دانلود پاورپوینت جام جهانی فوتبال

PowerPoint قابل ویرایش
22 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت جام جهانی فوتبال توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت جام جهانی فوتبال قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

مقدمه

وقتی قرار است نگاه گذرایی به تاریخ فوتبال بیندازیم، نمی‌توانیم از ذکر برخی مطالب بدیهی صرفنظر کنیم وگرنه چه کسی نمی‌داند این همان بازی است که میان دو گروه ‪ ۱۱نفره در زمینی مستطیل شکل انجام می‌شود.

هدف بازی این است که هر تیم بکوشد توپی را وارد دروازه‌ی حریف کند.

تاریخ نگاران پیشینه توپ بازی با پا را در هزاره سوم پیش از میلاد مسیح در چین سراغ دارند. در سده‌های میانه، بازی‌های مشابهی با توپ در اروپا رایج بوده و رقابت‌هایی نیز میان تیم‌های محلی در انگلیس، فرانسه و ایتالیا انجام می‌شده است.

در آن زمان‌ها اهالی یک روستا می‌کوشیدند توپی را از دست اهالی روستای دیگری بگیرند و به بیرون از منطقه آنان بیندازند، اما آنچه ما امروز به عنوان فوتبال می‌شناسیم، در میانه‌های سده نوزدهم میلادی در مدرسه‌های انگلیسی پدید آمده است.

توپ بازی در این کشور چنان رایج شده بود که دست اندرکاران این ورزش به فکر ایجاد قواعد مشخصی برای آن افتادند. در حالی که در شهر راگبی، پرتاب توپ با دست مجاز شناخته شد و رفته رفته بازی راگبی را به وجود آورد، در مدارس شهر کمبریج توپ بازی تنها با پا مرسوم بود.

اسلاید ۲ :

در همین شهر بود که در سال ‪ ۱۸۴۸نخستین بار قاعده‌ها و روش بازی فوتبال، تدوین شد. قواعدی که تقریبا تا به امروز معتبر مانده‌اند: زمین بازی باید به طول ‪ ۱۱۰و عرض ‪ ۷۵متر باشد، درازای دروازه هفت متر و ‪ ۳۲سانتیمتر و بلندی آن دو متر و ‪ ۴۴سانتی‌متر باشد و حتی توپ بازی که آن هم باید دورش ‪ ۶۸تا ‪ ۷۰سانتیمتر و وزنش ‪ ۴۱۰تا ‪ ۴۵۰گرم باشد.

جالب است بدانیم که انگلیسی‌ها از روی مختصر شده همان “انجمن فوتبال” در شهر کمبریج (‪ (football associationبه این بازی “ساکر” (‪ (soccerمی‌گویند.

جالب تر اینکه چون وقت فراغت شاگردان مدرسه‌های شبانه روزی در کمبریج یک ساعت و نیم بوده، این مدت زمان را هم برای بازی فوتبال در نظر گرفته‌شد.

دیری نپایید که بازی فوتبال به سرعت از انگلیس به کشورهای دیگر رسوخ کرد و با چنان استقبالی در سراسر جهان روبه‌رو شد که سازمان‌دهندگان از همان آغاز قرن بیستم به فکر برگذاری مسابقات بین‌المللی افتادند.

برای نخستین بار این مسابقات در سطح جهانی در اروگوئه انجام شد و میزبان مسابقات برنده جام جهانی گردید.

جام، به افتخار یکی از مسوولان فدراسیون فوتبال فرانسه که در شناساندن و گسترش این بازی نقش حساسی داشت، “ژول ریمه” نام گرفت.

این جام طبق قانون برندگان جام جهانی در سال ‪ ۱۹۷۰برای همیشه به تصاحب کشور برزیل درآمد و از آن به بعد “جام جهانی” (‪ (world cupنامیده شد.

از همان سال ‪ ۱۹۳۰مسابقات جام جهانی، هر چهار سال یک بار در کشوری دیگر برگزار شده، به استثنای سال‌های ‪ ۱۹۴۲و ‪ ۱۹۴۶که همگان طی آنها درگیر جنگ جهانی دوم بودند. با این حساب، امسال هجدهمین دوره مسابقات جام جهانی است که در آلمان برگزار می‌شود.

اسلاید ۳ :

تاریخچه فوتبال در ایران

شاید بتوان گفت که فوتبال به همراه پیدایش و خرید و فروش نفت در جنوب ایران به این کشور آمد.

نخست انگلیسی‌ها فوتبال را در سال ‪ ۱۸۸۳میلادی به هند بردند و ‪ ۹سال بعد از آن، حتی مسابقاتی هم در آنجا برگزار شد که برنده آن به دریافت جام نایل می‌آمد.

انگلیسی‌هایی که نخست در شهر “مسجد سلیمان” چاه نفت زدند، فوتبال را برای تفریح، به افراد محلی یاد دادند و از قرار معلوم از سال ‪ ۱۹۰۸در جنوب ایران رایج کردند.

پس از جنگ جهانی اول، فوتبال در مدارس خارجی از جمله کالج آمریکایی ها بازی می‌شد و همین بازی‌ها بود که رفته رفته به ترتیب مسابقاتی میان اعضای سفارتخانه‌های خارجی انجامید.

در سال ‪ ۱۹۱۹میلادی (‪ ۱۲۹۷شمسی) نخستین تیم فوتبال ایرانی در تهران تشکیل شد.

اولین فوتبالیست ایرانی که توانست به تیم‌های فوتبال خارج از کشور راه یابد، “حسین صدقیانی” بود که در تیم‌های فنرباغچه ترکیه و راپید وین اتریش عضویت داشت، تیم‌هایی که هنوز هم نامدار و با اعتبار هستند.

صدقیانی کسی بود که فوتبال از نوع امروزی آن را به ایران آورد و به جوانان آن روزها آموزش داد.

پس از تشکیل تیم‌های باشگاهی در تهران و شهرهای بزرگ دیگر، سرانجام در شهریور ‪ ۱۳۲۰شمسی تیم ملی ایران در تهران تشکیل شد و نخستین بازی خود را در کابل در برابر تیم افغانستان انجام داد که بدون گل با نتیجه مساوی پایان یافت.

اسلاید ۴ :

از آنجا که پیش شرط شرکت در بازی‌های المپیک ‪ ۱۹۴۸لندن، داشتن سه فدراسیون ورزشی در هر کشور داوطلب بود، ایرانیان که در رشته‌های کشتی و وزنه‌برداری می‌خواستند گروه‌هایی بفرستند، تشویق شدند که برای سرپرستی و هماهنگی بازی‌های فوتبال، در سال ‪ ۱۳۲۵شمسی فدراسیون فوتبال کشور را پایه گذاری کنند.

‪ ۱۲اسفند همان سال، فدراسیون فوتبال که تا آن زمان به سرپرستی انجمن ملی تربیت بدنی اداره می‌شد، تشکیل گردید و در طول تاریخ ‪ ۷۶ساله پیکارهای جام جهانی فوتبال، تیم ملی ایران تاکنون سه بار به این رقابتها راه یافته است.

در سال‌های ‪ ۱۹۷۸و ‪ ۱۹۹۸که مسابقات جام جهانی به ترتیب در آرژانتین و فرانسه برگزار شد، تیم ایران تنها در دیدارهای مرحله مقدماتی حضور داشت و از پیروزی‌های دلخواه به دور ماند.

تنها مسابقه‌های جالب و حساسی که در سال ‪ ۱۹۹۸انجام شد، یکی اولین مسابقه فوتبال میان تیم‌های ملی آلمان و ایران بود که با شکست ایران با نتیجه دو بر صفر پایان یافت.

اما پیکار بعدی که میان تیم‌های ایران و آمریکا برگزار شد که به پیروزی ایران با نتیجه دو بر یک انجامید.

اگر ضرب‌المثل قدیمی تا سه نشه بازی نشه، مصداق داشته باشد، این بار بعید نیست که تیم ملی ایران از موانع پرتغال و آنگولا بگذرد و به دور یک هشتم نهایی راه یابد.

بسیاری از اهل ورزش از جمله برادر عزیزمان جناب “رنه سیموئز” مربی برزیلی تیم ملی امید ایران برگزاری اولین دوره جام جهانی را در اروگوئه علیا و به سال ۱۹۳۰ می داند ، حال آن که ما تحقیق کردیم ، دیدیم قضیه چیز دیگری است و سابقه جام جهانی خیلی پیشتر و بیشتر از اینها بوده و خاستگاه آن هم چرا جای دوری برویم همین کشور جام پرور خودمان است.

اسلاید ۵ :

تاریخچه جام‌های جهانی

رژیم فاشیستی ” موسولینی ” دومین دوره جام جهانی را به سیاسی ترین دوره تاریخ این رقابتها تبدیل کرد .

این دوره از رقابتها جام آغشته به سیاست لقب گرفت ، اروگونه ، مدافع عنوان قهرمانی در اعتراض به رژیم فاشیستی موسیلینی ، رییس جمهور وقت ایتالیا تیم خود را عازم این کشور که میزبان دومین دوره جام جهانی بود نکرد ، از سوی دیگر تیمهای برزیل و آرژانتین به دلیل ترس از آسیب دیدگی تیم دوم خود را به ایتالیا فرستادند .

دیدار نهایی نیز حکایت خاصی داشت چرا که بعد از باثمر رسیدن گل نخست توسط ” نجولی” ، مهاجم تیم چک و اسلواکی هواداران میزبان به زمین ریخته و دست و پای مهاجم گلزن چک را با تورهای سیمی بستند ! ،تا هشت دقیقه مانده به پایان این مسابقه ایتالیا به شکل عجیبی گل تساوی را به ثمر رساند و گل برتری خود را به طور غیر قانونی در دقیقه ۹۸ وارد دروازه حریف کرد تا میزبان به شکل عجیبی جام قهرمانی را کسب کند.

در مجموع هفده دیدار این جام ۷۰ گل به ثمر رسید که ایتالیا با زدن ۱۲ گل و دریافت ۳ گل صاحب بهترین خط حمله و دفاع مسابقات بود ” نجدلی ” از چک اسلواکی با به ثمر رساندن پنج گل آقای گل شد و “زامورا ” دروازه بان اسپانیا بهترین بازیکن جام.

در مجموع ۳۹۵ هزار نفر از این رقابت ها که قضاوت دیدار نهایی آن بر عهده ” اکلایند ” از سوئد عهده‌‏دار بود را از نزدیک تماشا کردند .

بازیکنان دو تیم در دیدار فینال ایتالیا کومسی , مونز جلیو , آلماندی , فراریس , مونتی , برتولینی , جوایتا , مه آتزا , شیافو , فراری وارسیچک اسلواکی , بلانیکا , زینسک , تیروکی , کستالک , کامبال , کرونل , چونک , اسد جودا , سوبونکا , نجدلی و پوک.

اسلاید ۶ :

جام جهانی ۱۹۳۴ ایتالیا

اولین دوره مسابقات جام جهانی با حضور تنها سیزده کشور به میزبانی اروگوئه برگزار شد.

اولین دیدارتاریخ جام جهانی میان دو تیم فرانسه و مکزیک برگزار شد که” لورنت” مهاجم تیم ملی فرانسه با به ثمر رساندن اولین گل تاریخ جام جهانی نام خود را برای همیشه جاودانه کرد.

دیدار نهایی در شرایطی میان آرژانتین و اروگوئه برگزار شد که طبق قوانین در هر نیمه بازی ، توپ توسط یکی ازدو تیم مشخص می‌‏ شد که در نیمه نخست بازی با توپ آرژانتین برگزار و این تیم ۲ بر یک حریف خود را شکست داد ، اما درنیمه دوم اروگوئه با توپ خود سه بار دروازه حریف را گشود تا در نهایت با برتری ۴ بر ۲ اولین قهرمان تاریخ جام جهانی باشد.

ازنکات جالب توجه این رقابت ها به ثمر رساندن ۸ گل در چهار دیدارتوسط “گیلرمو استابیله” ، مهاجم تیم ملی آرژانتین بود دراولین دوره مسابقات جام جهانی مجموعا ۲۵ دیدار برگزار شد که طی آن ۷۰ بارتوپ ازخط دروازه‌‏ها گذشت ، آرژانتین با ۱۸ گل زده و اروگوئه با ۳ گل خورده بهترین خط حمله و خط دفاع این رقابتها را در اختیار داشتند.

هترین بازیکن این جام” اسکارونه” از اروگوئه و بهترین گلزن “استابیله” از آرژانتین بود، درمجموع ۴۳۴ هزار و۵۰۰ نفر از این مسابقات که قضاوت دیدار نهایی آن بر عهده “لانژ نوس” ازبلژیک بود را ازنزدیک تماشا کردند .

بازیکنان دو تیم دردیدارنهایی اروگوئه ، بالستروس، ناسازی، ماسچرونی، آندراه، فرناندر،خستیدر ، دورادو ، اسکارونه ، کانندو ،شنا و ایریاتا

آرژانتین ، بوتاسو، دلاتوره، پاترنوستر، آواریستو، مونتی،سوارز، پئوسله، واریو ، استابیله، فریرا و اواریستود.

اسلاید ۷ :

جام جهانی ۱۹۶۶ انگلیس

سرقت جام “ژول ریمه” از ویترین یک مغازه در لندن پیش از جام جهانی ۱۹۶۶ نزدیک بود که برگزاری این رقابتها را تحت تاثیر قرار بدهد.

‌‏حدود ۲۰ روز قبل از آغاز جام جهانی ۱۹۶۶ جام “ژول ریمه” از ویترین مغازه ای در لندن به سرقت رفت تا جام جهانی تاثیر قرار بگیرد اما حدود یک هفته بعد در باغی توسط یک سگ پیدا شد تا خیال مسئولان برگزاری این رقابت ها راحت شود.

در این دوره از رقابت‌‏ها اکثر تیمها رو به بازی دفاعی با لیبرو آورده بودند که در این میان بهترین نمایش را بکن بائر آلمانی داشت ، رکورد حضور ۷۰ تیم در بازی های مقدماتی و نتایج شگفت انگیز کره شمالی مقابل ایتالیا از بزرگترین اتفاقات این جام بود.

دیدار نهایی این جام میان دو تیم آلمان غربی و انگلیس برگزار شد و در شرایطی که این بازی با تساوی ۲ بر ۲ در جریان بود انگلیس با گل مشکوک “جفت هورست” که بعد از ۳۹ سال مشخص شد از خط دروازه عبور نکرده است.

در مجموع ۴ بر ۲ حریف را مغلوب و جام قهرمانی را در خانه نگه داشت ، در مجموع ۳۲ دیدار این جام ۸۹ بار توپ از خط دروازه گذشت که سهم پرتغال با به ثمر رساندن ۱۷ گل بهترین خط حمله و انگلیس با دریافت ۳ گل صاحب بهترین خط دفاع بود و اوزه بیو از پرتغال با ۹ گل زده آقای گل شد و بابی چارلتون از انگلیس بهترین بازیکن جام شد.

اسلاید ۸ :

جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک

با انصراف کلمبیا ، مکزیک برای دومین بار به عنوان میزبان جام جهانی انتخاب شد.

با تغییر مجدد قانون برگزاری رقابتهای جام جهانی مقرر شد تا دو تیم برتر گروههای شش گانه همراه با سه تیم برتر سه گروه جمع شانزده تیم برتر مسابقات را تشکیل دهند در این جام سه دیدار مرحله یک چهارم نهایی به ضربات پنالتی کشیده شد و بهترین بازی تاریخ جام جهانی میان دو تیم فرانسه و برزیل با برتری فرانسه به پایان رسید واشتباهات داوری نیز در این دوره از رقابتها فراوان بود به خصوص پذیرفته شدن گل ماردونا که با دست به ثمر رسید.

در مجموع ۸۲ دیدار این جام ۱۲۲ بار توپ ازخط دروازه گذشت که آرژانتین با چهارده گل زده و برزیل با یک گل خورده صاحب بهترین خط حمله و دفاع این مسابقات بودند.

گری لینه‌‏کراز انگلیس با شش گل آقای گل شد و مارادونا بهترین بازیکن جامی بود که ۲ میلیون و ۴۴۱ هزار و۹۷۶ بیننده داشت .

اسلاید ۹ :

جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا

تیم ملی آلمان با قهرمانی در جام جهانی ۱۹۹۰ سومین تیمی بود که برای سومین بار قهرمانی جهان می شد.

ایتالیا نیز مانند مکزیک برای دومین بار میزبان جام جهانی شده است ، رقابت هایی که ۲۶ میلیارد بیننده داشت این جام با برتری کامرون بر آرژانتین صعود این تیم به مرحله یک چهارم نهایی همراه بود، دو تیم که فینال جام جهانی ۱۹۸۶ را برگزار کردند این بار هم به دیدار نهایی راه پیدا کردند اما آرژانتین ۹ نفره مغلوب ضربه پنالتی هنرمندانه آندریاس بر آلمان شد.

درمجموع دیدارهای این جام ۱۱۵ گل به ثمر رسید که آلمان با پانزده گل زده بهترین خط حمله و ایتالیا با دوگل خورده بهترین خط دفاعی را دراختیار داشتند.

اسکیلاچی ازایتالیا با شش گل آقای گل شد وماتیوس از آلمان بهترین بازیکن جام بود ، ضمن آنکه قضاوت دیدار نهایی بر عهده کودسال مکزیکی بود.

اسلاید ۱۰ :

جام جهانی ۲۰۰۲ کره جنوبی و ژاپن

تیم ملی برزیل با شکست آلمان برای پنجمین بار عنوان قهرمانی جهان را کسب کرد.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری کار ایران،ایلنا، برای اولین بار در طول تاریخ دو کشور آسیایی ژاپن و کره جنوبی میزبان جام جهانی را بر عهده داشتند جامی که با صعود دو تیم میزبان به مراحل بالا و عنوان چهارمی جهان توسط کره جنوبی همراه بود حذف کرواسی ، آرژانتین ، پرتغال و فرانسه مدافع عنوان قهرمانی بدون به ثمر رساندن حتی یک گل از شگفتی های این جام بود که در مجموع ۱۳۹ بار توپ از خط دروازه ها گذشت در این جام رونالدو با به ثمر رساندن هشت گل آقای گل مسابقات لقب گرفت و اولیور کان آلمان به عنوان اولین دروازه بان تاریخ بهترین بازیکن جام بود.

قضاوت دیدار نهایی این مسابقات که ۴ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۵۸ تماشاچای داشت بر عهده کولینان برزیلی بود.

اسامی بازیکنان دو تیم در بازی نهایی

برزیل: مارکوس ، کافو ، کارلوس ،لوسیو ، جونیور ، ادنیلسون ، سیلوا ، رونالدو ،ریوالدو ،رونالدینهو ،کلبرسون

آلمان : کان ،لینکه ، راملو ، نوویول ،هامان ،کلوزه ، یره‌‏میس ، بوده ، اشنایدر ،متزلدر ،تورستن ، فرینگس

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 22 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد