دانلود فایل پاورپوینت حجاب زن در اسلام

PowerPoint قابل ویرایش
24 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت حجاب زن در اسلام توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت حجاب زن در اسلام قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

 

اسلاید ۱ :

((پیشگفتار))
مطالب این نوشتار ، گفتگویی است دوستانه با آقایان و بانوان در جهت رعایت وظایف و مسئولیت های دینی و اجتماعی .
پند و هشداری است که با خواندن و به کار بستن این مطالب به حق ، به مشکلات و معظلات خانواده و جامعه کمک شده در زمینه تشکیل زندگی سرشار از صفا و معنویت و محصول شیرین آن ، فرزندان شایسته و صالح و ایجاد اجتماعی سالم فراهم خواهد شد .

اسلاید ۲ :

و چون همه ما مسلمان و پیرو دستور قرآن و معلمان راستین کتاب آسمانی ، خاندان رسالت ( ع ) هستیم و خوشبختی ، سعادت و حفظ صیانت خود را در بکارگیری دستور العمل دینی خود می دانیم ، مطالب این مجموعه با استفاده از قرآن کریم و احادیث اهل بیت رسالت علیهم السلام در زمینه شرح وظایف مردان و زنان به طور جداگانه و یا مشترک بودن هر گونه تعصب و بی طرفانه تنظیم گردیده است.

اسلاید ۳ :

امید است با خواندن این مجموعه با ارزش اخلاقی و تربیتی و انتخاب راه بهتر و برتر انسانی با شخصیت و مسلمانی  کامل شویم  و موجبات خشنودی و رضایت حضرت ولی عصر را فراهم نماییم و خدایی نکرده مایه ننگ و غم و اندوه آن عزیز مهربان نگردیم .

 

اسلاید ۴ :

زن بد حجاب کمند شیطان
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : زن عورت است . جلوه گری و خودنمایی زن زشت و ناروا است ، چنانچه در خانه بماند عفت و حجابش محفوظ خواهد بود هنگامی که بدون رعایت حجاب و پوشش کامل از خانه خارج شود ، شیطان سراسر وجود او رااحاطه می کند . (عورت در لغت عرب به هر چیزی که پوشش آن ضروری است گویند )

اسلاید ۵ :

آشکار شدن اندام . چهره ، چشم و ابرو و صدا و همه حرکات زن به خاطر دلربایی و فتنه انگیزی زشت و ناپسند می باشد و الزماً نگاه آمیخته به لذت فضای اجتماعی را مسوم و آلوده می کند .
بنا به فرموده امام علی (ع) هیچ زن و مرد نامحرم و بیگانه رانباید به حریم زندگی و کانون خانواده راه داد . تشکیل جلسات ،میهمانیهای دوستانه  و فامیلی و مختلط موجب می شود تا مرد چشمش به چهره

اسلاید ۶ :

زن زیبا بیافتد اسیر زیبایی او گردد زن نیز همدم مرد بیگانه شود و در نتیجه هر یک از زن و مرد دچار تخیل و صحنه گناه گردد، از همسر خود دلسرد شده و سر ناسازگاری بردارد کانون گرم خانوده به صحنه کش مکش ، اختلاف و احیاناً طلاق و گاهی هم خیانت و جنایت          تبدیل گردد.

اسلاید ۷ :

صفات ارزنده زنان   
امیر مومنان می فرماید بعضی از نیکو ترین صفات و خلق و خوی زنان ، زشت ترین رفتار اخلاق مردان است مانند : تکبّر ، بخل  و ترس ، زیرا زنی که متکبّر باشد نامحرم و بیگانه به حریم خود راه نمی دهند و اگر بخیل باشد اموال خود و شوهرش را حفظ می کند چنانچه ترسو باشد از هر چیزی که به حیثیت و آبروی او زیان رساند فاصله می گیرد ( جرأت رفت و آمد به خارج خانه و ارتباط و اختلاط و گفتگو با نامحرم را ندارد . ( نهج البلاغه : حکمت ۲۳۴ )

اسلاید ۸ :

حجاب زن از دیدگاه امیر المومنین امیرالمومنین حضرت علی(ع) به فرزند دلبندش امام حسن مجتبی (ع) فرمود:
زنان را در پرده حجاب و پوشش نگاهشان دار تا نامحرمان ننگرند زیرا سختگیری در حجاب ، سلامت و پاک دامنی آنان را استوار تر می سازد آوردن افراد غیر صالح در میان زنان و داخل زندگی ، خطرناک تر است از بیرون رفتن آنها از منزل به کاری که برتر از توانایی زن می باشد و به او مربوط نیست به او وامگذار ، زیرا زن گل است نه قهرمان و کارفرما

اسلاید ۹ :

( نباید تحصیل مال و تأمین مخارج زندگی را به زن واگذار کرد چون زن استعداد و تحمل این کار را از توان جسمی و روحی ندارد ( رساله هلیّه و استفتاء از نعتر مراجع )

حجاب از دیدگاه اسلام

کلمه حجاب هم به معنی پوشیدن است و هم به معنی پرده و حجاب ، بیشتر استعمالش به معنی پرده است .
 

اسلاید ۱۰ :

این کلمه از آن جهت مفهوم پوشش می دهد که پرده وسیله پوشش است ، و شاید بتوان گفت که به حسب اصل لغت هر پوششی حجاب نیست ، آن پوشش حجاب نامیده می شود که از طریق پشت پرده واقع شدن صورت گیرد . استعمال کلمه حجاب در مورد پوشش زن یک اصطلاح نسبتا جدید است . در قدیم و مخصوصا در اصطلاح فقها کلمه “ستر” که به معنی پوشش است به کار رفته است .

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 24 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد