دانلود فایل پاورپوینت حسابداری تعهدی ویژه مسئولین مالی دانشگاه علوم پزشکی کاشان

PowerPoint قابل ویرایش
26 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت حسابداری تعهدی ویژه مسئولین مالی دانشگاه علوم پزشکی کاشان توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت حسابداری تعهدی ویژه مسئولین مالی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

دارایی های ثابت مشهود

دارایی های ثابت مشهود به دارایی مشهودی اطلاق می شود که:

 

الف. به منظور استفاده در تولید یا عرضه کالا یا خدمات، اجاره به دیگران یا برای مقاصد اداری توسط واحد تجاری نگهدای می شود ، و

ب. انتظار رود بیش از یک دوره مالی مورد استفاده قرار گیرد.

اسلاید ۲ :

اجزای بهای تمام شده داریی ثابت مشهود

بهای تمام شده یک قلم دارایی ثابت مشهود متشکل از قیمت خرید شامل عوارض گمرکی مالیاتهای غیرقابل استرداد خرید و هر گونه مخارج مرتبط مستقیمی است که برای رساندن دارایی به وضعیت قابل بهره برداری تحمل می شود. برای محاسبه قیمت خرید، تخفیفات تجاری کسر می گردد. نمونه هایی از مخرج مرتبط مستقیم عبارتست از:

 

اسلاید ۳ :

خرید مدت دار دارایی های ثابت

چنانچه ما به ازای یک قلم دارایی ثابت مشهود در مدتی بیش از شرایط معمول خرید اعتباری پرداخت شود، بهای تمام شده آن معادل قیمت نقدی دارایی است. تفاوت بین قیمت نقدی و کل مبالغ پرداختی طی دوره اعتبار به عنوان هزینه تأمین مالی شناسایی می شود.

اسلاید ۴ :

مخارج بعدی دارایی های ثابت

مخارج بعدی مرتبط با دارایی ثابت مشهود تنها زمانی به عنوان دارایی شناسایی می شود که مخارج انجام شده موجب بهبود وضعیت دارایی در مقایسه با استاندارد عملکرد ارزیابی شده اولیه آن گردد.

اسلاید ۵ :

نمونه هایی از بهبود وضعیت که منجر به افزایش منافع اقتصادی آتی می شود  به شرح زیر است:

اسلاید ۶ :

تفکیک زمین و ساختمان

زمین و ساختمان، دارایی های مجزا هستند و نحوه حسابداری آن ها نیز حتی اگر با هم تحصیل شوند، جداگانه صورت می گیرد. زمین معمولاً عمر نامحدود دارد و لذا مستهلک نمی شود. ساختمان عمر محدود دارد و بنابراین دارایی استهلاک پذیر است.

اسلاید ۷ :

زمین

تمام مخارجی که زمین تحصیل شده را برای استفاده مورد نظر آماده می سازد، باید جزء بهای تمام شده زمین منظور گردد. برخی از اجزای مشخص بهای تمام شده زمین عبارتست از:

۱- قیمت خرید ۲- مخارج مربوط به معامله و انتقال سند مالکیت نظیر: کارمزد دلالی، مالیات مستغلات و حق الثبت، ۳- مخارجی که برای استفاده مورد نظر از زمین باید انجام گیرد مانند: مخارج تسطیح، خاکریزی و مخارج تخریب ساختمان فرسوده مستقر در زمین خریداری شده و ۴- مخارج آماده سازی زمین

اسلاید ۸ :

ساختمان

تمام مخارجی که انجام می شود تا مالکیت ساختمان به خریدار انتقال یابد و برای استفاده مورد نظر آماده شود عموماً قابل انتقال به بهای تمام شده ساختمان است.

اسلاید ۹ :

احداث ساختمان توسط واحد

بهای تمام شده ساختمان هایی که واحد تجاری به قصد استفاده خود می سازد باید شامل تمامی مخارجی باشد که به طور معقول به احداث ساختمان های مزبور مربوط می شود. نمونه هایی از این گونه مخارج عبارت است از: مواد و دستمزد مستقیم و غیرمستقیم، حق الزحمه طراحی، مهندسی، مخارج احداث کارگاه و سایر تاسیساتی که در طول دوره ساخت بوجود می آید و همچنین مخارج دیگری که در صورت عدم اجرای این طرح نیازی به انجام آن نبود مانند بیمه و مالیات، تحصیل پروانه ساختمان، استهلاک ماشین آلات و تجهیزاتی که در دوره احداث ساختمان مورد استفاده قرار گرفته است.

اسلاید ۱۰ :

احداث ساختمان از طریق انعقاد پیمان

در مورد ساختمان هایی که از طریق انعقاد پیمان احداث می شود، بهای کل پیمان و مخارج عادی و اساسی که ساختمان را برای استفاده مورد نظر آماده می کند جزء بهای تمام شده ساختمان به حساب می آید.

دارایی هایی نظیر: قفسه بندی، پارتیشن و کتابخانه اگر در ساختمان نصب و نقل و انتقال آن باعث خرابی یا نقص ساختمان شود جزء بنا به حساب می آید و مخارج آن به حساب بهای تمام شده ساختمان منظور می گردد. در صورتی که دارایی های مزبور در بنا نصب نشده باشد جزء اموال منقول محسوب و در حساب اثاثه، منصوبات یا تجهیزات ثبت می شود.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 26 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد