دانلود فایل پاورپوینت سیستم های اطلاعاتی مدیریت

PowerPoint قابل ویرایش
20 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت سیستم های اطلاعاتی مدیریت توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت سیستم های اطلاعاتی مدیریت قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

ارزشیابی سیستم های اطلاعاتی

کومار  (۱۹۹۰) ارزشیابی سیستم های اطلاعاتی را فرایندی می‌داند که به تولید اطلاعاتی برای بهبود سیستم اطلاعاتی می‌انجامد. به سخن دیگر، نتایج ارزشیابی سیستم اطلاعاتی این امکان را برای مدیریت فراهم می سازد تا با بازنگری در سیستم بتوان اثربخشی آن را ارتقا دهد.

اسلاید ۲ :

بهبود عملکرد سیستم های اطلاعاتی

عملکرد سیستم اطلاعاتی به درجه‌ای از اثربخشی و کارایی در سازمان اطلاق می شود که از طریق سیستم اطلاعاتی به دست می­آید (لیم  و کیم، ۲۰۰۴، ص ۱۱۷).  بهبود عملکرد سیستم اطلاعاتی دلالت بر آن دارد که عملکرد سیستم اطلاعاتی متناسب با تغییرات محیط داخلی و خارجی و خواسته‌های مختلف کاربران ارتقاء یابد. 

اسلاید ۳ :

مدل های بهبود عملکرد سیستم های اطلاعاتی

مدل نولان (۱۹۷۳)

اسلاید ۴ :

مدل لیم و کیم (۲۰۰۴) 

.۱یکپارچه سازی وظیفه ای: کامپیوتری کردن وظایف فردی در درون سیستم های مجزا؛

.۲یکپارچه سازی فرایند: ترکیب وظایف و فرایندهای فردی در درون گروه های کاری از طریق سیستم اطلاعاتی؛

.۳یکپارچه سازی کسب و کار: مرتبط ساختن گروه­های کاری در سطح سازمان بر مبنای سیستم اطلاعاتی؛

.۴یکپارچه سازی صنعتی: ارتباط دهی سازمان با شرکای تجاری و مشتریان فردی برمبنای سیستم اطلاعاتی؛

.۵نقش آفرینی: خلق مدل های کسب و کار جدید برمبنای سیستم اطلاعاتی.

 

 

اسلاید ۵ :

 • مدل همترازی عمودی

 

اسلاید ۶ :

ارزشیابی سیستم های اطلاعاتی

هدف فرایند ارزشیابی عبارت است از بهبود سیستم‌های اطلاعاتی و ارتقای فرایند توسعه سیستم‌ها (کومار، ۱۹۹۰).

ارزشیابی مستمر پروژه های سیستم­های اطلاعاتی، اغلب با دقت کافی صورت نمی‌گیرد. در حقیقت در بعضی موارد اصلاً  ارزشیابی مستمر صورت نمی‌گیرد.  بعلاوه، به‌ جز در موارد معدودی، اهداف کاری سرمایه گذاری سیستم های اطلاعاتی نادیده گرفته می‌شود.  اغلب، پروژه های سیستم های اطلاعاتی در حالی به پایان می رسد که کارکرد فناوری هدف فائق است (ریمنی و شرود، ۱۹۹۹).

اسلاید ۷ :

ارزشیابی سازنده

ارزشیابی سازنده یک ارزشیابی تعاملی است که به طور مستمر تصمیمات مربوط به فرایند بهبود سیستم‌های اطلاعاتی را تحت تاثیر قرار می‌دهد (فینک، ۱۹۹۳؛ لاو، ۱۹۹۱) و به تبع آن پروژه سیستم اطلاعاتی را برای سازمان قابل قبول و اثربخش می‌کند. کومار (۱۹۹۰) ارزشیابی سازنده را فرایندی توصیف می‌کند که با تامین اطلاعات مورد نیاز برای ارتقای سیستم­ها، زمینه بهبود تولیدات سازمان را فراهم می‌سازد.

اسلاید ۸ :

چرخه ارزشیابی

ارزشیابی سیستم، اغلب به عنوان بخشی از چرخه‌ای در نظر گرفته می شود که شامل امکان سنجی، به هنگام سازی بعد از مرحله طراحی، ممیزی بعد از اجرا  و در بعضی موارد ارزشیابی ادواری (ریمنی و شرود، ۱۹۹۹).

ارزشیابی اولیه در مرحله امکان سنجی شروع می­شود که طی آن برآوردی از هزینه­ها و مزایای پروژه به عمل می آید. وقتی مرحله طراحی به اتمام رسید و طرح­های تفصیلی برای اجرا مشخص شدند، ارزشیابی دیگر ضروری است. در این مرحله از چرخه حیات سیستم­های اطلاعاتی، هزینه های پروژه صورت واقعی به خود می­گیرند و شاید بتوان دید بهتری نسبت به مزایای بالقوه آن به دست آورد.  در ارزشیابی بعداز اجرا، هزینه­ها و مزایا دقیقاَ قابل بررسی هستند. ارزشیابی بعداز اجرا، امکان قضاوت در خصوص نرخ بازگشت سرمایه (ROI) را فراهم می­سازد

اسلاید ۹ :

رویکردهای ارزشیابیIS

رویکردهای عمده ارزشیابی سیستم­های اطلاعاتی را می­توان بر حسب کانون توجه به شرح زیر گروه بندی کرد:

 1. رویکرد سنتی: در گذشته، ارزشیابی سیستم اطلاعاتی بیشتر مبتنی بر رویکرد فنی و اقتصادی صورت می­گرفت تا به تقاضاهای مدیریت عقلایی پاسخ داده شود (سیمونز  و والشمن، ۱۹۸۸). مطابق این رویکرد در ارزشیابی سیستم های اطلاعاتی جنبه­های مالی و وظیفه­ای نظیر زمینه­های مالی، فنی و ریسک های مرتبط مورد توجه قرار می گیرند.
 2. رویکرد چرخه حیات: مطابق این رویکرد در ارزشیابی سیستم­های اطلاعاتی، فرایند بهبود سیستم های اطلاعاتی و مزایای مرتبط مد نظر قرار می­گیرند.
 3. رویکرد اقتضایی: در این رویکرد شرایط سازمانی و بخصوص پاسخ دهی به احتیاجات خارجی سازمان (انتظارات ذی نفعان) در ارزشیابی مورد توجه قرار می­گیرد.
 4. رویکرد یادگیری سازمانی: در این رویکرد نقش سیستم­های اطلاعاتی در ارتقای یادگیری سازمانی و بهبود ارتباطات بیشتر مدنظر قرار می­گیرد.
 5. رویکرد اخلاقی: امروزه انتخاب رویکرد اخلاقی در ارزشیابی سیستم اطلاعاتی به معنی پذیرش ملاحظات اخلاقی در ارزشیابی است (اویژن و همکاران، ۱۹۹۵)، زیرا سیستم اطلاعاتی لزوماً یک ابزار مدیریتی نیست بلکه یک سیستم اجتماعی است که افراد زیادی از آن متاثر می­شوند (اولریچ ، ۱۹۸۳).

اسلاید ۱۰ :

عوامل موثر بر ارزشیابیIS

در عمل انتخاب رویکرد ارزشیابی سیستم اطلاعاتی متاثر از عوامل محیطی است (والشم ، ۱۹۹۳). بالانتین  و همکاران (۲۰۰۰) این عوامل را به شرح زیر فهرست کرده اند:

 1. فلسفه ارزشیابی که ابزارهای روش شناختی در ارزشیابی را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.
 2. توزیع و اعمال قدرت در سازمان
 3. فرهنگ سازمانی
 4. سبک مدیریت
 5. دیدگاه و نگرش ارزشیابی کننده
 6. منابع سازمانی که درجه در دسترس بودن آنها در چگونگی ارزشیابی سیستم اطلاعاتی اثرگذار است.
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 20 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد