بخشی از پاورپوینت

اسلاید 1 :

خرید سخت افزار ها

در گذشته، معمولاً شما قبل از نصب Linux مجبور به تهیه تجهیزات و برنامه های کامل برای این منظور بودید، زیرا برنامه ای موجود در آن زمان به اندازه کافی هوشمند نبوده و بیشتر کاربران مجبور بودند که صریحا  Linux را برای انجام صحیح عملیات راهنمایی کنند.خوشبختانه امروزه وضعیت تغییر کرده است. برنامه نصب فدورا خود بیشتر سخت افزارهای مورد نیاز را شناسایی و بدون نیاز به کمک شما آنها را نصب می کند. البته، در هر حال شما باید کلیات پایه را درباره ی سیستم خود بدانید تا بتوانید در مورد فضای تاخت و تاز، انتخاب بسته نرم افزاری و جزئیات دیگر تا هنگام نصب Linux تصمیم صحیح را اتخاذ کنید.

—

—

اسلاید 2 :

ظرفیت حافظه

معمولاً،ظرفیت حافظه یک سیستم کامپیوتری بر حسب مگابایت (MB) یا کیلو بایت (KB) بیان می شود که هر مگابایت معادل 1024کیلو بایت می باشد. امروزه، به طورمعمول ظرفیت PC ها بین (768KBو32)32KB تا)144KB و262)256MB می باشند و درآینده نزدیک دامنه این ظرفیت درPCها به(432KB و786)768MB و بیشتر نیز خواهد رسید. اگر نمی دانید که ظرفیت حافظه کامپیوترتان چقدر است، می توانید با مشاهده BIOS سیستم کامپیوتر خود (سیستم اصلی ورودی/خروجی) به مقدار آن پی ببرید. معمولاً، این مقدار، اولین چیزی است که با روش کردن کامپیوتر بر روی صفحه مانیتور رویت می شود.

 

 

اسلاید 3 :


ایجاد فضا برای
Linux

پس از اطمینان از اینکه سخت افزار شما حائز شرایط نصب برای فدورا می باشد، باید اطمینان حاصل کنید که در روی دیسک سخت شما فضای کافی برای نصب فدورا وجود دارد. متاسفانه انجام این کار به سادگی که به نظر می رسد نمی باشد. فقط داشتن فضای آزاد بر روی دیسک سخت کافی نیست. یک نصب صحیح Linux نیاز به فضای پارتیشن بندی نشده برای پارتیشن بندی های مورد نیاز Linux دارد.

—

اسلاید 4 :


آشنایی و درک پارتیشن ها

  سه راه در پیش دارید:

پارتیشن ویندوز را که کل درایو سخت را در برگرفته حذف کنید و به جای آن پارتیشن های Linux را قرار دهید تا کل درایو سخت در اختیار Linux قرار گیرد که این امر منجر به حذف Remo ing)) ویندوز از سیستم شما می شود. در این صورت کل سیستم کامپیوتری و درایو سخت شما منحصراً به Linux تعلق خواهد گرفت و با شروع سیستم، بلافاصله Linux راه اندازی می شود.

اسلاید 5 :

   پارتیشن ویندوز را دوباره به نحوی ساخته یا اندازه بندی کنید که کل درایو سخت را اشغال ننماید و سپس پارتیشن های دیگری را در فضای آزاد آن ساخته و آنها را به Linux تخصیص دهید. این کار درست شبیه این است که یک دیوار چوبی وسط اتاقی کشیده و بگویید این قسمت از اتاق متعلق به من و قسمت دیگر متعلق به شما است.

—

اسلاید 6 :

   در این پارتیشن بندی مجدد ویندوز، یک قسمت از پارتیشن ها متعلق به ویندوز و قسمت دیگر متعلق به Linux خواهد شد، و هر بار با روشن کردن کامپیوتر، کاربر می تواند از سیستم بخواهد که تحت ویندوز و یا تحت Linux راه اندازی شود. این پروسه را معمولاً راه اندازی دو گانه (Dual Booting ) می نامند.

اسلاید 7 :


نصب یک درایو سخت دیگر فقط برای Linux

  بعضی از کاربران در عین حال که علاقه ای به داشتن امکان راه اندازی دوگانه ندارند، ولی می خواهند از امکان اجرای برنامه های کاربردی ویندوز برخوردار باشند.برای انجام این منظور می توانید از سه برنامه زیر استفاده کنید:

  Win4Iinقابل دسترس در نشانی http://www . netra erse.co         

  MWare  قابل دسترس در نشانی http://www . mware.org   

 و Crosso er Officeقابل دسترسی در نشانی          

http://www. s.com codewea er

اسلاید 8 :

به هم چسباندن تکه های داده ها قبل از به کار بردن برنامه FIPS

برای تکه زدایی(Defragmenting) فضای پارتیشن به ترتیب زیر عمل کنید:

1-در صفحه نمایش ویندوز، روی نشانه

   My Computer دبل کلیک کنید تا پنجره

   Windows Explorer باز شود و نشانه های کلیه وسایل ذخیره سازی در کامپیوترتان مشاهده شوند.

2-روی نشانه درایو سختی که می خواهید آن را تکه زدایی(Defrag ) کنید، کلیک راست کرده و از منوی باز شده گزینه Properties را انتخاب کنید.

 

اسلاید 9 :

3-کلید Tools را از کادر محاوره ای باز شده انتخاب نمایید.

4-روی دکمه Defrayment Now کلیک کنید.یک پنجره روند پیشرفت، تکه زدایی پارتیشن را نشان می دهد. هنگامی که در این پنجره اتمام کار رویت شده از این پنجره خارج شوید.

 

اسلاید 10 :

ساختن یک فلاپی FIPS وFIPS راه اندازی

برای ساختن یک فلاپی راه اندازی DOS حاوی FIPS از ویندوز 95، 98 یا Me به ترتیب زیر عمل کنید:

1-یک فلاپی خالی را در PC خود قرار دهید.

2-در صفحه نمایش ویندوز، روی نشانه

 My Computer دبل کلیک کنید و سپس روی نشانه مربوط به درایو فلاپی کلیک راست نمایید. منوی مربوط به این درایو باز می شود.

در متن اصلی پاورپوینت به هم ریختگی وجود ندارد. برای مطالعه بیشتر پاورپوینت آن را خریداری کنید