دانلود فایل پاورپوینت مدیریت استرس امتحان

PowerPoint قابل ویرایش
18 صفحه
23700 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت مدیریت استرس امتحان توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت مدیریت استرس امتحان قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

 

اسلاید 1 :

همه ما پيش از امتحان يا وقايع مهم ديگر ،درجاتي از نگراني يا تنش را تجربه مي كنيم . در واقع مقادير كم اضطراب ونگراني ما را بر مي انگيزد و به ما كمك مي كند ولي نگراني بيش از حد مي تواند مشكل ايجاد كند مخصوصا اگر در جريان آماده سازي و انجام امتحان‌ها مزاحمت ايجاد كند.برای مقابله با اضطراب در این مواقع گامهایی وجود دارد که در این مقاله به آن پرداخته می شود.

اسلاید 2 :

مقابله با اضطراب

 • اولين گام اين است كه بين دو نوع اضطراب تمايز قائل شويم. اگر اضطراب شما نتيجه مستقيم عدم آماده‌سازي باشد آن را واكنش طبيعي و منطقي در نظر بگيريد ولي اگر كاملا آماده‌ايد ولي با اين حال هنوز وحشت زده و يا حساس هستيد واكنش شما منطقي نيست. با اين كه هر دو اين اضطراب‌ها طبيعي تلقي مي‌شوند (‌چون هركسي ممكن است آنها را تجربه كند) ولي محققا آنچه اهميت دارد به دست آوردن دانش و اطلاعات در زمينه چيره شدن بر آثار اين گونه اضطراب‌ها مي‌باشد.

اسلاید 3 :

آماده سازي مي تواند كمك كند

 • آماده‌سازي بهترين شيوه به حداقل رساندن اضطراب منطقي است. به نكات زآير توجه كنيد.
 • -        از تلنبار كردن مطالب امتحان اجتناب كنيد. تسلط بر كل مطالب يك نيمسال تحصيلي يك روز قبل از امتحان شيوه يادگيري غلطي است و به آساني اضطراب ايجاد مي كند چون وقت كافي براي اين همه مطالب در اختيار نداريد.
 • -        كل مطالب و اطلاعاتي را كه در طول يك نيمسال تحصيلي به شما ارائه شده تركيب كنيد و به منظور تسلط بر مفاهيم كليدي و اساسي درس به كارگيريد.
 • -        به هنگام مطالعه از خود بپرسيد چه سؤالي ممكن است از شما پرسيده شود آنگاه سعي كنيد با ادغام ويكپارچه ساختن تمامي افكاري كه از سخنراني ها ، يادداشت ها، كتاب ها وخواندني‌هاي اضافي به دست آورده ايد به آن سؤال پاسخ دهيد .
 • -        اگر وقت كافي براي خواندن كل مطالب ارائه شده در نيمسال تحصيلي نداريد. بخشي از آن را كه مي توانيد بخوانيد و روي آن كار كنيد ، انتخاب كنيد . در امتحان يك هدف خود را ارائه دانش از طريق اين اطلاعات قرار دهيد.

اسلاید 4 :

تغيير دادن نگرش هاي خود

 • با تغييردادن ديدگاه خود درباره تجربه امتحان،  ‌مي‌توانيد از مطالعه كردن لذت ببريد و عملكرد شما نيز بهبود مي‌يابد. زياد از حد به نمره اهميت ندهيد. نمره نه بازتابي از ارزش فردي شماست و نه مي‌تواند موفقيت آينده شما را پيش‌بيني كند. نكات زير را درنظر بگيريد:
 • به خودتان بگوئيد كه يك امتحان تنها يك امتحان است چيزهاي ديگر هم در زندگي هست. زندگی ابعاد گوناگونی دارد که یک بعد آن مطالعه و یادگیری است . از همه ابعاد لذت ببرید و احساس بودن کنید.
 • بعد از امتحان به خودتان پاداش دهيد فيلمي تماشا كنيد، براي غذا خوردن بيرون برويد، ‌ديداري با دوستان داشته باشيد.
 • از تجسم احساسهاي منفي پرهيز كنيد.
 • شيوه‌هايي طرح ريزي كنيد كه كار شما را در نيمسال تحصيلي بعدي بهبود بخشد.
 • به خاطر داشته باشيدكه منطقي ترين انتظارات اين است كه سعي كنيد هرچه را مي‌دانيد تا آنجا كه مي توانيد،‌ نشان دهيد

اسلاید 5 :

نكات پايه را فراموش نكنيد

 • دانشجوياني  كه براي امتحان خود را آماده مي سازند نسبت به نيازهاي زيستي ، عاطفي و اجتماعي پايه خود بي توجه هستند . به منظور كسب بهترين كارآمدي بايد به خودتان به عنوان يك شخص كامل فكر كنيد نه فقط يك امتحان دهنده . به خاطرداشته باشيد كه :
 • عادات خوب غذايي و ورزش كردن را ادامه دهيد. تفريحات و فعاليت‌هاي اجتماعي را قطع نكنيد همه اينها به سلامت جسمي و عاطفي شما كمك مي‌كنند .
 • وقتي مطالعه مي‌كنيد آهنگ متوسط پيشرفت را دنبال كنيد. هر گاه ممكن است تنوعي در كار ايجاد كنيد وهر وقت نياز است استراحت كنيد.
 • شب قبل از امتحان خوب بخوابيد وقتي بسيار خسته‌ايد كار آمدي خود را از دست مي‌دهيد.
 • وقتي احساس مي‌كنيد به قدر كافي براي امتحان آماده‌ايد دست به فعاليتي آرامش بخش بزنيد. 

اسلاید 6 :

 روز امتحان
براي اينكه بتوانيد روز امتحان  بهترين كارآيي را داشته باشيد بايد:

 • 1- صبحانه سبك و مناسب بخوريد و اگر به آساني مضطرب مي‌شويد از نوشيدن قهوه يا چاي غليظ پرهيز كنيد. حتي كساني كه قهوه را خوب تحمل مي‌كنند اگر روز امتحان در مصرف آن زياده روي كنند ممكن است احساس سبكي سر،‌ دلهره ودلشوره كنند.
 • 2-كاري كنيد كه ساعتي قبل از امتحان احساس آرامش كنيد . مرور توام با عجله مطالب درسي در آخرين دقايق شروع امتحان، تسلط شما بر كل مفاهيم درسي را زايل مي كند و به آن آسيب مي زند.
 • 3- سعي كنيد زود در محل امتحان حاضر شويد اين عمل به آرامش شما كمك مي كند محلي را انتخاب كنيد كه از درها، پنجره‌ها و ديگر عوامل پرت كننده حواس دور باشد.
 • 4-  از همكلاسي‌هايي كه اضطراب ايجاد مي‌كنند و سكون و ثبات شما را بر هم مي زنند، پرهيز كنيد .
 • 5- اگر انتظار شروع امتحان موجب اضطراب شما مي‌شود با خواندن مجله يا روزنامه‌اي توجه خود را از امتحان منحرف كنيد.

اسلاید 7 :

به محض دريافت برگه امتحان
پيش از پاسخ دادن به سؤالات امتحاني، لحظهاي صبركنيد و نكات زير را رعايت كنيد:

 • - ابتدا كل سؤالات امتحاني را مرور كنيد؛  سپس دوباره هر سؤال را بخوانيد . سعي كنيد به امتحان به عنوان فرصتي نگاه كنيد كه به شما اين فرصت را ميدهد تابه استاد نشان دهيد چه ميدانيد. آنگاه زمان را به نحو مناسب سازماندهي كنيد. آسانترين سؤالات را ابتدا پاسخ دهيد.
 • براي سؤالات تشريحي، طرح كلي داشته باشيد، سپس پاسخ خود را با جمله كوتاهي آغاز كنيد. اين عمل باعث ميشود از درهم وبرهمي و تكرار مطالب كه تصحيح كننده را عصبي ميكند،جلوگيري شود. براي سؤالات كوتاه فقط به آنچه كه خواسته شده پاسخ دهيد و تنها به نكته اصلي اشاره كنيد. اگر بخشي از پاسخ به يادتان نميآيد آنچه را كه مي دانيد تا آنجا كه ميتوانيد نشان دهيد . اگر اصطلاح دقيقي از خاطر شما رفته آنچه را كه مي دانيد با عبارات خود بنويسيد .

اسلاید 8 :

سؤالات چند گزينهاي

 • 1- براي سؤالات چند گزينهاي، ابتدا تمام گزينهها را بخوانيد سپس گزينههاي آشكار غلط را كنار بگذاريد. اگر در مورد گزينههاي باقيمانده هنوز مردد هستيد به اولين برداشت خود تكيه كنيد آنگاه سريع علامت بزنيد. مراقب واژههاي گمراه كنندهاي چون "تنها "، "هميشه "يا " اكثرا " در سؤالات باشيد .
  2- با شتاب امتحان ندهيد. ساعت مچي به همراه داشته باشيد و سرعت پاسخگويي خود را براي هر سؤال   هر از چند گاهی وارسي كنيد. اگر به نظر ميآيد نميتوانيد كل سؤالات امتحان را پاسخ دهيد برآن بخشهايي متمركز شويد كه پاسخ آن را به خوبي ميدانيد. اگر وقت اضافي داريد و تنها اگر مضطرب و مشوش نيستيد پاسخهاي خود را مجددا وارسي كنيد

اسلاید 9 :

اگر اضطراب ادامه يابدگاهي اوقات اضطراب ممكن است ادامه يابد و مانع شود

 • از تمام توان خود براي گرفتن نتيجه خوب استفاده كنيد. وقتي اين مسأله رخ داد سعي كنيد توجه خود را با شيو ه‌هاي زير از اضطراب منحرف كنيد:
 • 1- از ممتحن سؤالي بپرسيد
 • 2- اگر اجازه داريد‌، چيزي بنوشيد يا به دستشويي برويد.
 • 3-  چيزي بخوريد .
 • 4-  نوك مداد را بشكنيد و سپس آن را تيز كنيد .
 • 5-  لحظه اي به پاداش پس از امتحان كه براي خود در نظر گرفته ايد فكر كنيد .
 • 6-  به خود بگوئيد: " بعد مي توانم مضطرب شوم ولي حالا وقت امتحان دادن است ."
 • 7-   عضلات كل بدن خود را سفت و شل كنيد ، دوباره نفس عميقي بكشيد و سعي كنيد نگرش مثبت را حفظ كنيد .

اسلاید 10 :

بعد از امتحان

 • چه خوب از عهده امتحان برآئيد و چه برنيائيد حتما پاداشي كه به خود وعده داده‌ايد براي خود بگيريد و از آن لذت ببريد؛ سعي نكنيد روي اشتباهاتي كه مرتكب شده‌ايد، مكث كنيد، بلافاصله خود را براي امتحان بعدي آماده نكنيد .... براي يك لحظه هم كه شده به كار آرامش‌بخشي مشغول شويد
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 23700 تومان در 18 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع

مقاله نقش مدیریت شهری در توسعه سازمان فضایی شهر نمونه موردی شهر کوهدشت

word قابل ویرایش
29 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
نقش مديريت شهري در توسعه سازمان فضايي شهر نمونه موردي شهر کوهدشت چکيده هدف از اين پژوهش ، درک عوامل مؤثر کالبدي شهر کوهدشت مي باشد که در قالب سه ويژگي فعاليت ، فضا و فرم مورد مطالعه قرار گرفت . لذا با توجه به موضوع تحقيق به بررسي ابعاد فعاليتهاي و فضاهاي شهري اشغال شده و همچنيين توجهي که مديران شهري در ام ...

مقاله چگونگی تدوین استراتژی های طراحی ایمن کار در سیستم های مدیریت HSE

word قابل ویرایش
7 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
چگونگي تدوين استراتژي هاي طراحي ايمن کار در سيستم هاي مديريت HSE چکيده ايجاد و نگهداشت محيط هاي کاري ايمن ، طرح ها و سيستم هاي ايمن بخش مهـم از وظـايف کلـي مديريت سيستم ايمني ، بهداشت و محيط زيست است . طرح ايمن کار فرايند ارزيابي است که سيـستم هاي مديريت HSE را مورد ارزيابي قرار مي دهد و مسير توجه به سـمت ...

مقاله بررسی ارتباط سطح آگاهی از سیستم مدیریت سلامت ، ایمنی و محیط زیست ( ( HSE و جو ایمنی کارکنان در پالایشگاه نفت کرمانشاه در سال 1394

word قابل ویرایش
20 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
بررسی ارتباط سطح آگاهی از سیستم مدیریت سلامت، ایمنی و محیط زیست((HSE و جو ایمنی کارکنان در پالایشگاه نفت کرمانشاه در سال 1394 چکیده سابقه و هدف: در مدیریت پیشرفته، منابع انسانی محور اصلی توسعه پایدار هستند. HSE1 سیستمی است که به صورت یکپارچه و با همگرایی و چینش هم افزای نیروهای انسانی وامکانات و تجهیزات بود ...

مقاله تحقق مدیریت دانش در کتابخانه های دانشگاههای دولتی و علوم پزشکی استان مازندران بر اساس مدل Hissig ( با رویکرد مقایسه ای )

word قابل ویرایش
12 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
تحقق مدیریت دانش در کتابخانه های دانشگاههای دولتی و علوم پزشکی استان مازندران بر اساس مدل Hissig (با رویکرد مقایسه ای) چکیده تأکید مدیریت دانش در کتابخانه ها، ترویج خلق دانش، روابط نزدیکتر بین کتابخانه ها، داخل کتابخانه ها و بین کتابخانه ها و کاربران آنها با انگیزهی افزایش میزان رضایت کاربران و بهبود خدمات ...

مقاله مدیریت استرس در کارگاه های عمرانی

word قابل ویرایش
12 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
مدیریت استرس در کارگاه های عمرانی چکیده فرضیه اصلی این مقاله به بیان این موضوع که کارکنان مهمترین منابع جهت نیل به اهداف از پیش تعیین شده سازمان هستند در کنار این موضوع که مدیران، عامل تاثیر گذاری در مدیریت استرس هستند پرداخته است. لذا جهت استفاده بهتر از تخصص و مهارت نیروی انسانی، در مرحله اول باید شرایط ...

مقاله بررسی تاثیر استراتژی های مدیریت تعارض بر استرس شغلی و سکوت سازمانی کارکنان سازمان بهزیستی استان اردبیل

word قابل ویرایش
10 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
بررسی تاثیر استراتژی های مدیریت تعارض بر استرس شغلی و سکوت سازمانی کارکنان سازمان بهزیستی استان اردبیل چکیده هدف از پژوهش حاضر » بررسی تاثیر استراتژی های مدیریت تعارض بر استرس شغلی و سکوت سازمانی کارکنان سازمان بهزیستی استان اردبیل« می باشد. جامعه آماری این پژوهش کلیه کارکنان سازمان بهزیستی استان اردبیل میب ...

مقاله بررسی رابطه بین خودمدیریتی و انگ اجتماعی در مراجعین مصروع انجمن صرع ایران

word قابل ویرایش
10 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
بررسي رابطه بين خودمديريتي و انگ اجتماعي در مراجعين مصروع انجمن صرع ايران چکيده پيش زمينه و هدف : پرداختن به مشکلات و پيامدهاي اجتماعي و روحي و رواني ناشي از ابتلا بـه صـرع در فـرد بيمـار و خانواده بيماران از اهميت خاصي برخوردار است که بايد در تحقيقات مختلف به آن پرداخته شود لـذا پـژوهش حاضـر بـا هدف بررس ...

مقاله مقایسه ی تأثیر روشهای آموزشی کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی و مهارتهای مطالعه بر اضطراب امتحان دانش آموزان

word قابل ویرایش
15 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
مقایسه ي تأثیر روشهاي آموزشی کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی و مهارتهاي مطالعه بر اضطراب امتحان دانش آموزان چکیده هدف پژوهش حاضر، مقایسهي تأثیر روشهاي آموزشی کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی و مهارتهاي مطالعه در کاهش اضطراب امتحان دانش آموزان بود. روش پژوهش از نوع آزمایشی با طرح پیشآزمون-پسآزمون سهگروهی بود. جام ...