دانلود فایل پاورپوینت تعریف بانکداری الکترونیک

PowerPoint قابل ویرایش
25 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت تعریف بانکداری الکترونیک توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت تعریف بانکداری الکترونیک قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

تاریخچه

         در اواخر دهه ی ۱۳۶۰ بانک ها ی کشور به سیستم اتوماسیون عملیات بانکی و رایانه ای کردن ارتباطات خود توجه نشان دادند.حرکت به سمت بانکداری الکترونیکی ازاوایل دهه ی۷۰ آغاز شد.

         در خرداد۱۳۸۱مجموعه مقررات حاکم بر مرکز  شتاب به تصویب رسید. بدین ترتیب اداره شتاب بانک مرکزی در ۱/۴/۱۳۸۱ تاسیس و با هدف فراهم کردن زیر ساخت بانکداری الکترونیکی آغاز به کار کرد. شتاب با ایجاد ارتباط بین دستگاه های خود پرداز سه بانک رسماً متولد شد(بانک­های کشاورزی، توسعه صادرات و صادارت ایران در این طرح حضورداشتند وبانکهای خصوصی سامان وکارآفرین نیزدرخواست کردند که درآزمایش­های اولیه شتاب حضورداشته باشند). درحال حاضربیشتربانکهای ایران بطورمستقیم طرحهای با نکداری الکترونیکی خود را پیش برده و می برند. بانک ملی با طرح سیبا، بانک صادرات با طرح سپهر، بانک رفاه با طرح جاری همراه، بانک کشاورزی با طرح مهر، بانک ملت با طرح جام

        و بانکهای خصوصی با طرح بانکداری ۲۴ ساعته و به صورت مجزا و منفرد، با نکداری الکترونیکی را درحوزه تحت پوشش خود تجربه کرده و می کنند.

اسلاید ۲ :

تعریف بانکداری الکترونیک

        بانکداری الکترونیکی شیوه ای از بانکداری است که در آن مشتری در کلیه ساعات شبانه روز و بدون حضور فیزیکی در شعب بانک با استفاده از سرویس های امن الکترونیکی که بانک در اختیار وی قرار می‌دهد ، از خدمات بانکی استفاده نماید .
برای برخی از مشتریان ، بانکداری الکترونیکی به معنی دسترسی ۲۴ ساعته به موجودی حساب بانکی از طریق دستگاه خودپرداز می‌باشد. در صورتیکه بانکداری الکترونیکی شامل خدمات مختلف بانکی است که به صورت غیر حضوری از طریق درگاه های مختلف ( نظیر پایانه فروش ، اینترنت ، خودپرداز ،تلفن ثابت و همراه و … ) قابل ارایه می‌باشد .

اسلاید ۳ :

مزایای بانکداری الکترونیک

اسلاید ۴ :

مزایای سیستم در سطح ملی
استفاده از بانکداری الکترونیکی موجب کاهش آلودگی هوا ، مصرف سوخت و کاهش ترافیک ( بدلیل عدم نیاز به مراجعه حضوری مشتریان به شعب موسسات مالی ) ، کاهش هزینه های بهداشت و درمان، کاهش هزینه های چاپ اسکناس ناشی از فرسودگی اسکناس و … می‌شود .

مزایا سیستم برای کاربر
کاهش هزینه های رفت و آمد ، جلوگیری از اتلاف وقت ، کاهش احتمال بروز بیماری ( بدلیل عدم نیاز به تماس با پول نقد و کمتر در معرض آلودگی قرار گرفتن ) ، سهولت استفاده از خدمات بانکی ، استفاده بهینه از زمان ، کاهش ریسک مخاطرات امنیتی ناشی از حمل پول نقد (مانند دستبرد ، سرقت، مفقود شدن پول و …)، استفاده از خدمات بانکی بدون محدودیت مکان و زمان و …

مزایا برای موسسه مالی
کاهش هزینه های عملیاتی و هزینه تمام شده خدمات بدلیل عدم نیاز به شعبه فیزیکی ، امکان فعالیت و ارایه خدمات بدون محدودیت مکانی و زمانی ، افزایش منابع ، ممیزی و کنترل ساده تر تراکنش ها ، کاهش مخاطرات امنیتی ناشی از پول رسانی و …

 

اسلاید ۵ :

معایب بانکداری الکترونیک

      خطرهای امنیتی

     در نظام بانکداری جدید افراد می توانند با بدست آوردن رمز اشخاص ازحسابهای آنان برداشت کنند و یا به طورکلی به حسابهای اشخاص حمله یا آنها را ازاعتبار ساقط نمایند. باید گفت که درنظام بانکداری سنتی به دلیل ماشینی بودن سیستم و یادستی بودن آن ،فقط متصدیان اموربانکی به حسابهای مشتریان دسترسی داشتند و از این نظر میزان این نوع خطرهای امنیتی برای حسابهای افراد و شرکتها بسیارپایین بود .از طرفی سوء استفاده از ضعف های امنیتی بانک ها و ناآگاهی کاربران می تواند باعث نفوذ هکرها به حساب های بانکی شود.

 

اسلاید ۶ :

مقایسه بانکداری سنتی و الکترونیکی

اسلاید ۷ :

همراه بانک

امروزه تعداد کسانی که از تلفن همراه برخوردار بوده و از آن استفاده می کنند بسیار زیاد بوده و هر روز درحال افزایش  است «همراه بانک» سامانه ای است که با طراحی و تولید نرم‌افزاری تحت زبان برنامه‌نویسی جاوا، آندروید، ویندوز موبایل و آی او اس اپل صورت گرفته‌است تا متقاضیان با استفاده از آن خدمات متنوعی دریافت‌کنند. شما با نصب نرم افزار لازم بر روی تلفن همراه خود،می توانید خدمات بانکداری الکترونیکی را در طول شبانه روز از طریق تلفن همراه دریافت نمایید.

خدمات همراه بانک

– پرداخت قبوض.

– تائید مبلغ چک.

– اعلام چک برگشتی.
– اعلام مانده حساب.

– دریافت چند گردش آخر حساب.

– خرید شارژ سیم کارت اعتباری ( تالیا و ایرانسل )

– انتقال و حواله وجه فی مابین حسابهای الکترونیک خود و دیگران.

اسلاید ۸ :

تلفن بانک

 

«تلفنبانک» سامانه ای است که مشتریان به وسیله آن می توانند خدمات الکترونیک بانکی را از طریق تلفن ثابت در طول شبانه روز دریافت نمایند.
بسیاری از خدمات و اطلاعاتی که درباره حساب بانکی‌تان به آن نیاز دارید بدون اینکه لازم باشد به بانک مراجعه کنید در اختیارتان قرار دارد. کنترل موجودی حساب، دریافت گزارش گردش حساب، اطلاع از وضعیت چک‌های صادر شده و … بسیاری از خدمات و اطلاعات دیگری که برای استفاده مناسب از حساب بانکی‌تان نزد بانکتان به آن احتیاج دارید، با یک تلفن می‌تواند که در اختیارتان قرار گیرد.

 

اسلاید ۹ :

کد بانک

امروزه تلفن همراه یکی از اجزای جدایی ناپذیر زندگی همه ما شده است. یکی از امکاناتی که بانکداری الکترونیک در اختیار ما قرار داده استفاده از کدهای ussd یا کد بانک است که بر روی تلفن همراه است  و بدون نصب هیچ گونه نرم افزاری بر روی گوشی تلفن همراه ،تنها با گرفتن چند عدد خدمات بانکداری الکترونیک را به ما ارائه میدهد.

با کدهای ussdمی‌توان کارهایی مثل انتقال وجه، اعلام موجودی، خرید شارژ، پرداخت قبوض و حتی پرداخت کمک‌های خیرخواهانه را انجام داد. بعضی از شرکت‌ها و بانک‌های ارایه دهنده این کدها در مواقعی خاص مثل عید فطر گزینه پرداخت فطریه را نیز فعال می‌کنند. محیط ساده کار با این کدها باعث می‌شوند که شما بدون هیچگونه سردرگمی کارهای بانکی خود را به راحتی انجام دهید.

 

اسلاید ۱۰ :

اینترنت بانک

بیشترین موارد دسترسی و خدمات بانکداری الکترونیک از طریق اینترنت بانک میسر است.

خدمات قابل ارائه بر روی سایت بانکداری اینترنتی

حواله منظم

پرداخت اقساط

پرداخت قبوض

امکان ثبت نام عمره

امکان افتتاح حساب الکترونیک

  خرید شارژ سیم کارت اعتباری

امکان دریافت پنج، ده و سی گردش آخر حساب

انتقال وجه  بین بانکی  از طریق سحاب، پایا، ساتنا

امکان غیر فعال سازی ملت کارت در صورت مفقودی و یا سرقت.

امکان دریافت دویست گردش با فرمت مورد نظر شامل Excel, Word, HTML, PDF .•

شناسایی واریز کنندگان وجه به حساب جام از طریق درج نام واریز کننده در صورتحساب

امکان تایید اطلاعات چک از قبیل سریال، مبلغ و تاریخ به منظور اطمینان از صحت عملیات و پیشگیری از جعل چک.

 استعلام وضعیت چک به منظور اطلاع وضعیت برگ های دسته چک اعم از پاس شده، پاس نشده، برگشت شده و …

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 25 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد