دانلود کارورزی شرکت همراه سیستم در گز

word قابل ویرایش
25 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

کارورزی شرکت همراه سیستم در گز

فصل اول : معرفی محل کارورزی

شرکت همراه سیستم درگز مرکب از یک شرکت کامپیوتری وIsp خط E1 این شهرستان می باشد.این شرکت خصوصی بوده و وابسته به هیچ سازمان دیگری نمی باشد که مدیر عامل وصاحب آن جناب آقای مهندس آرش اقبالی می باشد.عموم کارهایی که در این شرکت صورت می گیرد بطور کلی کارهای کامپوتری من جمله طراحی ، آموزش، فروش

وتعمیرکامپیوتروکلیه کارهای کامپیوتری دیگر میباشد.علاوه براین دارای کافی نت وگیم نت نیز می باشد. این شرکت مرکزIsp خط E1 شهرستان درگز نیز می باشد که شهرستان را تحت پوشش خود دارد.سرعت این خطKb 128 می باشدکه پرسرعت ترین خط دیتا درگز می باشد. به عنوان اولین شهرستان غیر مرکزی ایران می باشد که اینترانت تبیان درآن افتتحاح شده است. مسلما فروش اکانت و مابقی مسائل مربوطه نیز دراین شرکت به طبع Isp بودنش نیز صورت می گیرد.از دیگر کارهای متفرقه شرکت ایجاد شبکات اداری ،ارائه خدمات من جمله بانک cd وطراحی صفحات web ،طراحی های گرافیکی ،متنی و… نیز می باشد.

فصل دوم :گزارشات هفتگی

هفته اول

این هفته آغاز دوره کارورزی در مورخ۳ /۵ / ۸۵ بود . در اولین روز کارورزی طی جلسه ای با مدیریت شرکت آقای اقبالی مقرر شد صبح ها از ساعت ۹ الی ۱۳ و عصرها ز ساعت ۱۸ الی ۲۱ در شرکت حاضر شوم . به علت این که من قبلا در این شرکت در دوره های خاصی کار کرده بودم نیازی به معارفه یا تعیین موقعیت وجایگاه ونوع مسئولیت نبود. البته این هفته مصادف بود با مرخصی آقای حقی مسئول کارهای سخت افزار شرکت یعنی همه کاره شرکت در نبود آقای آرش اقبالی .. در این هفته من در نبود آقای حقی یک سیستم اسمبل کردم یه سیستم پنتیوم ۵ .. کمی سخت بود ولی بدلیل تجربه ای کم و بیش تونستم بخوبی از عهده کارها بربیام.
البته این کارو از ساعت ۸ تا ۱۱ شب انجام دادم که یه رکورد خوب واسه شروع بود.

هفته دوم

این هفته بر عکس هفته قبل خیلی خوب نبود چون آقای حقی اومده بود و در واقع یه آقا بالاسر واسه یکی که یه عمل جراحی ۳ ساعته انجام داده خیلی بد بود این کارو بکن اون کارو بکن هی چرا بیکار نشستی و .. درست بلایی که هفته اول باید سر همه بیاد سر ما هفته دوم اومد تازه واسه یه کسی که یه عمل جراحی ۳ ساعته را با موفقیت کامل پشت سر گذاشته.. البته من و آقای حقی با هم دوستیم و اون از این موقعیت واسه حال گیری استفاده میکرد. خلاصه کارهای سخت که میگن رو دوش ما بود البته از لحاظ یادگیری هفته خوبی

بود چون خیلی چیزها از آقای حقی یاد گرفتم .. البته همه این کارها رو با نظارت اون انجام میدادم و از تجربه اون هم استفاده میکردم خلاصه واسه شروع به طور کامل آموزش اسمبل کردن اصولی و رعایت نکات کوچک اما فاجعه آمیز بررسی ریسک ها و مواجه شدن با ابهامات رو کارکردیم البته همه این کارها در قالب انجام کارهای روزانه انجام میشد.

هفته سوم

هفته بدی نبود ویندوز تمام سیستمهای کافی نت عوض شد و اطلاعات اضافی از روی سیستمهای حذف شد کار آموزشی خوبی بود چون هشت تاسیستم با قطعات سخت افزاری مختلف و در واقع کار با setup های مختلف باعث شد نکات جدیدی یاد بگیرم درکنار اینکارهاتونستم شبکه کردن رو تقریبا کامل یاد بگیرم این شامل نصب کارتهای شبکه ، وارد کردن ipهاو تست اتصال ، نصب Easy cafe وراه اندازی آن بر روی سیستم های کافی نت،کار سختی نبودالبته همه این کاره در کنار کارهای روزانه از جمله اسمبل کردن سیستم های جدید ، نصب ویندوز و نظافت بود.

هفته جهارم

دیگر روان شده بودم و تمامی کارها را بدون مشکل انجام میدادم و دیگر ترس هم نداشتم . در غیاب آقای حقی خانم رمضان نژاد (منشی و حسابدار شرکت) کارهای روزانه ام را برایم شرح می داد که کدام سیستم ها نیاز به تعویض ویندوز دارد چه سیستمی با کدام مشخصات و با کدام کیس باید بسته شود ومن بعد از یادداشت کردن دست به کار می شدم و درپایان آنها را به خانم رمضان نژاد تحویل میدادم . در ضمن یه نفر دیگه هم به جمع ما اضافه شده بود یه کارآموز جدید البته این کارآموز نسبت به من وآقای حقی خیلی سطحش پایین بود ولی کنجکاوی و سوال کردن از خصوصیات مثبت این کار آموز بود کمی راحت شده بودم حداقلش از نظافت و دستورات آقای حقی راحت شده بودم البته یه مسئولیت دیگه رو دوشم

اضافه شده بود من باید همه اون چیزایی که یاد گرفته بودم و یاد داشتم رو به این کارآموز یاد بدم البته این کارآموز قدرت یادگیریش خیلی بالا بود و این باز خودش خیلی خوب بود ما یه تیم کامل شده بودیم .. یه اتفاق مهم تو این هفته این بود که ما باید یه کیس دولتی که محتویاتش یه سیستم پنتیوم ۲ بود روبه یه سیستم پنتیوم تری تبدیل میکردیم البته این کیس خیلی کوچک بود و هیچ مادربوردی توش جانمیگرفت وباید تغییرات کلی تو بدنه انجام میشد که چون بدنه این کیس پر بود از برچسب های سازمانی و بعد از کلی اره کاری تونستیم مادربورد مناسب رو قرار بدیم.

هفته پنجم

این هفته دوباره آقای حقی مرخصی بود و من دست تنها ، سرم خیلی شلوغ بود کلی سیستم واسه نصب ویندوز ، سه یا چهارتا هارد واسه رفع مشکلات و یا فرستادن واسه گارانتی و مهمتر از همه دو سیستم جدید که باید اسمبل میشدن در ضمن سیستم خودم هم ویروسی شده بود و نزدیک بود تمام اطلاعات من از بین بره اونقدر سرم شلوغ شده بود که یکی تونست از اتاق سخت افزار یه cpu 1700 celeron برداره البته فهمیدم کی بود ولی نتونستم ثابت کنم و ازش پس بگیرم خلاصه ۴۰۰۰۰هزار تومان رفت تو پاچم اینم شد ضمینه یه دردسر دیگه، تموم هفته تو خماری اون ۴۰۰۰۰ هزار بودم البته قرار شد که از پروژه ای که واسه اونا می نویسم کم کنن.

اینم یه تجربه بود که البته خیلی گرون تموم شد . بالاخره با کلی دردسر تونستم همه چیرو جمع جور کنم و به کارهای محوله برسم و در ضمن حواسم رو کافی نت هم باشه.

هفته ششم

تو این هفته خودم و از سخت افزار و اتاقش دور نگه داشتم و تا وقت پیدا میکردم پشت سرور میشستم و شروع میکردم از سایتهای مختلف دانلود نرم افزار وآموزش برنامه نویسی . تونستم حدودا ۵۰۰ مگابایت فیلم آموزشی ASP.NET به زبانهای VB , C# ودر کنار اونها آموزش تکنیک Ajax
در .NET رو دانلود کنم که میتونم با ترجمه و صداگذاری دوباره یه پول خوب به جیب بزنم ..

این هفته هفته خوبی بود چون تونستم از فرصت بدست اومده نهایت استفاده رو ببرم ..
البته فاصله گرفتن من از اتاق سخت افزار بیشتر به این دلیل بود که این هفته مصادف بود با اعلام نتایج کنکور یعنی کار سخت افزاری تعطیل و شروع به جستجوی نتایج کنکور واسه اینو اون چه صحنه های بود یکی خنده یکی گریه یکی هم عین خیالش نبود یکی مثل ما..

هفته هفتم

تو این هفته علاوه بر کارهای تکراری البته هرروزش یه چیز تازه یاد میگرفتیم بعد از انجام کلی کار تکراری،کارهای دیگه ای داخل شهر یا خارج شهر انجام میدادیم از جمله شبکه چندتا سیستم تو یکی از بخشهای درگز و یا رفع مشکلات داخل خونه مشتریان ، گرفتن پول باقی مانده از مشترکین خط اینترنت ، ارائه کارت های اینترنت جدید ، آموزش کار با پارتیشن مجیک که میتونم بگم خیلی خوب بود .

هفته هشتم

هفته آخر واسه آدم خیلی سخته . سخته چون از یه طرف دوس نداری تیمی که تو این دوره باهاشون بودی رو ترک کنی و از یه طرف میخوای زودتر این کارورزی هم تموم شه . سخته چون دیگه حوصله کارای تکراری که هرروز باید انجام بدی رو ندرای و یا می ترسی که به اندازه کافی از این فرصت استفاده نکردی و تجربه عملی کافی بدست نیاوردی . سخته چون کم کم باید فکر کامل کردن گزارش کارورزی باشی اینم یه دردسره دیگه .سخته که دیگه عنوانی تو شرکت نداشته باشی و خیلی چیزای دیگه . خوب با این احوال ما یعنی منو اون یکی

کارورز دیگه اومدیم تمام کارهایی که تو این چند هفته نکرده بودیم انجام دادیم . من شدم کسی که کارتهای اینترنت مشکل دار رو بررسی و رفع اشکال میکرد . روی میز میشستم و منتظر تلفن میشدم یکی زنگ میزد میگفت آقا این کارت مشکل داره ارور میده اگه مشکل مربوط به ما بود خوب ما با کمک یه نرم افزار که مخصوص اکانت ها بود مشکل رو رفع میکریم و اگه ارور از خود سیستم طرف بود با کمک بچه ها ارور بررسی و مشترک رو راهنمایی میکردیم . یه کار دیگه که میشه گفت ناتموم موند دانلود انواع نرم افزار های امنیتی برای کافی نت بود . روز آخر هم اومدیم دکوراسیون شرکت و بهم زدیم و از نو سیستم ها رو چیدیم و ویندوز عوض کردیم و شبکه کردیم که میشه کفت آموزشی کاملا عملی بود . اونجا بود که من با تست تر یا تست کننده کابل شبکه که چک میکرد ترتیب رنگها درسته و سیمها کامل اتصال داره با سوکت کار کردم .

فصل سوم : فعالیت های انجام شده ومسئولیت ها

فعالیت های اینجانب دراین شرکت شامل اسمبل کردن،تعمیر سخت افزاری ونرم افزاری سیستم ها بود. همچنین مسئولیت اداره کافی نت شرکت ونظارت بر کار سیستم ها وشبکه کردن آنها نیز بر عهده بنده بود. در مواردی هم که نیاز به آموزش بود و آموزش در زمینه معلوات بنده بود نیز همکاری داشتم.رفع اشکال از سیستم های مشتریان من جمله پارتیشن بندی،نصب ویندوز،نصب انواع نرم افزارهای مورد نیاز ودرخواست مراجعان، اسمبل کردن انواع سیستم های PENTIUM،AMD و…ومشورت با مراجعین جهت خرید سیستم و… .

زمینه های آموزش

۱- اینترنت:جستجو در اینترنت ، معرفی سایت های مختلف کاربردی ، انواع روش های دانلود ، ثبت نام در سایت های مختلف ، کار با سایت های مختلف ، تکنیک های جستجو و… ۲- سخت افزار: اسمبل کردن سیستم ، معرفی انواع سخت افزار ها وشرح کار هر یک از آنها ، تکنیک های اسمبل کردن ، تعمیر سخت افزار های قابل تعمیر مانند fan ، power ، CDRom و … ، سازگاری سخت افزار ها تا حد ممکن برای افزایش سرعت وکارکرد بهتر سیستم و… ۳-سیستم عامل وsetup: نصب ویندوز وگزینه های مختلف آن ، تکنیک های نصب آن ، setup سیستم که تنظیمات اولیه واساسی سیستم در آنجا صورت می گیرد ، کار با ویندوز وقسمت های مختلف آن ۴- انواع نرم افزار های کاربردی مانند photoshop word autocad وسایر نرم افزارهای ریز و درشت دیگر

فعالیت ها

۱- سخت افزار: اسمبل کردن سیستم ، تعمیر سیستم ۲- نرم افزار : کار با نرم افزار های مختلف من جمله نرم افزار های پر کاربردی مانند word،photoshop،نرم افزار های مرتبط با شبکه مانند EasyCafe،نصب انواع نرم افزار بر روی سیستم ها شامل MultiMedia،AntiVirus،Graphic و مانند اینها ۳- آموزش که شرح کامل آن در بالا ذکر شد.

مسئولیت ها :
۱- سخت افزار که در بالا به آنها ذکر شد ۲- مسئولیت سیستم های کافی نت درقبال خرابی های نرم افزاری وسخت افزاری ۳- مسئولیت در قبال سیستم هایی که به مشتریان فروخته می شد ۴- نماینده شرکت در برخی از سازمان ها واداره جات مانند آموزش وپرورش ، جهاد سازندگی و… که نیاز به همکاری شرکت در انجام امور خود داشته اند مثل تعمیرات سخت افزاری ونرم افزاری ، ایجاد شبکه های LAN و… .

فصل چهارم :مطالب آموخته شده

مطالب آموخته شده در زمینه های مختلفی شامل سخت افزار ، نرم افزار ، شبکه ، طراحی و اینترنت می باشد که در ذیل به شرح آنها پرداخته می شود.

سخت افزار

اسمبل سیستم
این قسمت مربوط به نحوه اتصال قطعات کامپوتر به یکدیگر می باشد که اینکه:
CPU:در قسمت مخصوص به خود بر روی مادربورد قرار می گیرد.پختی روی cpu به ما کمک می کند که در جای گذاری آن اشتباه نکنیم.Fanآن نیز رو پایه هایی که روی مادربورد تعبه شده قرار می گیرد.کابلfan نیز به قسمتی مربوط به خود است متصل می شود که معمولا در اطراف محل cpu قرار دارد ودر کنار آن عبارت cpu fan نوشته شده است.

 

Ram:بر روی اسلات های مربوط به خود بر روی مادر بورد متصل می شود.این اسلات ها معمولا در نزدیکی محل قرار گیری cpu قراردارند.خود اندازه اسلات وپایه های ram نیز ما را در جهت قرار گیری صحیح آن یاری می کنند. البته اسلات های مختلفی جهت قرار گیری ram وجود دارند که بسته به نوع ram بر روی مادر بورد های دیگر مختلف است که شرح آن در قسمت انواع ram آورده می شود.

Power:شامل کابل هایی است که به قطعات کامپیوتر متصل می گردد. بلند ترین پایه به مادر بورد متصل می گردد که تغذیه مادر بورد از آن است . در مادر بورد هایی که cpu های ریز مانند پنتیوم۴ را ساپورت می کنند کابل چهار تایی دیگری نیز وجود دارد که می بایست بر روی محل مخصوص خود روی مادر بورد متصل شود. نگرانی هم راجع به امکان وصل اشتباه کابلهای مادربورد نیز نباید داشت چراکه اسلات های دیگری با این مشخصات وجود ندارد. سایر کابل های power نیز به قطعات جانبی مانند harddiskوfloppydisk و cdromو fanها متصل می گردد. نکته ای که باید توجه کرد این است که سیم زرد کابل برای هارد و سی دی رام بایستی گوشه آنها قرار گیرد.
کارورزی شرکت همراه سیستم در گز

 

فصل اول : معرفی محل کارورزی

شرکت همراه سیستم درگز مرکب از یک شرکت کامپیوتری وIsp خط E1 این شهرستان می باشد.این شرکت خصوصی بوده و وابسته به هیچ سازمان دیگری نمی باشد که مدیر عامل وصاحب آن جناب آقای مهندس آرش اقبالی می باشد.عموم کارهایی که در این شرکت صورت می گیرد بطور کلی کارهای کامپوتری من جمله طراحی ، آموزش، فروش

وتعمیرکامپیوتروکلیه کارهای کامپیوتری دیگر میباشد.علاوه براین دارای کافی نت وگیم نت نیز می باشد. این شرکت مرکزIsp خط E1 شهرستان درگز نیز می باشد که شهرستان را تحت پوشش خود دارد.سرعت این خطKb 128 می باشدکه پرسرعت ترین خط دیتا درگز می باشد. به عنوان اولین شهرستان غیر مرکزی ایران می باشد که اینترانت تبیان درآن افتتحاح شده است. مسلما فروش اکانت و مابقی مسائل مربوطه نیز دراین شرکت به طبع Isp بودنش نیز صورت می گیرد.از دیگر کارهای متفرقه شرکت ایجاد شبکات اداری ،ارائه خدمات من جمله بانک cd وطراحی صفحات web ،طراحی های گرافیکی ،متنی و… نیز می باشد.

فصل دوم :گزارشات هفتگی

هفته اول

این هفته آغاز دوره کارورزی در مورخ۳ /۵ / ۸۵ بود . در اولین روز کارورزی طی جلسه ای با مدیریت شرکت آقای اقبالی مقرر شد صبح ها از ساعت ۹ الی ۱۳ و عصرها ز ساعت ۱۸ الی ۲۱ در شرکت حاضر شوم . به علت این که من قبلا در این شرکت در دوره های خاصی کار کرده بودم نیازی به معارفه یا تعیین موقعیت وجایگاه ونوع مسئولیت نبود. البته این هفته مصادف بود با مرخصی آقای حقی مسئول کارهای سخت افزار شرکت یعنی همه کاره شرکت در نبود آقای آرش اقبالی .. در این هفته من در نبود آقای حقی یک سیستم اسمبل کردم یه سیستم پنتیوم ۵ .. کمی سخت بود ولی بدلیل تجربه ای کم و بیش تونستم بخوبی از عهده کارها بربیام.
البته این کارو از ساعت ۸ تا ۱۱ شب انجام دادم که یه رکورد خوب واسه شروع بود.

هفته دوم

این هفته بر عکس هفته قبل خیلی خوب نبود چون آقای حقی اومده بود و در واقع یه آقا بالاسر واسه یکی که یه عمل جراحی ۳ ساعته انجام داده خیلی بد بود این کارو بکن اون کارو بکن هی چرا بیکار نشستی و .. درست بلایی که هفته اول باید سر همه بیاد سر ما هفته دوم اومد تازه واسه یه کسی که یه عمل جراحی ۳ ساعته را با موفقیت کامل پشت سر گذاشته.. البته من و آقای حقی با هم دوستیم و اون از این موقعیت واسه حال گیری استفاده میکرد. خلاصه کارهای سخت که میگن رو دوش ما بود البته از لحاظ یادگیری هفته خوبی بود چون خیلی چیزها از آقای حقی یاد گرفتم .. البته همه این کارها رو با نظارت اون انجام میدادم و از تجربه اون هم استفاده میکردم خلاصه واسه شروع به طور کامل آموزش اسمبل کردن اصولی و رعایت نکات کوچک اما فاجعه آمیز بررسی ریسک ها و مواجه شدن با ابهامات رو کارکردیم البته همه این کارها در قالب انجام کارهای روزانه انجام میشد.

هفته سوم

هفته بدی نبود ویندوز تمام سیستمهای کافی نت عوض شد و اطلاعات اضافی از روی سیستمهای حذف شد کار آموزشی خوبی بود چون هشت تاسیستم با قطعات سخت افزاری مختلف و در واقع کار با setup های مختلف باعث شد نکات جدیدی یاد بگیرم درکنار اینکارهاتونستم شبکه کردن رو تقریبا کامل یاد بگیرم این شامل نصب کارتهای شبکه ، وارد کردن ipهاو تست اتصال ، نصب Easy cafe وراه اندازی آن بر روی سیستم های کافی نت،کار سختی نبودالبته همه این کاره در کنار کارهای روزانه از جمله اسمبل کردن سیستم های جدید ، نصب ویندوز و نظافت بود.

هفته جهارم

دیگر روان شده بودم و تمامی کارها را بدون مشکل انجام میدادم و دیگر ترس هم نداشتم . در غیاب آقای حقی خانم رمضان نژاد (منشی و حسابدار شرکت) کارهای روزانه ام را برایم شرح می داد که کدام سیستم ها نیاز به تعویض ویندوز دارد چه سیستمی با کدام مشخصات و با کدام کیس باید بسته شود ومن بعد از یادداشت کردن دست به کار می شدم و درپایان آنها را به خانم رمضان نژاد تحویل میدادم . در ضمن یه نفر دیگه هم به جمع ما اضافه شده بود یه کارآموز جدید البته این کارآموز نسبت به من وآقای حقی خیلی سطحش پایین

بود ولی کنجکاوی و سوال کردن از خصوصیات مثبت این کار آموز بود کمی راحت شده بودم حداقلش از نظافت و دستورات آقای حقی راحت شده بودم البته یه مسئولیت دیگه رو دوشم اضافه شده بود من باید همه اون چیزایی که یاد گرفته بودم و یاد داشتم رو به این کارآموز یاد بدم البته این کارآموز قدرت یادگیریش خیلی بالا بود و این باز خودش خیلی خوب بود ما یه تیم کامل شده بودیم .. یه اتفاق مهم تو این هفته این بود که ما باید یه کیس دولتی که محتویاتش یه سیستم پنتیوم ۲ بود روبه یه سیستم پنتیوم تری تبدیل میکردیم البته این کیس خیلی کوچک بود و هیچ مادربوردی توش جانمیگرفت وباید تغییرات کلی تو بدنه انجام میشد که چون بدنه این کیس پر بود از برچسب های سازمانی و بعد از کلی اره کاری تونستیم مادربورد مناسب رو قرار بدیم.

هفته پنجم

این هفته دوباره آقای حقی مرخصی بود و من دست تنها ، سرم خیلی شلوغ بود کلی سیستم واسه نصب ویندوز ، سه یا چهارتا هارد واسه رفع مشکلات و یا فرستادن واسه گارانتی و مهمتر از همه دو سیستم جدید که باید اسمبل میشدن در ضمن سیستم خودم هم ویروسی شده بود و نزدیک بود تمام اطلاعات من از بین بره اونقدر سرم شلوغ شده بود که یکی تونست از اتاق سخت افزار یه cpu 1700 celeron برداره البته فهمیدم کی بود ولی نتونستم ثابت کنم و ازش پس بگیرم خلاصه ۴۰۰۰۰هزار تومان رفت تو پاچم اینم شد ضمینه یه دردسر دیگه، تموم هفته تو خماری اون ۴۰۰۰۰ هزار بودم البته قرار شد که از پروژه ای که واسه اونا می نویسم کم کنن.

اینم یه تجربه بود که البته خیلی گرون تموم شد . بالاخره با کلی دردسر تونستم همه چیرو جمع جور کنم و به کارهای محوله برسم و در ضمن حواسم رو کافی نت هم باشه.

هفته ششم

تو این هفته خودم و از سخت افزار و اتاقش دور نگه داشتم و تا وقت پیدا میکردم پشت سرور میشستم و شروع میکردم از سایتهای مختلف دانلود نرم افزار وآموزش برنامه نویسی . تونستم حدودا ۵۰۰ مگابایت فیلم آموزشی ASP.NET به زبانهای VB , C# ودر کنار اونها آموزش تکنیک Ajax
در .NET رو دانلود کنم که میتونم با ترجمه و صداگذاری دوباره یه پول خوب به جیب بزنم ..

این هفته هفته خوبی بود چون تونستم از فرصت بدست اومده نهایت استفاده رو ببرم ..
البته فاصله گرفتن من از اتاق سخت افزار بیشتر به این دلیل بود که این هفته مصادف بود با اعلام نتایج کنکور یعنی کار سخت افزاری تعطیل و شروع به جستجوی نتایج کنکور واسه اینو اون چه صحنه های بود یکی خنده یکی گریه یکی هم عین خیالش نبود یکی مثل ما..

هفته هفتم

تو این هفته علاوه بر کارهای تکراری البته هرروزش یه چیز تازه یاد میگرفتیم بعد از انجام کلی کار تکراری،کارهای دیگه ای داخل شهر یا خارج شهر انجام میدادیم از جمله شبکه چندتا سیستم تو یکی از بخشهای درگز و یا رفع مشکلات داخل خونه مشتریان ، گرفتن پول باقی مانده از مشترکین خط اینترنت ، ارائه کارت های اینترنت جدید ، آموزش کار با پارتیشن مجیک که میتونم بگم خیلی خوب بود .

هفته هشتم

هفته آخر واسه آدم خیلی سخته . سخته چون از یه طرف دوس نداری تیمی که تو این دوره باهاشون بودی رو ترک کنی و از یه طرف میخوای زودتر این کارورزی هم تموم شه . سخته چون دیگه حوصله کارای تکراری که هرروز باید انجام بدی رو ندرای و یا می ترسی که به اندازه کافی از این فرصت استفاده نکردی و تجربه عملی کافی بدست نیاوردی . سخته چون کم کم باید فکر کامل کردن گزارش کارورزی باشی اینم یه دردسره دیگه .سخته که دیگه عنوانی تو شرکت نداشته باشی و خیلی چیزای دیگه . خوب با این احوال ما یعنی منو اون یکی کارورز دیگه اومدیم تمام کارهایی که تو این چند هفته نکرده بودیم انجام دادیم . من شدم کسی که کارتهای اینترنت مشکل دار رو بررسی و رفع اشکال میکرد . روی میز میشستم و

منتظر تلفن میشدم یکی زنگ میزد میگفت آقا این کارت مشکل داره ارور میده اگه مشکل مربوط به ما بود خوب ما با کمک یه نرم افزار که مخصوص اکانت ها بود مشکل رو رفع میکریم و اگه ارور از خود سیستم طرف بود با کمک بچه ها ارور بررسی و مشترک رو راهنمایی میکردیم . یه کار دیگه که میشه گفت ناتموم موند دانلود انواع نرم افزار های امنیتی برای کافی نت بود . روز آخر هم اومدیم دکوراسیون شرکت و بهم زدیم و از نو سیستم ها رو چیدیم و ویندوز عوض کردیم و شبکه کردیم که میشه کفت آموزشی کاملا عملی بود . اونجا بود که من با تست تر یا تست کننده کابل شبکه که چک میکرد ترتیب رنگها درسته و سیمها کامل اتصال داره با سوکت کار کردم .
فصل سوم : فعالیت های انجام شده ومسئولیت ها

فعالیت های اینجانب دراین شرکت شامل اسمبل کردن،تعمیر سخت افزاری ونرم افزاری سیستم ها بود. همچنین مسئولیت اداره کافی نت شرکت ونظارت بر کار سیستم ها وشبکه کردن آنها نیز بر عهده بنده بود. در مواردی هم که نیاز به آموزش بود و آموزش در زمینه معلوات بنده بود نیز همکاری داشتم.رفع اشکال از سیستم های مشتریان من جمله پارتیشن بندی،نصب ویندوز،نصب انواع نرم افزارهای مورد نیاز ودرخواست مراجعان، اسمبل کردن انواع سیستم های PENTIUM،AMD و…ومشورت با مراجعین جهت خرید سیستم و… .

زمینه های آموزش

۱- اینترنت:جستجو در اینترنت ، معرفی سایت های مختلف کاربردی ، انواع روش های دانلود ، ثبت نام در سایت های مختلف ، کار با سایت های مختلف ، تکنیک های جستجو و… ۲- سخت افزار: اسمبل کردن سیستم ، معرفی انواع سخت افزار ها وشرح کار هر یک از آنها ، تکنیک های اسمبل کردن ، تعمیر سخت افزار های قابل تعمیر مانند fan ، power ، CDRom و … ، سازگاری سخت افزار ها تا حد ممکن برای افزایش سرعت وکارکرد بهتر سیستم و… ۳-سیستم عامل وsetup: نصب ویندوز وگزینه های مختلف آن ، تکنیک های نصب آن ، setup سیستم که تنظیمات اولیه واساسی سیستم در آنجا صورت می گیرد ، کار با ویندوز وقسمت های مختلف آن ۴- انواع نرم افزار های کاربردی مانند photoshop word autocad وسایر نرم افزارهای ریز و درشت دیگر

فعالیت ها

۱- سخت افزار: اسمبل کردن سیستم ، تعمیر سیستم ۲- نرم افزار : کار با نرم افزار های مختلف من جمله نرم افزار های پر کاربردی مانند word،photoshop،نرم افزار های مرتبط با شبکه مانند EasyCafe،نصب انواع نرم افزار بر روی سیستم ها شامل MultiMedia،AntiVirus،Graphic و مانند اینها ۳- آموزش که شرح کامل آن در بالا ذکر شد.

مسئولیت ها :
۱- سخت افزار که در بالا به آنها ذکر شد ۲- مسئولیت سیستم های کافی نت درقبال خرابی های نرم افزاری وسخت افزاری ۳- مسئولیت در قبال سیستم هایی که به مشتریان فروخته می شد ۴- نماینده شرکت در برخی از سازمان ها واداره جات مانند آموزش وپرورش ، جهاد سازندگی و… که نیاز به همکاری شرکت در انجام امور خود داشته اند مثل تعمیرات سخت افزاری ونرم افزاری ، ایجاد شبکه های LAN و… .

فصل چهارم :مطالب آموخته شده

مطالب آموخته شده در زمینه های مختلفی شامل سخت افزار ، نرم افزار ، شبکه ، طراحی و اینترنت می باشد که در ذیل به شرح آنها پرداخته می شود.

سخت افزار

اسمبل سیستم
این قسمت مربوط به نحوه اتصال قطعات کامپوتر به یکدیگر می باشد که اینکه:
CPU:در قسمت مخصوص به خود بر روی مادربورد قرار می گیرد.پختی روی cpu به ما کمک می کند که در جای گذاری آن اشتباه نکنیم.Fanآن نیز رو پایه هایی که روی مادربورد تعبه شده قرار می گیرد.کابلfan نیز به قسمتی مربوط به خود است متصل می شود که معمولا در اطراف محل cpu قرار دارد ودر کنار آن عبارت cpu fan نوشته شده است.

Ram:بر روی اسلات های مربوط به خود بر روی مادر بورد متصل می شود.این اسلات ها معمولا در نزدیکی محل قرار گیری cpu قراردارند.خود اندازه اسلات وپایه های ram نیز ما را در جهت قرار گیری صحیح آن یاری می کنند. البته اسلات های مختلفی جهت قرار گیری ram وجود دارند که بسته به نوع ram بر روی مادر بورد های دیگر مختلف است که شرح آن در قسمت انواع ram آورده می شود.

Power:شامل کابل هایی است که به قطعات کامپیوتر متصل می گردد. بلند ترین پایه به مادر بورد متصل می گردد که تغذیه مادر بورد از آن است . در مادر بورد هایی که cpu های ریز مانند پنتیوم۴ را ساپورت می کنند کابل چهار تایی دیگری نیز وجود دارد که می بایست بر روی محل مخصوص خود روی مادر بورد متصل شود. نگرانی هم راجع به امکان وصل اشتباه کابلهای مادربورد نیز نباید داشت چراکه اسلات های دیگری با این مشخصات وجود ندارد. سایر کابل های power نیز به قطعات جانبی مانند harddiskوfloppydisk و cdromو fanها متصل می گردد. نکته ای که باید توجه کرد این است که سیم زرد کابل برای هارد و سی دی رام بایستی گوشه آنها قرار گیرد.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 25 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد