دانلود فایل پاورپوینت فعالیت ورزشی در محیط های گرم

PowerPoint قابل ویرایش
40 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت فعالیت ورزشی در محیط های گرم توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت فعالیت ورزشی در محیط های گرم قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

مقدمه:

 بدن انسان در برابر تغییرات محیطی فوق العاده آسیب پذیر است.

 پاسخ های بی شمار فیزیولوژیکی و واکنش های بیوشیمیایی به طور پیوسته در حال انجامند تا پایداری در درون سلول های شما بر قرار شود.

اسلاید ۲ :

هموستاز: تمایل بدن برای حفظ یک حالت پایدار علی رغم تغییرات خارجی(والتر کانن ۱۹۲۹).

فشار آفرین ها(stressor): عوامل موثری هستند که بدن را از حالت هموستازش خارج می کنند و به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می شوند(هانس سلیه ۱۹۵۰).

واکنش ها ی سازشی یا سازگاریها: تغییرات فیزیولوژیکی است که فشار وارد بر بدن را به حداقل می رساند و به دو دسته اکتسابی و وراثتی تقسیم می شوند.

اسلاید ۳ :

اصول حاکم بر محیط های فشار آفرین

v

vپاسخ افراد مختلف، به یک عامل فشارآفرین، متفاوت است.

v

vبرای اینکه به اندازه کافی با همه محیط های فشارآفرین سازگار شوید لازم است ۸ تا ۱۴ روز در آن محیط ها قرار بگیرید و سازگاری کسب شده در اثر این فشارآفرین ها ظرف ۱۴ تا ۲۸ روز از دست می روند.

vعوامل روانی به شدت در تاثیرگذاری فشارآفرین های فیزیکی دخیل هستند. استراتژی های روانی مانند: کنار آمدن با مشکل، اطمینان بخشیدن به خود، خود فریبی و نیایش باعث می شود واکنش های فیزیولوژیکی کمتری در مقابل فشارآفرین ها بوجود آید.

اسلاید ۴ :

واکنش بدن به فشار(استرس)

سه دستگاه در پاسخ به فشارآفرین ها با یکدیگر بسیج می شوند.       ۱- دستگاه عصبی ۲- غدد درون ریز ۳- دستگاه ایمنی

ابتدا سیستم عصبی فشارآفرین ها و اختلالات داخلی را حس می کند و سپس میزان رهایش هورمونها را افزایش می دهد. به هنگام فشار، هورمونهای کاتابولیکی(کورتیزول، اپی نفرین و نوراپی نفرین) و در دوره پس از فشار، هورمون های آنابولیکی(انسولین، تستوسترون، استروژن) افزایش می یابند.

اگر فشارآفرین های محیطی موجب آسیب دیدگی یا وارد آمدن ضربه به بافت شوند کورتیزول جهت مهار واکنش های التهابی و ایمنی اولیه وارد عمل می شود تا این واکنش ها منجر به آسیب دیدگی دائمی نشود.

اسلاید ۵ :

تاثیر تمرین بر ترشح هورمون های مربوط به فشار

اسلاید ۶ :

فصل اول

تاثیر محیط گرم بر فعالیت های ورزشی

اسلاید ۷ :

ما چگونه تغییر دمای بدن را حس می کنیم؟

 گیرنده های حرارتی مرکزی: این گیرنده ها در هیپوتالاموس قرار دارند و زمانی که خون از مغز  می گذرد درجه حرارت خون را اندازه می گیرند. تغییر دمای خونی که از هیپوتالاموس می گذرد بازتابهایی را فعال می کند که مطابق با نیاز فرد به ذخیره یا دفع گرما کمک می کند.

 گیرنده های حرارتی محیطی: این گیرنده ها در پوست قرار دارند و دمای محیط اطراف را اندازه   می گیرند. این گیرنده ها اطلاعاتی را برای هیپوتالاموس و قشر مغز فراهم می نمایند که به فرد اجازه می دهد هوشیارانه دما را درک کند و خود را به طور ارادی در معرض گرما یا سرما قرار دهد.

اسلاید ۸ :

بافت هایی که باعث کاهش دمای بدن می شوند

 غدد عرق: زمانی که پوست یا خون گرم می شود هیپوتالاموس به غدد عرق پیام  می فرستد تا عمل عرق ریزی انجام شود. در نتیجه پوست مرطوب شده و عمل تبخیر؛ گرما را از پوست دور می کند.

عضله صاف اطراف سرخرگچه های پوست: زمانی که پوست یا خون گرم شود هیپوتالاموس پیام هایی را به عضله صاف دیواره سرخرگچه هایی که به پوست بدن می رود می فرستد و با عث گشاد شدن آنها می شود در نتیجه میزان جریان خون پوستی افزایش می یابد.

اسلاید ۹ :

طرح سؤال

آیا ما نیاز داریم که در بدنمان هر دو دسته گیرنده حرارتی(مرکزی و محیطی) را داشته باشیم؟ چرا؟

اسلاید ۱۰ :

تغییر دمای پوست و دمای درونی هنگام فعالیت

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 40 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد