کوبنده و فاصله دو کوبنده را تنظیم نمایید.
۴-هنگام بازرسی عمل کوبیدن تلفات دانه را بررسی کنید، چنانچه ضرورت داشت تنظیمات لازم از قبیل تقلیل سرعت رو به جلوی کمباین،‌تنظیم فاصله استوانه کوبنده و ضد کوبنده، تنظیم فشار باد بادبزن و تنظیمهای مربوط به غربال کلش دانه و غیره را انجام دهید.

۵-هنگام دروی محصول ایستاده با تیغه برش جلوی کمباین، پلاتفورم (سکوی درو) را تا آنجا که ممکن است بالا ببرید بدون این که سنبله‌های کوتاه را از دست بدهید. هنگام دروی محصول خوابیده یا در هم پیچیده از انگشتی های بلند کننده استفاده کنید و سکوی درو را پائین قرار دهید و با سرعت کم حرکت نمائید.
۶-در صورت تغییر ارتفاع محصول و سرعت رو به جلوی کمباین ارتفاع و سرعت شانه را تنظیم نمائید.
۷-به هنگام استفاده از هد مخصوص ذرت آن را پائین قرار دهید تا بلالهای زیرین را برداشت نماید. ضمناً هد ذرت را در وسط ردیفها قرار دهید تا از خم شدن ساقه‌ها و از دست رفتن بلال ذرت جلوگیری شود.

۸-در صورتی که در روی کفشکهای تلفاتی پدید آمد و یا کزل بیش از حد تولید شد قسمتهای بوجاری را تنظیم کنید.
۹-هیچ گاه با راندن کمباین با سرعت بیش از حد حجم کار آن را زیاد ننمائید، زیرا اینکار سبب افزایش فاحش در تلفات دانه خواهد شد.
۱۰-هنگامی که در شرایط بد و نامساعد مثل مزرعه پر علف یا محصولی که کوبیدن آن دشوار است کار می‌کنید سرعت را کاهش دهید و مرتباً نحوه عمل کمباین را بازرسی نمائید.
اینک بعضی از این عملیات و تنظیمات را به طور دقیقتر مورد مطالعه قرار می‌دهیم، در این بخش مباحث ذیل را شرح می‌دهیم.
۱-کار و تنظیمات قسمت درو و خوراک دهنده کمباین

۲-کار و تنظیمات قسمت کوبنده
۳-کار و تنظیمات قسمت بوجاری
کار و تنظیمات قسمت درو و خوراک دهنده
محصول بایستی به طور صحیح درو و جمع آوری شود و به قسمت کوبنده انتقال یابد در غیر این صورت دانه‌ها می‌ریزند و یا خوراک دادن به کوبنده‌ها به طور یکنواخت انجام نمی‌گیرد که به نوبه خود در بازده کار تاثیر منفی خواهد گذاشت.
در اینجا به شرح کار و تنظیمات قسمتهای زیر می‌پردازیم:

سکوی درو
سکوی بلند کننده محصول درو و ردیف شده
هدف مخصوص ذرت
نقاله خوراک دهنده
برای راه اندازی و تنظیم سکوی درو به طور صحیح این نکات رادر نظر داشته باشید:
۱-سرعت حرکت کمباین
۲-ارتفاع درو
۳-تنظیمات شانه
۴-تنظیمات مارپیچ انتقال دهنده

 

سرعت کمباین
مقدار محصول، ظرفیت کمباین،‌و مهارت راننده عوامل تعیین کننده سرعت رو به جلوی کمباین می‌باشند . هنگامی که مقدار محصول زیاد باشد سرعت رو به جلوی کمباین را باید کاهش داد. اما حداکثر سرعت موثر کمباین تحت تاثیر ظرفیت کمباین برای کوبیدن، جدا و تمیز نمودن محصول می‌باشد. اگر سرعت حرکت کمباین خیلی زیاد باشد سبب افزایش حجم بار کمباین می‌شود و تلفات زیاد خواهد بود. حتی هنگامی که یک کمباین به طور صحیح تنظیم شده باشد راه اندازی آن با سرعت زیاد سبب به وجود آمدن دانه کوبیده نشده یا کاه بیش از حد کوبیده شده می‌گردد و در هر دو حالت دانه از روی غربال کاه پران و یا کفشکهای تمیز کننده به خارج می‌ریزد و هدر می‌رود.
معمولا اغلب رانندگان کمباین در سرعتی که برایشان قابل انجام کار است عمل می‌نمایدو این بستگی به مهارت راننده و وضع محصول دارد.

ارتفاع درو
ارتفاع درو بستگی به وضعیت محصول دارد. در غله ایستاده ارتفاع درو باید به نحوی تنظیم گردد که بدون از دست دادن سنبله‌های کوتاه قد تمام غله را در بر گیرد. این امر سبب کاهش مقدار کاهی می‌شود که در صورت تنظیم نکردن ارتفاع درو بار غربال کاه پران را افزایش خواهد داد.
مقدار زیاد کاه ممکن است سبب بروز مشکلاتی در جدا سازی دانه از کاه و تمیز نمودن آن شود. در محصولی که خوابیده یا در هم پیچیده باشد، باید از انگشتیهای بلند کننده استفاده کرد تا غله را از روی زمین بلند کند و به دم تیغه بدهد.

چنانچه هد کمباین دارای سیستم کنترل اتوماتیک ارتفاع درو و یا مجهز به فنر قابل تعلیق در سکوی برش باشد می تواند بین تیغه درو و زمین رابطه نزدیکی ایجاد کند. در طول مدت برداشت ارتفاع درو را به طور متناسب با تغییرات ارتفاع محصول تنظیم نمائید.

تنظیم شانه
شانه را باید به دقت تنظیم کرد تا غله را به جلوی تیغه و از آنجا به جلوی مارپیچ نقاله براند. به این منظور باید موقعیت و سرعت شانه را تنظیم کرد.

موقعیت شانه در محصول ایستاده
ارتفاع شانه معمولاً به نحوی تنظیم می‌شود که پره‌های شانه ساقه گیاه را در نقطه وسط میان نقطه برش و نوک گیاه لمس نماید. اگر سرعت شانه مناسب باشد موقعیت پره‌ها سبب می‌شود که محصول بلافاصله پس از بریده شدن روی سکوی درو بریزد.

وضعیت شانه از لحاظ فاصله با تیغه درو باید به نحوی تنظیم گردد که محور شانه اندکی جلوتر از تیغه باشد. اگر شانه خیلی جلو باشد محصول را به دم تیغه نمی‌راند و محصول پس از درو بر زمین می‌ریزد اگر شانه خیلی عقب باشد محصول را خیلی به پائین می‌راند و در نتیجه وقتی که محصول درو شد بعضی از خوشه ها می‌ریزند.
وضعیت شانه در محصول خوابیده

برای دروی محصول خوابیده شانه بلند کننده لازم است هنگام دروی محصول خوابیده ارتفاع شانه کم است به طوری که دندانه‌های شانه می‌تواند در غله فرو بروند و آنها را بلند کنند و به دم تیغه بدهند، ضمنا دندانه‌ها باید طوری تنظیم شوند که غله را بلند کنند و بدون این که ساقه آن به دور شانه بپیچد آن را به دم تیغه بدهند. وضعیت شانه از لحاظ فاصله با تیغه درو – در این حالت شانه باید به اندازه یک ۳/۰ متر از تیغه درو جلو باشد تا محصول را قبل از رسیدن به تیغه بلند کرده باشد. هنگام تنظیم شانه بلند کننده باید کاملا دقت شود که دندانه‌های شانه با تیغه درو بر خوردی نداشته باشند زیرا ممکن است سبب شکستگی تیغه گردند. دندانه ها باید فقط از نزدیک تیغه عبور کنند و آن را تمیز نمایید. شانه را به نحوی تنظیم نمایند که چنین به نظر آید که کمباین را در مزرعه می‌کشد، اگر سرعت شانه خیلی کم باشد محصول را به دم تیغه نمی‌راند و در نتیجه غله پس از درو شدن به زمین می‌افتد زیرا شانه آن را به جلوی سکو نمی‌راند.

اگر سرعت شانه خیلی زیاد باشد ممکن است دانه محصول بر اثر ضربه ناشی از شانه بریزد. همچنین ممکن است غله قبل از این که درو شود به سمت پائین رانده شود و در نتیجه محصول درو نشده بر روی زمین باقی خواهد ماند.

تنظیمات مارپیچ انتقال دهنده
مارپیچ انتقال دهنده باید به نحوی تنظیم گردد که هم از لحاظ موقعیت و هم از لحاظ سرعت در وضعیت مناسبی باشد که غله درو شده را به طور یکنواخت به نقاله خوراک دهنده منتقل سازد.

موقعیت مارپیچ نقاله
مارپیچ باید به گونه‌ای تنظیم شود که کف سکوی برش را بسته به نوع محصول تا ارتفاع ۶ الی ۱۲ میلیمتر تمیز نماید . چنانچه فاصله مارپیچ با کف سکو زیاد باشد انتقال مواد به نقاله خوراک دهنده به طور یکنواخت انجام نخواهد گرفت و اگر این فاصله کم باشد غله به شدت تکان می‌خورد و در نهایت بر زمین می‌ریزد و کاه نیز به مقدار زیاد جویده خواهد شد.

لخت کن مارپیچ نقاله
این قسمت در پشت مارپیچ نقاله قرار گرفته است و مانع از پیچیدن گیاه به دور مارپیچ نقاله می‌شود و باید طوری تنظیم گردد که مانع از پیچیدن گیاه شود. چنانچه فاصله این قسمت تا مارپیچ زیاد باشد سبب خوراک دادن مارپیچ نقاله با کیفیت نامناسب می‌شود می شود.

انگشتی‌های مارپیچ
انگشتی های مارپیچ را باید طوری تنظیم کرد که بتواند عمل رساندن غله به نقاله خوراک دهنده را به طور موثر انجام دهد. هنگام دروی گیاهان سبک انگشتیها را به سمت خارج چنان تنظیم کنید که به گیاه دسترسی پیدا کنند و آن را به داخل بکشند. هنگام دروی گیاهان سنگین انگشتیها را به طرف داخل تنظیم نمایید. هنگام دروی گیاهان سنگین اگر انگشتیها بیش از اندازه خارج باشند و به داخل گیاه سنگین فرو روند موجب چرخانیدن محصول به دور مارپیچ می‌شوند. این امر موجب می‌شود که انتقال مواد به نقاله خوراک دهنده با کیفیت نامناسب انجام گیرد غله جلوی نقاله جمع شود. برای تنظیم انگشتیهای مارپیچ در یک کمباین معمولی کافیست قسمت تنظیم آن را به سمت پائین که در تصویر نشان داده شده است بکشید و پیچها را سفت کنند. چنانچه سرعت مارپیچ نقاله قابل تنظیم باشد این سرعت را در کمترین اندازه ای که سبب خوراک دادن خوب نقاله خوراک دهنده می‌شود تنظیم کنید.

سرعت زیاد مارپیچ نقاله ممکن است سبب پرتاب شدن غله و یا راندن مواد به روی نقاله خوراک دهنده با فشار بیش از اندازه شود.
هنگام برداشت محصول کوتاه قد، سطح پره‌های مارپیچ باید افزایش یابد تا بتواند مواد را به طور یکنواخت به نقاله خوراک دهنده انتقال دهد. افزایش سطح پره‌های مارپیچ سبب می‌شود که محصول قبل از تحویل به نقاله خوراک دهنده به صورت دسته درآید. در گیاهان بلندتر نباید سطح پره‌ها را افزایش داد زیرا این کار سبب دسته شدن محصول بلند می‌شود که خود سبب عدم یکنواختی خوراک کوبنده می‌گردد.

 

تنظیمات مربوط به (پیک آپ) بلند کننده کمباین
هنگامی که یک کمباین از محصول درو و ردیف شده استفاده می‌کند باید به نحوی حرکت نماید که ردیفهای محصول درو شده در مرکز پیک آپ (بلند کننده) قرار گیرند تا این که انتقال مواد به کوبنده به طور یکنواخت انجام گیرد. اگر سر همه خوشه‌های غله در یک جهت قرار داشته باشد کمباین را به نحوی قرار دهید که ابتدا سر خوشه‌های غله برداشت شوند. اینکار سبب بهبود عمل کوبیدن و جدا نمودن غله می‌شود. چنانچه ابتدا انتهای ساقه ها برداشت شود تلفات دانه نیز افزایش می‌یابد.
هنگام برداشت محصول درو و ردیف شده دو تنظیم را باید مورد توجه قرارداد.
الف-سرعت بلند کردن از زمین

ب-موقعیت قسمت پیک آپ

الف- سرعت بلند کردن
همانطور که سرعت شانه در قسمت درو کمباین باید با توجه به سرعت حرکت تنظیم گردد قسمت بلند کننده نیز باید به طور هماهنگ و متناسب با سرعت رو به جلوی کمباین تنظیم گردد. اگر بلند کننده با سرعت بیش از حد حرکت کند، انگشتیهای بلند کننده بر سنبله‌ها ضربه می‌زنند و این امر موجب تکان شدید و افزایش تلفات ناشی از ریزش دانه خواهد شد. سرعت زیاد بلند کننده همچنین سبب جدا شدن خوشه‌های درو و ردیف شده از یکدیگر می‌گردد که خود سبب عدم یکنواختی انتقال مواد به قسمت کوبنده می‌شود و در نتیجه کوبیدن و جدا سازی با کیفیت مناسب انجام نخواهد گرفت . ضمنا ممکن است سبب برداشتن سنگ از زمین شود که خرابی استوانه کوبنده را به دنبال خواهد داشت.
سرعت پیک آپ باید به نحوی تنظیم گردد که محصول درو و ردیف شده پس از فرو رفتن شاخکهای بلند کننده در زیر آن به آسانی بلند شود و غله ردیف شده در یک جریان غیر منقطع و پیوسته بلند شود و وارد کمباین گردد.

هیچ گاه سرعت رو به جلو را آن قدر زیاد انتخاب نکنید که قسمت بلند کننده نتواند غله درو شده را به طور مناسب برداشت نماید. در غیر این صورت غله در جلوی بلند کننده به صورت دسته متراکم می‌شود تلفات ناشی از لرزش و ریزش افزایش می‌یابد و انتقال مواد به کوبنده غیر پیوسته خواهد شد.

موقعیت بلند کننده
موقعیت بلند کننده باید به نحوی تنظیم شود که شاخک‌های بلند کننده در فاصله کم نسبت به زمین حرکت کنند و در همین حال آن قدر پائین باشند که بتوانند تمام محصول را از زمین بردارند. اگر شاخکها با زمین تماس داشته باشند ممکن است قطعات سنگ را بلند نمایند یا این که بر اثر برخورد با زمین کج شوند. همچنین ممکن است آشغال به وسیله شاخکها بلند شود و وارد قسمت کوبنده گردد که در این صورت تمیز نمودن دانه مشکل‌تر خواهد بود. برای یکنواخت شدن انتقال مواد به نقاله خوراک دهنده می‌توان یک قسمت نگهدارنده به بلند کننده جلو کمباین اضافه کرد.

 

تنظیمات مربوط به هد برداشت ذرت
برای این که هد برداشت ذرت به طور صحیح کار کند لازم است که قسمتهای زیر به طور صحیح راه اندازی و تنظیم شوند:
۱-سرعت حرکت
۲-ارتفاع هِد کمباین
۳-رئوس صفحات جمع کننده

۴-زنجیرهای جمع کننده
۵-غلتک های ساقه
۶-تیغه‌های پوست کن و سپرهای آنها
۷-صفحات رباینده
۸-مارپیچ
۹-فاصله ردیفها
سرعت حرکت کمباین
سرعت مناسب برای کمباین بستگی به ظرفیت آن، محصول و وضعیت گیاه دارد. سرعت حرکت نباید از حد توانایی کمباین در برداشت محصول با ریزش و تلفات کم بیشتر باشد.

ارتفاع هِد کمباین
هد کمباین باید آن قدر پائین باشد که بتواند بلالهای پائینی را بدون این که آنها را به زمین بزند یا سبب ریزش دانه از بلال در قسمت جمع کننده هِد گردد برداشت نماید. هنگامی که محصول خوابیده و در هم پیچیده است هِد کمباین باید زمین را بدون این که آشغال و سنگ را بلند نماید لمس کند.

رئوس صفحات جمع کننده (نوکهای جمع کننده )
در شرایط معمولی نوکهای جمع کننده را طوری تنظیم کنید که هنگام دروی ذرت ایستاده با شیب زمین مطابقت کنند. اما چنانچه محصول خوابیده است نوکهای جمع کننده را به نحوی تنظیم کنید که بیشتر متوجه زمین باشند و بتوانند ساقه‌های خم شده یا خوابیده را بلند نمایند. هنگامی که محصول خوابیده یا در هم پیچیده است باید با سرعت کم حرکت کنید تا تلفات کاهش یابد.

زنجیره‌های جمع کننده

زنجیره‌های جمع کننده فقط در حالت فرسودگی نیاز به تنظیم دارند. در بعضی از کمباینها قسمت ویژه‌ای برای تنظیم کشیدگی زنجیر وجود دارد که مجهز به فنر می‌باشد. متناسب بودن سرعت حرکت زنجیر جمع کننده با سرعت حرکت کمباین حائز اهمیت فراوان است. سرعت حرکت زنجیر جمع کننده به وسیله سرعت کلی هِد مخصوص ذرت کنترل می‌شود. زنجیرهای جمع کننده باید تقریبا با همان سرعتی که کمباین رو به جلو حرکت می‌نماید به سمت عقب حرکت کنند. این سرعت باید دقیقا به همان اندازه که برای هدایت ساقه‌های ذرت به غلتکهای رباینده خوشه کافی است باشد. سرعت بیشتر زنجیر، سبب شکستن ساقه‌ها و افتادن خوشه‌های ذرت بر روی زمین می گردد. همچنین چنانچه سرعت زنجیر بیش از اندازه باشد ممکن است ساقه کلا بالا کشیده شود و وارد کوبنده گردد.

اگر سرعت رو به جلو زیاد و سرعت زنجیر کم باشد زنجیر جمع کننده ساقه‌ها را به جلو هل می‌دهد و خوشه‌های ذرت را به زمین می‌زند.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 9700 تومان در 49 صفحه
97,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد