دانلود فایل پاورپوینت رویکرد بهداشت عمومی به جلوگیری از صدمات ناشی از صدمات تراماتیک دندانی

PowerPoint قابل ویرایش
23 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت رویکرد بهداشت عمومی به جلوگیری از صدمات ناشی از صدمات تراماتیک دندانی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت رویکرد بهداشت عمومی به جلوگیری از صدمات ناشی از صدمات تراماتیک دندانی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

q  در سراسر جهان، صدمات علت اصلی مرگ و میر، هم در کشورهای توسعه یافته و هم در کشورهای در حال توسعه به حساب می آیند. اهمیت صدمات از منظر بهداشت عمومی در بریتانیا تشخیص داده شده است و امروزه یکی از اولویت های هدف گذاری شده در برنامه ریزی های بهداشت عمومی انگلستان می باشد (دانشکده بهداشت ۱۹۹۹) (کادر ۱-۱۶).

 

q

 

اسلاید ۲ :

در دندانپزشکی علاقه مندی رو به افزایش کلینیکال و نیز بهداشت عمومی به موضوع صدمات تراماتیک دندانی دیده می شود.

این بخش یک نگاه کلی به اپیدمیولوژی صدمات تراماتیک دندانی خواهد داشت. اثرات این وضعیت برجسته تر نشان داده شده و عوامل اتیولوژیک کلیدی آن مشخص خواهند شد. ارزیابی منتقدان از روش های پیشگیری ودرمانی نشان داده خواهند شد و رویکردهای بهداشت عمومی جایگزین ترسیم خواهند گردید.

اسلاید ۳ :

o در بریتانیا، دادخواست های مربوط به صدمات سالانه بالغ بر ۱۰۰۰۰ مورد می باشد.

o نزدیک به ۱/۳ مرگ ها در بین سنین ۲۴-۱۵ سالگی به دلیل تصادفات جاده ای است.

o سالانه ۳۰۰۰ نفر از افرادی بالای ۶۵ سال به دلیل صدمات ناشی از افتادن می میرند.

o احتمال مرگ اطفال زیر ۱۵ سال در خانواده های غیر کارآزموده، نسبت به خانواده های کارآزموده ۵ برابر بیشتر است.

o سیستم خدمات بهداشتی سالانه ۱/۶ بیلیون پوند صرف درمان صدمات می کند.

اسلاید ۴ :

در مقایسه با اطلاعات موجود در خصوص پوسیدگی ها و بیماری های پریودنتال، یافته های موجود در ارتباط با وسعت و شدت صدمات دندانی محدود می باشد.

 در بریتانیا از سال ۱۹۷۳ با بررسی ملی دندان های اطفال و دیگر بررسی هایی که به صورت محلی به انجام رسیده است، اطلاعات موجود در خصوص صدمات دندانی جمع آوری شده اند.

اسلاید ۵ :

به دلیل وجود اختلاف در روش های مطالعات مختلف و نیز تفاوت در روش های نمونه برداری، مقایسه مستقیم اطلاعات بدست آمده از این مطالعات بسیار مشکل است.

 برای مثال، در بررسی های ملی دندان های اطفال که در سال های ۱۹۹۳ و ۱۹۸۳ به انجام رسیده اند (O, Brien سال ۱۹۹۴، Todd و Dodd سال ۱۹۸۵)، شاخص های تشخیصی استفاده شده با بررسی که در سال ۱۹۷۳ به انجام رسیده است متفاوت می باشد (Todd سال ۱۹۷۵).

 

اسلاید ۶ :

چندین اندکس مختلف جهت ارزیابی شیوع صدمات دندانی ایجاد شده اند. مشکلات مرتبط با اندازه گیری صدمات دندانی کدامند؟

 

اسلاید ۷ :

یافته های بدست آمده از یک بررسی دندانی اطفال که اخیراً در بریتانیا به انجام رسیده است شیوع کلی صدمات دندانی را ۱۷% نشان می دهد (O, Brien سال ۱۹۹۴).

اختلاف در نقاط مختلف بریتانیا به وضوح دیده می شود. برای مثال، اطفال ۱۴ ساله ای که در انگلیس زندگی می کنند. صدمات دندانی کمتری در مقایسه با اطفال ایرلند شمالی، ولز و اسکاتلند دارند.(۱۵% در مقایسه با ۱۸%، ۲۰% و ۲۳%).

 

اسلاید ۸ :

دو بررسی محلی و وسیع که در نقاط محروم به انجام رسیده نشان دهنده شیوع بالاتر صدمات درمانی در مقایسه با بررسی ملی است که در بریتانیا به انجام رسیده است. یک مطالعه روی اطفال ۱۴-۱۱ ساله که در Bury و Salford واقع در شمال غرب انگلیس به انجام رسیده شیوع ۴/۳۴% را گزارش نمود (Hamilton و همکاران سال ۱۹۹۷).

 

اسلاید ۹ :

در یک بررسی که اخیراً در منتهای شرقی لندن به انجام رسید شیوع صدمات دندانی در اطفال ۱۴ ساله ۷/۲۳% مشخص شد (Marcenes و Murray سال ۲۰۰۱). یافته های مشابه در اغلب بررسی ها نشان می دهد که پسرها بیشتر از دخترها دچار صدمات دندانی شده و بیشترین میزان صدمات در اوایل دوران جوانی رخ می دهند.

اسلاید ۱۰ :

صدمات دندانی از نظر شدت از یک ترک مینایی تا شکستگی دندان و یا لقی متغیر می باشد. بنابراین تأثیر این وضعیت بر فرد مبتلا می تواند خیلی متفاوت باشد.

 

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 23 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد