دانلود فایل پاورپوینت شرکت مزدا استراتژی ها و رویدادها

PowerPoint قابل ویرایش
26 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت شرکت مزدا استراتژی ها و رویدادها توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت شرکت مزدا استراتژی ها و رویدادها قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

تاریخچه شرکت مزدا

نام مزدا برگرفته از تلفظ نام بنیانگذار شرکت و از اهورا مزدا از زبان اوستایی است . شرکت مزدا به عنوان تولید کننده ابزار و ماشین آلات در سال ۱۹۲۰ پایه گذاری شد و از سال ۱۹۳۱ میلادی به تولید خودرو نیز پرداخت . این شرکت در طول جنگ جهانی دوم برای ارتش ژاپن تولید اسلحه و جنگ افزار نمود. اولین اتومبیل دارای چهار چرخ این شرکت با نام مزدا ۳۶۰ در سال ۱۹۶۰ وارد بازار شد.

شرکت سهامی خاص ماتسودا ( ماتسودا کابوشیکی کایشا ) که با نام تجاری مزدا شناخته می شود یک شرکت خودروسازی است که دفتر مرکزی آن در شهر هیروشیما در کشور ژاپن قرار دارد. این شرکت در سال ۲۰۰۶ میلادی حدود یک میلیون و دویست و پنجاه هزار خودرو تولید نموده است که در کشورهای مختلف جهان به فروش رسیده اند.

اسلاید ۲ :

نامگذاری

باور براین ست که جوجیرو ماتسودا بنیانگذار شرکت خودروسازی مزدا که علاقه ویژه‌ای به آئین زرتشت داشته‌است با الهام از اهورا مزدا و با توجه به تشابه اسمی نام خانودگی اش با کلمه مزدا، این نام را بر محصولات خود گذاشته‌است. این شرکت در داخل ژاپن به نام ماتسودا شناخته می‌شود و بیشتر ژاپنیها از جنبه دیگر نام مزدا بی اطلاعند.

اسلاید ۳ :

بررسی اجمالی در دهه های اخیر

اوایل دهه ی ۸۰ میلادی مزدا سومین تولید کننده خودرو در ژاپن با تولید ۱/۱ میلیون دستگاه خودرو در سال بود. این مقدار کمی بیشتر از تولید هوندا و میتسوبیشی و بسیار کمتر از تویوتا و نیسان بود. سود شرکت در آن زمان حدود ۴% بود .

به دنبال بروز بحران اقتصادی در ژاپن سودآوری مزدا به شدت کاهش یافت به طوری که تا سال مالی ۱۹۹۷-۹۸ برای پنج سال متوالی زیان خالص گزارش کردند. اواخر دهه ۸۰ میلادی و با نزدیک شدن به اوج دوره ای بازار جهانی خودرو ، مزدا مرتکب یک اشتباه استراتژیک شد و دامنه محصولات خود را بسیار گسترش داد .

اسلاید ۴ :

به طوری که شروع به تولید خودرو برای بازارهای خاص کرد و نیز برای رقابت با تویوتا و نیسان ،برند اتومبیل های لوکس خود به نام XEDOS را راه اندازی کرد. کاهش سود آوری مزدا بسیار بیشتر از سایر تولید کننده های ژاپنی بود. این مساله باعث شد در سال ۱۹۹۶ ، فورد سهام خود را در مزدا به ۳۳/۴% افزایش دهد.

با این وجود سازماندهی مجدد شرکت و نیز فروش موفقیت آمیز مدل (DEMIO) MAZDA2 که در سال ۱۹۹۶ معرفی شد و به سرعت به پرفروش ترین مدل مزدا در ژاپن نبدیل شد ، به تدریج زیان مزدا را کاهش داد. به طوریکه در سال مالی ۹۹-۱۹۹۸ برای اولین بار در ۶ سال گذشته شرکت به سود تجمعی دست یافت و بیشترین سود را در ۱۴ سال گذشته کسب کرد. اما دو سال متوالی پس از آن مجددا سود شرکت کاهش یافت و مجددا در مارس ۲۰۰۱ اعلام زیان خالص و عملیاتی کرد.

اسلاید ۵ :

البته در سال بعد مجددا به سودآوری رسید و تاکنون رشد آرام و پیوسته ای را طی کرده است به طوریکه درسال ۰۵-۲۰۰۴ به ۳/۱% و در سال ۰۶-۲۰۰۵ به ۴/۹% سود دست یافت.

با وجود تسلط ده ساله ی فورد بر مزدا ، سود مزدا بسیار کمتر از سود ۷ تا ۱۰ درصدی گزارش شده توسط رقبای داخلی آن ، یعنی هوندا، نیسان و تویوتا است. یک عامل مهم ، نبود پیوستگی و تداوم در مدیریت رده بالای سازمان بود. در فاصله سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۳ ، ۵ بار رئیس مزدا تغییر کرد. این عدم ثبات باعث می شد مزدا نتواند یک استراتژی موفق را دنبال کند. اما از سال ۲۰۰۳ تاکنون حدود چهار سال است که مدیریت شرکت تغییری نکرده است.

اسلاید ۶ :

عملکرد اخیر شرکت
تا مارس ۲۰۰۶

در سال مالی ۰۶-۲۰۰۵ مزدا روند رو به رشدی را برای دومین سال متوالی طی کرد. درآمد شرکت ۸/۳% افزایش یافت و سود حاشیه ای شرکت با ۱/۱%افز ایش به ۴/۲% رسید. درآمد داخلی ۵% و درآمد خارجی ۹/۸% افزایش یافت. این افزایش درآمدها ناشی از افزایش ۴% حجم فروش ، آمیخته فروش بهتر و نرخ معاملات مطلوب برمی گردد. افزایش سود خالص شرکت ۴۰/۵ میلیارد ین بود شامل ۳۰/۹میلیارد  ین کاهش هزینه ها، ۲۲ میلیارد ین به خاطر افزایش حجم فروش و آمیخته بهتر فروش ، ۱۹/۱ میلیارد ین به دلیل تغییر نرخ معاملات و نیز افزایش ۲۸/۲ میلیارد ین هزینه بهبود محصولات و ۵ میلیارد ین هزینه های بازاریابی و ۱/۷ میلیارد ین نیز به دلیل سایر موارد .

اسلاید ۷ :

با وجود پیشرفت قابل ملاحظه باز هم سود عملیاتی آن کمتر  از نصف سود گزارش شده توسط تویوتا و نیسان است.

با دسته بندی جغرافیایی ، سود شرکت در مناطق مختلف به صورت زیر بوده است :

ژاپن :۱۲۱۳/۳ میلیارد ین درآمد و ۱۰۰/۲ میلیارد ین سود عملیاتی .

نفتا: ۸۲۳/۴ میلیارد ین درآمد و ۱۳/۹ میلیارد ین سود عملیاتی .

اروپا : ۶۵۵/۴ میلیارد ین درآمد و ۹/۶ میلیارد ین سود عملیاتی .

اسلاید ۸ :

آوریل تا دسامبر ۲۰۰۶

درآمد شرکت در این بازه ۹ ماهه ۹/۴% افزایش داشت . این افزایش در نتیجه بهبود آمیته محصولات و نرخ مطلوب معاملات است البته فروش شرکت کمی کاهش را نشان می دهد. سود حاشیه ای شرکت نیز ۲۸% رشد داشته و با ۰/۷% افزایش به ۴/۷% رسید. افزایش ۲۳/۶ میلیارد ینی به عوامل زیر مربوط می شود: ۲۹/۸ میلیارد ین تغییر نرخ معاملات ، ۱۶/۲ میلیارد ین حجم فروش و آمیخته فروش ، ۸/۷ میلیارد ین کاهش هزینه ها ، ۱۴/۴ میلیارد ین هزینه بهبود محصولات و ۱۶/۷ میلیارد ین سایر هزینه ها.

چشم انداز کلی

عملکرد قوی در نیمه ی اول سال ، باعث بالا رفتن پیش بینی های برای کل سال شد . به این صورت که در بازه ۹ ماهه منتهی به مارس ۲۰۰۷ افزایش ۷/۹% درآمدها ( قبلا ۶/۲% ) و ۱۹/۹% سود عملیاتی ( قبلا ۹/۴% ) و ۲۲/۹% سود خالص ( قبلاً ۱۲/۴%) را پیش بینی کردند.

اسلاید ۹ :

ساختار تجاری

بیش از ۹۰% درآمد و سود مزدا را تولید و فروش خودروهای موتوری تشکیل می دهند. شرکت توافق نامه های همکاری زیادی را  با سایر تولید کننده های آسیایی به امضا رسانده است اما بهترین رابطه آن با فورد است و از سال ۱۹۶۹ آغاز شده است. در سال ۱۹۷۹ با واگذاری ۲۴/۵% سهام به فورد این رابطه تقویت شد. دو شرکت فعالیت اقتصادی مشترک تولید خودرو موسوم به   AUTOALLIANCE در آمریکا در حال اجرا دارند.  در این کارخانه هم اکنون مدل های FORD COUGAR , MAZDA 626 تولید می شود. در سال های اخیر به دلیل بحران شرکت ، رابطه او با فورد بیشتر نیز شده است.

اسلاید ۱۰ :

در سال ۱۹۹۲ توافق نامه ای امضا شد که همکاری عمیقتر و به اشتراک گذاشتن هر چه بیشتر منابع در حوزه های مختلف را به همراه داشت. در اوایل سال ۱۹۹۵ تفاهم نامه ای امضا شد که به موجب آن فورد عملیات تولید مزدا در اروپا را تامین می کرد. سپس در همان سال کارخانه تولید مشترک در تایلند راه اندازی شد.

برنامه ۴ ساله

در مارس ۲۰۰۷ مزدا برنامه میان مدت و ۴ ساله ای را تنظیم و اعلام کرد برنامه ای موسوم به برنامه پیشرفت مزدا از سال مالی ۰۸-۲۰۰۷ تا ۱۱-۲۰۱۰ . بخش های اصلی برنامه شامل موارد زیر است .

اهداف سال ۲۰۱۰

حجم فروش بیش از ۱/۶ میلیون دستگاه در سال

سود عملیاتی بیش از ۲۰۰ میلیارد ین

سود حاشیه ای ۶ درصدی

پرداخت سود سهام به طور منظم و یکنواخت و با ثبات

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 26 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد