دانلود فایل پاورپوینت استان خوزستان

PowerPoint قابل ویرایش
63 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت استان خوزستان توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت استان خوزستان قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

موقعیت جغرافیائی

استان خوزستان با وسعت ۶۷۰۰۰ کیلومترمربع معادل ۶۷۰۰۰۰۰ هکتار، درجنوب غرب کشور قراردارد و پایین ترین بخش حوزه آبریز رودخانه های کرخه ، دز ، کارون ، جراحی ، مارون و زهره را شامل می شود. اراضی حاصلخیز دشتهای وسیع خوزستان نتیجه رسوب گذاری این رودخانه ها است و متناسب با نوع و کیفیت تشکیلات زمین شناسی ارتفاعات حوزه های فوق جنس و کیفیت خاک های اراضی دشتهای خوزستان متفاوت است.

اسلاید ۲ :

بارندگی

 

متوسط بارندگی درجنوب غربی استان کمتر از میزان بارندگی سایرمناطق و درحدود ۱۵۰ میلی متر درسال است . افزایش بارندگی در دوجهت جنوب به شمال  و از غرب به شرق افزایش می یابد و تغییرات آن در دشتها کم و درمناطق کوهستانی بیشتراست . میزان بارندگی سالانه در ارتفاعات زاگرس به حدود ۱۰۰۰ میلی متر نیز می رسد.

اسلاید ۳ :

خاکشناسی و طبقه بندی اراضی

براساس مطالعات خاکشناسی و طبقه بندی اراضی تاکنون درحدود ۱۷۸۶۹۴۲ هکتار ازاراضی دشتهای استان موردمطالعه خاکشناسی قرارگرفته است . حدود ۷۳۰۰۰۰  هکتار ازکل اراضی مطالعه شده جزء اراضی مستعد کشاورزی و درکلاسها I ،  II و III  قرارگرفته اند . بخش عمده ای ازاراضی کلاسهای IV ،  V و VI نیز در صورت اجرای طرحهای زهکشی و اصلاح اراضی می تواند مورد بهره برداری قرارگیرد ، لذا دراستان خوزستان خاک عامل محدود کننده ای برای توسعه کشاورزی محسوب نمی گردد .

اسلاید ۴ :

منابع آب

 

استان خوزستان ازنظرمنابع آب بسیارغنی است . وجود رودخانه های کارون ، دز ، کرخه ، جراحی ، مارون و زهره با حجم آبدهی سالانه حدود ۳۰ میلیارد مترمکعب شرایطی را فراهم نموده است که درحال حاضر در حدود ۹ میلیارد مترمکعب ازمنابع آب بهره برداری می شود.در برخی از دشتهای استان  امکاناتی برای توسعه و بهره برداری از  آب زیر زمینی وجود داردو در صورت نیاز می تواند مورد مصرف کشاورزی قرار گیرد.

اسلاید ۵ :

جنگل

مساحت عرصه جنگل دارای ۱ تا ۵ درصد پوشش درختی حدود ۱۰۵۶۲۸۳ هکتار برآورد شده است و درچهارکمربند گیاهی و اقلیمی به جدول صفحه بعد طبقه بندی  شده اند.

اسلاید ۶ :

مراتع استان

دراستان خوزستان ۲۳۰۸۰۷۹ هکتار مراتع ، قشلاق ، میان بند و ییلاق مورد استفاده چرای دام قرار دارد و ۲۱ تیپ مرتعی درآن شناسائی شده است . وضعیت مراتع فقیر تا بسیار فقیر با گرایش منفی ارزیابی شده است این مراتع به اضافه زیراشکوب جنگل ها به مساحت ۱۰۵۶۲۸۳ هکتار جمعا” حدود ۳۳۶۴۳۶۲ هکتار و یا ۴۸ درصد اراضی استان را تشکیل می دهد و ظرفیت تعلیف ۱۶۰۰۰۰۰ واحد دامی را برای مدت ۳ ماه دارد . درصورت اجرای برنامه های اصلاح و احیاء مراتع و انجام مدیریت صحیح مراتع ، می توان ظرفیت تعلیف دام را تا حدود  ۷۸۰۰۰۰۰ واحد دامی ارتقاء داد.

اسلاید ۷ :

وضعیت کشاورزی استان

خوزستان در افق ۱۴۰۰

 

افزایش سطح زیرکشت محصولات زراعی و باغی باتوجه به وفور منابع آب و خاک دراستان خوزستان در حد قابل ملاحظه ای امکان پذیر است. جهت  توسعه سطح زیرکشت دراستان خوزستان خاک عامل محدوده کننده نیست و می بایستی روی منابع آب استان و به خصوص راندمان آبیاری سرمایه گذاری نمود .

اسلاید ۸ :

همانطورکه ملاحظه می شود ، درصورت ارتقاء راندمان‌ آبیاری به۵۰  درصد ودر نتیجه  صرفه جوئی در مصرف آب ، سطح زیرکشت محصولات آبی را می توان از ۶۰۳ هزار هکتار به بیش از یک میلیون هکتار و به عبارت دیگر تا حدود ۶۰ درصد افزایش داد این کار مستلزم سرمایه گذاری در زمینه های تجهیز و نوسازی اراضی ، پوشش انهار و ایجاد شبکه های آبیاری و زهکشی میباشد.                      

اسلاید ۹ :

تولید محصولات کشاورزی

دربرنامه توسعه کشاورزی استان خوزستان ، بخش عمده ای از افزایش تولید ناشی از  توسعه سطح زیرکشت و بخشی نیز به افزایش عملکرد در واحد سطح مربوط می شود.

اسلاید ۱۰ :

درصورت احداث سدها و تاسیسات پیش بینی شده در افق ۱۴۰۰ ، امکان بهره برداری تا ۸/۱۹ میلیارد مترمکعب امکان پذیر است.                 

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 63 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد