دانلود فایل پاورپوینت امنیت گوشی

PowerPoint قابل ویرایش
40 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت امنیت گوشی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت امنیت گوشی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

از انجایی که بحث SECURITY ، مشکلات و راه حلهای آن بخش قابل توجهی از مشکلات گوشیهای نوکیا و بخصوص سری BB5 را تشکیل میدهد و حقیقتا” بیش از ۸۰ درصد از تعمیرکاران این رشته یا اصلا” اطلاعاتی در این مورد ندارند و یا دانستنیهایی ناچیز دارند به همین دلیل اغلب در رفع اینگونه مشکلات گیج شده و راه حلهای مختلف دیگران نیز در نهایت حتی اگر مشکل را برطرف کند درک صحیحی از این مبحث برای انان ایجاد نمیکند.

اسلاید ۲ :

ابتدا شرح چند اصطلاح

SECURITY چیست ؟
SECURITY را در ذهن خود منطقه ای تصور کنید که همیشه محل جنگی بوده است که یک طرف ان طراحان و سازندگان آن و در طرف دیگر پروگرمرها و سازندگان باکسهای تعمیراتی قرار دارند.
و در هر زمان موفقیت در این جنگ از آن یک طرف بوده است که البته در مورد گوشیهای سری BB5 معمولا” طرف اول پیروزی بیشتری داشته است
SECURITY منطقه ای است که قسمتهای حیاتی گوشی در ان قرار گرفته و از امنیت بسیار بالاتری نسبت به دیگر قسمتها برخوردار است

اسلاید ۳ :

و همین امنیت باعث شده است که پروسه هایی همانند آنلاک ، تغییر سریال و … همیشه ( بخصوص برای سری BB5 ) برای طرف دوم همراه با مشکلات زیاد و گاها” دور از دسترس باشد.
البته این نکته را نیز فراموش نکنید که کمتر گوشی پیدا میشود که حفره امنیتی ( Security hole ) نداشته باشد . منتها پیدا کردن آن نیز کاری بسیار دشوار است.
بخش امنیتی گوشی ( SECURITY AREA ) از لحاظ تخصصی شامل چندین بخش مختلف میباشد
ما در این بحث این بخش را به دو قسمت که با ان سر و کار داریم تقسیم میکنیم: IMEI و (PM Area (Simlock

اسلاید ۴ :

تقریبا” اغلب مشکلات SECURITY AREA به این دو قسمت مربوط میشود
(IMEI (International Mobile Equipment Identity ، یک شماره منحصر به فرد بین المللی برای هر گوشی بوده و از سطح امنیتی بسیار بالایی در سری BB5 برخوردار است. هر گونه آسیب و یا تغییر احتمالی در ان مشکلاتی را برای گوشی ایجاد میکند
(PM (permanent memory ، بخشی که اطلاعاتی حیاتی از گوشی همچون شبکه ، شارژ و … در ان قرار دارد. شامل فیلدهای مختلف است که مهمترین آن فیلد ۳۰۸ میباشد. فیلد ۳۰۸ شامل اطلاعات منحصر به فرد گوشی بوده و به همراه IMEI جزو مواردی است که نرم افزار های تعمیراتی اقدام به بکاپ گیری از ان میکنند

اسلاید ۵ :

PM مودیفای شده چیست؟

همانطور که اشاره شد بخش PM شامل فیلدهای مختلف بوده که تعداد این فیلدها در گوشیهای مختلف متفاوت است
حال اگر ما فیلد ۳۰۸ را که مهمترین و منحصر به فردترین فیلد این بخش هست از بقیه جدا کنیم ، چیزی که باقی میماند ، همان پی ام مودیفای شده (Modified PM) خواهد بود.
جهت تهیه این پی ام میبایستی به صورت فول ( Full Area ) از بخش پی ام Read گرفت و سپس فایل ایجاد شده را توسط برنامه Notepad باز نموده و فیلد ۳۰۸ ان را که به صورت [۳۰۸] شروع میشود تا پایان فیلد حذف کرده و سپس ذخیره کنید.

اسلاید ۶ :

SX4 چیست؟

SX4 Authorization در واقع یک نوع تاییدیه از طرف سرور جهت رایت PM میباشد . سرویس SX4 بعد از چک کردن گوشی و بخصوص بخشهای حیاتی IMEI و PM 308 اجازه رایت PM را صادر میکند.
پس توجه داشته باشید که PM 308 قبل از عملیات SX4 و بدون نیاز به اجازه ان رایت میشود ولی Modified PM بعد از عملیات SX4 قابل رایت بوده و نیاز به اجازه ان دارد.
بنابراین موفقیت در انجام عملیات SX4 Authorization مستلزم سلامت کامل بخش Simlock و IMEI میباشد.

اسلاید ۷ :

Self Tests چیست ؟

Self Testingبه معنای خود ازمایی ، در واقع آزمایش گوشی توسط دستگاه توسط ارسال و دریافت پارامترهای نرم افزاری و نمایش نتیجه با استفاده از اصطلاحاتی همانند Passed ,Unknown test ,No Response و … میباشد.
توجه داشته باشید که سلامت کامل گوشی حتی با وجود یک مورد نتیجه غیر از Passed ، تایید نمیشود.

اسلاید ۸ :

فایل Erase چیست ?

در واقع فایل ایریز چیزی نیست جز آدرسهایی که برنامه از طریق انها بخشهای مربوطه را ایریز میکند. تفاوت استفاده از فایل ایریز با ایریزی که برنامه قبل از رایت فلش انجام میدهد در این است که با انتخاب دستور فلش ، برنامه فقط منطقه مربوط به فلش ( flash Area ) را اریز کرده و فایل جدید را در ان بخش رایت میکند ولی استفاده از فایل ایریز باعث میشود که نه تنها flash Area بلکه IMEI Area و PMM Area نیز ایریز شده و سریال گوشی به حالت پیش فرض خود یعنی ?۱۲۳۴۵۶۱۰۶۵۴۳۲۱ در آید و قسمت PM گوشی و طبیعتا” بخش Simlock نیز پاک شود

اسلاید ۹ :

RPL چیست ؟

همانطور که اشاره شد اطلاعات موجود در بخشهای IMEI و PM308 ، اطلاعاتی منحصر به فرد برای هر گوشی میباشد و شما نمیتوانید این اطلاعات را از گوشی دیگر گرفته و روی گوشی خود رایت کنید.
RPL در واقع فایلی شامل این دو بخش حیاتی برای گوشی میباشد که توسط سرور نوکیا و با استفاده از فایل ASK که حاوی اطلاعات مورد نیاز گوشی شما برای سرور میباشد ، محاسبه میگردد.
جهت دریافت فایل RPL شما میبایستی توسط نرم افزار فایل ASK را از روی گوشی خوانده و به یکی از سرویس دهندگان ارسال کرده فایل RPL مخصوص ان گوشی را دریافت کنید.
توجه داشته باشید که اگر شما حتی فقط یکی از دو بکاپ فوق را نداشته باشید ، حتی اگر بکاپ دیگر را داشته باشید ، به کار شما نمی آید و میبایستی اقدام به دریافت فایل RPL کرده و از ان استفاده کنید.
ضمنا” شما به هر تعداد میتوانید از این فایل برای گوشی مورد نظر استفاده کنید و محدودیتی برای استفاده از ان نیست

اسلاید ۱۰ :

بررسی ایرز کامل بخش امنیتی گوشی تا ترمیم کامل آن مرحله به مرحله برای دو نمونه گوشی یکی دارای سیستم عامل سیمبین ( N73 ) و دیگری دارای سیستم عامل جاوا ( ۳۵۰۰ ) انجام میدهیم.

توجه: تقریبا” کلیه عملیات توسط باکس J.A.F انجام گرفته است
گوشی مدل N73 با سیستم عامل سیمبین و کاملا” سالم.
(۱) بعد از گرفتن بکاپهای rpl و pm از گوشی ، گوشی را توسط فایل ایریز BB5Erase_universal_RAP.bin فول ایریز کرده و با اخرین ورژن فول فلش میکنیم.
وضعیت گوشی بعد از ایریز و فلش کامل:
بدون سیم کارت گوشی به صورت نرمال بالا می آید.
network گوشی مشکل دارد.
شارژ گوشی با نمایش پیغام not charging ایراد پیدا کرده است.
سریال گوشی به صورت پیش فرض ?۱۲۳۴۵۶۱۰۶۵۴۳۲۱ در امده است.
گوشی با سیم کارت پیغام sim card not valid را نمایش میدهد

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 40 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد