دانلود فایل پاورپوینت مروری بر تئوری بازی ها

PowerPoint قابل ویرایش
32 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت مروری بر تئوری بازی ها توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت مروری بر تئوری بازی ها قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

 
فهرست:
 
 
۱)مروری بر تئوری بازیها و بازیهای استفاده شده در مقالات 
۲)مقایسه پویایی های سیستم با تئوری بازیها و علل ترکیب این متدها
۳)بررسی مقالات

اسلاید ۲ :

در یک بازی با گروهی از بازیکن ها سر وکار داریم که هر یک کوشش دارند دریافت (Pay-off) خود را به حداکثر برسانند. لذا هر بازیکن در هنگام تصمیم گیری برای حرکت بهینه خویش باید کلیه واکنش های ممکن بازیکنان دیگر را نسبت به حرکت خود در نظر گیرد. وی حرکات بازیکنان دیگر را با قطعیت نمی داند، اما باید درباره حرکت خویش با نوعی توجیه عقلانی تصمیم گیری کند(rationality). لذا جستجو برای تصمیم عقلانی نوعی تصمیم گیری در حالت عدم قطعیت به شمار می آید. 
 
برای هر بازی سه امر ضروری است: 
الف- بازیکنان 
ب- استراتژی های بازیکنان که تحت قواعد بازی مجاز است 
ج- مطلوبیتها یا دریافتها 
 

اسلاید ۳ :

 تعادل( Equilibrium): در تعادل هر بازیکن آن استراتژی را بکار می‌گیرد که بهترین پاسخ به استراتژی‌های انتخابی سایر بازیکنان باشد. در تعادل لزوماً همه چیز برای بازیکنان در بهترین حالت نیست. به عبارت دیگر در تعادل لزوماً بازیکنان به بیشترین پیامد خود دست پیدا نمی‌کنند.
 
یک نقطه تعادل نش است اگر هر بازیکن بهترین پاسخ خودش را پیدا کند.یعنی هیچ کدام از بازیکنان تمایلی به تغییر استراتژی خود ندارند.(در این تعادل این گونه فرض می شود که هر بازیکن استراتژی های تعادلی بقیه بازیکنان را می داند؛ و با توجه به این ترکیب پیامد خود را حداکثر می نماید)
 

اسلاید ۴ :

در شکل متعارف، بازیها را بصورت ماتریسهایی نشان می دهند که عناصر آن دریافتها می باشد.حال فرض می کنیم دو سارق A و B را که با هم مرتکب سرقت شده اند برای بازجویی به کلانتری آورده و آنها را بطور جداگانه بازجویی می کنند. اگر هر دو آنها دزدی را بپذیرند، یعنی (A2,B2)، انتظار می رود که به مدتی زندان محکوم شوند. مطلوبیت دریافتی برای این مدت زندان را با (۰,۰) نشان می دهیم. اگر هر دو آنها اتهام خود را انکار کنند، یعنی (A1,B1)، آنها آزاد می شوند، که در اینصورت از کلانتری خارج شده و می توانند محموله مسروقه را میان خود تقسیم نمایند، با مطلوبیت (۵,۵). اگر یکی از آنها اتهام را انکار، اما دیگری آن را بپذیرد و به دادستان قول دهد که به عنوان شاهد در دادگاه حضور می یابد، آنکه اقرار نکرده به مدت طولانی زندانی شده و دیگری آزاد می شود و می تواند محموله مسروقه را به تنهایی در اختیار بگیرد. ماتریس دریافت بصورت ذیل خواهد بود:

اسلاید ۵ :

 
 
 
 
 
 
بازی فوق دارای تعادل نش (A2,B2)‌ است (A2 بر  A1و  B2بر B1 تفوق دارد)، گرچه (A1,B1) بر آن ارجحیت دارد. حتی اگر ارتباطات قبل از بازی بین آنها باشد، ممکن است بدان وفادار نباشند 
 

اسلاید ۶ :

بازیها را به دو نوع می توان تقسیم کرد: 
الف- بازیهای بدون همکاری 
ب- بازیهای با همکاری 
در یک بازی بدون همکاری، هر بازیکن استراتژی خود را بدون مشورت با بازیکنان دیگر انتخاب می کند. در این گونه بازیها هیچکدام از بازیکنان اطلاع اولیه ای از استراتژیهای سایرین (حریفان خود) ندارد. در حالیکه در بازیهای با همکاری، بازیکنان در خصوص تصمیم گیری درباره استراتژیها و دریافتها با یکدیگر همکاری می کنند. در زندگی واقعی موارد زیادی است که اگر بازیکنان با هم همکاری ننمایند و درباره استراتژیهای خود موافقت نکنند ضرر می بینند. برای مثال اگر یک اتحادیه کارگری تفاضای حقوق بالایی برای اعضاء خود بنماید و مدیریت از افزایش حقوق به هر قیمتی اجتناب ورزد، هم کارگران و هم مدیریت هر دو در اثر طولانی شدن اعتصاب متضرر می شوند، لذا عاقلانه تر است که از طریق مذاکره به توافق برسند. 
 
 

اسلاید ۷ :

اطلاعات کامل در یک بازی متوالی به معنی آنست که هر یک از بازیکنان هرگاه تصمیمی بگیرد، بر همه حرکتهای قبلی که توسط سایر بازیکنان انجام شده است وقوف کامل دارد. برای مثال شطرنج یک بازی متوالی با اطلاعات کامل است، چرا که در هر مرحله از فرآیند تصمیم گیری، هر بازیکن از همه حرکتهای قبلی که خود و رقیبش انجام داده اند اطلاع دارد
 
بازی های با آگاهی کامل، بازی هایی هستند که تمام بازیکنان می توانند در هر لحظه تمام ترکیب بازی را در مقابل خود مشاهده کنند، مانند شطرنج. از سوی دیگر در بازی های بدون آگاهی کامل ظاهر و ترکیب کل بازی برای بازیکنان پوشیده است، مانند بازی هایی که با ورق انجام می شود.
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 32 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد