دانلود پاورپوینت اکالیپتـوس و خـواص درمانی

PowerPoint قابل ویرایش
25 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت اکالیپتـوس و خـواص درمانی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت اکالیپتـوس و خـواص درمانی قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

مقدمه:

رویشگاه اصلی اکالیپتوسهای جهان قاره استرالیاست. این قاره از نظر آب و هوایی، خشک و موطن گونه‌های خشکی پسند به شمار می‌رود. دانه اوکالیپتوس را در سال ۱۸۷۵ به اروپا آوردند و در اسپانیا، جنوب فرانسه و در الجزایر آن را کاشتند و کشت آن بزودی تعمیم یافته و سراسر این کشورها را پر از درخت اوکالیپتوس کرد.

در استرالیا بیش از ۶۰۰ گونه دارد و از نظر پوشش گیاهی و درختی بسیار غنی است. بطوریکه در حدود ۹۰% درختان منطقه را اکالیپتوس و واریته‌ها تشکیل می‌دهند.

اسلاید ۲ :

گونه‌های این جنس از نواحی استوایی گرفته تا گرمسیری و نیمه گرمسیری و آب و هوای نیمه خشک و مدیترانه‌ای، هم از سطح دریا گرفته تا ارتفاع ۴۰۰۰ متری و روی خاکهای بسیار متنوع می رویند. در حدود ۴۰ گونه از این جنس در خارج از محیط جغرافیایی خود، بطور گسترده ای پراکنده شده‌اند. جنگلهای اکالیپتوس از نظر طبقه‌بندی جهانی جزء جنگلهای پهن برگ همیشه سبز میانی هستند. کشورهای نظیر برزیل و آرژانتین در حال حاضر بیشترین سطوح جنگلکاری خود را به اکالیپتوس اختصاص دادند.

اسلاید ۳ :

اکالیپتوس در اوایل قرن حاضر وارد ایران شد و کشت آن در شمال و جنوب کشور معمولاً در باغها، در حواشی خیابانها بصورت زینتی انجام ‌گرفته است.

اسلاید ۴ :

گیاهشناسی اوکالیپتوس

اکالیپتوس جز خانواده Myrtacea میباشد.

درختی زیبا به ارتفاع ۳۵ تا ۴۵ متر ولی در نواحی استرالیا و تاسمانی به ارتفاع ۸۰ تا ۱۰۰ متر هم می‌رسد برگهای متقابل و عاری از دمبرگ، بیضوی که کناره پهنک آن صاف است.

بیشتر گونه‌های اکالیپتوس دارای گل های کرم رنگی هستند و میوه آن کپسول چهار گوش است.

اسلاید ۵ :

گونههای رایج در ایران:

۱- گونه Eucalyptus camaldulensis

۲- Eucalyptus globulus Labill

۳- Eucalyptus microtheca

اسلاید ۶ :

سازگاری اوکالیپتوس

یکی از خصوصیات مهم گونههای اوکالیپتوس داشتن نرمش آن در سطح وسیع است. تعداد زیادی از گونهها در موطن اصلی خود در حوزهای محدود انتشار دارند و همین گونهها در خارج از موطن خویش انتشار وسیعی دارند.

اسلاید ۷ :

عوامل مهم نرمش اوکالیپتوس در ایران

الف) مقاومت در برابر سرما و یخبندان

ب) مقاومت در مقابل خشکی

ج) مقاومت در مقابل شوری خاک

اسلاید ۸ :

شرایط محیطی برای اکالیپتوس

نور

آب

خاک

PH

کوددهی

اسلاید ۹ :

تکثیر اکالیپتوس Propagation

تقریباً تمام اکالیپتوسها از طریق بذر تولید مثل میکنند. با توجه به تحقیقاتی که درباره قلمه زدن یا تقسیم ریشه و غیره در سرتاسر جهان میشود، هنوز کانون اصلی تکثیر، جوانهزنی بذر میباشد.

اسلاید ۱۰ :

کاشت اوکالیپتوس

بهترین زمان برای کاشت اوکالیپتوس قبل از شروع زمستان میباشد. از آسیب رسیدن به سیستم ریشه اجتناب کنید. زیرا ریشه این درخت در نواحی باتلاقی باعث خشکانیدن باتلاقها و مردابها گردیده و از تکثیر پشه آنوفل و میکروبهای مولد بیماری جلوگیری بعمل میآید.

آبیاری قبل و بعد از کاشت لازم است.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 25 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد