دانلود مقاله بررسی فرایند بازاریابی میوه (خرمالو ،نارنگی

word قابل ویرایش
13 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

بررسی فرایند بازاریابی میوه (خرمالو ،نارنگی

مقدمه
از دیر باز بحث بررس بازار مرد توجه برخی از متخصصین امر بوده است . و حدود نوسانهایی در قسمت محصولات کشاورزی حکایت از آن دارد که از یک سو نظامهای مناسب قیمت گذاری و توزیع برای محصولات کشاورزی در داخل کشور وجود نداشته و از طرف دیگر ناکارایی و نارسایها در بازار محصولات کشاورزی (در فاصله بین تولید کننده و مصرف کننده حاکم است به طورکه در این باره بررسی ها مختلف نشان می دهد که سهم ناچیزی از قیمت پرداختی توسط مصرف کننده ی ید تولید کننده می شود و نرخی هم توسط مصرف کننده پرداخت می شود غالبا بالا است در بسیاری از کشورهای در حال توسعه سهم عمده فعالیت اقتصادی در بخش کشاورزی متمرکز شده است و بنابراین اقتصاد این کشورها اتکای بسیاری به این

بخش دارد و به همین جهت صدور محصولات کشاورزی منشا مهم ترین تزریق از خارجی به بدنه اقتصادی این کشورها به شمار می رود . از جهت به سر سطح گسترده ارتباطات پسین و پیشین تولید این محصولات کشاورزی باعث می شود که تولید و مبادله این محصولات به عاملی در جهت رشد فعالیتهای وابسته اعم از صنعتی و خدماتی تبدیل شود. از آنجا که بخش کشاورزی تامین کنده غذای مردم به علاوه نهاده های مورد نیاز ضایع وابسته است . که این بخش های اقتصادی کشور می باشد . فرستهای مبنی اقتصادی کشورهای در حال توسعه کم نیستند که با بهره گیری بهینه ار آنها در بکار جذب سرمایه گذاری و فناوری و مجهز شدن علوم به علم مدیریت بازار، می توان رقابت فعالان اقتصادی و کار آفرینان این کشورها را قوت بخشید .

آنچه که در ذهن اندیشمندان فهیم و متخصان بخش کشاورزی کشور را به خود مشغول داشته داشته این ککه هدف تعالی و انسانی تعادل در تولید و مصرف مواد غذایی و محصولات کشاورزی کشورهای در حال توسعه و به خصوص ایران چه زمانی تحقق خواهد یافت ؟
بازاریابی به تامین کالا و خدمات برای مشتریان می پردازد ، بازاریابی چندی پیش از فروختن است ، پیدا کردن نیازهای واقعی مشتریان بالشوه و سپس رفع این این نیازها همراه با کسب بوده است .

رقابت فشرده دهکدی جهانی ، آگاهی و دست باز مشتریان در مرکز پسش بهترین کالا(محصول )تولید کنندگان را ناچار می کند تا در نتیجه آنچه بازاریابی یعنی بهترین ترکیب از عوامل محصول ، قیمت ، توزیع ، تبلیغات با سپا پودی و در ستکاری کوشا باشند .
برای اخرار موفقیت در یک فعالیت اقتصادی فقط کیفیت مطلوب کالا یا قیمت آن کافی نیست بلکه قعولات دیگری مانند شناخت بازار ، شکافت خریداران و وی‍زگی های مورد انتضار مصرف کنندگان مطابق کد خصوصیات کالا با نیازهای بازار هدف ، بسته بندی و بسیاری جنبه های دیگر مطرح است که هر کدام باید حدود بررسی و ارزیابی و تصمیم گیری واقع شوند تا کالایی تولید شود که نیاز مصرف کننده را تامین کرده و رضایت او را فراهم آورد .

بررسی سوابق تحقیق :
با توجه به اینکه هیچگونه تحقیقات انجام یافته ای در رابطه با بازاریابی خرمالو و نارنگی انجام گرفته است متاسفانه هیچ گونه سوابق از گذشته در دست نبوده . و ما در این پرزه هیچگونه مقاله و راین رابطه با از کارکردن استفاده نکردیم .
مواد و روش ها :

به منظور دستیابی به اهداف تحقیق از دو روش مطاله اسنادی از منابع رسمی کتابخانه ها و منابع زیر ربط از جمله سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان و جهاد کشاورزی شهرستان کلات و از طریق منابع مختاف اینترنتی و به طور پیمایشی از طریق راه تکمیل پرسشنامه در سطح ۳۰ نمونه مصرف کننده و خرده فردوس در سال زراعی ۱۳۸۵ در منطقه ۱۰ خراسان رضوی (مشهد) انجام یافته است .

تاریخچه و اهمیت اقتصادی :
منشا مرکبات بنظر بسیاری از پزوهشگران ، جنوب شرقی آسیا شامل کشورهای مالزی ، اندولزی ، فیلپین و همچنین از جنوب هیمالیا تا اندولزی بوده است . دربین این مناطق وسیع احتمالا شمال شرقی هند و نواحی شمال برنامه موطن و مرکز اصلی مرکبات محسوب می گردد.
بعضی از انواع مرکبات قبیل از مسیحیت به مناطق غربی آسیا نظیر هند بوده و بنابراین عمان ، ایران‌‌ ، فلسطین انتقال یافته است . یکی از انواع مرکبات بالنگ یا بادرنگ می باشد که منشا آن مناطق جنوبی چین تا هند بوده و بنابر گزارش های مورخین ، اسکندر مقرونی این گونه را در ۳۳۰ سال قبل از میلاد مسیح در ایران مشاهده کرد . عقیده بر این است که بعد ها گونه بالنگ به مناطق مدیترانه ای منطق یافت

در اوایا دوران امپراطوری روم بین سال ۲۷قبل از میلاد ۲۴۸ بعد از میلاد بعضی گونه های مرکبات در ایتالیا شناخته شده بود ولی پایدار نماند و از بین رفت تا یز و برو تانکا که مطالعات وسیعی در گیا شناسی مرکبات داشته در میان و معرفی منشا مرکبات ، خطی رابط و رضرنی از جنوب شرقی آسیا به سمت شمال شرقی آسیا پیشنهاد شده نمود . وی پراکندگی مرکبات ترش و شیرین را روی این خط در جنوب مرکزی چین عبور می کند در امتداد خط غربی شرقی گزارش شده است .

به عقیده سویینگل موطن لایم از جزایر شرق هند بوده و احتمالا از دریای عمان بوسیله سربازان عرب به مصر و اروپا انتقال داده شده . پرتقال از مناطق جنوبی چین منشا گرفته است حان ین – چی ۳ در ۱۱۷۸ میلادی ۲۷ رقم پرتغال ، نارنج ، نارنگی نام برده مو به بررسی روشهای خزانه داری و مدیریت و همیاری مهاجر بکاست در او و با پرداخت است .
موطن اصلی نارنگی جنوب چین گزارش شده که سپس در مناطق تولید نسبتی آن در آسیا بوده است

. ازآسیا نارنگی به اروپا انتقال پیدا کرد . منتها خیلی دیر تر از حایر گونه های مرکبات این جابجایی صورت گرفت برای مثال نارنگی و یلولیف در سال ۱۸۰۵ از چین به منطقه مدیترانه انتقال پیدا کرد . و بعدها نارنگی ها معمولی از چین در نقاط دیگر انتشار یافت .
ورود مرکبات به ایران بجز گونه بالنگ ، سابقه حدود ۴۰۰ ساله دارد به استناد و مدارک تاریخی ، ایران و سپس فلسطین و بالاخره به اروپا جنوبی و آمریکا انتقال یافته است . از زمان صفویه به لحاظ تردو کشتیهای پرتقالیها در جنوب لبنان ایران ، بذور پرتقال را در اختیار مردم جنوب قرار گرفت و از اوایل ۳۰۰ آگونه ها و ارقام مختلف مرکبات وارد ایران گردید و دز باغهایی که متعلق به خواندان سلطنتی بود و باید در برخی باغها شخصی ، مربوط یه علاقه مندان باقبانی کشت گردید .

مناطق تولید مرکبات :

مرکبات بین عرضهای جغرافیایی ۴۰درجه شمالی و جنوبی از خط استوا با خاک مناسب رطوبت کافی و در صورت عدم یخبندان تولید می گردد. بین بنظر می رسد مناطق عمده تولید مرکبات در سطوح تجاری و نواحی گرمسیری بالاتر از ۲۰درجه شمالی یا جنوبی قرار دارد .
ایران یکی از کشورهای تولید کننده مرکبات است و در بین ۵۰ کشور تولید کننده که در سطحی حدود ۶/۱ میلیون هکتار ، به تولید مرکبات مرکبات می پردازند. ولی متاسفانه نام ایران و تولیدات آن کمتر در جدول آماری فائد درج می باشد . تمام تولیدات ایران بصورت تازه و مقادیر ناچیزی به صورت مازندران ، فارس ، جیرفت ، کهنوج و هرمزگان به ترتیب با %۶/۳۸،%۹/۲۰ ،%۱۴، %۲/۱۲در سطح از درختان بارور رتبه های اولتا چهارم را به خود اختصاص داده اند . جمعا از %۶/۵۸ سطح بارور مرکبات کشور در این مناطق قرار دارد .
مناطق مرکبات خیز ایران :

الف : سواحل دریای خزر : از آستارا تا گرگان ارقام مختلفی از مرکبات کشت می شود محدودیت های اقلیمی موجب شده که بیشتر تراکم باغهای مرکبات که در نواحی چابکسر تا نوهشر و آمل تا بهشر باشد سطح زیر کشت ناحیه شمالی ۸۴۰۸۱ هکتار بوده که ۵۵% آن پرتغال تخمی ۲۵% پرتغال پیوندی روی پایه نارنج ، ۱۵% نارنگی محلی و سایر ارقام نارنگی ، ۵% متفرقه شامل لیمو ترش و گریفورت می باشد تولید سالانه این ناحیه ۱۳۷۲۹۷۸ تن می باشد

ب: ناحیه مرکزی : شامل بلوچستان ، خوزستان ، فارس ، کرمان و باختران می باشد در این ناحیه شرایط اقلیمی متفاوت بوده عرض جغرافیایی پائین تر از ۳۳ درجه شمالی بوده و بیشتر روزها آفتابی بوده و رطوبت نسبی محیط پائین می باشد متوسط بارندگی این مناطق ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ میلی متر بوده بنابراین در تابستان به ۴-۵ نوبت آبیاری نیاز دارد سطح زیر کشت این مناطق ۸۷۲۳۹ هکتار بوده که ۶/۱۱ % نارنگی محلی تشکیل می دهد و جمع تولید این منطقه ۱۲۸۲۷۱۵ تن بر آورده شده است بهترین نواحی تولید مرکبات این منطقه جیرفت و بم می باشد

ج:ناحیه بندر عباس و دریای عمان :در حاشیه خلیج فارس و دریای عمان در عرض جغرافیای حدود ۲۳ درجه حدود ۲۴۳۳۳ هکتار باغ مرکبات وجود دارد این مناطق عاری از یخ بندان ، با رطوبت نسبی بالا حدود (۵۳ – ۸۶ %) و گرمای زیادی در تابستان می باشد دمای مناسب از مهرماه تا اوایل فروردین سال بعد برای رشد و نمو مرکبات مناسب است ولی شرایط نا مطلوب تابستان و بهار از کیفیت پرتغال و نارنگی می کاهد تولید ناحیه ساحلی جنوب ۳۸۸۴۳۲ تن بر آورده شده است میزان محصول مرکبات در واحد سطح به علل و عوامل مختلف بستگی دارد

آب و هوا ، نوع خاک ، مواظبت زراعی خصوصا استفاده از پایه های سالم و عاری از ویروس همچنین نوع پایه و پیوندک و سازگاری آن با محل کشت ، که هر یک تاثیر قابل ملاحظه ای در میزان محصول و کیفیت مرکبات دارد امروزه در دنیا با افزایش تعداد درخت در هکتار ، استفاده از ارقام تجارتی پر محصول و پیوند آنها روی پایه های مقاوم به امراض قارچی و ویروسی و شرایط نا مناسب محیطی ، میزان محصول مرکبات را تا میزان قابل ملاحضه در هکتار بالا برده اند لیکن به طور متوسط در سطوح تجاری میزان تولید حدود ۳۰تن در هکتار بر آورد میشود.در وضعیت کنونی و در باغهای سنتی ایران میزان محصول بستگی به شرایط مختلف از ۵ تا ۱۷ تن در هکتارمتغیر می باشد .
ارزش غذایی و موارد مصرف مرکبات (خرمالو و نارنگی )

مرکبات حاوی املاح و سرشار از ویتامینهای C, P, B, A, بوده که جنبه داروئی و غذایی دارد نزدیک به یکصد صنعت از مرکبات در تولید فر آورده خود استفاده می کند تامین غذایی دام از مخلوط تفاله مرکبات و ملاس چغندر ، استفاده از آب میوه آن در صنایع غذایی و بهره گیری از اسانس و اتر های چرب آن در صنایع آرایشی حائز آهمیت است از تفاله مرکبات به میزان قابل توجهی پکتین استخراج می گردد و از اسید سیتریک مرکبات در صنایع غذایی ، فلزی ، نساجی ، دارو سازی و بلخره برای تهیه صمغ های مصنوعی استفاده می شود . بررسی بر روی خواص خرمالو مشخص کرده که این میوه در درمان اسهال مفید است و بر همین مبنا مصرف ۳۰۰_۵۰۰ گرم از آن قبل از صبحانه توجه شده است همچنین مصرف دانه کوبیده و به صورت گرد آمده خرمالو در جهت دفع سنگ کلیه و مثانه موثر تشخیص داده شده است .
سطح زیر کشت میوه خرمالو و نارنگی :

بارور غیر بارور
جمع دیم آبی جمع دیم آبی
۳/۱۹۳ ۰ ۳/۱۹۳ ۵۹ ۰ ۵۹ خرمالو
۵/۲۸۸ ۰ ۵/۲۸۸ ۵/۱۱۳ ۰ ۵/۱۱۳ نارنگی

عملکرد و میزان تولید میوه خرمالو و نارنگی :

عملکرد(kg/he) میزان تولید (تن)
دیم آبی دیم آبی
۰ ۶۶/۱۳۲۴۳ ۰ ۲۵۶۰ خرمالو
۰ ۶۶/۸۰۲۱ ۰ ۲۵/۲۳۱۴ نارنگی

روش تحقیق :
بمنظور دستیابی به اهداف تحقیق از طریق پیمایشی (پرکردن پرسش نامه در ۳۰ مصرف کننده )نتایج زیر بدست آمده است :
تعداد افراد خانوار سطح در آمد خانوار
۳,۲ نفر ۲۳/۳ ۱۳/۳ ۱۰۰/۰۰۰
۴,۳ نفر ۴۶/۶ ۴۳/۳ ۱۰۰/۰۰۰,۲۰۰/۰۰۰
۵,۷ نفر ۲۰ ۳۳/۳ ۳۰۰/۰۰۰,۴۰۰/۰۰۰
بیشتر از ۷ نفر ۱۰ ۱۰ بیش از ۴۰۰/۰۰۰

نارنگی خرمالو
۴۳/۳ ۰,۵% ۴۶/۶ ۰,۵%
۴۶/۶ ۵,۱۰% ۲۶/۶ ۵,۱۰%
۱۰ ۱۰,۲۰% ۲۶/۶ ۰ %

مصرف میوه به صورت روزانه در خانوار ۶/۱۶ و به صورت هفتگی ۶/۵۶ و به صورت غیره ۶/۲۶

میزان مصرف ضایعات نارنگی در خانوار: ۰,۵%  ۱۳/۳

میزان مصرف ضایعات خرمالو در خانوار: ۰,۵%  ۸۶/۶

درصد قیمت میوه خرمالو و نارنگی در بین مصرف کنندگان

نارنگی خرمالو
۸۰% ۴۰۰,۵۰۰ ۷۰% ۷۰۰,۸۰۰
۱۰% ۵۰۰,۶۰۰ ۱۵% ۸۰۰ , ۱۲۰۰
۱۰% ۶۰۰,۷۰۰ ۱۵% ۱۲۰۰, ۱۵۰۰

۶/۷۶درصد از مردم از این قیمت راضی نبودندو۳/۲۳درصد ازاین قیمت راضی نبودند
۳/۸۳درصد ازمصرف کنندگان با مفهوم بازاریابی اشنایی داشتند و۶/۱۶ درصد از مصرفکنندگان با این مفهوم اشنایی نداشتند
مسیر توزیع میوه از نظر مصرف کنندگان ۳/۱۳درصد مطتوب و۶/۲۶درصدنسبتا مطتوب و ۶۰درصد مطتوب نبوده
سیاست های حمایتی دولت در مورد میوه (نارنگی و خرماتو) از نظر مصرف کننده
۳/۳درصد مطلوب و۶/۳۶ نسبتا ممطلوب و ۶۰درصد مطلوب نبوده

تهیه میوه مصرف کننده از میوه فروش ۶/۶۶و از بازار میوه ۳/۳۳و تهیه از سر باغ درصدی نداشته
مصرف کننده میوه مورد نیاز خود را به صورت بسته بندی ۶/۶درصد و به صورت غیر بسته بندی (فله ای)۳/۹۳درصد تهیه می نمایند
بالا رفتن میوه (خرمالو و نارنگی )۹۰درصد در مصرف روزانه تاثیر گذاشته و ۱۰درصد در بالا رفتن قیمت تاثیر ندارد

زمانی که موجودی بول مصرف کننده کمتر باشد ۳/۹۳درصد میوه نارنگی را خریداری کرده و ۳/۳درصد میوه خرمالو را خریداری کرده و ۳/۲ درصد هیچکدام را خریداری نکرده اند
میزان مصرف میوه نارنگی در خانوار ۳/۸۳درصد و خرمالو ۳/۳ درصد و میزان مصرف هردو میوه در بین خانوارها ۳/.۱۳درصد بوده
مکان های توزیع میوه در ۸۰ درصد مصرف کنندگان جوابگو بوده و ۲۰ درصد جوابگوی مشتریان به صورت مطلوب نبوده
عوامل موثر در میزان مصرف میوه در نزد مصرف کنندگان:

سطح درامد ۳/۵۳ درصد بوده و قیمت میوه ۶/۲۶ درصد بوده و کیفیت میوه ۳/۱۳درصد و توزیع مطلوب ۳/۳
ودر رابطه با همه موارد ۳/۳درصد بوده
جمع بندی و بیشنهادات

ایران یکی از کشورهای تولید کننده مرکبات است و در بین کشورهای تولید کننده که در سطحی حدود ۶/۱ملیون هکتار به تولید مرکبات می پردازدایران قریب ۳ میلیون تن در حالتی حدود ۲۲۲ هزار هکتار انواع مرکبات را در مناطق مختلف شمال و جنوب ،کشور تولید می نماید .

با توجه به اینک خرمالو و نارنگی جز میوه های نیمه گرمسیری بوده است . انواع خرمالوها و نارنگی های تولید ایران از نظر کیفیت ف مرغوبیت و بازار پسندی در صورت اجرای یک برنامه مناسب در عمل آوری و بسته بندی مناسب نه تنها در بازارهای داخلی بلکه در بازارهای خارجی نیز قابل رقابت است .
در یک جمع بندی می توان گفت نتایج حاصل از نظر سنجی در بین مصرف کنندگان +قیمت میوه ، در در موضایعات مسی توزیع میوه ،سیاست های حمایتی دولت کیفیت میوه ،سطح در آمد ، از عوامل موثر در بازاریابی میوه خرمالو و نارنگی بوده است .

راها برای بهبود بخشیدن وضعیت پیشنهاد می شود که :
۱- با توجه به اینکه بیشترین درصد ضایعات در هر میوه ها بصورت می کرد پیشنهاداتی ارایه می کنیم تا برای کاهش ضایعات میوه (خرمالو ، نارنگی )
بسته بندی مناسب ، حمل و نقل ، آموزش و نگهداری میوه به مردم ، امکان خرید آسان میوه در مغازه ها ، کوتاه کردن دست واسطه ها در کاهش ضایعات نقش دارد .
۲- با توجه به اینکه مهم ترین مشکل تهیه میوه قیمت بالا میوه ها ، نبوده در قامی فصو ، کیفیت پائین میوه از عوامل مهم بوده افزایش دولت در کاهش قیمت بسیار مهم بوده است .
۳- و از همه مهمترین مشکل بازار میوه که رقابت آزاد ، قورم زیاد قیمت ، نامرغوب بودن موثر می باشد ندا دولت و سازمان های وابسته به این موضوع می تواند .( منظور حذف افراد سود جو دلالان و جلوگیری از افت قیمت نقش مهمی داشته باشند )

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 13 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد