whatsapp call admin

دانلود مقاله کلم بروکسل

word قابل ویرایش
15 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

کلمها انواع زیادى دارند که با اغلب آنها مانند کلم قمرى, کلم پیچ, کلم گل و امثال آن آشنایى دارید. اما بعضى از آنها مانند کلم بروکسل کمتر شناخته شده اند. کشاورزی بیتا کشت که در زمینه کشت این نوع کلم نیز فعالیت دارد ، با بهره گیری از منابع علمی و پشتیبانی چهل سال تجربه در کشت کلم بروکسل یا کلم دکمه ای توانسته بهترین محصول را باکیفیت عالی روانه بازار نماید .امید است شما مصرف کنندگان عزیز از مزایا و خواص این محصول عالی که در زیر به بخشی از آن اشاره شده آگاهی پیدا کنید و استفاده از آن را در برنامه غذایی خود بگنجانید.

مشخصات کلم بروکسل
بطور کلى گیاهى است از تیره (کروسى فر)ها CRUCIFERAE از جنس براسیکاBRASSICA یکى دیگر از نامهاى این کلم در فارسى کلم تکمه اى است. تیپ ظاهرى آن درست مانند کلم پیچ اما خیلى کوچکتر از آن و به اندازه یک گردو است. روى یک ساقه کلم بروکسل دهها کلم کوچک ظاهر مى شوند. این کلمها هرقدر کوچکتر باشند خوشخوراکتر خواهند بود. کلم بروکسلهاى درشت تلخ و بى مزه هستند.کلم بروکسل ظاهرى فانتزى دارد و امروزه مصرف آن در تهیه ى انواع سالاد، ترشى و غذا در ایران رواج یافته است.

این گیاه در مقایسه با دیگر انواع کلم، در برابر سرما مقاومت بیش ترى دارد و اصولاً در هواى سرد و خنک محصول بهترى مى دهد.

تاریخچه

کلم بروکسل درواقع یک سبزى اروپایى است. متجاوز از ششصد و پنجاه سال از قدمت این سبزى در اروپا مى گذرد. اول بار ساکنین بلژیک به کاشت و مصرف آن روى آوردند. روى هم رفته سبزى بسیار خوشمزه و پرخاصیتى است. مى توان آن را به صورت تازه مانند سایر سبزیجات مورد استفاده قرار داد و یا در تهیه سالاد از آن کمک گرفت. این امکان نیز وجود دارد که با آن خوراک و غذاهاى مختلف درست کنیم.

خواص کلم بروکسل

کلم اکسیرى است براى درمان بسیارى دردها و تمام اعضاى بدن از آن استفاده مى کنند. کم تر دردى است که در مقابل کلم دوام آورد. کلم دکمه اى از نظر خاصیت بسیار به کلم معمولى شبیه است؛ با این تفاوت که اسانس سولفوره که باعث تندى کلم مى شود و درمان بیمارى هاى روده، از جمله از بین بردن کرم، به کار مى رود، در آن کم تر یافت مى شود.کلم دکمه اى علاوه بر افزودن به زیبایى غذا، حاوى مقدار زیادى کلسیم، گوگرد، ارسنیک و ید است و براى تقویت خون و رفع کم خونى نیز بسیار مفید است. هم چنین با طعم ملایم غشاهاى مخاطى معده و روده ها را پاکیزه مى کند. گفتنى است در انواع کلم املاح معدنى از جمله سولفات، نیترات دوپتاس، اکسیدهاى آهن و گوگرد وجود دارد.

– کلم دکمه اى به واسطه ى گوگردى که دارد بر ضد ترشحات چربى زیاد پوست که منجر به ریزش مو مى شود مبارزه مى کند. معمولاً این بیمارى در اثر فعالیت غیر منظم غده هاى ترشح چربى به وجود مى آید و گاهى پوست سر را مورد حمله قرار مى دهد و علت اگزمایى مى شود که مى تواند صورت را هم فراگیرد. این گیاه چون داراى ارسنیک است، اشتها را زیاد مى کند، نیرو و جوانى مى بخشد و زیبایى و طراوت چهره را باعث مى شود.

– کلم بروکسل به علت داشتن مواد گوگردى براى رفع خارش و شوره ى سر داروى بسیار خوبى است. براى این منظور پوست سر را با جوشانده ى غلیظ برگ هاى این کلم ماساژ دهید.ماسک برگ کلم دکمه اى رنده شده و یا عصاره ى برگ آن پوست صورت را روشن و لکه هاى قهوه اى را برطرف مى کند. براى این منظور هر روز عصاره ى برگ کلم را بر پوست خود بمالید.

– مقوى قلب بوده براى مواردى چون رماتیسم و نقرس مفید است. مزاج را لینت مى بخشد و زمانى که در آب پخته شود تإثیر آن در لینت بخش مزاج بیشتر مى شود. قوه بینایى را افزایش داده, سردرد را تسکین مى دهد. تا حدودى خوابآور است. اگر به صورت تازه مصرف گردد مخصوصا زمانى که با سرکه به شکل سالاد درآید موجب رفع ورم طحال مى گردد. در صورتى که با آن سوپ یا آش درست کنید سینه را نرم نموده سرفه را برطرف مى سازد.در کلم بروکسل مقدار زیادى ویتامینC وجود دارد به همین دلیل بدن را در مقابل ویتامینها مقاوم مى نماید .

– کلم بروکسل حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین C است. بنابراین از آن می توان به عنوان منبع جایگزین مرکبات استفاده کرد. بتاکاروتن، اسیدفولیک و آهن نیز به فراوانی در این نوع سبزی یافت می شوند. برگ های سبز تیره بیرونی آنها از نظر میزان ویتامین C و بتاکاروتن غنی تر از برگ های کمرنگ تر داخلی است. بنابراین کندن و دور ریختن آنها (که در مورد کاهو همیشه اتفاق می افتد) به معنای از دست دادن این مواد مغذی مهم است.

کلم بروکسل منبع سرشاری از اسید فولیک

اسید فولیک :

پزشکان‌ همواره‌ توجهات‌ کلیدی‌ مهم‌ برنامه‌ غذایی‌ را قبل‌ و در ط‌ول‌ دوره‌ بارداری‌ برای‌ سلامت‌ مادر و فرزندارائه‌ می‌دهند و اجزا گوناگون‌ و مهم‌ و نکات‌ قابل‌ توجه‌ برای‌ برنامه‌ غذایی‌ مناسب‌ دوران‌ بارداری‌ ازجمله‌اسید فولیک‌ دریافت‌ انرژی‌، کلسیم‌، آهن‌، فیبر، ویتامین‌ A و اسیدهای‌ چرب‌ ضروری‌ را توصیه‌ می‌کنند.
شاید مهمترین‌ زمینه‌ مورد توجه‌ قبل‌ از بارداری‌، نقش‌ اسید فولیک‌ در پیشگیری‌ از نواقص‌ لوله‌عصبی‌ است‌. این‌ نواقص‌ شامل‌ ناهنجاری‌ در تکامل‌ بافت‌ عصبی‌ جمجمه‌ و شکاف‌ در مهره‌ها می‌باشد. در این‌اختلال‌ یک‌ یا تعدادی‌ از استخوانها در ستون‌ مهره‌ها به‌خوبی‌ رشد نمی‌یابند، بنابراین‌ در معرض‌ نخاع‌ قرارگرفته‌ و درنتیجه‌ به‌ عصبهای‌ موجود در نخاع‌ آسیب‌ می‌رسانند. یکی از موادی ‌ که‌ به ‌ط‌ور ط‌بیعی‌ مقادیر زیاد اسید فولیک‌ دارد کلم بروکسل است .

زنان‌ به‌ منظ‌ور اط‌مینان‌ از دریافت‌ کافی‌ اسید فولیک‌ باید بط‌ور منظ‌م‌ به‌ میزان‌ لازم‌ از مواد غذایی‌ اسد فولیک دار استفاده‌کنند. از ط‌رفی‌ با رعایت‌ برنامه‌ غذایی‌ ط‌بیعی‌، دریافت‌ میزان‌ سفارش‌شده‌ اسید فولیک‌ به‌ منظ‌ور پیشگیری‌ ازنواقص‌ لوله‌ عصبی‌ مشکل‌ است‌. ‌میزان‌توصیه‌شده‌ برای‌ زنان‌ باردار ۴۰۰ میکروگرم‌ اسید فولیک‌ در روز است ، مثلا اگر بخواهیم‌ این‌ مقدار اسید فولیک‌ از کلم‌ بروکسل‌ تامین‌شود یک‌ زن‌ باردار روزانه‌ باید ۵ سهم‌ از آن‌ را بخورد.

روشهای مصرف کلم بروکسل
خوشبختانه شکل ظاهرى کلم بروکسل طورى است که مى توانیم از آن براى تزیین هر غذایى استفاده کنیم. کلم بروکسل خرد شده مى تواند در سالاد جایگزین کاهو گردد. در هر نوع سوپ قابل استفاده است. بطور کلى اغلب خوراکهایى که با کلم برگى درست مى شوند مى توانند با همان روش با کلم بروکسل تهیه گردند. همان طور که گفته شد کلم بروکسل پخته خواص بیشترى دارد چون سینه را صاف مى کند و خشونت سینه را برطرف مى سازد. براى شستشوى کلم بروکسل باید کلمها را در آب سرد خیس کنید. مقدارى نمک هم به آب اضافه نمایید تا ضدعفونى گردد. به همین حالت باید براى مدت دو یا سه ساعت باقى بماند. بعد کلمها را آبکش مى کنیم و چندبار با آب سرد مى شوییم. آب را جوش بیاورید و کلمهاى شسته شده را در آب جوش بریزید و نمک را اضافه کنید. وقتى چند جوش خورد آن را آبکش نمایید.

کلم بروکل

BROCCOLI

کلم بروکلی یکی از انواع کلم هایی است که بیتا کشت در زمینه تولید آن فعالیت می نماید .

بیتا کشت طی فرآیندی علمی و بر پایه سالها تجربه به کشت این محصول می پردازد تا در نهایت محصولی عالی و درجه یک به بازار عرضه کند که در خور انتخاب مصرف کنندگاه باشد. این فرآیند زیر نظر کشاورزان مجرب از زمان کاشت بذر شروع می شود و تا به مرحله بسته بندی برسد به طور کامل تحت مراقبت و نظارت می باشد . آبیاری این محصول با آب کاملا کشاورزی انجام می پذیرد و از چاههای عمیقی استفاده می شود که از نظر بهداشت آب تایید شده اند.

در هر ۱۰۰ گرم کلم بروکلی ۲۵ کالری انرژی موجود است.

کلم بروکلی یکی از سبزیجات بسیار با ارزش است که سرشار از مواد مغذی می باشد و فواید
بی شماری در ارتقاء سلامتی انسان دارد. مواد مغذی و سایر موادی را که در بروکلی وجود دارند و اثرات زیادی در پیشگیری از بیماری ها دارند، به ترتیب زیر برای شما بیان می کنیم:

۱- بروکلی دارای ماده ای بنام سولفورافان (sulforaphane) است که تعداد ، اندازه و تکثیر تومورهای سرطانی را به نحو چشمگیری کاهش می دهد. در نتیجه از ابتلا به سرطان به خصوص سرطان های سینه، معده، روده بزرگ، رکتوم و ریه ها در انسان
پیشگیری می کند.

۲- بروکلی دارای مقادیر زیادی فیبر، کاروتنوئید ، ویتامین A ، ویتامین C و ویتامین K می باشد که باعث پیشگیری از سرطان معده و روده می شوند.

۳- بروکلی به دلیل دارا بودن مقادیر بالای ویتامین C، فیبر و بتاکاروتن( پیش ساز ویتامینA ) یک آنتی اکسیدان قوی محسوب می شود که از اثرات مخرب رادیکال های آزاد در بدن پیشگیری می کند. در نتیجه از بروز بیماری هایی مثل انواع سرطان، آلزایمر(فراموشی دوران پیری)، بیماریهای قلبی، آرتریت( التهاب مفاصل) پیشگیری کرده و فرآیند پیری را به تاخیر می اندازد.

۴- فیبر غذایی بالای موجود در بروکلی برای افراد دیابتی بسیار مفید است و افراد دیابتی برای کنترل بیماری خود بایستی این سبزی با ارزش را در وعده های غذایی خود قرار دهند.

۵- کلسیم موجود دربروکلی، به همان میزان کلسیم موجود در شیر است، در نتیجه مصرف آن برای افرادی که دچار پوکی استخوان یا کمبود کلسیم هستند، بسیار مفید است. ولی چون شیر علاوه بر کلسیم، دارای ویتامین D نیز می باشد که به جذب کلسیم در بدن کمک می کند، به عنوان منبع بهتری برای رفع پوکی استخوان مطرح می شود.

کلم بروکلی سرشار از ویتامین «ث»

کشف خواص ضد سرطانی کلم بروکلی
محققان ترکیباتی را از بروکلی جدا کرده‌اند که ممکن است از پیشرفت سرطان مثانه جلوگیری کند. پیش از این نیز مشخص شده بود احتمال سرطان مثانه در مردانی که در هفته چند وعده بروکلی می‌خورند در مقایسه با مردانی که تنها یک وعده بروکلی در هفته می‌خورند ۴۴ درصد کمتر است. به گزارش ر‌یسرچ نیوز، در این مطالعه محققان به بررسی ترکیبات موجود در بروکلی که می‌توانند از رشد سلول‌های سرطانی جلوگیری کنند، پرداخته‌اند.

آنها ترکیباتی به نام گلوکوزینولات‌ها را از بروکلی جدا کرده‌اند. طی قطعه‌قطعه کردن، جویدن و هضم، این ترکیبات فیتوکمیکال به نیروگاه‌های تغذیه‌ای به نام ایزوتیوسیانات‌ها تبدیل می‌شوند که دانشمندان معتقدند در جلوگیری از سرطان نقش دارند.

م</FONT></SPAN><SPAN lang=FA style=”FONT-FAMILY: Zar”><FONT size=4>حققان ابتدا گلوکوزینولات‌ها را عصاره‌گیری کرده و سطوح آن را اندازه‌گیری کردند. آنها از پروسه‌ای استفاده کردند که در آن آنزیم‌ها برای تبدیل گلوکوزینولات‌ها به ایزوتیوسیانات‌ها به کار می‌روند. در حالی که شاخه‌های جوان در مقایسه با بخشهای کاملا رشد یافته بروکلی طبیعتا غلظت‌های بیشتری از این فیتوکمیکال‌ها را دارند، خوردن قسمت‌های دیگر هم منافع زیادی برای سلامتی دارند.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 15 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد