دانلود پاورپوینت سیستم مدیریت طرحهای سرمایه ای شرکت برق منطقه ای خراسان

PowerPoint قابل ویرایش
15 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت سیستم مدیریت طرحهای سرمایه ای شرکت برق منطقه ای خراسان توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت سیستم مدیریت طرحهای سرمایه ای شرکت برق منطقه ای خراسان قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

مقدمه

در سال ۱۳۴۳ شرکت برق منطقه ای خراسان تشکیل شد و مسئولیت تامین برق شهرستان مشهد را با استفاده از چند دستگاه مولد دیزلی بر عهده گرفت.

در سال ۱۳۴۷ برای تامین برق شهرهای دیگر استان نیروگاه حرارتی مشهد به بهره برداری رسید. در سال ۱۳۴۹ بنا به تصمیم وزارت متبوع (آب و برق) مدیریت نیروگاه مشهد به شرکت تولید و انتقال نیروی برق ایران (توانیر) منتقل و بدین ترتیب این شرکت تا سال ۱۳۶۵ ضمن تامین برق شهرهای جنوبی و چند شهر شمالی خراسان با نیروگاههای دیزلی تحت مدیریت خود مسئولیت انتقال و توزیع برق در استان خراسان را بر عهده داشت.

اسلاید ۲ :

در آن زمان شرکت دارای سه معاونت تخصصی بود:

 • معاونت توزیع نیرو
 • معاونت بهره برداری تولید و انتقال
 • معاونت طرح و نوسازی

 

از آنجا که واحدهای تابعه شرکت عملا بصورت واحد مستقل به وظایف خود عمل می نمودند در سال ۱۳۷۱ که به منظور تمرکز زدایی و واگذاری کارها به بخش خصوصی و نظارت و هدایت بیشتر واحدها، تشکیل شرکت های وابسته در دستور کار شرکت قرار گرفت و با شتاب بیشتری این مهم اجرا و هر یک بصورت یک شرکت هویت تازه ای یافتند.

در حال حاضر ۱۶ شرکت در سه بخش تولید، انتقال و توزیع و خدمات فنی مهندسی و خدماتی به ثبت رسیده و ارائه خدمات می نمایند.

.

اسلاید ۳ :

     برق در منابع اصلی خود نیروگاهها تولید می شوند سپس به مراکز توزیع برق انتقال داده می شوند و پس از تقسیم و کاهش ولتاژ در بین مصرف کنندگان توزیع می شود. پروژه ی مد نظر در فاز انتقال برق است.

     

اسلاید ۴ :

      شرکت برق منطقه ای خراسان پروژه ی مدیریت طرحهای سرمایه ای را از اوایل سال ۱۳۸۲ آغاز کرد. وسعت این پروژه در سراسر استان خراسان سابق
(خراسان شمالی رضوی جنوبی) بود که با عنوان سیستم های توزیع برق آغاز به کار کرد. اما بعدها به دلیل پاره‌ای از مسائل این پروژه به قسمتهای کوچکتری تقسیم شد تا کاملتر و تخصصی تر به این پروژه پرداخته شد.

    مدیریت طرحهای سرمایه ای در حوزه‌ی برق خراسان و در شرکت برق منطقه ای خراسان فعالیت خودش را آغاز کرد تا بتواند از طریق وب و اینترنت به کاربران خود ارائه خدمات بدهد و سیستم بروکراسی را به فراموشی بسپارد.

این پروژه دو هدف عمده را در نظر داشت :

üبرنامه ریزی و اجرا،

üبهره‌برداری و توزیع.

اسلاید ۵ :

  

ملاحظات داخلی

۱- نبود بانک اطلاعاتی جامع و کاملی که تمامی فرآیندها به طور مستقل از آن بهره ببرند. هر بخش برای خود سیستم اطلاعاتی داشت که اطلاعات مربوط به پروژه که به آن بخش مربوط بود را در خود نگاه می داشت که این کار باعث بروز افزونگی زیاد در داده ها که در نتیجه امکان جمع آوری اطلاعات آماری را بسیار مشکل می نمود.

۲- پیمانکاران برای ارسال و ثبت صورت وضعیت خود و دریافت تاییدیه ای برای آن که منجر به پرداخت هزینه به آنان می شود باید صورت وضعیت رابه مجریان مربوط تحویل و آنان نسبت به ثبت اقدام می کردند که این امر به دلیل زیاد بودن مشغله ی کاری مجریان در اکثر موارد با تاخیر صورت می گرفت که در نتیجه باعث پرداخت نشدن به موقع پول به پیمانکاران و توقف مراحل اجرایی پروژه تا پرداخت پول به پیمانکاران می شد.

اسلاید ۶ :

۳- کارشناس مربوط به بررسی صورت وضعیت های ارسالی توسط پیمانکاران باید از مراحل و میزان پیشرفت فیزیکی هر پروژه اطلاعات کامل و جامعی داشته باشد تا بتواند نسبت به رد یا قبول صورت وضعیت اقدام کند که این امر در سیستم حاضر به علت نبود ناظری که اطلاعات را در پایگاه به طور مستقیم ثبت کند وجود ندارد.

اسلاید ۷ :

راه حل

اصلاح سیستم مکانیزه موجود با اعمال تغییرات در عملکرد سیستم حاضر :

 • اضافه کردن بخشهایی برای ناظران مقیم که پیشرفت هایی فیزیکی پروژه های انجام شده توسط پیمانکاران را به صورت مدام ثبت نماید.
 • ایجاد بخشهایی برای پیمانکاران جهت ثبت صورت وضعیت ها به صورت مستقل
 • افزودن قابلیت ویرایش اطلاعات ثبت شده در سیستم که منجر به جلوگیری از تغییرات دستی داده ها در پایگاه داده اطلاعاتی و ایجاد ناسازگاری در آن می شود.
 • یکپارچه کردن پایگاه داده های بخش های مختلف جهت جلوگیری ازافزونگی داده ها

اسلاید ۸ :

امکان سنجی

امکان سنجی تکنیکی:

 • برای اصلاح سیستم موجود احتیاج به افزودن چندین صفحه وب جهت محقق شدن اهداف فوق می باشد که فن آوری ایجاد آن در موجود می باشد.( از جمله سیستم وب ، هاست ، دامین )
 • آموزش ناظران مقیم و پیمانکاران جهت کار با صفحات و کارتابل های اضافه شده

اسلاید ۹ :

امکان سنجی

امکان سنجی عملیاتی:

 • به علت این که اصلاحات صورت گرفته باعث تسریع در روند پرداخت هزینه ها به پیمانکاران، عدم ایجاد داده های ناسازگار و تسریع در عملیات تایید صورت وضعیت می شود درنهایت سبب کاهش زمان اجرای پروژه خواهد شد. که این امر با استقبال خوبی از سوی سازمان و پیمانکاران روبرو است.

اسلاید ۱۰ :

امکان سنجی

امکان سنجی اقتصادی:

 • ایجاد اصلاحات در این سیستم احتیاج به صرف هزینه زیادی ندارد. ولیکن باعث تسریع و بهبود عملیات انجام شده می شود.
 • هزینه برنامه نویس جهت پیاده سازی صفحات وب در مجموع ۱۰۰۰۰۰۰ ریال
 • هزینه سرور برای ایجاد پایگاه مرکزی حدود ۴۰۰۰۰۰۰۰ ریال (که البته در سازمان وجود دارد)
 • هزینه آموزش کاربران از جمله پیمانکاران و ناظران مقیم جهت کار با سیستم مکانیزه حدود ۵۰۰۰۰۰ ریال
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 15 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد