دانلود فایل پاورپوینت شناخت کشور هند

PowerPoint قابل ویرایش
79 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت شناخت کشور هند توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت شناخت کشور هند قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

بخش اول معرفی کشور هندوستان

اسلاید ۲ :

کشور هند با ۳ میلیون و ۹۶۰ هزار کیلومتر مربع و تراکم جمعیتی در حدود ۳۰ نفر در هر کیلومتر مربع در قاره آسیا و در مجاورت اقیانوس هند، خلیج بنگال و دریای عرب و در همسایگی کشورهای چین، بنگلادش، نپال، برمه و پاکستان قرار دارد.
هندوستان از نظر آب هوایی دارای شرایط متوعی است که بطور کلی به سه ناحیه به شرح زیر تقسیم می شود:
۱- ناحیه شبه جزیره دکن با آب و هوای گرم و مرطوب و بارندگی زیاد
۲- ناحیه گنگ و براهماپوترا: بیشتر این ناحیه بصورت جلگه و با آب و هوای مرطوب است و پوشیده از جنگلهای انبوه است.
۳- ناحیه هیمالیا : کوچکترین اقلیم هندوستان است که با رشته کوههای هیمالیا پوشیده شده و دارای آب هوای معتدل تا سرد است.

اسلاید ۳ :

بر طبق آمار بانک جهانی جمهوری هندوستان در سال ۱۹۹۷ دارای ۴/۹۶۲ میلیون نفر جمعیت بوده است و در حال حاضر در حدود ۱ میلیارد نفر جمعیت دارد و پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۵ این جمعیت بالغ بر ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر شود. جمعیت مردان در این کشور بالاتر از زنان بوده و در مقابل هر ۱۰۰۰ نفر مرد ۹۲۹ نفر زن وجود دارند.۶۴% نیروی کار این کشور در بخش کشاورزی مشغول بکار هستند.

اسلاید ۴ :

سرزمین هند مالک یکی از کهن ترین تمدنهای جهان است که نقش بی بدیلی در شکل گیری تمدن جهانی داشته است ، برخی از مورخین مانند ویل دورانت قدمت تمدن این کشور را تا ۲۹۰۰ سال پیش از میلاد تخمین زده اند.این کشور بدلیل اقلیم خاصش پذیرای اقوام و نژادهای مختلف بوده و مهد اندیشه ها، فرقه ها و ادیان مهمی محسوب می شود. هند از نظر نژادی و قومیتی دارای تنوعی بی نظیر است. هم اکنون نژادهای سفید آریایی، زرد مغولی، بومی، سیاه و دراویدی در این کشور دیده می شوند. امروزه حدود ۱۶۵۲ زبان محتلف در هند رواج دارد که ۱۵ زبان عمده از میان آنها بعنوان زبان ملی در قانون اساسی هند پذیرفته شده است.

اسلاید ۵ :

هندوستان را سرزمین هزار و یک فرقه نامیده اند.این کشور بدلیل گوناگونی اقوامی که در طول تاریخ در آن زیسته اند و هر یک پایه های تمدنی خاص را بنا نهاده اند از تنوع مذهبی کم نظیری برخوردار است. آزادی مذهبی مورد حمایت قانون اساسی سبب استحکام این تکثر شده است. بزرگترین ادیان موجود در هندوستان عبارتنداز هندوئیسم،بودیسم،اسلام، مسیحیت و رزتشتی که ترکیب جمعیتی آن در نمودار مقابل نمایش داده شده است.

اسلاید ۶ :

کشور هندوستان در سال ۱۹۴۷ به رهبری ماهاتما گاندی از زیر استعمار انگلستان رهایی یافته و به استقلال دست یافت . این کشور در سال ۱۹۵۰ جمهوری اعلام شد و نظام حکومتی جمهوری پارلمانی را برای خود برگزید. پارلمان این کشور دارای ۵۴۳ نماینده است. این کشور بزرگترین دموکراسی جهان لقب گرفته است و در آن آزادیهای سیاسی، بیان، مذهب و اندیشه کاملا به رسمیت شناخته شده و محترم است.مهمترین احزاب سیاسی این کشور بهاراتیا جاناتا، کنگره و کمونیست هستند.رئیس حکومت در هند رییس جمهور است که مقامش تشریفاتی بوده و عموما از میان دانشمندان و فرهیختگان انتخاب می شود. قدرت اجرایی در دست نخست وزیر است که از طریق انتخابات پارلمانی انتخاب می شود. این کشور دارای ایالتهایی است که در راس آنها یک سر وزیر زمام اجرایی امور را بر عهده دارد.کشور هند دارای ارتشی قدرتمند است و دارای سلاحهای استراتژیک اتمی و قدرت پیشرفته موشکی است.اقتصاد رو برشد این کشور از نوع بازار آزاد است.

اسلاید ۷ :

کشاورزی :
بدلیل شرایط مساعد آب و هوایی و زمین های حاصلخیز این کشور دارای پتانسیل بالای کشاورزی است.محصولات عمده آن برنج،ذرت،ارزن،گندم،نخود،لوبیا،عدس است.دیگر محصولات عمده آن پنبه،کنف هندی، چای ،نیشکر و تنباکو است.
منابع طبیعی:
این کشور دارای منابع قابل توجه سنگ آهن،منگنز، کرومیت،بوکسیت،اورانیوم،کرم،نقره،مس،سرب،روی،طلا، الماس و گاز طبیعی است.

اسلاید ۸ :

انرژی:
هند دارای یکی از بزرگترین منابع زغال سنگ در جهان است که کماکان از مهمترین منابع انرژی کشور محسوب می شود.وجود اورانیوم در این کشور امکان تولید انرژی برق را از طریق سوخت هسته ای فراهم کرده. این کشور همچنین از منابع عظیم آبی،باد و خورشید برای تولید برق بهره می برد و همچنین وارد کننده گاز و نفت نیز بشمار می رود.
زیر ساخت ها:
هند مجهز به خطوط هوایی و راه آهن سراسری و راههای جاده ای است که البته متناسب با نیازهای کشور نیست و تقویت آنها از جمله برنامه های استراتژیک این کشور محسوب می شود.

اسلاید ۹ :

شاخص قیمت عمده فروشی (WPI) شاخص قیمتی است که در هند بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و به منزله معیاری برای بررسی تغییرات قیمت کالاها در مبادلات داخلی و بازرگانی خارجی این کشور است. جدول مقابل میزان این شاخص و همچنین در صد تورم را تا سال ۲۰۰۰ میلادی نشان می دهد.

اسلاید ۱۰ :

در سال ۱۹۹۱ هند سیاستهای توسعه اقتصادی خود را بطور اساسی تغییر داد و پس از چهار دهه سیاستهای مبتنی بر هدایت دولت را پایان بخشید.نگرش جدید بر مبنای تثبیت اقتصاد بود و در آن توجه خاصی به بخش خصوصی و حمایت از آن مبذول شد.اعمال این سیاستها که سبب رشد چشمگیر اقتصادی هند شد و تنها در عرض ۲ سال رشد اقتصادی به ۵ درصد افزایش یافت در سال ۱۹۹۶ رشد اقتصادی به ۷ در صد رسید و هند را در بین بهترین اقتصادهای دنیا از نظر عملکرد قرار داد.از این تغییرات بعنوان بزرگترین تغییرات زیر بنایی در هند بعد از استقلال نام برده شد.حذف نظارت جزیی دولت بر بیمه ،صنعت،کشاورزی وبویژه مبادلات خارجی ضمن فراهم کردن زمینه های رقابت، سبب افزایش جذب سرمایه گذاری های خارجی شد. میزان سرمایه گذاری خارجی در این کشور در سال ۹۹ به بیش از ۴/۲ میلیارد دلار بالغ شد که ۲۰ برابر بیشتر از کل سرمایه گذاری خارجی در دوران پیش از آزادسازی اقتصادی محسوب می شود.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 79 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد