دانلود فایل پاورپوینت بررسی نقش خریدهای الکترونیکی در کاهش تقاضای سفر در شهر تهران و ارائه راهکارهای توسعه آن

PowerPoint قابل ویرایش
19 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت بررسی نقش خریدهای الکترونیکی در کاهش تقاضای سفر در شهر تهران و ارائه راهکارهای توسعه آن توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت بررسی نقش خریدهای الکترونیکی در کاهش تقاضای سفر در شهر تهران و ارائه راهکارهای توسعه آن قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

امروزه یکی از مشکلات و معضلات زندگی شهری، ازدحام ترافیک و سختی رفت و آمد در سطح شهرها به ویژه کلانشهرها میباشد، در سال های اخیر خرید اینترنتی به عنوان یکی از راهبردهای مدیریت تقاضای حمل و نقل مطرح شده و با پیشرفت فنآوری و سیستم های اطلاع رسانی و ارتباطی مرتبط میباشد.

اسلاید ۲ :

یکی از مشکلات و معضلات زندگی شهری، ازدحام ترافیک و سختی رفت و آمد در سطح شهرها به ویژه شهرهای بزرگ است. عوارضی مانند آلودگی محیط زیست، بحران سوخت، افزایش مرگ و میر و جراحات ناشی از تصادفات رانندگی از جمله اثرات مستقیم و آشکار افزایش سفرهای حمل و نقلی است.

اسلاید ۳ :

مدیریت تقاضای حمل و نقل شامل تمام سیاست ها و اقدام هایی میشود که تقاضای حمل و نقل را به گونه ای تغییر میدهند که باعث استفاده کارآمدتر از امکانات و تسهیلات موجود و بدین ترتیب، کاهش مسئله ترافیک و عوارض آن شود.

اسلاید ۴ :

از جمله روش های کاربردی مدیریت تقاضای سفر میتوان به مواردی از قبیل اعمال سیاست های قیمت گذاری برای محدوده ای از شهر و یا قیمت گذاری پارکینگ، تغییر ساعت بعضی از فعالیت ها، توزیع کاربری زمین به نحوی که حجم و طول سفرها کاهش یابد، استفاده از سیستم های الکترونیکی و شبکه ای به جای انجام سفر و… اشاره نمود.

اسلاید ۵ :

در بعضی از مناطق خرید اینترنتی حتی شاید باعث افزایش مسافت طی شده (وسیله نقلیه – مایل) نیز بشود. دلیل این افزایش جایگزینی سفرهای خریدی که با استفاده از دوچرخه و یا پیاده صورت میگیرد با سفر وسایل نقلیه ای مانند ون است که به منظور تحویل کالا انجام میشود.

اسلاید ۶ :

فردی شاغل که برای انجام وظایفش حقوق میگیرد، بخشی یا تمام وظایفش را در محلی دور از محل اصلی کار (شرکت، سازمان و…)، انجام دهد تا از تعدد رفت و آمد به آن محل بکاهد.

اسلاید ۷ :

عواملی مانند سن، تجربه کاری بیشتر از ۵ سال در شغل فعلی، فاصله بیشتر از ۱۰ کیلومتر بین منزل و محل کار، استفاده از وسایل نقلیه همگانی، نگرش مثبت درباره آثار دورکاری بر سلامت روحی خانوار و عملکرد کاری، بر میزان دورکاری می افزایند.

اسلاید ۸ :

در شهر تهران در صورت انجام دورکاری تقاضای سفر کاری، نفر- کیلومتر، وسیله نقلیه- کیلومتر، هزینه ریالی سفر، مصرف سوخت، آلودگی زیست محیطی و هزینه کلی سفر کاهش می یابد و در ضمن دورکاری باعث کاهش تراکم ترافیک در ساعات اوج، کاهش استفاده از وسیله نقلیه شخصی و انتخاب مقصد نزدیکتر به منزل در سایر سفرها میگردد.

اسلاید ۹ :

بررسی تأثیر توسعه ی خدمات از راه دور که در حال حاضر در شهر تهران در حال اجرا هستند مانند اثرات بانکداری الکترونیک بر روی شاخص های ترافیکی.

انجام مطالعاتی به منظور بررسی تأثیر توسعه گسترش خرید الکترونیک در فروشگاه های بزرگ چند منظوره مانند فروشگاه شهروند و رفاه و اثرات آن بر روی حضور فیزیکی خریداران و میزان تقاضای پارکینگ در معابر اطراف این فروشگاهها.

تدوین مطالعاتی در خصوص بررسی تأثیر توسعه خدمات خرید از راه دور در مورد کالاهای خاص بر روی حجم سفرهای انفرادی به مناطقی از شهر تهران که مراکز عمده فروش آن کالا هستند. به عنوان مثال میتوان تغییرات ایجاد شده در حجم سفرهای انفرادی در معابر اطراف میدان انقلاب ناشی از توسعه ی خرید از راه دور کالای کتاب را نام برد.

اسلاید ۱۰ :

تعریف لوایح و سطوح مختلف بحران و تهیه سناریوهای مناسب برای مقابله با شرایط اضطرار یکی از ضرورت هایی است که در جهت ایجاد قابلیت اطمینان سیستم و جلوگیری از تضییع حقوق و زمان مردم مورد نیاز است.

تهیه و ارائه لوایح قانونی به منظور ضرورت توسعه خدمات خرید الکترونیکی در سطح کشور و  الزام دولت و ارگان های مربوطه به تهیه ی برنامه های مرتبط و نظارت بر پیشبرد آنها

ایجاد زیرساخت های لازم و تشویق بنگاه های تجاری به توسعه استفاده از خدمات الکترونیکی و  برگزاری همایش ها و سمینارهای لازم برای توجیه اقتصادی آن.

ارائه راهکارهای لازم به منظور تشویق بخش خصوصی به توسعه خرید الکترونیکی، چه از جهت ارائه ایده ها و طرح ها و چه به منظور سرمایه گذاری در این بخش و توسعه ی آن.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 19 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد