دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با انقلاب فرانسه

PowerPoint قابل ویرایش
24 صفحه
11900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با انقلاب فرانسه توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با انقلاب فرانسه قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

انقلاب فرانسه (۱۷۹۹-۱۷۸۹) دوره‌ای از دگرگونی‌های اجتماعی سیاسی در تاریخ سیاسی فرانسه و اروپا بود. این انقلاب، یکی از چند انقلاب بزرگ در طول تاریخ جهان است که پس از فراز و نشیب‌های بسیار، منجر به تغییر نظام سلطنتی به جمهوری لائیک در فرانسه و ایجاد پیامدهای عمیقی در کل اروپا شد.
پس از انقلاب در ساختار حکومتی فرانسه، که پیش از آن سلطنتی با امتیازات فئودالی برای طبقه اشراف و روحانیون کاتولیک بود، تغییرات بنیادی در شکل‌های مبتنی بر اصول جدایی دین از سیاست، روشن‌گری، ملی‌گرایی دموکراسی و حقوق شهروندی پدید آمد.

اسلاید ۲ :

با این حال این تغییرات با آشفتگی‌های خشونت‌آمیزی شامل اعدام‎ها و سرکوبی‌ها در طی دوران حکمرانی وحشت و جنگ‌های انقلابی فرانسه همراه بود. وقایع بعدی که می‌شود آن‌ها را به انقلاب فرانسه ربط داد شامل: جنگ‌های ناپلئونی و بازگرداندن رژیم سلطنتی و دو انقلاب دیگر که فرانسه امروزی را شکل داد است.
برخی معتقدند که اولین جرقه انقلاب، یورش به باستیل بود و در آن زمان نیز مردم هنوز به براندازی سلطنت فکر نمی‌کردند و برخی آغاز آن را ماه مه ۱۷۸۹ (میلادی) می‌دانند. پایان آن را ۱۷۹۵ یا ۱۷۹۹ می‌دانند و برخی سال ۱۸۰۴ که ناپلئون اعلام امپراطوری نمودو گاهی تمام دوره ناپلئون را تا ۱۸۱۵ نیز در جزء انقلاب فرانسه می‌آورند ولی اغلب آغاز عصر ناپلئون را پایان دوره انقلاب می‌شمارند

اسلاید ۳ :

تُوکُویْل، از اندیشمندان هم‌عصر انقلاب، معتقد است که با وجود آن همه تلاش برای وقوع انقلاب، نتیجه کار دموکراسی نبود. شاید به همین دلیل است که وی برخلاف بسیاری، سال ۱۷۸۹ (شروع انقلاب) را سال پایان انقلاب می‌داند. با این حال به نظر بسیاری، انقلاب با سقوط زندان باستیل در سال ۱۷۸۹ آغاز شد. شاه، لویی شانزدهم، در سال ۱۷۹۳ اعدام شد و سرانجام، در سال ۱۷۹۹ هنگامی که ناپلئون بناپارت به قدرت رسید، انقلاب پایان پذیرفت.
پس از ناپلئون دوباره نظام جمهوری جایگزین شد تا این که ناپلئون سوم (برادرزاده ناپلئون)، کودتا نمود و امپراتوری دیگری به راه انداخت. پس از آن جمهوری‌های متعدد شکل گرفت. بدین ترتیب در کم‌تر از یک قرن ، بر فرانسه به شکل‌های گوناگونی مانند جمهوری ، دیکتاتوری ، سلطنت مشروطه و دو امپراتوری متفاوت حکم‌فرمایی شد . تا به امروز که جمهوری پنجم بر فرانسه حکمفرماست.

اسلاید ۴ :

شامل اشراف و نجبای درباری و روحانیون عالی رتبه بود.
چون اینان که اقلیتی اندک بودند، منابع اصلی قدرت و ثروت را در دست داشتند؛ وسیع ترین زمین ها و مهم ترین مناصب حکومتی به آنان تعلق داشت و از معافیت مالیاتی برخوردار بودند.

اسلاید ۵ :

عمدتاً شهرنشینان را تشکیل می دهند .
اینان به تجارت، وکالت، نویسندگی و صنعت اشتغال داشتند . مردمانی روشنفکر و تحصیل کرده بودند که با افکار جدید آشنایی داشتند اما اشرافیان (طبقه ی ممتاز) آنان را در اداره ی سیاسی کشور سهیم نمی کردند و با محدودیت هایی مانع فعالیت های آزاد اقتصادی آنان می شدند ؛ به همین دلیل، مردم طبقه ی متوسط اغلب از نظام سلطنت استبدادی ناراضی بودند.

اسلاید ۶ :

از دهقانان فقیر و طبقه ی کارگران صنعتی بود. اینان اکثریت جامعه ی فرانسه را تشکیل می دادند. این مردم نیروی اصلی کار و تولید بودند ولی در عین حال فقیرترین مردم بودند ؛ لذا در بی سوادی و گرسنگی زندگی می کردند و اشراف و رژیم حاکم را مسبِّب اصلی تیره روزی خود می دانستند.

اسلاید ۷ :

۱- سلطنت طلبان : خواهان پا برجایی لویی شانزدهم بودند.
۲- اعتدالیون: استقرار حکومت مشروطه سلطنتی(مانند انگلستان)
۳- جمهوری خواهان اعتدالی(ژیروندها): (اعضای آن از ولایت ژیروند بودند) خواهان استقرار مسالمت آمیز حکومت جمهوری و برچیده شدن نظام پادشاهی مطلق بودند .
۴- جمهوری خواهان افراطی (ژاکوبن ها): در صومعه ژاکوبن در پاریس دور هم جمع می شدند

اسلاید ۸ :

آزادی خواهان فرانسه در سال ۱۷۸۹ م لویی شانزدهم را به تسلیم وا داشته نظام سلطنتی مشروطه برقرار کردند. اما تلاش نافرجام لویی شانزدهم برای بازگرداندن رژیم سابق ، انقلابیون را بر آن داشت تا ضمن لغو نظام سلطنتی رژیم جمهوری برقرار کنند.(۱۷۹۲م) در این میان لویی شانزدهم و همسرش ماری آنتوانت دستگیر و اعدام شدند.

اسلاید ۹ :

قلعه باستیل زندانی بود در پاریس که در فرانسه تحت عنوان باستیل سِن آنتُوان نامیده می‌شود. معروفیت این قلعه به فتح آن در ۱۴ ژوئیه ۱۷۸۹ بدست انقلابیون فرانسه برمی‌گردد. در این تاریخ این قلعه مورد هجوم مخالفان لویی شانزدهم قرار گرفت. این اتفاق را آغاز انقلاب فرانسه می‌نامند. در سال بعد از فتح این قلعه جشنی به این مناسبت برگزار شد که هم‌اکنون این روز را در فرانسه به عنوان روز ملی جشن می‌گیرند و جزو تعطیلات رسمی این کشور نیز محسوب می‌شود. لغت باستیل در فرانسه به معنی قلعه است.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 24 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد