دانلود مقاله تفاوت زنان ومردان از نظر عاطفی

word قابل ویرایش
7 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

تفاوت زنان ومردان از نظر عا طفی
تفاوت بسیاری در بین عاطفه زن ومرد وجود دارد که به ظهور خارجی عاطفه باز می گردد . بسیاری از خانمهای متاهل احساس می کنند همسرانشان به آنها علاقه ای ندارند ولی وقتی از آقایان تحقیق به عمل می آید ثابت می شود که آنها بسیار همسران خود را دوست دارند. این مردان یاد نگرفته اند عاطفه مثبت وزیبای خود را به نمایش در آورند.

بسیاری از مردم در کشورهای غربی معتقد هستند ودر فرهنگ اسلام نیز این اعتقاد وجود داردکه محبت باید با کلام مناسب بیان شود . ما از فرهنگ خود آموخته ایم که از چهره خود به طوری محافظت کنیم که احساس درونی ما آشکار نشود. ما تمایل داریم که خشم ، عشق ، نفرت وحسادتهایمان بر دیگران آشکار نشود ، زیرا راز ما بر ملا خواهد شد. اگر دیگران عصبانیت مارا بفهمند از وجهه عمومی وارزش ما کاسته خواهد شد . بعضی از زنان عواطف خود را به صورت افراطی نمایش می دهند، ولی مردها مکنونات قلبی خود را بیرون نمی ریزند ویا اگر این کار را بکنند بزرگنمائی ندارند.

زنان چون مبانی زندگی را با وسواس اجرا می کنند سخت گیرند واز این رو کمتر شادند و اما مردان چون آسان می گیرند بیشتر شادند.
هورمون های بدن ما در ایجاد شادی موثرند. هورمون فولیکولین وتستوسترون در انسان شادی آفرینند اما فو لیکولین که یک هورمون زنانه است شادی بیشتری را فراهم می سازد.
تفاوت مرد وزن در اخلاق ( mood )

خانمها در جاده پر پیچ و خم زندگی راحت تر با مسائل مواجه می شوند ، مثلا در یک شکست مالی زنان بیشتر وبهتر مقابله وسازش دارند تا مردها ! آقایان در زندگی روزانه ودر تمام ابعاد آن وقتی با شکست مواجه می شوند بیشتر دچار افسردگی می شوند.
مسئله دیگر اینست که زنان در فاصله کوتا هی ، افسرده وشاد می شوند. مردها اغلب در مقابل یاس ونا امیدی گریه نمی کنند ولی احساس غمگینی پایدارتری را تجربه می کنند.
تفاوت زن ومرد در نمود بیرونی عاطفه ((affect

تفاوت عمده زنان ومردان در ظهور خارجی عاطفه است زنان افسردگی را بهتر نشان می دهند وافسردگی آنان سطحی وموقتی است اما در آقایان افسردگی پایدارتر وعمیق تر است وبه خوبی نیز نشان نمی دهند. خانمها سریعا گریه می کنند وبه صورت نمایشی نیز دست به خود کشی می زنند ولی آمار خود کشی واقعی در مردان بیشتر است.
در عاطفه دوست داشتن ، خانمها بسیار علاقه ودوست داشتن خود را نشان می دهند اما آقایان آن را که بسیار دوست دارند چنان نشان می دهند که« قدری» دوست دارند. در تمام دنیا خانمها بیشتر افراد محبوب خود را آزار می دهند وخود کشی در ماجراهای عاشقانه در میان آقایان بیشتر دیده می شود. پس می توان فهمید که مردها در علاقه داشتن جدی تر هستند.

در ادبیات ملل مختلف ، بیشتر داستان های عاشقانه ودرنهایت جنگ ها وجریانات دامنه دار تاریخ حول محور یک زن می گردد.
دریک ازدواج خانمها بیشتر به مبانی منطقی توجه دارند وبه وقت مرد را می سنجند. آنها با تسلط بر عواطف خود هر کسی را شایسته خود نمی دانند و معیار هائی مثل پول، زیبائی و… را در نظر می گیرند.

تفاوت زنان ومردان در خشم
اطلاعات روان پزشکی وروان شناسی نشان می دهد زنان بیش از مردان خشمگین اند وخشم آنها هم در کلام وهم درعمل بیشتر از مردان است. اگر زنی نسبت به کسی دید منفی داشته باشد صحنه ای به وجود می آورد وبا او قهر می کند، آن هم یک قهر طولانی مدت . ولی مردها در این زمینه راحت ترند ومانند زنها به جزئیات رفتارها توجه نمی کنند وسعی می کنند بسیاری از رفتارها را فراموش کنند. درواقع در بسیاری از موارد مردها به وجود آورنده صلح وآرامشند.

خانمها در ابراز کلامی خشم، فرهنگ ولغات خاص خود را دارند و از خود نیز می سازند، اما آقایان دو تا سه ناسزا بیشتر بلد نیستند.
پس نتیجه می گیریم چون زنان سرشار از احساس اند به همین دلیل خشم خود را نیز سریع تر نشان می دهند.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 7 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد