دانلود فایل پاورپوینت صنعت نفت و گاز

PowerPoint قابل ویرایش
47 صفحه
23700 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت صنعت نفت و گاز توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت صنعت نفت و گاز قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ----

اسلاید 1 :

 • در سال ۲۰۰۰ ایران چهارمین تولید کننده نفت خام جهان بود.[۱]
 • ايران با دارا بودن 9 درصد منابع نفت دنيا اولين(قديمي‌ترين) کشور توليدکننده نفت در خاورميانه محسوب مي‌شود. اولين چاه نفت ايران درتاريخ 5 خرداد ماه سال 1287 توسط "ويليام ناکس دارسي" سرمايه‌دار انگليسي از چاهي درمنطقه "مسجد سليمان" خوزستان استخراج شد و بدين وسيله فعاليت صنعت نفت در کشور ايران آغاز شد.

اسلاید 2 :

 • در طي سال‌هاي پس ازکشف نفت وابستگي اقتصاد ايران به اين ماده و درآمدهاي حاصل از فروش آن به سرعت در حال افزايش بوده است. اين وابستگي به حدي است که ضعف يا قوت اين بخش در هر يک از عرصه‌هاي صدور به دنياي خارج و يا عرضه داخلي انرژي به طور مستقيم و غيرمستقيم تحرک و رشد اقتصادي، عملکرد سرمايه گذاري، مصرف، پس انداز، تورم، بيکاري و ساير متغيرهاي کلان را تحت الشعاع قرار مي‌دهد.

اسلاید 3 :

 • نقش نفت بعنوان تامین کننده ی سوخت ارزان و تامین کننده ی مواد اولیه صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی، در مقایسه با نقش مالی و ارزی ان هنوز در درجه ی دوم اهمیت قرار دارد. صنعت نفت ایران تنها یک کارکرد پایه ای داشته و آن نیز تامین ارز بوده است. سازمانی سترگ برای اکتشاف، استخراج و صدر نفت خام ایران به وجود آمده تا با صدور بیش از 200 میلیون تن در سالهای پیش از انقلاب و بیش از 100 میلیون تن در سالهای پس از انقلاب، صرفا درآمد ارزی برای دولت بوجود آورد.  با اعمال مدیریت توسعه ای برونزا آرام آرام و همراه با رشد صنعت نفت، تجارت خارجی و بالاخره الگوی مصرف داخلی، دگرگونیهایی در راستای برونزا شدن یافتند، که حلقه ی وابستگی به خارج را در جهت خام فروشی و واردات و مصرف کالاهای ساخته شده تکمیل کرد.  به این ترتیب برونزایی صنعت نفت که به خواست نیروهای استعماری انگلیس و آمریکا انجام گرفت در تداوم خود به برونزایی کل اقتصاد و برونزایی بخش مهمی از فرهنگ داخلی در ارتباط با مصرف، منتهی شد.

اسلاید 4 :

 • تا کنون62میدان نفتی درخشکی شناسایی شده است که59میدان در حوزه عملیاتی مناطق نفت خیز جنوب(استان های خوزستان وکهکیلویه وبویراحمد)و3میدان دیگر در نفت شهر (کرمانشاه)سروستان وسعادت آباد(فارس)قرار دارند.بزرگ ترین میدان های نفتی موجود را میادین آغاجاری.مارون و گچساران و اهواز تشکیل می دهند و قسمت اعظم تولید نفت خام کشور به آنها تعلق دارد.در فلات قاره تاکنون20میدان نفتی کشف ومورد بهره برداری قرار گرفته است.میزان کل نفت خام موجود در مخازن فلات قاره ایران حدود39میلیارد بشکه است که حدود 31.7 میلیارد بشکه ان به 14میدان نفتی فعال در خلیج خارس تعلق دارد و7.3میلیاردبشکه آن مربوط به بازدهی اولیه و1.2میلیارد بشکه آن مربوط به بازیافت ثانویه است.

 

اسلاید 5 :

 • امتیاز دارسی
 • قرارداد 1312
 • ملی کردن صنعت نفت
 • قرارداد سال 1333
 • قرارداد کنسرسیوم

اسلاید 6 :

 • در واقع پیشنهادی بود که به امضای همه اعضای کمیسیون مخصوص نفت در مجلس شورای ملی ایران در ۱۷ اسفند ۱۳۲۹ به مجلس ارائه شد و تصویب گردید.
 • متن پیشنهاد تصویب شده:
 • به‌نام سعادت ملت ایران و به‌منظور کمک به تأمین صلح جهانی، امضاکنندگان ذیل پیشنهاد می‌نمائیم که صنعت نفت ایران در تمام مناطق کشور بدون استثنا ملی اعلام شود یعنی تمام عملیات اکتشاف، استخراج و بهره‌برداری در دست دولت قرارگیرد.
 • مجلس سنا نیز این پیشنهاد را در ۲۹ اسفند ۱۳۲۹ تصویب کرد و پیشنهاد قانونی شد.

اسلاید 7 :

 • قرارداد ۱۹۳۳، یا قرارداد ۱۳۱۲ (خورشیدی)، قراردادی بین دولت ایران و شرکت نفت ایران و انگلیس بود که در دوره رضاشاه پس از الغای قرارداد دارسی و عملاً برای تمدید مدت آن قرارداد منعقد شد.
 • شخص رضاشاه پس از مذاکره با سر جان کدمن، رئیس شرکت نفت ایران و انگلیس، و هور سفیر بریتانیا درایران این قرارداد را قبول کرد و مقامات دولت را وادار به تصویب آن کرد. مجلس شورای ملی نیز به اتفاق آرا آن را تصویب کرد.
 • در این قرارداد شرکت نفت ایران و انگلیس همچنان به اکتشاف و استخراج و فروش منابع نفتی ایران، بدون هیچ الزامی به ارائه صورت عملکرد به دولت ایران، ادامه می‌داد. مدت قرارداد ۶۰ سال تعیین شد.
 • قانون ملی شدن نفت که در سال ۱۳۲۹ تصویب شد این قرارداد را باطل کرد ولی پس از کودتای ۲۸ مرداد در سال ۱۳۳۲ قرارداد کنسرسیوم جانشین آن شد.

اسلاید 8 :

 • قرارداد کنسرسیوم قراردادی است که پس از کودتای ۲۸ مرداد بین دولت ایران و کنسرسیومی از شرکت‌های نفتی بین‌المللی برای بهره‌برداری از منابع نفتی ایران بسته شد.
 • در این قرارداد که به «قرارداد امینی-پیج» نیز معروف شده‌است برخلاف قانون ملی شدن نفت ایران باز هم اکتشاف و استخراج و فروش نفت به دست شرکت‌های خارجی سپارده شد و ایران به دریافت حق‌الامتیاز (با نام مبهم «پرداخت اعلام شده») اکتفا کرد.
 • این قرارداد براساس اصل کلی پنجاه-پنجاه طرح شد. مذاکره کننده اصلی ایران در مسائل مربوط به این قرارداد دکتر علی امینی وزیر دارائی کابینه سپهبد زاهدی بود. بر اساس این قرارداد شرکت نفت ایران و انگلیس ۴۰٪، شرکت‌های آمریکائی نیز ۴۰٪، شرکت شل ۱۴٪ و شرکت فرانسوی ۶٪ در منافع کار سهیم بودند.

اسلاید 9 :

 • در طول جنگ ایران و عراق میادین و تاسیسات نفتی ایران مورد حمله هوایی ارتش عراق قرار می‌گرفت. از میان نقاط هدف صنعت نفت ایران برای عراق در طول جنگ تاسیسات نفتی جزیره خارک و پالایشگاه آبادان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بودند. هدف عراق از این حملات قطع صادرات نفت ایران بود، با این حال حتی یک روز نیز صادرات نفت ایران در طول جنگ قطع نگردید.
 • در نهایت صنعت نفت ایران در طول جنگ ۸ ساله در حدود ۱۰۰۰ شهید، ۹۷۰۰ مجروح و ۱۱۸۰ اسیر را متحمل شد.

اسلاید 10 :

 • سابقه اکتشاف نفت در ایران به حدود 4000 سال پیش می‌رسد. ایرانیان باستان به عنوان مواد سوختی و قیراندود کردن کشتی‌ها ، ساختمانها و پشت بامها از این مواد استفاده می کردند. نادر شاه در جنگ با سپاهیان هند قیر را آتش زد و مورد استفاده قرار داد. در بعضی از معابد ایران باستان برای افروختن آتش مقدس از گاز طبیعی استفاده شده و بر اساس یک گزارش تاریخی یک درویش در حوالی باکو چاه نفتی داشته که از فروش آن امرار معاش می‌کرده است.
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 23700 تومان در 47 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع

دانلود مقاله شکل گیری و علل شکست ملی شدن صنعت نفت در مجلس شانزدهم

word قابل ویرایش
13 صفحه
18700 تومان
شكل گيري و علل شكست ملي شدن صنعت نفت در مجلس شانزدهم كودتای‌ بیست‌ و هشت‌ مرداد كه‌ با طراحی‌ انگلستان‌ و آمریكا و اجرای‌ مشترك‌ آن‌ دو به‌ انجام‌ رسید، پایان‌ غم‌ انگیزی‌ بر نهضت‌ ملی‌ شدن‌ صنعت‌ نفت‌ و آغاز دورة‌ جدیدی‌ از دیكتاتوری‌ و استبداد بوده‌ است. نظر به‌ اهمیت‌ این‌ واقعه، نگاهی‌ گذرا به‌ آنچه‌ كه‌ ...

دانلود مقاله بررسی رابطه آموزش ضمن خدمت با تعهد سازمانی درشرکت بهرهبرداری نفت و گاز

word قابل ویرایش
5 صفحه
21700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته معدن
خلاصهآموزش همواره نقش مهمی را در رشد سرمایههاي انسانی ایفا میکند و اساسیترین روش گسترش دانش میباشد. آموزش کارکنان باید مسیر و اهداف مشخصی داشته باشد تا مؤثر واقع شود. با توجه به اهمیت موضوع، این مقاله درصدد بررسی رابطه آموزش ضمن خدمت با تعهد سازمانی است. روش تحقیق توصیفی- همبستگی است. جامعه آماري شامل، کلیه ک ...

دانلود فایل پاورپوینت تجربیات جهانی خوشه های نفت و گاز

PowerPoint قابل ویرایش
18 صفحه
23700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته شیمی
--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ---- اسلاید 1 : به گفته پورتر (1998)، خوشه مجموعه اي از بنگاههاي به هم پيوسته و نهادهاي جمعي است كه از نظر جغرافيايي همجوار يكديگرند و در يك زمينه خاص با ويژگيهاي مكمل يكديگر و ويژگيهاي مشترك يكديگر به هم پيوند خورده اند. اسلاید 2 : ‌مجموعه‌اي‌ از صنايع‌ همگن‌ هستند كه‌ ...

دانلود فایل پاورپوینت صنعت نفت و گاز

PowerPoint قابل ویرایش
36 صفحه
23700 تومان
--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ---- اسلاید 1 : نفت مایعی است که منشاء آلی فسیلی دارد و از دو ماده ی کرین و هیدروژن تشکیل میگردد و دلیل اطلاق مواد هیدرو کربن همین ترکیب است به نظر میرسد کلمه نفت ریشه اوستایی دارد در زبان اوستایی کلمه نپتا به معنی روغن معدنی است و همین کلمه ی نپتای اوستایی بعدها توسط عرب ز ...

دانلود فایل پاورپوینت صنعت نفت و گاز

PowerPoint قابل ویرایش
38 صفحه
23700 تومان
--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ---- اسلاید 1 : نفت مایعی است که منشاء آلی فسیلی دارد و از دو ماده ی کرین و هیدروژن تشکیل میگردد و دلیل اطلاق مواد هیدرو کربن همین ترکیب است به نظر میرسد کلمه نفت ریشه اوستایی دارد در زبان اوستایی کلمه نپتا به معنی روغن معدنی است و همین کلمه ی نپتای اوستایی بعدها توسط عرب ز ...

مقاله مدیریت ریسک های قرادادی در صنعت بالادستی نفت و گاز و تاثیر آن در پیشگیری طرح از ادعا و اختلاف

word قابل ویرایش
23 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
*** این فایل شامل تعدادی فرمول می باشد و در سایت قابل نمایش نیست *** مدیریت ریسک هاي قرادادي در صنعت بالادستی نفت و گاز و تاثیر آن در پیشگیري طرح از ادعا و اختلاف چکیده این پژوهش در راستا و در ادامه چندین پژوهشی است که در کشور ایران و سایر کشورها در خصوص شناسایی انواع ریسک هـا و عدم قطعیت هاي پروژه هاي ص ...

مقاله بررسی خواص خستگی پر چرخه آلیاژ 42CrM04 مورد استفاده در صنعت حفاری میادین نفت و گاز

word قابل ویرایش
8 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
بررسی خواص خستگی پر چرخه آلیاژ 42CrM04 مورد استفاده در صنعت حفاری میادین نفت و گاز چکیده آلیاژ .42CrMo4 از جمله آلیاژهای مهم و کاربردی صنعت حفاری می باشد که به طور ماداوم اغلب قطعات تحت سیکل های خستگی پر چرخه قرار دارد. در این پژوهش ابتدا خواص مکانیکی و خستگی آلیاژ 42CrMo4 که از یک مته حفاری تهیه شده بود، ...

مقاله بررسی موانع کسب منافع در قراردادهای سرمایه گذاری صنعت نفت و گاز

word قابل ویرایش
14 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
بررسی موانع کسب منافع در قراردادهای سرمایه گذاری صنعت نفت و گاز   چکیده صنعت نفت و گاز به دلیل ماهیت استراتژیک کالاهایی که در آن تولید میشود، از اهمیت زیادی چه در کشورهای نفت خیز و چه در سایر کشورها برخوردار است. قراردادهایی که در این حیطه منعقد میشوند علاوه بر منافع مادی منافع غیر مادی دیگری را نیز به همر ...