دانلود فایل پاورپوینت تغییر واحد پول کشورها

PowerPoint قابل ویرایش
27 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت تغییر واحد پول کشورها توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت تغییر واحد پول کشورها قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

چکیده: در کشورهایی که برای مدتی طولانی نرخ های تورم بالا را تجربه می کنند و سطح عمومی قیمت ها به نحو چشم گیری افزایش می یابد، قدرت خرید پول به شدت کاهش یافته و شرایطی به وجود می آید که پول ملی به سختی می تواند وظایف خود را به عنوان وسیله مبادله، واحد شمارش و ذخیره ارزش ایفا کند. در چنین شرایطی است که برای جلو گیری از هزینه های ناشی از در گردش بودن پول کم ارزش در اقتصاد، دولت ها به تغییر واحد پول ملی اقدام می کنند.

اسلاید ۲ :

مقدمه بسیاری از کشورهای در حال توسعه که با تورم های بالا مواجه بوده اند، برای مقابله با اثرات منفی ناشی ازکاهش ارزش پول ملی، مجبور شده اند تا در واحد پول ملی خود تجدید نظر کنند. تغییر واحد پول ملی به عنوان یک سیاست اصلاحی در بسیاری ازکشور ها اجرا شده است. با توجه به روند تورمی دهه های اخیر در ایران و کاهش شدید ارزش پول ملی، اصلاح واحد پول ملی به منظور کاهش هزینه های مربوطه ضروری می نماید، با این وجود دولتمردان به دلیل نگرانی از بروز اثرات تورمی حاصل از اجرای این سیاست هنوز اقدام به اجرای آن نکرده اند.

اسلاید ۳ :

سرانه اسکناس در اقتصاد ایران نسبت به کشورهای پیشرفته بسیار بالاتر است ( ۱۱۴ برگ در مقابل ۱۴ برگ). اصلاح واحد پول یا حذف چند صفراز واحد پول کشور به یکی از نیازهای اقتصادی کشور برای تسهیل در مبادلات تجاری تبدیل شده است.این موضوعی است که از سال ها پیش در دستورکار بانک مرکزی قرار داشته است . حذف صفر از پول ملی اقدامی است که با هدف افزایش ارزش اسمی پول صورت می گیرد. بنابراین با توجه به وضعیت تورم در ایران در سال های اخیر و عزم دولت به اجرای طرح تحول اقتصادی که بخشی از آن را تغییر واحد پول تشکیل می دهد، و مزایایی که برای این سیاست بیان شده است، چگونگی فرآیند انجام و بررسی آثار چنین اقدامی بر تورم بسیار ضروری به نظر می رسد.

اسلاید ۴ :

پول و کارکرد های آن در اقتصاد: برای پول می توان تعاریف بسیاری عنوان کرد اما به صورت کلی پول چیزی است که در تمام جوامع و بین همه افراد آن کاربرد دارد و بدین منظور ویژگی های خاصی را باید دارا باشد تا بتواند به وظایف خود عمل کند. خواص مطلوب پول:پول حداقل پنج خاصیت ضروری دارد که (عبارتند از(داودی و صمصامی، ۱۳۸۸ - قابلیت حمل - دوام - بخش پذیری - استاندارد پذیری: بدین مفهوم که پول باید کیفیت یکسان داشته باشد و از نظر فیزیکی قابل تمیز باشد - قابلیت تشخیص: اگر تشخیص پول به سادگی میسر نباشد، افراد برای تصمیم گیری در مبادلات خود دچار مشکلات فراوانی خواهند شد.

اسلاید ۵ :

تاریخچه تغییر واحد پول تاریخ تغییرات واحد پول ملی به اوایل قرن نوزدهم میلادی باز میگردد. و از آن زمان تا کنون در مواجه با چالش های سیاسی و اقتصادی، دولت ها به کرات سیاست حذف صفراز پول ملی را به کار گرفته اند. ازاین رو است که امروزه تغییر واحد پول ملی نوعی بسته اصلاحات سیاسی اقتصادی شناخته می شود. دراین تغییرات واحد پول جدید عموما با مضربی از ده، از واحد پول قدیمی به دست آمده است. از سال ۱۹۲۳ تا سال ۲۰۰۹ شمار کشورهایی که اقدام به صفرزدایی از پول ملی خود کرده اند به ۵۰ کشور می رسد که طی ۸۴سیاست صفرزدایی، تعداد ۲۷۲ عدد از صفرهای پول ملی خود راحذف کرده اند.با توجه به تاریخچه تغییر واحد پول، مشاهده می شود که کشورهای (موسلی، ۲۰۰۵ )زیادی در مواجهه با بحران های پولی اقدام به اجرای این سیاست کرده اند . هدف از اجرای سیاست تغییر واحد پول در کشورهای مختلف، متفاوت بوده است.

اسلاید ۶ :

تاریخچه ی تغییر واحد پولی در ایران: برای جلوگیری از بی اعتمادی به پول ملی، بانک مرکزی در سال ۱۳۷۳ تغییر واحد پولی را مورد بررسی قرار داد که به دلیل برخی مخالفت ها بررسی طرح متوقف شد. ودر فاصله ی سال های ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۱بحث تغییر واحد پول کشور به واحدی با نام <<نور>>در مجلس مطرح شد.و این بار نیز به نتیجه نرسید.این بحث در سال ۱۳۸۴در مجلس مطرح شدو مورد بررسی قرار گرفت.

اسلاید ۷ :

تغییر واحد پولی در ایران: در کشور جمهوری اسلامی ایران به سال ۱۳۰۸واحد پولی ریال جایگزین تومان شد.ولی هیچ گاه نتوانست جایگاه خود را در بین مردم به دست بیاورد و تومان هم اکنون در معاملات و حتی در امور مالی مردم و بسیاری از مسئولین مالی کشور نیز رایج است. با کمی دقت مشاهده می شود با تغییر مذکور نه تنها صفری حذف نشده بلکه یک صفر به آن اضافه شده و در نتیجه واحد پولی در آن زمان ده برابر بزرگتر شد.

اسلاید ۸ :

مزایا:
کاهش تورم
نقل و انتقال آسا نتر پول و کاستن از مخاطرات آن در حجم کلان
صرفه جویی در هزینه ی چاپ اسکناس
صرفه جویی در وقت نیروی انسانی و هزینه های معاملاتی در مسایل مالی کشور
اثرات مثبت روانی در جامعه (افزایش اعتماد مردم)
مانع نفوذ ارزهای خارجی
تقویت پول ملی و افزایش ارزش اسمی آن
افزایش سرمایه گذاری های خارجی
سادگی در مبادلات و نگهداری ساده تر حساب ها، ارقام و ترازنامه ها
اشغال فضای کمتر آمار و اطلاعات مالی در حافظه و هارد رایانه ها
صرفه جویی در وقت برای شمارش حجم زیاد اسکناس ها
کاهش نیاز به استفاده از چک های بانکی به شکل بی رویه و غیرمنطقی
کاهش و تسهیلات فعالیت دستگا ههای خودپرداز

اسلاید ۹ :

معایب:
هزینه ی سنگین جایگزینی اسکنا سهای جدید
افزایش سطح عمومی قیمتها
ناسازگاری دفاتر و صورت های مالی و پایگاه های اطلاعاتی جدید و قدیم و تحمیل هزینه به فعالان اقتصاد
عدم پذیرش افراد مسن
احتمال کاهش درآمدهای صادراتی
خنثی بودن اجرای این طرح

اسلاید ۱۰ :

تجربه سایر کشور ها در تغییر واحد پول:
– یونان ( ۱۹۴۴ ) حذف ۱۴ صفر
– مجارستان ( ۱۹۴۶ ) حذف ۲۱ صفر
– آلمان ( ۱۹۴۸ ) حذف ۱۴ صفر
– لهستان ( ۱۹۵۰)
– چک اسلواکی ( ۱۹۵۳)
– بولیوی ( ۱۹۸۵ ) حذف ۶ صفر
اسرائیل ( ۱۹۸۶ ) حذف ۳ صفر
– برزیل ( ۱۹۶۷ تا ۱۹۹۳ ) شش مرتبه حذف ۱۸ صفر
– صربستان ( ۱۹۹۴ ) حذف ۱۲صفر
– بلغارستان ( ۱۹۹۹ ) حذف ۳ صفر
– اوکراین ( ۱۹۹۶ ) حذف ۵صفر
– روسیه ( ۱۹۹۳,۱۹۹۸ )
افغانستان ( ۲۰۰۲ ) حذف ۳ صفر

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 27 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد