دانلود فایل پاورپوینت راهنمای ارزیابی درونی

PowerPoint قابل ویرایش
84 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت راهنمای ارزیابی درونی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت راهنمای ارزیابی درونی قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

کیفیت یک ارزش اصلی در آموزش عالی بوده ،ضمن ابهام خاصی که همواره در مورد آن وجود داشته، مفاهیم متعددی برای آن متصور است که هر یک از منظری مورد توجه قرار گرفته و هر کدام مورد استفاده خاصی نیز دارد.

روشی که برای ارزیابی یا ارزشیابی (evaluation) از کیفیت درآموزش عالی بکار گرفته می‌شود، نیز باید در جهت همان مفهوم از کیفیت باشد که انتخاب کرده و به آن توجه داریم.

اسلاید ۲ :

یکی از مهمترین نکاتی که در بررسی کیفیت با آن مواجه میشویم این است که یک تعریف علمی از کیفیت همواره باید اختصاصی باشد.

nیعنی کیفیت چیزی برای یک هدف خاص

nبه عبارت دیگر، کیفیت عاموجود ندارد.

اسلاید ۳ :

این همان تعریفی است که کیفیت راتناسب با هدف (fitness for purpose)معرفی می‌کند.

مثلاً یک برنامه تحصیلی ممکن است برای تربیت افرادی محقق بسیار خوب باشد ولی نه برای تربیت افرادی که در آن حرفه مشغول به کار می شوند.

اسلاید ۴ :

پس، یکی از رویکردهای علمی در ارزشیابی آموزشی، رویکرد مبتنی بر هدف می باشد.

در این راهنما سعی شده است الگوی مناسبی برای اجرای ارزشیابی درونی مبتنی بر هدف در سطح گروههای آموزشی در اختیار علاقه‌مندان و مجریان این طرح قرار گیرد.

اسلاید ۵ :

هدف اصلی از چنین ارزیابی ارتقاء کیفیت بوده و این مهم از طریق فرایندی انجام می‌گیرد که منجر به قضاوت یا توصیهها و پیشنهاداتی در خصوص کیفیت آموزش در گروه مربوطه می‌گردد.

به طور معمول ماهیت چنین ارزشیابی‌هایی بیشتر کیفی است.

اسلاید ۶ :

البته هر ارزشیابی دارای دو بعد درونی (خود ارزشیابی) و بیرونی (توسط کارشناسان خارجی یاهیأت همگنان) میباشد، که در این مورد نیز در صورتی که گروه لازم بداند می‌تواند پس از انجام ارزشیابی و به منظور اطمینان از صحت کار و استفاده از نظرات متخصصین و کارشناسان خارج از این مجموعه در جهت شناخت بهتر نقاط قوت و ضعف و دریافت پیشنهادات مناسب برای بهبود،در خواست انجام ارزشیابی بیرونی نماید.

اسلاید ۷ :

مسئولیت و هدایت ارزشیابی درونی به عهده یک تیم خود ارزشیابی یا همان کمیته ارزشیابی درونی و ترجیحاً به رهبری مدیر گروه میباشد.

برای رسیدن به اهداف ارزشیابی درونی، کارکردن بر مبنای راهنما و چهار چوب ارائه شده که بیشتر عوامل مقتضی و سئوالات اصلی را پوشش می دهد، بسیار حائز اهمیت است.

اسلاید ۸ :

به طور خلاصه در این الگو، گروه عوامل مؤثر در آموزش را بررسی کرده و وضعیت موجود آن را با استفاده از ابزار مناسب بدست می‌آورد سپس این وضعیت را با وضعیت مطلوب آن مقایسه کرده و درباره آن به قضاوت می‌نشیند.

نقاط قوت و ضعف را در ارزشیابی بدست آورده و بر اساس یافتههای ارزشیابی، مورد تجزیه و تحلیل و بحث و بررسی قرار میدهد.

اسلاید ۹ :

اما نکته اصلی چگونگی تعیین وضعیت مطلوب است.

از آن جایی که ارزشیابی ،مبتنی بر هدف است، باید وضعیت مطلوب برای عوامل و ملاکها به گونهای تعریف شود که اهداف گروه را برآورده سازد،

اسلاید ۱۰ :

بدین منظور باید اهداف کلی ‌گروه کاملاً مشخص شده باشد، .به عبارت دیگر وضعیت مطلوب یا اهدافی را برای هر عامل تعیین میکنیم که ناظر به اهداف کلی ‌گروه باشد و همان طور که گفته شد وضعیت مطلوب ملاک های هر عامل را با توجه به اهداف آن عامل تعیین می کنیم.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 84 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد