دانلود فایل پاورپوینت گزیده ای از« سیری درنهج البلاغه » استاد شهید آیت الله مطهری « ره»

PowerPoint قابل ویرایش
186 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت گزیده ای از« سیری درنهج البلاغه » استاد شهید آیت الله مطهری « ره» توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت گزیده ای از« سیری درنهج البلاغه » استاد شهید آیت الله مطهری « ره» قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

الف – غور و تعمق در محتوای نهج البلاغه برای شناخت مکتب امام علی علیه السلام در زمینه های مختلف

ب – تحقیق در اسناد و مدارک نهج البلاغه که خوشبختانه کارهای خوبی در این مورد انجام یافته است

اسلاید ۲ :

این مجموعه نفیس و زیبا به نام ” نهج البلاغه ” که اکنون در دست ما می باشد و روزگار از کهنه کردن آن ناتوان است ، منتخبی از ” خطابه‏ها ” و ” دعاها ” و ” وصایا ” و ” نامه‏ها ” و ” جمله‏های‏ کوتاه ” مولای متقیان امام علی ( علیه السلام ) است که بوسیله سید شریف بزرگوار ” رضی‏ ” رضوان الله علیه ، در حدود هزار سال پیش گردآوری شده است .

اسلاید ۳ :

سید رضی شخصا شیفته سخنان علی (علیه السلام ) بوده است ، او مردی ادیب و شاعر و سخن شناس بود سید رضی به خاطر شیفتگی که به ادب عموما و به کلمات امام علی (علیه السلام ) خصوصا ، داشته است

اسلاید ۴ :

 سید رضی «ره»  بیشتر از زاویه فصاحت و بلاغت و ادب به سخنان مولی‏ می‏نگریسته است ، از این رو نام مجموعه منتخب‏ خویش را ” نهج البلاغه ” نهاده است ،

و ی به همین جهت اهمیتی به‏ ذکر ماخذ و مدارک نداده است ، فقط در موارد معدودی به تناسب خاصی نام‏ کتابی را می‏برد که آن خطبه یا نامه در آنجا آمده است .

اسلاید ۵ :

کلمات امیرالمومنین (علیه السلام ) از قدیم‏ترین ایام با دو امتیاز همراه بوده‏ است:

یکی فصاحت و بلاغت ، و دیگر چند جانبه بودن و به اصطلاح امروز چند بعدی بودن .

اسلاید ۶ :

این امتیاز نهج البلاغه برای فردی که سخن شناس باشد و زیبایی سخن را درک کند نیاز به توضیح و توصیف ندارد ،

اساسا زیبایی درک کردنی است‏ نه وصف کردنی .

اسلاید ۷ :

آنان که پای منبرامام علیه السلام می‏ نشستند سخت تحت تاثیر قرار می‏گرفتند ، مواعظ  آن حضرت  دلها را می‏لرزانید و اشکها را جاری می‏ساخت .

اسلاید ۸ :

سید رضی پس از نقل خطبه معروف ” الغراء ” می‏گوید : وقتی که علی‏ (علیه السلام ) این خطابه را القا کرد بدنها لرزید ، اشکها جاری شد ، دلها به طپش‏ افتاد !

اسلاید ۹ :

حضرت امام علی (علیه السلام ) یگانه کسی است بعد از رسول خدا – صلی الله علیه واله – که مردم به حفظ و ضبط سخنانش اهتمام داشتند .

اسلاید ۱۰ :

ابن ابی الحدید از ” عبدالحمید کاتب ” که در فن نویسندگی ضرب المثل‏ است  و در اوایل قرن دوم هجری می‏زیسته است نقل می‏کند که گفت‏ هفتاد خطبه از خطبه‏های علی (علیه السلام ) را حفظ کردم و پس از آن ذهنم جوشید که‏ جوشید .

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 186 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد