دانلود فایل پاورپوینت نقش روحانیون در پیروزی انقلاب اسلامی

PowerPoint قابل ویرایش
113 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت نقش روحانیون در پیروزی انقلاب اسلامی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت نقش روحانیون در پیروزی انقلاب اسلامی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

 

اسلاید ۱ :

استاد راهنما:
دکتر مجتبوی
  
                                 D.R   MOJTABAVI

گردآورندگان:

امیر عرب کوهستانی-سید فرشید نخلبندان

 

AMIR KUHESTA I  &  FARSHID AKHLBA DA

اسلاید ۲ :

اولین حادثه استثنایی بعد از ورود اسلام

« بعد از ورود اسلام به ایران ، حادثه مشروطیت ، یک حادثه استثنایی است چون برای اولین بار این فکر را که مملکت متعلق به مردم است و مردم هم حقی دارند و باید خواست آنها هم باید تاثیری داشته باشد ، مطرح کرد . »

« در طول سال های متمادی ، نهضت مشروطیت ، اولین حادثه استثنایی بعد از ورود اسلام است. البته در ورود اسلام فضا به کلی تغییر پیدا کرد اما خیلی زمان نگذشت که مجددا همان شیوه های استبدادی گذشته به شکل دیگری در کشور حاکم شد لیکن مشروطیت این را شکست، بنابراین مشروطیت حادثه بسیار مهمی است . »

اسلاید ۳ :

تاثیر مشروطه بر انقلاب اسلامی :

« ما انقلاب اسلامی را که یک حادثه عظیم تاریخی شکننده خیلی از بنیان های غلط کهن باقیمانده بود ، دیدیم ، اما به اهمیت حادثه مشروطیت توجه نکردیم ، یقینا اگر آن حادثه نبود، ما امروز نمی توانستیم چنین کاری را صورت بدهیم و این  انقلاب به وجود نمی  آمد بنابراین حادثه مشروطیت خیلی مهم است . »

اسلاید ۴ :

 الف ) عوامل انحراف از مشروطیت :

۱ – کنار زدن علما:

 

« مثلا پیش از این در کشور خود ما ، انقلاب مشروطیت بود . اما بعد از پیروزی ، هنگامی که علما را کنار زدند ، از مسیر منحرف شد و مشروطیت به جایی رسید که رضاخان قلدر به فردی که ضد همه آرمانهای مشروطه خواهی بود ، به حکومت رسید . »

اسلاید ۵ :

۲- عوامل انگلیس و روشنفکران:

« وقتی که جوش و خروش مردم دیده شد ، دولت انگستان که آن وقت در ایران نفوذ بسیار زیادی داشت، عواملی در میان روشنفکران داشت البته در بین همان دلسوزان هم عده ایی از روشنفکرها بودند ، حق آنها نباید ضایع بشود ، لیکن یک عده روشنفکر هم بودند که مزدور و خود فروخته بودند ! عوامل انگلیس بودند انگلیس اینها را دید و نسخه ی خودش را به اینها القا کرد . مشروطه ، قالب و ترکیب حکومتی انگلیس بود . این روشنفکران به جای اینکه دنبال دستگاه عدالت باشند و یک ترکیب ایرانی و یک فرمول ایرانی برای ایجاد عدالت به وجود بیاورند ، مشروطیت را سر کار آوردند ، نتیجه چه شد ؟ نتیجه این شد که این نهضت عظیم مردم که پشت سر علما و به نام دین و با شعار دین خواهی بود ، بعد از مدت بسیار کوتاهی منتهی به این شد که شیخ فضل الله نوری را که این شهید بزرگوار همین جا مدفون است در تهران به دار کشیدند ، بعد از اندکی سید عبدالله بهبهانی را در خانه اش ترور کردند ، بعد از اندکی سید محمد طباطبایی در انزوا و تنهایی از دنیا رفت . مشروطه را هم برگرداندند به همان شکلی که خودشان می خواستند ! مشروطه‌ای که بالاخره منتهی شد به حکومت رضاخانی ! »

اسلاید ۶ :

۳ – انحراف از موازین دینی:

« ببینید ازمشروطه تا پیروزی انقلاب اسلامی بر اثر انحراف از موازین دینی چه قدر ضرر کردیم، دهها سال این کشور خسارت دید، به خاطر این که از اصول دینی انحراف حاصل شد. با این که اساس مشروطیت بر پایه دین بنا شده بود، اما رعایت نشد و آن قضیه طراز اول مورد توجه قرار نگرفت، بعد هم با دین‌مخالفت شدوپدیده های ‌دینی‌آن نظام‌مضمحل شد اما غیر دینی هایش تقویت گردید»

اسلاید ۷ :

۴ – اشتباه در تشخیص حق از باطل :

« ما چوب اشتباه حق و باطل را در طول تاریخ انبیا و در طول تاریخ اسلام بار ها خورده ایم … لذا چه در مشروطه و چه در قضایای قبل و بعد آن، ما ملت ایران چوب اشتباه حق و باطل را خوردیم»

اسلاید ۸ :

۵- استعمار انگلیس :

«نگاهی بیندازیم به ۱۴ سال حرکت مشروطیت یعنی از سال ۱۲۸۵ شمسی تا استبداد دوم یعنی کودتای سال ۱۲۹۹ . در آن زمان انگلیسی ها که فعال مایشاء در قضیه مشروطیت و ما بعد مشروطیت بودند در دوره اوج نشاط تمدن و پیشرفت علمی و سیاسی غربی ها و اروپایی قرار دارند، یعنی یک حرکت پر نشاط امیدوار مهاجمی به همه دنیا دارند ، دوران استعمار در این جا به اوج رسیده و همه جای مناطق زر خیز عالم، تحت استعمار است و یکی از جاهایی که باید تحت استعمار قرار بگیرد ، این نقطه نفت خیز است . البته نقش نفت تازه وبه مرور برای غربی ها واضح می شد و شاید در آن روز مهمتر ازنفت برای آنها ، مسئله ایجاد حائلی برای هندوستان بود ، چون هندوستان برای انگلیسیها خیلی مهم بود و مناطق ایران و افغانستان مسائلی بودند که نگذارند روس تزاری به هندوستان دست پیدا کند . »

اسلاید ۹ :

۶ – روشنفکران قدرت طلب و درباری و نسخه های غربی:

« انگلیسی ها آمدند و فرصت طلبانه بر این موج مسلط شدند و آن را از صحن حضرت عبدالعظیم به سفارت انگلیس هدایت کردند . بعد هم گفتند مشروطه ، مشروطه هم از نظر الهام دهندگان معلوم بود که معنایش چیست کسانی هم که تحت تاثیر این ها بودند ، در درجه اول روشنفکرهای غرب زده بودند که البته قدرت طلبی هم در آنها موثر بود ، یعنی این طور نبود که صرفا می خواستند نسخه غربی مشروطیت در ایران تحقق پیدا کند . آنها می خواستند در حکومت باشند ، کما اینکه برای این کار تلاش هم کردند . پس کسانی که به اینها ملحق شدند از قبیل تقی زاده و غیر او می خواستند در حکومت حضور داشته باشند. علاوه بر این، عده ای از قدرتمندان و رجال حکومتی هم به تدریج وارد این ماجرا شدند . بنابراین، حقیقت آنچه که در صحنه اتفاق می افتاد، این است . »

اسلاید ۱۰ :

۷ – هرج و مرج طلبی :

« در آن چهارده سال انگلیس ها چه کار کردند ابتدا وقتی مطالبه عدالت خواهانه مشروطیت را حس کردند ، ماهرانه روی این حرکت دست گذاشتند و آن را در اختیار گرفتند . از اولین اقدامات آنان نیز حذف جنبه دینی و ملی از این حرکت بود سپس با استفاده از هرج و مرج که در ایران به وجود آمد زمینه را برای یک حکومت استبدادی مطلق یعنی همان چیزی که مشروطه شد آن آمده بود فراهم کردند و در سال ۱۲۹۹ استبداد رضا خانی را سر کار آوردند، یعنی چهارده سال طول کشید تا جامعه استبدادی را که به وسیله نهضت ملی و اسلامی مردم در حال اضمحلال بود ، با مقدماتی که خودشان فراهم کرده بودند ، به یک جامعه استبدادی غیر قابل اضمحلال تبدیل کردند . »

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 113 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد