دانلود فایل پاورپوینت بهداشت عمومی ۱

PowerPoint قابل ویرایش
15 صفحه
11900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت بهداشت عمومی ۱ توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت بهداشت عمومی ۱ قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

سازمان بهداشت جهانی یک سازمان غیر سیاسی می باشد که به سازمان ملل متحد وابسته است و مرکز آن در ژنو قرار دارد . اساسنامه آن از تاریخ هفتم آوریل ۱۹۴۸ به اجرا گذاشته شد و به همین جهت این روز به نام روز بهداشت جهانی نام گذاری گردید.
هدف از تشکیل سازمان بهداشت جهانی « دست یابی همه مردم به بالاترین سطح سلامت » می باشد . هدف فعلی سازمان بهداشت جهانی دست یابی همه مردم جهان به سطحی از سلامت است که به آنها امکان دهد در سال ۲۰۰۰ از نظر اقتصادی و اجتماعی زندگی باروری داشته باشند .

اسلاید ۲ :

نخستین فعالیت این سازمان ، برابر اساسنامه آن اقدام به تعیین جهت و هماهنگی مدیریت در همه فعالیتهای بهداشت بین المللی است . این فعالیت ، به کشورهای عضو امکان می دهد که دشواریهای بهداشتی دارای اولویت در سراسر جهان با هم را شناسایی نمایند و به راهبردها ، اصول ، و برنامه های موثر بر این سیاستها در جهت رسیدن به هدف را به طور جمعی بیندیشند .

اسلاید ۳ :

مسئولیت های WHO در تعیین و ارتقای معیارهای بین المللی در زمینه بهداشت پیشگیری و مبارزه با بیماری خاص
توسعه خدمات جامع بهداشتی
بهداشت جهانی
بهداشت محیط زیست
آمارهای بهداشت
پژوهشهای زیست – پزشکی
اطلاعات و انتشارات بهداشتی

اسلاید ۴ :

بهداشت عمومی عبارتست از مجموعه دانش و هنر پیشگیری از بیماری و تامین ، حفظ و ارتقای تندرستی و توانمندی بشر با استفاده از تلاش دسته جمعی که منجر به توسعه جامعه شود . این مفهوم در حوزه زندگی انسان گسترش یافته و به طریقی ضامن سلامت فرد و جامعه به شمار می‌رود .

اسلاید ۵ :

سلامت عبارتست از برخورداری از آسایش کامل جسمی ، روانی و اجتماعی و نه فقط نداشتن بیماری و نقص عضو و توانایی داشتن یک زندگی مثمر از نظر اقتصادی و اجتماعی .

اسلاید ۶ :

سلامتی و بیماری به دنبال یکدیگر قرار دارند و مرز مشخص و قاطعی ندارند . پایین ترین نقطه طیف سلامتی و بیماری مرگ است و بالاترین نقطه آن سلامتی مثبت است . نظریه طیف سلامتی موید آن است که سلامت یک فرد ایستا نیست بلکه پدیده ا ی پویا و فرآیندی دائما در حال تغییر است.

اسلاید ۷ :

بعد جسمی
معمول ترین بعد سلامتی سلامت جسمی است که نسبت به ابعاد دیگر سلامتی ساده تر می توان آنرا ارزیابی کرد سلامت جسمی در حقیقت ناشی از عملکرد درست اعضاء بدن است . از نظر بیولوژیکی عمل مناسب سلولها و اعضاء بدن و هماهنگی آنها با هم نشانه سلامت جسمی است .

اسلاید ۸ :

سنجش سلامت روانی نسبت به سلامت جسمی مشکل تر خواهد بود در اینجا تنها نداشتن بیماری روانی مد نظر نیست بلکه قدرت تطابق با شرایط محیطی ، داشتن عکس العمل مناسب در برابر مشکلات و حوادث زندگی جنبه مهمی از سلامت روانی را تشکیل می دهد نکته دیگری که باید در اینجا به آن اشاره کرد اینکه بسیاری از بیماریهای روانی نظیر اضطراب ، افسردگی و غیره بر روی سلامت جسمی تاثیر گذار است و ارتباط متقابلی بین بیماریهای روانی و جسمی وجود دارد .

اسلاید ۹ :

یکی از زمینه های عمده بیماریها و مشکلات روانی و عوارض جسمی و اجتماعی آن احساس پوچی ، بیهودگی و تزلزل روحی است که ناشی از فقدان بعد معنوی در افراد است . ایمان ، هدفدار بودن زندگی ، پای بندی اخلاقی ، تعاون ، داشتن حسن ظن و توجه بیشتر به مسائل معنوی زندگی باعث کاهش اضطراب ، تزلزل روحی و عوارض ناشی از آن می شود .

اسلاید ۱۰ :

این بعد از دو جنبه قابل بررسی است یکی ارتباط سالم فرد با جامعه ، خانواده ، مدرسه و محیط شغلی و دیگری سلامتی کلی جامعه که با توجه به شاخص های بهداشتی قابل محاسبه می توان سلامت جامعه را تعیین کرد .

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 15 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد