دانلود فایل پاورپوینت اخلاق ارتباط با بیمار

PowerPoint قابل ویرایش
21 صفحه
11900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت اخلاق ارتباط با بیمار توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت اخلاق ارتباط با بیمار قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

اخلاق حرفه ای چیست ؟
باید ها و نباید ها ؟
تفاوت اصول با مبانی اخلاق حرفه ای ؟
اصول ارتباط با بیمار؟
آیا همه ملزم به رعایت آن هستند؟

اسلاید ۲ :

اخلاق پرستاری جزیی از مسئولیت پذیری و تعهد ما به بشریت است. از آنجا که نوع روابط ما با افراد،بخصوص بیماران می باید مطابق با دستورات الهی باشد ،پس بر مبنای اعتقادات اسلامی خویش، افراد بیمار را باید برادران و خواهران دینی خویش بدانیم.
بدین ترتیب مشاهده می شود که پرستاری جلوه گاه صداقت ،انسان دوستی ،فداکاری ،ایثار و از خودگذشتگی، تعهد و تدین است. بستر تداوم تقوا نمودار وفاداری به سوگند ها است.میدان علم و عمل و بروز فضایل اخلاقی و انسانی است . پرستاری نگهبانی از زندگی انسان ،تجلیگاه قدرت خداوند در نجات جان آدمی است.
احترام به انسانیت انسان به عنوان اشرف مخلوقات و بالاخره میدان امتحان الهی برای پرستار است. بدیهی است که تنها چنین پایه های فکری و اعتقادی است که می تواند پرستار و اخلاق پرستاری را شکل و معنی دهد .

اسلاید ۳ :

۱- تقوا: انسانی که فاقد تقوا است همواره در خطر لغزش و سقوط است . گر چه همگان به تقوا نیازمندند ولی پرستاران به دلایل ظرایف و حساسیت کارو ویژگیهای خدمات خود ،قطعا بدان نیازمندترند.
۲ – آگاهی متناسب با دانش روز: نباید فراموش کرد که ارزش کارها به کمیت و حتی کیفیت آنها نیست ، بلکه به میزان اخلاص و احساس مسئولیت و تلاش و زیر بنای عقیدتی آنها ست.
۳- نظم در امور : همه ، بخصوص هر جا که مسئولیت ها سنگین تر و نوع خدمات حساس تر است به نظم نیاز مند ترند . نظم در امور بخصوص برای پرستاران اتاق عمل که به زیور تقوا آراسته اند ، برای پیشرفت علم و آسایش جسمی ، وجدانی و روحی آنان ضروری است.
۴- جلب اعتماد مریض: زمانی که بیمار از پرستار ، تقوا ، دلسوزی ، آگاهی و تلاش صادقانه در ادای وظایف دید ، بدون شک به چنین فرد شایسته ای اعتماد می کند که این امر باعث احترام و علاقه از طرف بیمار به آنان خواهد شد.

اسلاید ۴ :

۵ – راز داری : پرستار درپرونده بیمار و یا در اتاق عمل اطلاعاتی در مورد بیمار خواهد یافت که افشای آنها افشای راز بیمار و کاری بس ناپسند و خلاف دین و اخلاق است. ۶ – راستگویی: همیشه اشتباهات انجام داده شده را با کمال شهامت اطلاع دهند تا هر چه زود تر رفع شوند.زیرا کتمان آن ممکن است برای بیمار خطراتی را در بر داشته باشد. ۷ – صبور باشد ، بخصوص در مواقعی که دیگران عصبانی هستند و اگر جراح در حین عمل حرف زننده ای ادا نمود جواب ندهد و بعد از عمل راجع به موضوع با او صحبت کند زیرا عصبانیت همه ضررش به بیمار میرسد. ۸ – متواضع باشد و از تکبر و غرور مطلقا پرهیز کند که این صفات از خود خواهی است . فرد متکبر چون عیبهای خود را نمی بیند در صدد رفع آنها بر نمی آید و این مانع پیشرفت او می گردد زیرا حاضر به قبول هیچ مطلب آموزنده ای از طرف دیگران نمی باشد. ۹ – هوشیارباشد: همواره با هوشیاری کامل مواظب اوضاع بوده و مراقب باشد که خطایی از خود یا دیگران سرنزند.

اسلاید ۵ :

۱۰ – وظیفه شناسی: به مسئولیت بزرگ خود آگاه باشد و سعی کند آن را به نحو احسن انجام دهد و برای به ثمر رساندن آن مدد خواهی دیگران را بپذیرد و خود نیز به موقع به دیگران یاری کند. ۱۱ – از نظر روحی و جسمی سالم و قوی باشد : زیرا اتاق عمل جای افراد مریض و رنجور نیست و سعی نماید از خودش مراقبت کند بخصوص از دستها که حین عمل باید به جراح کمک کند. ۱۲ – با گذشت باشد : نسبت به همکاران خود با مهربانی . دوستی رفتار کند و سعی کند در قبال رفتار نادرست دیگران نسبت به خود فروتنی و گذشت داشته باشد تا محیط کار مناسبی را برای خود و دیگران ایجاد نماید . ۱۳ – ظاهر آراسته و متین داشته باشد و طرز سخن گفتن با دیگران و اینکه با هر فردی به چه صورت صحبت کند را بداند . در حین سخن گفتن به کسی توهین نکند و از شوخیهای بی جا بپرهیزد. ۱۴ – قوانین و مقررات اتاق عمل را رعایت کرده و اجرای آن را به دیگران یاد آور شود.

اسلاید ۶ :

۱۵ – وقت شناس باشد و همیشه به موقع سر کار حاضر باشد زیرا تاخیر در حضور باعث اختلال در کار اتاق عمل و تلف شدن وقت می گردد .همچنین حد اکثر استفاده از وقت را بکند. ۱۶ – سرعت عمل و سرعت انتقال داشته باشد ولی بدون عجله و شتابزدگی . در حین کمک به جراح باید فکر او را بخواند و همیشه یک قدم از او جلوتر باشد و خوب فکر کند و به موقع تصمیم بگیرد. ۱۷ – انعطاف پذیر باشد و عکس العمل سریع و صحیح در مقابل حوادث پیش بینی نشده داشته باشد . تغییرات تازه را بپذیرد و بداند که هر روش خوبی تغییر پذیر است و اگر یک قدم به جلو نرود، یک قدم عقب مانده است. ۱۸ – انتقاد پذیر باشد: انتقاد بجا را قبول و اشتباهاتش را بپذیرد زیرا این عمل باعث پیشرفت او می شود. ۱۹ – صرفه جو باشد : ارزش لوازم اتاق عمل را بداند ، روش صحیح نگهداری از آنها را رعایت کند و وسایل را به موقع ، بجا و به اندازه مصرف نماید.

اسلاید ۷ :

بخش یک : محیط فیزیکی
ماده ۱- تفکیک کامل اطاقهای رختکن آقایان از خانمها (قبل از خط امان) اعم از پزشک , پرستار و خدمه, می بایست حتی المقدور اطاقهایی انتخاب گردد که به سایر فضای اطاقهای عمل اشراف نداشته باشد و افراد بتوانند هنگام تعویض لباس کلیه شئونات اخلاقی و اسلامی را رعایت نمایند (بستن درب, کشیدن پرده و یا کرکره ها)
ماده ۲- تفکیک کامل اطاقهای غذاخوری, چایخوری آقایان از خانمها در کلیه ساعات شبانه روز (اعم از پزشکان, پرستاران و کادر خدمات)
ماده ۳- مجزا نمودن اطاقهای دستشویی (اسکراب) خانمها از آقایان با توجه به تفاوتهای فیزیکی ساختمانها با ابتکار عمل لازم در حد مقدورات از قبیل استفاده از پرده پاراوان.

اسلاید ۸ :

بخش دو : پوشش کارکنان و بیماران

.ماده ۴- پوشش کارکنان مرد: پوشش کارکنان مرد اطاق عمل اعم از پزشک, پرستار و خدمه می بایست طبق ضوابط تعیین شده زیر , با رنگهای مناسب تهیه گردد. الف- شلوار بلند تا مچ پا با گشادی مناسب که مچ آن به تناسب تنگتر باشد (حداقل ۱۵ سانتیمتر) ب – قد پیراهن تا روی باسن با گشادی مناسب ج- قد آستین تا ۱۰ سانتیمتر بالاتر از آرنج د-یقه گرد (کاملا دور گردن ) ه- کلاه مناسب بطوریکه تمام سر و موها را بپوشاند. و- کفش مخصوص اطاق عمل (پوتین با رینگ سفید ) استفاده شود. تبصره(۱): به منظور رعایت کامل اصول بهداشتی , آقایانی که محاسن دارند, از ماسکهای بزرگتر که پوشش لازم را ایجاد می نماید استفاده نمایند. ماده ۶- پوشش بیماران مرد: جهت بیماران مرد باید از گان و کلاه و یا سربند که تمام موهایشان را بپوشاند استفاده شود. ماده ۷- پوشش بیماران زن: جهت بیماران از گان و روسری بزرگ و مناسب که گردن و سینه های آنان را کاملاً بپوشاند استفاده شود. تبصره (۲): کلیه بیماران باید در تمام مراحل عمل (باسثنای مواقع ضروری ) با ملحفه یا شان عمل پوشانیده شوند.

اسلاید ۹ :

ماده ۵- پوشش کارکنان زن : پوشش خانمها در اطاق عمل و اطاق زایمان اعم از پزشک, پرستار و کادر خدمات می بایست با شرایط تعیین شده زیر تهیه گردد. الف- شلوار بلند با گشادی مناسب کهمچ پای آن به تناسب تنگتر باشد (حداقل ۱۵ سانتیمتر) ب – مانتو گشاد و بلند تا سر زانو ج – قد آستین تا مچ و سرمچها می بایست بصورت کشباف جمع شود. د- یقه گرد (دور گردن با شکافی ۱۵-۱۰ سانتیمتر در جلو که با سجافی ۵ سانتیمتر روی هم قرار گیرد) ه- مقنعه به رنگ مناسب تا روی سینه که با دکمه های مانتو ثابت شود. و- جوراب سفید ضخیم و ساده ز- کفش مخصوص اطاق عمل (پوتین با رنگ سفید ) استفاده شود.

اسلاید ۱۰ :

بخش سه : روش اجرایی یک : بیماران ماده ۸- بیمار باید با پوشش کامل مطابق ماده ۷-۶ توسط پرستار و بیمار بر بخش با آمادگی کامل جسمی به پرستار اطاق عمل تحویل شود. ماده ۹- پرستار اطاق عمل ضمن رعایت کلیه مقررات مربوطه و پس از گرفتن آگاهیهای لازم به منظور حمایت روحی و معطوف نمودن توجه بیمار به معنویات و اتکال به خداوند و جلب اعتماد بیمار در مورد انجام خواسته هایش او را برای انجام عملیات هوشبری با رعایت موازین شرعی آماده می سازد. ماده ۱۰- انتقال بیمار بر روی تخت عمل بوسیله پوششهای برزنتی با میله های متحرک و یا توسط پارچه (ملحفه) انجام پذیرد. تا از تماس مستقیم پرسنل اطاق عمل با اعضای بدن بیمار پیشگیری گردد. ماده ۱۱- در صورتیکه بیمار احتیاج به سند مثانه دارد میبایست الزاما افراد همگن عمل سنداژ را انجام دهند. اگر فرد همگن وجود نداشته باشد لازم است توسط خود پزشک انجام شود. ماده ۱۲- در مورد بیمارانیکه لازم است از دستگاه مانیتورینگ استفاده نمایند , باید عمل گذاشتن الکترودها در مورد بیماران حتی الامکان بوسیله پرسنل همگن انجام شود. ماده ۱۳- تنظیم وضعیت بیمار (Positioning) حتی المقدور با کمک پرسنل همگن انجام شود.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 21 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد